Защо Apple MacBook Air има мижавата памет 128GB

Епълчето дава 2500 точки. HP Envy дава 4000 и нещо. I7-цa срещу i5 на Епъл. Различни поколения процесори.
Казах почти два пъти. Не ми се търси колко точно пъти е. Имаше и бая по-мощни от Envy-то.
2200 лева не са 1,8 пъти повече пари от 1900 те на Мак. Т.е. за малко повече пари вземаш Dell XPS и си в повече по всички параметри, вкл. и батерията. С брутално по-мощен хардуер.
 
Доволен съм. Направихме СМИСЛЕНО сравнение. Та намерихме ли с параметри на Air-a за същите пари?

http://laptop.bg/archive/laptops-dell-XPS_13-dell_xps_13_ultrabook_5397063201969
2300 лева - 4гб рам; процесор по-зле от Air-a; 1366x768 резолюция. Оценка - не - кофти парамтери + 500 лева отгоре.....

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-6560U+@+2.20GHz
Близо 4800 точки срещу 2500 на Еър.Кое му е по-злето, почти двоен бенчмарк има.
Не мога да претегля баш всички характеристики, дори той се води остарял модел и не намирам цената на 8 гигабайтовата версия. Но в никакъв случай не бих си взел морално остаряла техника, па ако ще и с 400 лева да е по-евтина.
 
Енвито има 6 часа батерия. Не става.
Делчето е с кофти параметри. Пак не става.
Процесор

Intel Core i5-2467M (1.6 - 2.3 GHz, 3MB кеш)
Оперативна памет 4GB (1x 4096MB) - DDR3, 1333MHz
 
Давай линкове, щото те хващам в неточности. Дела не се продава в БГ, и нямам идея за точна цена.
За какво точно ти е чекия, дето няма да плейва дори Тубата в HD? Стария ми комп затова го изхвърлих. Хванал си се в тоя музеен експонат като удавник за сламка, и сякаш, че няма да го вземаш за ползване, ами за красота!
ЕПъл имат и смислен хардуер на нивото на тия де ти показвам. Ама и цената им е отгоре.
 
http://www.expertreviews.co.uk/lapt...vy-13-review-hps-thinnest-laptop-yet/page/0/1
Това гледах за ХП-то, батерията я дават 6 часа само, другото е 6 точки.
...
https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=Intel+Core+i7-6500U+@+2.50GHz
Ей го процесора. Не знам, човек, на мен ми е обидно да сравняваш древното Епълче с тия машини. Не е само до CPU, ами ако разровя и системната шина ще е в пъти по-яка, и видеото.
Пуснали са ви гювеч от стари чаркове и не е коректно да ги имаш за актуални компютри. Евтиното излиза скъпо накрая! Аз затуй купувам техника на старо, но с чиповете компромиси не правя. Засега не съм имал грижи.
 
Батерията, ако е 6 часа - ако искат и 4 пъти по-силен процесор да сложат - лаптопчето отпада от категорията на Air-a.
 
Още не мога да разбера какъв ти е проблемът с външна батерия за 40 лева. Пети път те питам, сигурно! И ще бачка повече от 12 чАса.
Па вземи си електронна книга, батерията държи с месеци :)
 
Такива са им потребностите на хората. Искат лаптоп с 12 часа батерия. И не искат да се занимават с външна батерия.
Съдиш ли ги?
 
Всеки да си купува каквато иска тъпотия, парите не са мои. Просто не успях да разбера за какво ви е нещо, дето ни видео ще върви на него, ни съвременни 3Д игри...
 
Но ти трябва да класифицираш милиони като купуващи си тъпотия?

Пример ти давам - имах колега, който пътуваше всеки ден до работа 3 часа на посока с влак. Трябваше му нещо с ГОЛЯМА батерия и възможност за нормално ползване - webbrowser, excel, wоrd и други леки бизнес програми. За него по-добро от Air - няма.
 
...
Но ти трябва да класифицираш милиони като купуващи си тъпотия?
...
И пак ще го направя. Най-ниския клас на Епъл са морално остарели кютюци. Това, дето става за работа от Епъл и е равно на другарите му по производителност струва двойно.
 
ПОМОЩ, АДМИНИ ИЛИ МОДЕРАТОРИ НЯМА ЛИ, да ги спре тези двамата?
20-30 писта едно и също се дъвче...
 
Последно редактирано:
ПОМОЩ, АДМИНИ ИЛИ МОДЕРАТОРИ НЯМА ЛИ, да ги спре тези двамата?
20-30 писта едно и също се дъвче...
Веднъж завинаги да спрат да ми дуднат за гроздето, че ми писна да слушам за чудесата на Епъл. Под път и над път, от познати, приятели... Най-тъжното, че и колеги ги мързи да погледнат какво има в тия бангии, и дуднат като папагали. Една брилянтна манипулация, дето тресе стотици милиони рекламо-сапиенси. Шапка им свалям на Епъл, за което!
Нашето момче колкото и да е твърдоглаво поне отбира от дума. Призна си, че не го бърка да носи антика, стига да работи 12 часа без зареждане. Предложих му електронна книга, ще кара месеци.
Аз съм доволен, и мисля, че приключихме. Много хора ще си извадят поука. А останалото мнозинство ще си слуша чалгичката, ще ми размъква същите скъпи дрънкулки под носа, и ще ми разправя за гроздето.
Абе, правя каквото мога!
 
Последно редактирано:
Странно само как не можеш да си разшириш светогледа, а се държиш, сякаш всеки един човек на тая планета трябва да има същите потребности като теб. Караш си на евтинджоса - ок. Защо хейтваш другите - не се знае, ей така да си изакраме комплексите..
Най-смешното от цялата история е, че лафиш за параметри, а съм сигурен че 95% от юзърите никога не използват и 50% от капацитета на CPU-то за периоди по-дълги от 15тина секунди. То му се усеща недостига в лаптоп е само батерията. upload_2017-1-8_11-20-26.png

Ето и едно скриинче - 29% използваемост на процесорите. Ама са безкрайно важни процесорите - ей така, да ги има, нищо че няма и да ползваме 50% от капацитета, важното е че се чувстваме велики, понеже са 2 пъти по-бързи от Air-a.

Няма да вземем нещо, което ще е полезно, ще се използва дълго време и е качествено, а ще вземем машина, която няма да използваме и на половина. Да ти имам мисленето.
 
.
Най-смешното от цялата история е, че лафиш за параметри, а съм сигурен че 95% от юзърите никога не използват и 50% от капацитета на CPU-то за периоди по-дълги от 15тина секунди. То му се усеща недостига в лаптоп е само батерията.
...
Ето и едно скриинче - 29% използваемост на процесорите. Ама са безкрайно важни процесорите - ей така, да ги има, нищо че няма и да ползваме 50% от капацитета, важното е че се чувстваме велики, понеже са 2 пъти по-бързи от Air-a.

Няма да вземем нещо, което ще е полезно, ще се използва дълго време и е качествено, а ще вземем машина, която няма да използваме и на половина. Да ти имам мисленето.
Оф, то тая заблуда е за цяла нова тема. Че не сме си използвали процесорите на 100%. Даже БАН отнесох в един малоумен и некомпетентен форум, само заради това. Ако беше учил малко хардуер - щеше да знаеш, че процесорът ВИНАГИ е натоварен на 100%, когато смята нещо. Смята с тактовата честота на клока, и това е всичко!
Това какво ти виждаш на екранчето са усреднени стойности и като цяло не ти вършат много работа. Има и IDLE режими, и понижена тактова честота - за понижена консумация. От друга страна заради бавна периферия също процесорът може да бездейства. Не се съмнявам, че периферията на коментираната бангия е също толкова obsolete.
Факт е, че едно приложение тръгва 2 пъти по-бързо на 2 пъти по-мощен хардуер. И работи 2 пъти по-бързо. Ако нямаше смисъл от мощни чипове - щяхме да си седим на Правец 16.
Добре, че не всички са като рекламо-сапиенсите на Епъл. И всички останали произвеждат с последно поколение компоненти, за да има какво да купи претенциозен купувач като мен, на 1/4 от цената на коментираната бангия.
Таблета си го взех за 350 лева пак на старо, тежи по-малко от Еър, и му дават 18 чАса работа. Уж не ти трябваше пърформанс, ама нещо се умълча за таблетите...
 
Последно редактирано:
Аз съм с xps 15 , 4k дисплей от скоро и въпреки някой проблеми с видео драйвъри и камерата , като цяло е много добра машина с перфектни параметри. Избора ми беше между този и макбук - принципно моята машина е с по добри параметри , но съм сигурен , че проблемите , които имах ще отсъстват при мак-а.
 
Аз съм с xps 15 , 4k дисплей от скоро и въпреки някой проблеми с видео драйвъри и камерата , като цяло е много добра машина с перфектни параметри. Избора ми беше между този и макбук - принципно моята машина е с по добри параметри , но съм сигурен , че проблемите , които имах ще отсъстват при мак-а.
То ако си с последния Windows - проблемите с драйвери са ти гарантирани, на каквато и машина да работи. A Виндовс за телефон е толкова зле, че дори не звъни като те търсят!
 
То ако си с последния Windows - проблемите с драйвери са ти гарантирани, на каквато и машина да работи. A Виндовс за телефон е толкова зле, че дори не звъни като те търсят!
така си идва заводски с windows 10 pro . Ще взема да пробвам разни други операционни системи да видим как ще се държи, иначе като изключим някой дребни проблеми , машинката е чук.
 

Горе