За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

redrum

Well-Known Member
Сега чета за дядото, който беше изяден преди няколко дни от бездомни псета. Има ли решение проблемът според вас? Каква е причината никой да не предприема нищо по въпроса и какво е спасението? Май скоро ще трябва всеки от нас да си купи пушка и с нея да излиза от дома си, защото в противен случай може да бъде изяден от бесни помияри.

Помиярите в България изядоха жив един от малкото умни българи


Проф. Тачков остава сляп и без стъпало след атаката на глутницата кучета

Припомняме, вчера бивш служител в "Екоравновесие" обяви, че бездомните кучета в столицата са над 40 000 и че те върлуват в няколко столични квартала.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има, ама не е хуманно. Всичко друго струва много пари.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Обичам животните, обаче нещата с всяка изминала година стават все по-зле. Интересно ми е, защо трябва да се търси хуманно решение на проблем с животни. Някак си не ми се връзват думите "хуманно" и "животни". В смисъл, животното действа според инстинктите си и не е виновно, но не трябва ли преди всичко да ни е грижа за сигурността на хората?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Кофти случай, но има една подробност, която се премълча от всички медии - не са го нападнали е така, а защото всеки път като минел покрай тях ги е ритал и тоя път явно са му скочили.
Даже лелките от блока са пускали сума ти пъти жалби срещу него, щото им ставало жал какво ги правел, ама без резултат.
Това не го казаха никъде, ами виновни били вещиците от блока, дето ги хранели със сурово месо, та те затова освирепели.... боже господи...

Понеже имам нещастието да съм малко запознат с тая материя - цялата работа е от огромните суми, които се крадат там - предимно от дарения, ама и от общините. Влезнали са едни боклуци там, къде се правят на защитници на животни, всъщност нямат нищо общо и в момента, в който някой от тия добродушните опита да направи нещо го разкъсват. И всички са дигнали ръце. А октопода там стига надалече - пръснали са се по Германии, Америки, някои цели империи имат - па поръчкови статии си пускат, дела си купуват.... затова толкоз време няма оправия, щото е дебела работата...

Трябва да се почне прокуратурата да ги чисти е тия боклуци, чак тогава може да се мисли за някакво решение на проблема.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Сигурен съм, че 88 годишният дядо всеки път когато е видел помияр е скачал с маваши гери и му е чупел ребрата, а след това му е прилагал ключ от бразилско джиу джицу.
 
Не искам да ви отчайвам, но това няма да се промени. Причина за това е, че има вече форми, които цоцат общината всяка година за да ги ловят, кастрират и пробират. Кучета винаги ще има, все пак тези фирми прибират пари, а собствениците имат един сериозен клиент в лицето на общината. Системата работи от много години и няма да се прецака, защото обществото е недоволно.

Ще се стигне до някаква точка и после хората сами ще вземат нещата в свои ръце. Онези от организацията започнали да ги ловят в ж.к. Малинова долина след случката. Преди това нищо. Не знам човек, който ще седи безучастно, ако това се случи с някой негов близък, но това е лично мнение. :)
 
Re: От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Във всеки блок има по една луда, която храни някаква глутница кучета. Та и това е предпоставка за подобни ситуации. След 2-3те сапунени сериала слиза да ги нахрани, защото нищо друго не осмисля така деня. Сутрешният план е изпълнен вече - пълненето на вода и ходенето до женския пазар. Остават сериалите, клюките пред блока и нахранването на кучетата. И те това е баце. :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Значи сега е момента да разкарат тия фирми, нищо че са на шуробаджанаците им, и да наемат нови на които да плащат на резултат. Някъде гледах, по 4 бона на куче щяло да им струва. Да ги приберат в приют де. Куршумите са по евтини.
Ми да си вземат по един пенсионер вместо куче!
Еко-терористите и животно-любителите да плащат. Що аз? Не храня и не развъждам кучета.
 
От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ще се стигне до някаква точка и после хората сами ще вземат нещата в свои ръце. Онези от организацията започнали да ги ловят в ж.к. Малинова долина след случката. Преди това нищо.

Там и преди тая случка са взели нещата в "свои ръце": http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1296633 (съдържа disturbing content)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Има разлика между превантивно избиване на помиярите с оглед на собствената ни безопасност и садистични изцепки, като горната.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Не знам и не ми е работа да предлагам решения.
Не ми е приятна мисълта да им теглят куршума, ама не виждам къде ще ги приберат толкова.
А и проблемът със сигурност се корени някъде другаде.


Ако изринат боклуците, с мангасарите барабар, и ги рециклират (респективно сапунизират), нещата ще започнат да се нормализират.
Всъщност циганорите би трябвало да са проблем с доста по-висок приоритет.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Водим по заболявания от кучешка тения в Европа

Още един бонус за нас и нашите деца. Статийката е стара, така че за две години нещата със сигурност са еволюирали, но не в положителна посока.
 
Re: От: Re: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Там и преди тая случка са взели нещата в "свои ръце": 24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1296633 (съдържа disturbing content)

Тази медия от кога почна да го раздава хард кор. :) Това ли четат хората рано сутрин в автобуса към работа. :) Ужас.

Реално и аз съм слушал за случаи, в които хората взимат в свои ръце нещата. Сещам се за една много тъжна случка с едно дете. Бащата беше полудял и в право. Аз не толерирам никак саморазправата, но в такъв момента разбирам всяка една бащинска емоция.Когато те засяга лично, почти нищо не е в сила да те озъпти.

Аз адски много обичам животните. Не съм наранявал никога животно. Едно време като малко гонехме котки и ги стреляхме с фунийки, но беше детско и не им причинявахме болка, просто се забавлявахме. И до ден днешен обичам животните и не искам да се стига никога до момента човек или куче, както беше сега.

Не храня животни, някак си не мисля, че е редно. :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Най-гадното е че някои взимат нещата в свои ръце по следният начин - хвърлят отрова. Наскоро в нашият квартал над 5 домашни кучета бяха отровени. А бездомни - 0. Защото те избягват отровата. Сериозно ви казвам.

Аз имам куче и направо се побърквам и то да не си иде така. Ей го на снимката. Като част от семейството е. Преди се смеех на такива приказки. Но - като се привърже човек - разбира.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ма мене и друго ми направи гадно впечатление - значи в същия ден и сгазиха детето на пешеходната пътека (дето почти всяка седмица има такъв случай) - за него в новините - 2 минути отделиха. За дедото, къде ритал песовете и те му скочили - 40 мин... и обясняват пълни глупости, та раята сега да скочи да ги прави е такива като това горното. Поне да ги тровят хуманно бе, това изобщо не е някакъв изолиран случай - през ден има такова, дето ще ти се отще живота. Било "за назидание".... Нали направих грешката да се хвана с такъв сайт, та по цел ден ми пишат коментари да се хвалят, деба и сганта мръсна....

И ще ловат вещиците, дето ги хранели със сурово месо. И това за храненето някакъв експертин се изказа оня ден, че Фандъкова явно не се е консултирала преди да говори - че ако не били хранени от хора можело да е още по-зле. А те така си живеят с хората.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Най-гадното е че някои взимат нещата в свои ръце по следният начин - хвърлят отрова. Наскоро в нашият квартал над 5 домашни кучета бяха отровени. А бездомни - 0. Защото те избягват отровата. Сериозно ви казвам.

ЕДИТ: делнах, че да не давам идеи :)
 
Последно редактирано:
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Който иска може да стане дистрибутор на КУЧЕГОН, сега е момента :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Решението е следното: изселват се кучетата в горите и планините. Така градовете и селата ще се изчистят, а горите ще се напълнят с дивеч за ловджийте, който дивеч в момента е оскъден (извън резерватите де). И понеже в България кучешкото месо не е много вървежно (поне официално), може да се организира износ към Виетнам и други подобни страни, подпомагайки по този начин и търговията. Така се получава една win-win ситуация (освен за кучетата разбира се).

Пишейки поста се сетих и за това култово видео разказващо за тежката съдба на кучето Караман:

[video=youtube;wUW19vnY5Gc]http://www.youtube.com/watch?v=wUW19vnY5Gc[/video]
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

ГЛЕДАТЕ ОТ ГРЕШНАТА СТРАНА НА НЕЩАТА...

Казвате виновни са кучетата...
Кажете ми според вас, въпреки усилията и приютите, те стават все повече?
някой от вас знае ли защо е така?
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

То с отрова да е, ама така явно твърде леко им се вижда,....

Това по добре го делни, че да не даваш акъли на хейтърите.
 

Горе