За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Имам, купих на жена ми. 70 лв. дадох. Знаеш ли обаче, че до старият ми дом има на свобода пуснати питбул и старфорширдски териер и на тия кучета кучегонът не работи. Преди време се притекох на помощ на едно сляпо момче, чието куче беше нападнато от мъжка немска овчарка. Той млатеше с бастуна, аз натискам кучегона, ама овчарката все едно беше на стероиди и не се трогна. Кучегонът не винаги работи, тогава кво правим? Сигурно трябва да си купя и самурайски меч?

Не знаех че на питбул кучегонът не действал... Ясно! Мерси за информацията! Ще го имам напредвид. :wink: Точно за питбули ще имам вече по крайни мерки. :twisted: То си е куче-убиец по начало. Със убийците се общува по техния начин... :twisted:
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Кучетата ли са виновни или хората, които не се погрижват за тях? Все пак първите нямат разсъдък...
Точно така!
Кучета не са станали бездомни просто така от нищото! Трябва да се наказват идиотите, които ги хвърлят по улиците като боклуци!
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Имах ротвайлер над 10 години. Страхотни, но опасни кучета, както всички по-големи породи. Животното не е виновно в случая, добре че се е разминало без жертви.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

До колкото разбрах от статията детето изобщо не е ухапано, няколко пъти автора споменава че кучето си е играело. Действително ако е искало да го ухапе - с тази голяма захапка не просто щеше да го ухапе, а направо да го осакати, знам какви захапки имат ротвайлерите. Чудно ми е що за показно и възпитание правят пред децата като са премазали кучето пред очите им ? Нали все пак са успели да издърпат детето ? Къв е тоя комплексар ? Що не иде да блъсне с колата си някой депутат дето не му харесва или някоя мутра-рецидивист а ? Нали е много ербап... Не си ли дава сметка как ще се отрази на психиката на децата да убиваш животни пред очите им и то като ги размазваш с кола зрелищно ? Това ли е новото възпитание на децата ? Можеха просто да задържат песа, или да го изгонят с камъни и да привикат стопанина му и да го санкционират съгласно нарушението. Абе това си е див народ, какво да говорим.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

До колкото разбрах от статията детето изобщо не е ухапано, няколко пъти автора споменава че кучето си е играело. Действително ако е искало да го ухапе - с тази голяма захапка не просто щеше да го ухапе, а направо да го осакати, знам какви захапки имат ротвайлерите. Чудно ми е що за показно и възпитание правят пред децата като са премазали кучето пред очите им ? Нали все пак са успели да издърпат детето ? Къв е тоя комплексар ? Що не иде да блъсне с колата си някой депутат дето не му харесва или някоя мутра-рецидивист а ? Нали е много ербап... Не си ли дава сметка как ще се отрази на психиката на децата да убиваш животни пред очите им и то като ги размазваш с кола зрелищно ? Това ли е новото възпитание на децата ? Можеха просто да задържат песа, или да го изгонят с камъни и да привикат стопанина му и да го санкционират съгласно нарушението. Абе това си е див народ, какво да говорим.

ти какво предлагаш да направят?
едно дете 20 кг срещу 3-4 пъти по-тежко куче - на което не се знае какво може да му скимне във всеки един момент
действията са му непредвидими! и не се знаеш следващата секунда какво може да го раздразни или възбуди

както ти казваш - с такова куче белята става за секунда

според мен в случая няма място за милосърдие спрямо кучето и трябва да се прекрати тази "игра" възможно най-бързо и безопасно за детето
начина не е важен.
детето най-вероятно е получило шок, който ще му остане навярно за цял живот ако наистина за първи път се сблъсква с такова голямо куче и не е разбрало, че само иска да си играят
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Брат, как се задържа мъжки ротвайлер тежащ 80 кила? Моята беше женска, 55 килограма и беше адския звяр, а мъжкарите не могат да бъдат спрени по никакъв начин. Само с огнестрелно/хладно оръжие. Няма милосърдие към такива кучета на свобода, стопаните му са абсолютно безотговорни и кучето заплашвало ли е живота на някое детенце е трябвало да бъде физически отстранено. Няма друг вариант. И пак ти казвам, ротвайлерите са моята порода така да се каже, обичам ги тези кучета, но просто знам колко са опасни.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Родители вече били почнали да си звънят по мобилните телефони. Поне трима мъже пристигнали на мястото с колите си и буквално премазали песа. Една от колите е с потрошена броня и фар от сблъсъка с животното.

Тия не са ли чували за газови пистолети? Кучетата като чуят гръм и се стряскат и бягат. Аз не си нося пистолета, защото много тежи, но нося електрошок. Звукът му е доста силен и ако кучено е умно ще се изплаши като го чуе (а ако това не подейства усещането на високо напрежение по кожата ще го вразуми). На който не му се носи пистолет поне да носи електрошок, направо е безумие да се ходи без оръжие (особено есента и зимата когато кучетата са гладни).

Да размажеш куче с автомобил пред погледа на деца е брутално (след като кучето вече е прекратило играта - нали не са го размазали докато си играе с детето, това че са го направили доказва, че играта на кучето с детето е била прекратена когато кучето е убито). Даже и пред очите на възрастни пак е ужасно. Ако някой направи такова нещо пред мен ще го съдя за увреденото ми психично здраве в резултата на бруталната гледка.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Какъв ти е електрошока? От доста време мисля да си взема, дай някакви насоки :)
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Какъв ти е електрошока? От доста време мисля да си взема, дай някакви насоки :)

Нося този (не е от най-добрите модели заради малката дължина, но малкия му размер позволява да си го носиш в чантичката или в джоба). Идеално пасва в чантичката за пистолет (която се отваря лесно при нужда).*

29vfmti.jpg


В никакъв случай не го изпробвай върху живо същество (и особено върху човек), защото не се знае дали ще оживее. Не ги гледай тези идиоти, които изпробват такива устройства върху себе си или други хора и после публикуват резултата в YouTube. Част от тези записи не са стигнали до YouTube, познай защо (или са се самоубили или са убили някого и не искат другите да разберат). Да го изпробваш е все едно да играеш на руска рулетка. Резултата от протичането на електрически ток през човешкото тяло трудно се предсказва.

Допустимо е да се ползва само при неизбежна самоотбрана. И гледай да не го ползваш когато е мокро за да не протече ток и през теб (затова е добре да носиш и нож - на ножа не му пречи влагата - по-добре жив в затвора, отколкото мъртъв в гробищата).

* Това е пример за натурален линк билдинг. За много продукти обаче е неприложим...
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ти направо спретна едно ревю :) Благодаря за информацията, мисля си че и това би свършило добра работа при неизбежната самоотбрана срещу озверяло псе.

п.п. По принцип, а не конкретния модел.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Аз съм "за" да се върнат Виетнамските общежития,така хем ще изхраним виетнамското население,хем ще се реши проблема,колкото и да обичам кучета те действително са проблем по улиците,всеки който си взема домашен любимец трябва да е отговорен и да се грижи за него,а не да му писне и да му отвори вратата,но за да стане това всяко животно трябва да се маркира и да се знае кой му е собственика,ние доброволно няма да си регистрираме кучетата то е ясно,но трябва от някъде да се почне.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

мисля си че и това би свършило добра работа при неизбежната самоотбрана срещу озверяло псе.
.

Тези палки колко са здрави и достатъчно ли са тежки? Ако пък са тежки трудно ще се носят... Много ще ми дойде - газов пистолет, палка, нож, електрошок... Аз на война ли отивам или на разходка в парка?

Сега онзи китаец кръчмар ще пише, че членовете на Предприемач ходят въоръжени, бият негрите, стрелят по кучета и пропагандират носене на оръжие :)

Да уточня за протокола - пистолета ми е регистриран и си нося съответния документ. Също така спазвам ограниченията в закона като не влизам в заведения за обществено хранене и другите забранени места с пистолет. Да не кажат, че тука предприемачите ходят с незаконно оръжие.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Ами, гледах ги в един ловнорибарски, лека е. Колко е здрава обаче - не знам. Тая като я гледам колко струва, надали е много здрава. Иначе аз нямам нищо, само кучегон :) Но не е лошо човек да е информиран по отношение на оръжията и възможностите им.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Кучегона може само да раздразни някои по-опасни кучета. Обикновено по-опасните кучета само се дразнят още повече от кучегона, бягат по-безобидните и плашливи псета. Не бих рискувал да извадя кучегон на агресивно куче, може да се озъби още повече.
 
От: За бездомните кучета - има ли решение този проблем?

Брат, как се задържа мъжки ротвайлер тежащ 80 кила? Моята беше женска, 55 килограма и беше адския звяр, а мъжкарите не могат да бъдат спрени по никакъв начин. Само с огнестрелно/хладно оръжие. Няма милосърдие към такива кучета на свобода, стопаните му са абсолютно безотговорни и кучето заплашвало ли е живота на някое детенце е трябвало да бъде физически отстранено. Няма друг вариант. И пак ти казвам, ротвайлерите са моята порода така да се каже, обичам ги тези кучета, но просто знам колко са опасни.

Тук в нашия блок от съседния вход едни комшии имаха ротвайлерка, бяха приятелки с моята кучка ( имах шотландско рижаво коли ) и редовно сме ги пускали да си играят, и сме ги разхождали заедно из градини и паркове. Не съм видял грам агресия от тази ротвайлерка, тя като видеше друго куче веднага лягаше по гръб на земята и се въргаляше като обираше прахта, а не дай си боже ако е валяло дъжд - цялата ставаше на прасе в кал :lol: На всяко куче удряше по един голям език, а моята кучка ставаше цялата в лиги от езика и - двете много се обичаха, а всеки човек който иска да я погали направо му удряше език по лицето по възможност, ако ли не - то ръцете ти ставаха целите в лиги. :) Знам че е тежко куче, тя минаваше като танк направо, а комшиите от блока и викаха по прякор "тюлен" понеже черна и дебела. :) Накрая умря от парализа на някакъв нерв в гръбнака, ротвайлерите имали някакво тяхно си специфично заболяване, и да не се мъчи животното го закари в Стара Загора да му бият приспивателна инжекция. Стопаните толкова бяха привързани към нея, че продадоха апартамента и се изнесоха за да не им напомня обстановката, а моята кучка и тя беше привързана забелязах че и тя усети липсата на приятелката си. Само като кажех на моята кучка името на ротвайлерката - Лора и познай, кучката ми изправяше уши, полудяваше от радост и започваше да я търси и скимтеше, тя беше и запомнила името. Но пак казвам - нищо лошо не съм видял от тази ротвайлерка, любвеобилно куче.
Да размажеш куче с автомобил пред погледа на деца е брутално (след като кучето вече е прекратило играта - нали не са го размазали докато си играе с детето, това че са го направили доказва, че играта на кучето с детето е била прекратена когато кучето е убито). Даже и пред очите на възрастни пак е ужасно. Ако някой направи такова нещо пред мен ще го съдя за увреденото ми психично здраве в резултата на бруталната гледка.

Напълно съм съгласен! Брутално си е меко казано. Няма значение дори и да е имало възрастни - гледката е потресаваща. На мен съвестта ми не може да разреши подобно нещо да извърша. А още повече че е имало деца. Тия хора не мислят как ще се отрази това на останалите деца? Такъв ако го вида на улицата паднал и стене за помощ - бих го подминал и ще го оставя да си умре в агония. Това за мен не са хора, това са изруди които премазват животни пред очите на деца! Даже и възрастни да има наоколо - не е гаранция как ще се отрази това на някои хора. Пълна деградация на хуманност и човещина.
 

Горе