За болницата Токуда - искат задължително дарение

От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

След като хартата важи "само, ако здравната система е ОК и работи за пациента" и я "имат долу до информацията" не мога да приема, че системата ни е ок :)

Няма да влизам в противоречия с тъмните правила на болничното заведение - от прочетеното по-горе се убеждавам, че е модерно оборудвано и обслужването е над ниво.

100-те лв дарение са ясен предтекст за поддръжка на клиниката - да бяха честни поне и да поставят на рецепцията харта с 2 думи: "Дарителска такса 100 лв, поради липса на правителствени средства".

Съгласна съм с Blinky, затова по-добре да се съгласите на дарението от сърце и детенцето да се роди в максимално добри условия.
 
Последно редактирано:
От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

затова по-добре да се съгласите на дарението от сърце и детенцето да се роди в максимално добри условия.

Няма да се съгласим докато не му променят името от дарение на рекет, а на тези които го прибират от лекари на рекетьори и не го обявят публично на регистратурата или на друго видно място
 
От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

"затова по-добре да се съгласите на дарението от сърце и детенцето да се роди в максимално добри условия."

Последното е против волята ми (определено е рекет), но в момента разполагаш с кратко време - как да реагираш? Бих се замислила за безопастността на детенцето. От друга страна ми се иска да действам на своя глава и да ги заставя принудително (дори със скрита камера) да ми изяснят подробно правата, ако е нужен и скандал за целта.

Скоро попаднах на видео материал за борбата на акушерките против гинеколозите, много информативен материал - не успях го изровя. Повечето майки предпочитат днес да се доверят на специалните услуги на обиграна акушерка в домашна обстановка.
 
От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

... Повечето майки предпочитат днес да се доверят на специалните услуги на обиграна акушерка в домашна обстановка.

За какви услуги става въпрос?
 
От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

"За какви услуги става въпрос?" - Точно видеото с акушерките не можах да открия в момента (ще го намеря и ще го постна).

Един много полезен сайт за Домашното раждане в България (открих го в бг-мамма): homebirth.beinsa.info

P. S. Видеото (Bg Sub) - http://www.youtube.com/watch?v=a9G_XVSQa1o
 
Последно редактирано:
От: За болницата Токуда - искат задължително дарение

"За какви услуги става въпрос?" - Точно видеото с акушерките не можах да открия в момента (ще го намеря и ще го постна).

Един много полезен сайт за Домашното раждане в България (открих го в бг-мамма): homebirth.beinsa.info

P. S. Видеото (Bg Sub) - http://www.youtube.com/watch?v=a9G_XVSQa1o
По-голяма простотия от това няма ...
 

Горе