За всички, които ще гласуват за БСП!

Алън през 2005 - 2008 дори да си бяхме избрали маймуна от зоопарка при раздване на около 10 милярда евро кредити от банките, и около 14 милярда евро чудестранни инвестиции... значи тези пари като се въртят в икономиката има бизнес за всички... 2008 като дойде кризата станишев издумка едни 6 милярда от резерва, за да закрепи до изборите 2009.... и за герб остана след нас потоп...

даже с маймуна щяхме още повече да дръпнем защото нямаше да краде от еврофондовете и да ни ги спрат :)

пп Дянков хал хабер си няма от малък бизнес и го задушава ама иска макро рамката да изглежда стабилна
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Когато се махнат Бойко и компания , ще разберете колко са ограбили държата,... Герб ебаха мамата на целия малък и среден бизнес в страната, като оставиха само големите играчи на пазара, само монополисти.. цените все нагоре вървят

Съгласен съм с това твърдение. Колкото пари са се откраднали през управлението на ГЕРБ не се е крало никога до сега. Що пари от ЕС се наляха в нечии джобове... За какъв просперитет говорят политиците? Как може здравомислещ човек да смята, че държавата ни ще се оправи при положение, че от страната не се изнася нищо, а само се внася. Тоест парите излизат от тук. Без да има производство и износ няма да тръгнем нагоре, НИКОГА! Да има чуждестранни инвеститори, който развиват бизнес тук и изнасят, но пак парите отиват навън. Има и признаци на износ и транзит през БГ, но на фона на вноса са нищо. Затова единствения вариант за да има пари в държавата е да се увеличават данъците и таксите. Трябват БГ фирми, който да изнасят стоки. Другия вариант е да се привличат чужденци който да си харчат парите в БГ. А до сега виждам да се работи точно в обратната посока.
 
От: Re: За всички, които ще гласуват за БСП!

Алън през 2005 - 2008 дори да си бяхме избрали маймуна от зоопарка при раздване на около 10 милярда евро кредити от банките, и около 14 милярда евро чудестранни инвестиции... значи тези пари като се въртят в икономиката има бизнес за всички... 2008 като дойде кризата станишев издумка едни 6 милярда от резерва, за да закрепи до изборите 2009.... и за герб остана след нас потоп...

даже с маймуна щяхме още повече да дръпнем защото нямаше да краде от еврофондовете и да ни ги спрат :)

пп Дянков хал хабер си няма от малък бизнес и го задушава ама иска макро рамката да изглежда стабилна

@Куул, Най-накрая човек със знания да се намери :D

Не исках да пускам и това, но въпреки това ще го пусна:

Н. Василев: Държавата ще кара на хляб и вода
А по линия Дянков, прави най-доброто което може, това че ББ не може издържи и защитава бизнес рамката и не се опитва да подпомага в дадени сфери си е по негова вина и трябва се намери по деен в тази насока.

@Тест, ръст да има - ама е равен на нереален ръст, ръст не на производство а ръст на наливане на пари - все едно да ти дам да изхаричш за 4 години 100 бона, ама накрая като дойде времето да ги връщаш какво става или аз съм гадния?!?

@Маверик, парите по линия ЕС към БГ за тези години не могат стъпят на малкия пръст ПЧИ и Външото кредитиране от 2005-8

А какво говори професора, това е реалността която се случи - вие си правете сметка е ли или не

А по линия на еврофондовете и членство ни е ЕС сме нетно + 1.33 милярда за 2011

Темата не е политическа, а икономическа - аз съм по линията икономики и финанси и исках ви кажа защо е така и поради що - политици много всеки тук разбира от политика.

Всеки има право на глас - може за БСП, ДПС, АТАКА, ГЕРБ, ДСБ, и още измислени партии - просто като се гласува, мислете а не действайте емоционално, защото от последните дни виждам колко са предприемачите са истинските предприемачи и колко искат да са на държавна хранилка. Целта ми е не агитация, а разумен избор.

С една дума от 2009 за БГ настъпи време разделно, трябва харчиш толкова колкото изработваш, чуждо харчене на пари води до лошо.
 
Съгласен Дянков прави квото може, иначе пред хората го играе лошия а ББ се опитва да го играе добрия ... има си някакви плюсове ама това не са истински реформи който да оправят нещата... който тръгне да прави истински реформи не го преизбират

Оф едно нещо ще се опитам да обясня, ако трябва да се оправи България който и да доиде на власт

трябва да направи здравна реформа - можеби да се намали броя на болниците като се наблегне в останалите да се повиши качеството на здравната услуга - ще има стачки
трябва да се направи образователна реформа - в момента системата е туиквана за 120 000 ученици годишно а ние преко сили имаме по 70 000 - ще има стачки
трябва да се направи пенсионна реформа - ще е тежко за пенсионери за известно време но ако не се направи след време за сега постъващите на работа няма да има пенсии - ще има стачки

трябва да се съкрати дъжавната администрация - според една тема в инвестор бг около 700 000 души са на държавна софра, ако те гласуват анти такава партия това са около 40 - 50 места в парламента на нормални избори

ха сега кажете кой политик ще оправя България като това ще му коства оставането в политиката, да не говорим че другите партии който се опитват да спечелят власта за себе си ще му пречат да прави реформи и ще се опитват да привлечат недоволните от тежките политически решения

на никой не му пука какво ще стане след 7-10-15 мандата важното е да сега да се осигурят един два поредни за да се налапат... ако правят реформи който да се усетят дългосрочно няма да се задържат и един...
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Не видях да има икономически анализи тук, но да си я имам темата.

Ако кредитите се раздаваха при липса на доверие (credere - вярвам, доверявам се), а инвестициите отиваха при маймуните светът, а вероятно и част от зоопарка щяха да изглеждат различни.

Уточнявам, за да не афектирам някой, че чисто технически няма да мога да гласувам и принципно проявявам безразличие към комунистически формирования и техни производни.

Пораженията обаче върху българската икономика са катастрофални.

Сега го усещате. Скоро ще го и разбирате, каквото и да значи това.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Не видях да има икономически анализи тук, но да си я имам темата.

Ако кредитите се раздаваха при липса на доверие (credere - вярвам, доверявам се), а инвестициите отиваха при маймуните светът, а вероятно и част от зоопарка щяха да изглеждат различни.

Уточнявам, за да не афектирам някой, че чисто технически няма да мога да гласувам и принципно проявявам безразличие към комунистически формирования и техни производни.

Пораженията обаче върху българската икономика са катастрофални.

Сега го усещате. Скоро ще го и разбирате, каквото и да значи това.

Ако кредитите се раздаваха при липса на доверие (credere - вярвам, доверявам се), а инвестициите отиваха при маймуните светът, а вероятно и част от зоопарка щяха да изглеждат различни.

Ти къде проспа последните години кредити се радваха с невероятно занижени нива, граничещи с лудостта. Как си представяш темп на кредитиране в рамките на 50%, а ръст на икономиката с 5-6%, ако кредитното изсикване не е паднало, а кредитиране над 10-на % предвещава рецесия, но ние пичове с 50% хората харчеха ли харчеха, нищо не се произвежда, а се харчи за потребяване на външни стоки. А това, в което се инвестираха само в Имоти и ВЕИ - това за БГ

Големите търговски банки и инвестиционни банки които ги спасиха правителства да не да са дали кредити много на доверие, а инвеститорите не инвестираха ли в CDO и хеджираха в CDS - кредитни деривати Оръжия за масово финансово унищожение.

Света от много отдавна е различен. Ей го на от вчера ЕЦБ официално може изкупува неограничено държавни облигации от страни от ЕЗ, а после баламите си мислят живеем в капитализъм - после не живеем в различен свят - като ти кажат добро утре гледай къде е слънцето
 
Аз сравних че дори шимпанзе щеше да ни докара до същото или даже малко по-добро състояние ... Ако предното управление трябваше да направи нещо за не се намираме тук сега., то е че: Трябваше да охлади кредитния балон и строителния бум, както и да се насочат ПЧИ не към имоти а към бизнес по възможност за износ... ама станалото станало се ББ и Дянков сега замазват, отделно някой гербери са се присъдеинили към партията заради опцията за голямо лапане... обаче и ББ и Дянков са си виновни защото искат да се харесват на хората, вместо да посрещнат грозна истина и да направят каквото трябва...

пп Най малкото сега и нямаше да имаме затворени над 5.5 милярда лева в тухли и бетон (по сегашни оферти продава за всички апртаменти в имот.бг мисля)
 
От: Re: За всички, които ще гласуват за БСП!

Аз сравних че дори шимпанзе щеше да ни докара до същото или даже малко по-добро състояние ... Ако предното управление трябваше да направи нещо за не се намираме тук сега., то е че: Трябваше да охлади кредитния балон и строителния бум, както и да се насочат ПЧИ не към имоти а към бизнес по възможност за износ... ама станалото станало се ББ и Дянков сега замазват, отделно някой гербери са се присъдеинили към партията заради опцията за голямо лапане... обаче и ББ и Дянков са си виновни защото искат да се харесват на хората, вместо да посрещнат грозна истина и да направят каквото трябва...

пп Най малкото сега и нямаше да имаме затворени над 5.5 милярда лева в тухли и бетон (по сегашни оферти продава за всички апртаменти в имот.бг мисля)
Куул грозната истина е дефлация и масови фалити, никой политик няма направи това самоубийство но затова подържат агонията - а точно очистителния ефект на фалита, ще дръпне икономиката - но никой не му стиска, както и никой му стиска направи реформите, които си писал по-горе. Там се мисли за 4 години и то в който се управлява.

По-добре ужасен край, от колкото ужас без край.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

мизерията е пълна -
Трябва да бъдеш щастлив, че наричаш сегашното мизерия. :D
Мизерия е, когато ставаш в 4 сутринта, при -15 градуса, за да се наредиш на опашка и да чакаш до 7 часа, за да можеш да вземеш един хляб и едно кисело мляко за двете си деца.
Те това е мизерия!
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Трябва да бъдеш щастлив, че наричаш сегашното мизерия. :D
Мизерия е, когато ставаш в 4 сутринта, при -15 градуса, за да се наредиш на опашка и да чакаш до 7 часа, за да можеш да вземеш един хляб и едно кисело мляко за двете си деца.
Те това е мизерия!
А мизерия ли е да записваш детето си на ясла и за това да трябва да станеш в 4 ч на 1ви януари, да вали сняг, да е доста студено (разбирай отрицателни) и да чакаш часове наред заедно с други родители на студа пред въпросното заведение?
 
това го има предимно в големите градове където се събраха хора и недомислието на някои изцяло нови жилищни комплекси който нямат никаква инфратруктура в това визирам не само улици ами и училища детски градини... парк и записват децата си в съседния квартал... лудница ... за софия можеби в топ мястото за живот няма само проблеми и това е Банкя... Сигурен съм че този проблем го няма в следващите по големина областни центрове след най големите 4-5 и по малки градчета.... както и нямат и проблем с кучетата, и задръстване си нямат, и цената на живот е доста по приемлива, и е доста по чисто отколкото в софия, която като е пълна дишаш абсолютната мръсотия

може също да се вини градската управа и държаваната политика довела до преселение към по големите градове заради офлайн работни места...
 
Последно редактирано от модератор:
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Давате ли си сметка , че обикновения човек не се интересува от икономически анализи.Той се интересува как живее сега и днес.БСП показаха какво могат, сто пъти да ги изберем пак ще си тъпчем на едно място.Проблем е и ГЕРБ те реално са някакво неопределено формирование което заявяват десни идеи но на практика прилагат методи на управление от времето на Т.Живков.Само остана да променят член първи на Конституцията.
Преди време на обществени места висяха портретите на партийните"другари", сега виси портрета на Б.Б. На това му казват култ към личноста, което няма нищо общо с демокрацията.Реално днес ни управляват отново комунисти.
Президентът ни не е по-различен.Все пак е бил комсомолски секретар, а такива не ставаха случайни хора.
За днешното положение сме си виновни само НИЕ.Единствения начин да живеем по добре 5-6 месеца след избори като се види че нешата не се случват народа излиза на улицата сваля управниците и нови избори. И така докато политиците не се научат да си вършат работата и да работят за НАРОДА.
Мечтая си един ден да не ме интересува коя партия е на власт.Това ще е знак, че живеем добре.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

А мизерия ли е да записваш детето си на ясла и за това да трябва да станеш в 4 ч на 1ви януари, да вали сняг, да е доста студено (разбирай отрицателни) и да чакаш часове наред заедно с други родители на студа пред въпросното заведение?


Не, това не е пълната мизерия. В разгара на икономическия бум 2008 гд живях 22 дена на палатков лагер пред детска градина Моряче. Резултата беше, че детето не го приеха и чакането си остана като скъп спомен, който няма да забравя никога. Не че беше лошо, защото се запознах с много интересни хора. Отделно нощните смени се събирахме само пичове и се вадеха едни ракии, вина и бири ... Накрая повечето не искаха да идва деня за прием, защото купона свършва. Ех времена ...:):beer:
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Давате ли си сметка , че обикновения човек не се интересува от икономически анализи.Той се интересува как живее сега и днес.БСП показаха какво могат, сто пъти да ги изберем пак ще си тъпчем на едно място.Проблем е и ГЕРБ те реално са някакво неопределено формирование което заявяват десни идеи но на практика прилагат методи на управление от времето на Т.Живков.Само остана да променят член първи на Конституцията.
Преди време на обществени места висяха портретите на партийните"другари", сега виси портрета на Б.Б. На това му казват култ към личноста, което няма нищо общо с демокрацията.Реално днес ни управляват отново комунисти.
Президентът ни не е по-различен.Все пак е бил комсомолски секретар, а такива не ставаха случайни хора.
За днешното положение сме си виновни само НИЕ.Единствения начин да живеем по добре 5-6 месеца след избори като се види че нешата не се случват народа излиза на улицата сваля управниците и нови избори. И така докато политиците не се научат да си вършат работата и да работят за НАРОДА.
Мечтая си един ден да не ме интересува коя партия е на власт.Това ще е знак, че живеем добре.

Това го болднах защото така правят всички европейски западни държави, включително и държавите от соц-лагера. Една Полша - ако вдигнат парното, там свалят правителството, а в България мълчание и свалят радиатори! Това ако беше в Германия или Франция или която и да е държава от запада, до сега щеше да гъмжи от стачки и гражданско неподчинение. Гърците ги знаем - те винаги си постигат своето и винаги са си ТЕ, защото не мълчат. Но българина, щом мълчи и понася това което му стоварват - значи му харесва и е съгласен с това. Мълчанието е знак на съгласие. Бебето реве на майката когато е гладно, в останалото време спи. Ама българина май нещо не може да се събуди от зимния сън. До като българския народ не се вдигне да си потърси правата, както правят всички останали народи от западните държави - ще продължават да го тъпчат. Но така е - преклонена глава сабя не я сече.

Точно така - култ към личността. Вече имало план тоя бунак Бойко да бъдел вкаран в учебниците по история. Щял да се разглежда като историческа личност. Това какво е ? Аз не знам демократична държава, в учебниците по история да бъде вкаран министър председател, това си е равносилно на диктатура. Да такива портрети на другари има в Северна Корея, там на която и улица да се озовеш онзи от всяка стена те гледа усмихвайки се, включително и на летището и на гарата има портрети на другарите Ким Ир Сен и Ким Чен Ир.

Не, тези политици не работят за интересите на народа, те обслужват частни монополни интереси. Примера беше ясен със увеличението на тока защото ВЕИ-тата и фотоволтаиците така искали. Примера с цената на яйцата - защото онези така искали. А народа няма думата. Чисто и просто не гледат народа, а частните монополисти. Даже ако питаш мен - всички за съд направо! Плевналиев - тоя пък е баш комсомолец. Жалко че повечето хора не могат да го осъзнаят.

В голяма част от западните европейски страни хората не се интересуват коя партия е на власт, защото там всичко им е уредено. За да стане и тука така, поне 50 години трябва да минат.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Няма да забравя как приех новината, че Бойко е станал премиер - се едно гледах откъс от филма "Разрушителя", където Сталоун се събуди след няколко десетилетия криогенен сън и по новините казваха: "Президента Шварценегер днес посети...". Беше ми,като на бъзик...но си е истина. Все си мисля, че е голям срам рекетьор от близкото минало да министър председател в парламентарна република. И жалкото е, че само аз мога да представя поне десетина човека, които са имали пряк контакт от тази му дейност - а разследващите институции в ЕС дали няма да разобличат целия му списък с престъпления само за 1 седмица, ако се напънат поне малко? За нивото му на образованост мога да цитирам един човек, който е завършил с него: "Дипломната работа, която защити ББ беше "Разпъване на маркуч в непресечена местност", защото в "пресечена" му беше твърде сложно".
Истината е, че от управлението на ГЕРБ пострада само малкия и среден бизнес, а за държава в която големите корпорации се броят на пръсти, икономиката бива поставена на колене. Почти всички мои познати занимаващи се с честен труд бяха принудени да обявят фалит....докато тези злоупотребяващите със закона забогатяха повече. Не знам дали БСП решението, но определено не е ГЕРБ.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Няма да забравя как приех новината, че Бойко е станал премиер - се едно гледах откъс от филма "Разрушителя", където Сталоун се събуди след няколко десетилетия криогенен сън и по новините казваха: "Президента Шварценегер днес посети...". Беше ми,като на бъзик...но си е истина. Все си мисля, че е голям срам рекетьор от близкото минало да министър председател в парламентарна република. И жалкото е, че само аз мога да представя поне десетина човека, които са имали пряк контакт от тази му дейност - а разследващите институции в ЕС дали няма да разобличат целия му списък с престъпления само за 1 седмица, ако се напънат поне малко? За нивото му на образованост мога да цитирам един човек, който е завършил с него: "Дипломната работа, която защити ББ беше "Разпъване на маркуч в непресечена местност", защото в "пресечена" му беше твърде сложно".
Истината е, че от управлението на ГЕРБ пострада само малкия и среден бизнес, а за държава в която големите корпорации се броят на пръсти, икономиката бива поставена на колене. Почти всички мои познати занимаващи се с честен труд бяха принудени да обявят фалит....докато тези злоупотребяващите със закона забогатяха повече. Не знам дали БСП решението, но определено не е ГЕРБ.


Не вини пожарникаря, той не е виновен. Той е играчка в играта на големи.
Ситуацията днес е планирана преди мноооого много лета. Факторите са много, не са само политика. (списъкът е неизчерпаем)

Никой не е спасение !
Не споменавай и БСП... то който и да споменеш е ясен - ибрикчии.
Вариантите за спасение са "Или х*й в г*з, или сабя на кръст"

Искам да видя партия от изучени имигранти, завърнали се по родни земи !
(върнали парите които течаха 2 десетилетия вече навън... върнали знания които бяха отровени с чалга по родните земи... върнали честта и гордостта на Лева, че амън от овце блеещи по Боко, емигранти черпили от културата и "манталитета" на икономически големите държави.)

Омръзна ми от Ганясали пи ар-и, цветни политически твари и тонове за гушите им....авоари. "Нас" кучета ни яли !

"Със стари к*рви нов бардак не става"
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Искам да видя партия от изучени имигранти, завърнали се по родни земи !

Този вариант вече го пробвахме. Премиерът, заедно с доста от министрите бяха такива и нещата се развиваха добре, но накрая работата се осра, когато царят реши да кешира удоволствието от това да е премиер и открадна огромно количество гори и скъпи имоти. По този начин на практика ликвидира партията си. Другата му огромна грешка беше, че даде на Бойко Борисов възможност да стане популярен. Тези два гафа ликвидираха доброто впечатление от цялото му управление, а коалицията с БСП го довърши.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Гледам и по медиите масова пропаганда, че партиите били само ГЕРБ и БСП, а другите нали разбираш сякаш ги нямало. Убеждават те в очевидни лъжи, за да ти ограничат правото на избор. Аз съм решил да не гласувам за нито една от тези две партии, а за някоя друга. Ако не се манипулираше обществото толкова от медиите (нали има будали, които да им вярват), щяхме да имаме сравнително равномерно разпределени гласове между партиите. С много партии се управлява с балансирана между партиите политика. Няма гигант, който не може да бъде помръднат 4 години (т.е. до следващите избори).
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Нито ГЕРБ нито БСП ... ще гласувам или за АТАКА или ВМРО. Няма смисъл да се връщаме към старото положение.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Хора, не знам дали знаете ама Борисов и Станишев сутрин си пият заедно кафето. Това пред медиите е само фалш с цел заблуда, че има "война" между опозиция и правителство :D .


Трябва овек като Станишев да има - от еврото му казваха какво да прави, той си правеше неговото, въобще не ги слушаше идиотите, не сега в 1 дата да откриват 60 БИЛЛА магазина, такъв човек трябва, а не като бойко да лиже гъза на европа и да ни ибават майката с рестрикции и санкции, социална политика трябва.

Стига с пропагандата герберче
Сергей Дмитриевич Станишев не лижеше г*за на Европа ама лижеше Руските задници....
Първите правителства лижеха Американските....

Нали знаете, че като някой не може да си плати заемите трябва да плати с нещо друго. Например сфера на влияние. Не си платихме част от дълговете и хоп, американски бази.


П.П. аз ще си дам гласа за ВМРО или Атака.
Иначе Меглена Кунева ми харесваше, като политик. Винаги си стоеше на мястото.
 
Последно редактирано:

Горе