За всички, които ще гласуват за БСП!

От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Чудесно, точно това целях от темата - след поста на Манта нещата още повече се вдигнаха.

Като и на него му писах, имам малко размивания в някой от вижданията - по линия Кунева - е европарламента и в редица други и изкавания хич не защитаваше народните интереси, особено покрай Козлодуй, а и се заобикаля с доста дискредитирани хора от минали партии, което е малко - нов бардак със стари курви. А по линия БСП, хич не мисля че обслужва интерсите на ниските слоеве, те са силно любими на едрия бизнес (да не говорим за руските интереси) и на доста други бизнеси са на хранилка. За разлика от ГЕРБ, където е частен клуб със строг фейс контрол, а и както Манта писа тя не е социална.
 
Последно редактирано:
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

За мен най-добре си е , БСП да дойдат на власт и да управляват заедно с ДПС, не виждам други варианти.
Има една стара приказка - Внимавай какво си пожелаваш, че може да се случи.
Хич не мисли, че ако БСП-ДПС дойдат отново на власт, нещата ще са същите.

Всички привърженици на този и онзи, разпалено говорещи колко хубаво е било тогава, пропускат най-съществената част. Че тогава в България се наляха милиарди по САПАРД, главно, както и по ФАР и ИСПА. Сега, пък и в бъдеще, не се предвижда такова наливане.
Тези милиарди умело бяха пренасочени в области, нямащи нищо общо с предназначението им. Главно, да не кажа изключително, от това бе "хубавото" време на България от много близкото минало.
Сега кранчето на предприсъединяването е затворено. Окончателно и безвъзвратно. Всичкия "бум" на икономиката от онова време се дължеше на тези пари.
Държава, която няма тежка промишленост, няма ноу хау, няма образование, няма високи технологии, почти няма лека промишленост, няма селско стопанство, има някакво подобие на туризъм - толкова крив, че само алкохолици идват тук, какво бъдеще може да има?
Плоския данък, толкова рекламиран, е най-противонародното въведение. От 10 лв годишен доход ти взимат един, от един лев ти взимат 10 ст!
Защо, аджеба, като е толкова готин този данък за бизнеса, бизнеса куца? И не само куца, но се спъва, пада, и се не вдига!
Защо, аджеба, като е толкова готин този данък за чуждите инвеститори, няма опашка от желаещи да инвестират в България чужденци?

Защото, привидно ниския данък, е вързан с толкова разрешителни и глоби, че държавата прибира много повече пари от преди въвеждането на плоския данък.
Затова интелигентните богаташи не се напъват да инвестират в България. Затова част от чужденците, инвестирали в България, си изнасят бизнеса в други държави.
В последните двайсетина години няма нито едно успешно правителство - всички са "успявали" с пари отвън.
И няма как да е другояче, когато няма промишленост и производство.
Както казваха Маркс и Енгелс - няма принадена стойност. Има само въртене на някакви пари, като при това въртене, по закона за ентропията, парите се разпиляват.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Малко бабешко мислене има тук... да не гласуваме за нови че със старите сме зле ама с новите да не сме по зле. Е от къде знаете че с новите ще бъде зле без да сме прбвали ? Ако се тъпче на едно място и от ГЕРБ се върнем на БСП ще затънем още повече.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Царчето не е емигрант...той не е Българин - мога да говоря с примери до понеделник сутринта...

Роден е в България и по-точно в София. За мен това е достатъчно, за да го смятам за българин. Може да е първо поколение нашенец, но си е 100% българин. Друг е въпросът, че с действията си посрами цялата държава, но явно алчността надделява над всичко друго при него.

По отношение на негласуването също искам да кажа нещо. Без значение дали гласувате или не, участвате в изборите. Просто гласовете на негласувалите увеличават процентите на ДПС. Това става така, защото за ДПС винаги гласуват едни и същи хора, които ходят под строй до избирателните урни. Колкото по-малко евентуални гласоподаватели отидат да дадат глас за други партии, толкова повече власт получава ДПС. Просто като не гласувате все едно гласувате за ДПС. Съжалявам, но това е положението. Трябва да се упражнява правото на глас, дори да пускате бюлетина за партия, която няма шанс да влезе в парламента. Това не означава, че гласът ви ще е загубен. Пак ще свърши доста полезна работа.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Роден е в България и по-точно в София. За мен това е достатъчно, за да го смятам за българин. Може да е първо поколение нашенец, но си е 100% българин. Друг е въпросът, че с действията си посрами цялата държава, но явно алчността надделява над всичко друго при него.

По отношение на негласуването също искам да кажа нещо. Без значение дали гласувате или не, участвате в изборите. Просто гласовете на негласувалите увеличават процентите на ДПС. Това става така, защото за ДПС винаги гласуват едни и същи хора, които ходят под строй до избирателните урни. Колкото по-малко евентуални гласоподаватели отидат да дадат глас за други партии, толкова повече власт получава ДПС. Просто като не гласувате все едно гласувате за ДПС. Съжалявам, но това е положението. Трябва да се упражнява правото на глас, дори да пускате бюлетина за партия, която няма шанс да влезе в парламента. Това не означава, че гласът ви ще е загубен. Пак ще свърши доста полезна работа.


За жалост ще се отпиша от темата, имам да мисля за къде-къде по сериозни и важни теми.

За Ваше инфо бих казал че в миналото и днес, много хора са и парадират с рожденносто си място, документите и гражданството си, че са Ми сънародници - Българи.

Българин е светъл човек, той не краде, не обижда, не лъже и не убива! Българина е Светъл и буден човек където и да се намира, каквото и да прави - както и да го прави.



По темата:
Не си мисли че имало върволици, че неподадени бюлетини отиват при "еди кой си".
Далеч си от цялата истина която те е обсебила дотолкова да вярваш...че не реализираш идеята - Никой не го е*е за вота ти, и самите вотове са една голяма рекламна кампания на мързеливи бизнесмени - кръвопийци, Българоубийци.

Няма никаква система и вото разделение. Всичко е фарс ! На няколко години имало избори....имало :) , Няма избори !
Никой никъде не е показал, доказал и проверил каква е тази мистерия с изборите...

Не им хващам и никога няма да им хвана вяра !
Няма да гласувам, даже и да си го помисля, камо ли да отделя няколко часа да отида и да пусна бялото листче.
Никой не го е еня за Мен, следователно за никой не ме е Еня.

Със здраве, и малко по отворени очи.
Поздрави.

Пс:
Ако никой не гласува, пак ще има разделение на вотове и процентни схеми :)
Цял народ сме, милиони, и да не гласува никой - няма как да разбереш, а по медиите ще ти кажат - Бойко Министър - народа го избра :)
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Мистерия е относително понятие. Всяко нещо, от което не разбира даден човек е мистерия за него. За мен примерно мозъчната хирургия е мистерия, но не я отричам. Просто си нямам и понятие от нея, но все пак вярвам, че върши полезна работа. И с изборите е така. Не ти е ясно какъв е механизмът им, не искаш да го изучиш, но имаш крайно мнение по въпроса и дори си сигурен, че са пълен фарс.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Сигурен съм и то напълно.
Гербаджии плащаха най-много за гласове в родният ми град - това потвърждава схемата - че вота върви и се брои.

Все пак - за мен НЕ работи системата.
Всички ревът от Герб, а си избрахме тая целина за Президент нали ?

Умен и културен човек си, не искам да влизам в спорове и дразги с теб. Не си заслужава - ако е за политика (Българска).
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Гаранция ти давам , че изборите не се манипулират, защото всяка партия знае в кои области , колко гласоподаватели има и колко процента ще вземе.. много съм чувал , някой от партиите тук да каже, в еди къде имаме толкова гласове, другата партия има толкова.. и накрая се оказва точно толкова колкото са казали..
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Днеска докато четях една статия как Северна Корея отново "заплашват" САЩ реших да проверя в нета колко армия имат и стигнах до парадокса. че севернокорейците мизерстват, но пък имат 5 тата най-голяма армия в света според wiki апък българите мизерстват ама и армия нямаме... :)
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Сигурен съм и то напълно.
Гербаджии плащаха най-много за гласове в родният ми град - това потвърждава схемата - че вота върви и се брои...

100 % истина за купуването на гласове. Бойко мобилизира всички рецидивисти и бригадири от криминалния контингент, за да обикалят общините и да плащат гласове. ГЕРБ откриха най-простичкия начин за печелене на избори в тая бедна държавица - чрез яко плащане. Вече имат голям ресурс и трошене на пари не ги бърка...
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

100 % истина за купуването на гласове. Бойко мобилизира всички рецидивисти и бригадири от криминалния контингент, за да обикалят общините и да плащат гласове. ГЕРБ откриха най-простичкия начин за печелене на избори в тая бедна държавица - чрез яко плащане. Вече имат голям ресурс и трошене на пари не ги бърка...

Това го болднах, защото освен че е това е напълно вярно, пожарникаря - той самия е точно такъв, баш мутра и престъпник. Той е аналог на Галеви. Личи му от километри. И все още малко хора знаят че има тъмно минало, а се пише по светец и от папата.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Че то остана ли някой в България да не знае, че е мутра?

Ето един цитат от книга на Георги Стоев - млад български писател, "случайно" застрелян до една софийска градинка (все още не са открили убийците, даже заподозрени няма):
Замислих се, че преди около два месеца с Пехливанов се забавлявахме, като разбрахме, че Бойко Борисов е подал документи за работа в НСО и са му отказали поради факта, че е прехвърлил възрастовата граница. Малко по-късно Стуканьов ми разказа, че Славчо и Бойко се били сближили още повече. „За какво му е този Бойко? — бях подхвърлил тогава. — Той е най-обикновена шушумига.“ „Да, ама скоро ще се променят нещата — отговори ми тогава Стуканьов. — Щели да го правят главен секретар на МВР. Явно е съвсем сигурно, тъй като е ходил на среща с Маргина, Димата и Маджо и им е казал, че иска изравняване на процентите в общия им бизнес заради промяната в статута. Маргина и Димата се ядосали от наглостта му, но Маджо ги успокоил и тримата. Обещал на Бойко да му вдигнат процентите срещу гаранции, че спокойно могат да си разчистят сметките със враговете си, без никой да им търси отговорност.“

Тогава си мислех, че това са поредните глупости на Крейзи или че е повярвал на фантасмагориите на шефа си. Но като видях наистина, че Бойко стана главен секретар, се убедих, че информациите на Стуканьов са достоверни. А това, че Маргина и Димата са побеснели, изобщо не ме учудваше. Знаех, че преди години Бойко ги бе подразнил и двамата лично го бяха пребили. Всичко това беше станало, защото той не отчитал пари от охранителната си фирма „Ипон“. Тогава отново го бе спасил Маджо, като ударил с юмрук по масата и наредил за в бъдеще да не го закачат.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

УСАФ - Странното в цялата история е че всъщност всички знаят че има престъпно минало и още по престъпно настояще но когато става въпрос за него богопомазаният от медиите всякаш всички леко го омаловажава и се подминава с лека ръка - все едно малко дете е направило дребна пакост.

За четири години като премиер четири като кмет и четири като главен секретар е изръсил и сътворил толкова глупости че може да се напише роман но някакси на по елементарната част (по голямата част от БГ народа) това им харесва - Те изпитват някакво странно чувство на задоволство от образа на чаровният престъпник в стил Тодор Колев от Опасан Чар.

След време също така като във филма ще се чудят как е успял да им завърти главите и парите ама ще е вече късно - Даже сега като се замисля тя и партията така им е подредена - роднина - милиционер - роднина - милиционер :)
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

....изръсил и сътворил толкова глупости че може да се напише роман....

Има ли такива смели "писатели" които ще се нагърбят с подобна работа ?

Градинки много... живот един.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

100 % истина за купуването на гласове. Бойко мобилизира всички рецидивисти и бригадири от криминалния контингент, за да обикалят общините и да плащат гласове. ГЕРБ откриха най-простичкия начин за печелене на избори в тая бедна държавица - чрез яко плащане. Вече имат голям ресурс и трошене на пари не ги бърка...
Купуването на гласове не е измислено от Гроб.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

100 % истина за купуването на гласове. Бойко мобилизира всички рецидивисти и бригадири от криминалния контингент, за да обикалят общините и да плащат гласове. ГЕРБ откриха най-простичкия начин за печелене на избори в тая бедна държавица - чрез яко плащане. Вече имат голям ресурс и трошене на пари не ги бърка...

Извиняваи ама само човек живял в барака може да каже подобна глупост. Ти или си твърде млад и до сега не си гласувал или първото. Само ще ти кажа, че купуване на гласове имаше още докато бойко беше секретар на мвр, че и преди това. Да и се купуваха на килограм с парите от субсидиите на партиите. Някои дали помни така наречената практика "изборен туризъм" изобретена от тройната коалиция? Ехх живот си живеехме ;)
 
От: От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Извиняваи ама само човек живял в барака може да каже подобна глупост. Ти или си твърде млад и до сега не си гласувал или първото. Само ще ти кажа, че купуване на гласове имаше още докато бойко беше секретар на мвр, че и преди това. Да и се купуваха на килограм с парите от субсидиите на партиите. Някои дали помни така наречената практика "изборен туризъм" изобретена от тройната коалиция? Ехх живот си живеехме ;)

В барака викаш? :lol: ... Драги ми приятелю нито съм твърде млад, нито съм живял в барака... През изминалите парламентарни и след това местни избори бях очевидец как изявен "бригадир" и жива легенда още от "борческия" БГ период, обикаляше с бригада от 3-4 коли общините и плащаше гласове на килограм от името на ГЕРБ. Не бих говорил,ако не съм го видял с очите си. Не мисля, че е удачно да му споменавам името. И не ти говоря само за цигански гласове - всеки който искаше да получи 150-200 лева за гласа си, направо минаваше през щаба на ГЕРБ. Тия хора платиха 2/3 от гласовете в града, от който имам преки впечатления. Да не говорим, че имам познати, които имат аудио записи от уговорки за плащане на гласове за ГЕРБ. И не казвам, че този метод са го открили те в смисъла на изобретатели , а че са уцелили период, в който само размера на отделените средства за плащане ги дели от победата. А да плащат нагло без да се съобразяват кой ще разбере го могат много добре. На кого ще се оплачеш - на Арменския поп? И сега по време на управлението само пачкосват и се готвят за нови избори.
 
Последно редактирано:
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Мисля, че вече съм споменавал, че веднъж съм бил застъпник на избори (представлявах малка парийка, която вече не съществува). На някои места където има по-малко застъпници има практика по социологическите проучвания да видят кои партии имат най-големи шансове и другите бюлетини да не ги броят (мързел) и отчитат. При наличие на достатъчно застъпници, дори да не са от кандидат ощетените партии, пак се прецаква този мързел. Навремето имаше други практики за измами на избори. Наливаха се бюлетини в кутията или се "губеха" мистериозно цели чували с бюлютини. Сега тези номера не минават лесно (дори изобщо не минават) и се преминава на принципът с купуването на гласовете. Първото купуване става чрез наемане на повече застъпници, които по принцип се очаква да гласуват за партията, която ги е наела. Тези същите (застъпниците) осъществяват контрол върху това кой от хората, на които е платено, не идват да гласуват. Проблем е, че малко трудно се отчита за кого точно е гласувано. Преди имаше номер с това да му дадат готова бюлетина при купуването на гласа му и след гласуването той да им върне тази дето са му дали от секцията за гласуване като доказателство, че е пуснал тази, която са му дали. Не, че не може да е скрие и да не пусне нищо, но не може да гласува за друг. Сега с камарата печати дето ги сложиха и този номер не минава. Най-ефективната и за съжаление законна манипулация става чрез медиите. Конкретни лица непрекъснато ги дават по телевизията. Задават им се любезни въпроси само и хората се връзват. Който е от малка партийка или от партия враг на тези, чиято е медията, няма как да го появят дори за да каже здрасти. Почват едни въртели, че не могли да се свържат с неговите агенти и тем подобни.
Ето защо аз не се водя от глупостите дето ми ги пробутват по медиите (не гледам телевизия, а радио - само музикални). Гледам кой колко е направил и то това, което виждам, а не това дето се мъчат да ме агитират чрез телевизията, която и без това не гледам. ГЕРБ конкретно направиха държавата ни милиционерска (особено в първите две години от мандата си). Аз го видях със собствените си очи от първо лице. Виждали сме го и чрез много чужди истории. Много от тези престъпления чрез злоупотреба с власт само се правят, че ги разследват и после спряно/висящо дело и така до изтичане на давност. Друго, което направиха, беше съсипването на дребния бизнес чрез смешни икономически мерки и подсигуряването на монополи за конкретни монополисти (ще дам за пример хазартния бизнес). Много хора останаха без работа. Това болшинството от вас могат да го видят около себе си.
Какво направиха червените? Като броим Станишевото правителство, а не Виденовото - нищо. Е, крадяха си яко, което се прави и сега. Тогава явно не можеха достатъчно добре да лъжат тези от Европата и затова блокирваха бая от фондовете. Бившите величия от ДС си правеха каквото искат като никой не ги бараше.
Като цяло от двете партии най-недоволен съм от ГЕРБ, но това не означава, че съм доволен и от червените.
 
От: От: За всички, които ще гласуват за БСП!

В барака викаш? :lol: ... Драги ми приятелю нито съм твърде млад, нито съм живял в барака... През изминалите парламентарни и след това местни избори бях очевидец как изявен "бригадир" и жива легенда още от "борческия" БГ период, обикаляше с бригада от 3-4 коли общините и плащаше гласове на килограм от името на ГЕРБ. Не бих говорил,ако не съм го видял с очите си. Не мисля, че е удачно да му споменавам името. И не ти говоря само за цигански гласове - всеки който искаше да получи 150-200 лева за гласа си, направо минаваше през щаба на ГЕРБ. Тия хора платиха 2/3 от гласовете в града, от който имам преки впечатления. Да не говорим, че имам познати, които имат аудио записи от уговорки за плащане на гласове за ГЕРБ. И не казвам, че този метод са го открили те в смисъла на изобретатели , а че са уцелили период, в който само размера на отделените средства за плащане ги дели от победата. А да плащат нагло без да се съобразяват кой ще разбере го могат много добре. На кого ще се оплачеш - на Арменския поп? И сега по време на управлението само пачкосват и се готвят за нови избори.

Ти явно не разбираш това което се опитвам да ти кажа както, а именно: "Купуване на гласове има много преди да си чувал името на ББ". Каквото си видял ти ние го виждаме отдавна.
 
От: За всички, които ще гласуват за БСП!

Ерата с купуването вече е на свършване. Не, че ще спре купуването на гласове, но вече споменах, че е в пъти по-ефективна медийната манипулация.
 

Горе