За имотите и цените им

adi

Well-Known Member
Тоя бранш беше един голям балон и затова се спука първо той. Сега както ти, така и тия дето взимаха по 2 хилки за няколко дена лепене на плочки, се видяха в чудо.
Не съм съгласна за балона! Тоя бранш - строителството е производство и беше единственото що годе , което имахме в България . При кризата всичко що е производство се видя в чудо! Процъфтяват само някои услуги/ като куриерските например - увеличиха цените / и търговията с хранителни стоки .
 
От: От: От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Не съм съгласна за балона! Тоя бранш - строителството е производство и беше единственото що годе , което имахме в България . При кризата всичко що е производство се видя в чудо! Процъфтяват само някои услуги/ като куриерските например - увеличиха цените / и търговията с хранителни стоки .
Епа то строителството у нашенско просто произвеждаше обществено НЕНУЖЕН продукт и ЗАСИРАШЕ цялостния пейзаж... Служеше предимно за ТЪРГОВСКИТЕ цели на прилична групичка хора - да си ги препродават помежду си, да ги отдават под наем на идиоти или да трупат парички от лихварство. Опростенчески казано. Масата народ се още си живее у соц-панелките.

Производство my ass.

Е вярно, създаваше работни места за някой и друг мангал, освен за пълчищата "агенции" за недвижими имоти. В резултат голяма част от народа затъпя поради развитието на умения, които нямат кой знае каква стойност у Европейското Съюз. Примерно. После що държавата се напълнила с олигофрени, дето търсят само "тарикатски" начини за печелене. Алъш-вериш основно.

Даже тоя форум дава добра представа. Пребройте наглите тарикатчета дето се опитват да пробутват лайна и тия, дето развиват ценни умения и работят здраво и честно.

Кат че ли му се види краят всъщност...
 
От: От: От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Не съм съгласна за балона! Тоя бранш - строителството е производство и беше единственото що годе , което имахме в България . При кризата всичко що е производство се видя в чудо! Процъфтяват само някои услуги/ като куриерските например - увеличиха цените / и търговията с хранителни стоки .

не знам какво производство е строителството но виждам кои са играчите (и шефа на Никс не е от тях)

една банка иска да намаже 100000 кв м по 100 евро метъра - ама себестойността излиза 250-300! и ся кво правят БАШ-АКУЛИТЕ в банката - пускат здрава реклама в национален мащаб - дават на куцо и сакато преференциални(дрън-дрън) кредити - строителчетата налапват въдицата - след тях ПАРАЗИТИТЕ от недвижимите имоти се нареждат на хорото!

кво става когато строителството става мания в национален и световен мащаб а 90% от сградите са на акт 14(15) - АКУЛИТЕ обявяват ИПОТЕЧНА КРИЗА - почват да си искат борчовете е да ама пари нема - банките конфискуват строежи на поразия - предвид %-тите и глобите един квадрат сега ляга на банката 100 Евро! ГОТОВО! след преразпределяне на богатствата кризата свършва също тека неочаквано както е почнала но всички остават с пръст в гъз освен банкерите!

аз никога не съм взимал кредити през живота си не от предпазливост а защото не ща да съм част от 2-та милиарда евро-американски говеда които с лакомията си (за 3-ти път за последните 100 години) си оставиха всички спечелени пари при АКУЛИТЕ - в стройни редици и без да се блъскате моля :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Епа то строителството у нашенско просто произвеждаше обществено НЕНУЖЕН продукт и ЗАСИРАШЕ цялостния пейзаж... Служеше предимно за ТЪРГОВСКИТЕ цели на прилична групичка хора - да си ги препродават помежду си, да ги отдават под наем на идиоти или да трупат парички от лихварство. Опростенчески казано. Масата народ се още си живее у соц-панелките.

Производство my ass.

Е вярно, създаваше работни места за някой и друг мангал, освен за пълчищата "агенции" за недвижими имоти. В резултат голяма част от народа затъпя поради развитието на умения, които нямат кой знае каква стойност у Европейското Съюз. Примерно. После що държавата се напълнила с олигофрени, дето търсят само "тарикатски" начини за печелене. Алъш-вериш основно.

Даже тоя форум дава добра представа. Пребройте наглите тарикатчета дето се опитват да пробутват лайна и тия, дето развиват ценни умения и работят здраво и честно.

Кат че ли му се види краят всъщност...

Едва ли .....Значи според теб се строи за да могат "групичка хора - да си ги препродават помежду си" и "за да се създават работни места за мангалите" ...

Noke вижда се, че не разбираш от строителство и се изказваш като човек на изкуството ....Продукта, който се е произвел е такъв какъвто са го поръчавали хора с многото кинти и единственото на което ме било яд , че имат пари да строят, а нямат вкус.:)

п.п. amoun е прав , че много глупости се изписаха в темата :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

....
Noke вижда се, че не разбираш от строителство и се изказваш като човек на изкуството ....Продукта, който се е произвел е такъв какъвто са го поръчавали хората с многото кинти и единственото на което ме било яд , че имат пари да строят, а нямат вкус.:)
Ц ц ц, как ме титулува само...
Настоящото ми занимание беше само хоби доскоро. Предишните 8-9 години съ трудих в съвсем други области :) Пък и тука не се искат грам познания по строителство специално.

С какво са пълни огромната част от новопостроените сгради в момента?

Може пък да направиш една кратка характеристика на индустрията, колежке. Таман и аз ще науча нещо от кухнята. Зема си коригирам гледната точка...

Темата е асъл за глупости. Питайте човека дето я закачи най-отгоре като "Важна"...
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

тук не е строителен форум и професионални познания никой не го интересуват

НОКЕ е прав за балона - смисълът е че тези строители и архитектори които са вложили цялото си сърце и всичките умения за да построят хотел кат слънце - накрая остават извън играта и си дават последните гащи на Великите манипулатори от банката (които възприемат построената сграда не като архитектурен шедьовър а като чувал с пари)

разбрахме вече че дилърките(и дилърите) от недвижимите имотчета не са празноглави кокошки и разбират от строителство а всички останали говорят глупости! ашколсун на таз армия от висококвалифицирани строителни кадри!
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

разбрахме вече че дилърките(и дилърите) от недвижимите имотчета не са празноглави кокошки и разбират от строителство а всички останали говорят глупости! ашколсун на таз армия от висококвалифицирани строителни кадри!
@wmdeals това за мен ли се отнася ?! дилърите на имоти изобщо не са строителни кадри .. строителството го свързвам именно със строителите и архитектите на които това им е работата и живота и е невъзможно без тях , а не с мангалите , които работят инцидентно по строежите ... и като подех въпроса беше в тяхна защита защото ми се стори , че строителството се отъждествява с покупко-продажба на имоти .


Може пък да направиш една кратка характеристика на индустрията, колежке. Таман и аз ще науча нещо от кухнята. Зема си коригирам гледната точка...
@ Noke за гледната точка не знам дали може да се корегирва :) но според мен не може така с лека ръка да зачеркваш строителството като произвеждащо "обществено ненужен продукт". На кого, как и за какво служи е съвсем отделен от темата въпрос .
 
Последно редактирано:
Re: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

имаше балон и то голям защо се наду може да се изпише цяла друга тема (ако ви се пише по темата

то цялата финансова криза доиде от това че в америка си бяха повярвали че имотите никога непоевтиняват както се опитваха да ни обедят и хората в бг а българина си има слабост към имоти


ето три мнения от инвестора които описват цялата ситуация и прочетете в линка стаията на капитал на Красимир Петров от 2004 година и кажете не стана ли точно така (само за ръста подцени любовта на българина към имототие че ще ги надуем с 500% :)

Negramoten каза:
Каквито и да си ги говорим, до сега ръста на БВП беше главно от НИ и туризъм.

Туризма пострада от намалелия брой почиващи поради финансовата криза, заедно със забраната на Путин руски лагери с деца да почиват в чужбина, поради свинския грип.

В НИ свежите пари идваха от чужденци и от кредити, които пак идваха от вън (банките майки). И двете секнаха, че отгоре на това чужденците купили спекулативно, вече натовариха българите, а банките вдигнаха лихвите, така че плащанията по лихви и главница станаха по-големи от новоотпуснатите кредити.

Всичко това е комбинирано с рязък спад на износа ни, а от там идва и изпаряването на всякаква надежда за оправяне на дефицита по текущата сметка.

Или ако сложим чертата се вижда, че икономическия бум от последните 10 години е бил главно кредитен бум, напомпал имотен балон, който от своя страна е дал илюзиорно по-висок стандарт на почти всички българи - всеки общак без образование взимаше поне 1000 лв (от ПЧИ или кредити на българи купуващи на зелено) като тези пари напомпваха и инфлацията.

Отделно имотния балон даде и илюзиорен ръст на туризма, тъй като огромното строителство около курортите наля маса пари в тях, например кръчмите в Слънчев бряг бяха пълни и зимата от строителни работници харчещи не малка част от надниците си.

Сега ако погледнем по от високо всичко това, ще видим, че имотния балон доведе до презастряване на градове и курорти, доведе и до много лични трагедии на хора купили с кредит скъп имот и останали без работа. И както всички очаквахме, а Красимир Петров дори и описа в статия в Капитал перз 2004-та, балона се спука, съпроводен с международна финансова криза.

И това се знаеше, че ще е болезнено, но никой не искаше да си и помисля за него докато не се случи. Сега всички ще имаме близки пострадали пряко или коствено от пукането на имотния балон, дал нереално чувство за сигурни доходи и подем на държавата. Дали от намаление на заплатата или загуба на работа, дали от нарастнали вноски по потребителски или ипотечен кредит... В крайна сметка приземяването от високо винаги е болезнено, но какво да се прави, ще трябва да го изтърпим.

И не забравяйте по време на криза ограничавайте харчовете и пазете кеша като зеницата на окото си... Печалбата винаги е за сметка на някого, независимо дали е по време на криза или подем. Просто няма как да спечелят всички, то за това има и пари, едни да имат повече, а други по-малко. Всички с действията си сами избираме от коя страна да сме.

Negramoten каза:
Отговора се крие в прекалено бързия ръст на задлъжняване, защото 1997-ма тръгнахме от нулата. За последните години натрупахме 30 млрд евро частен дълг, като всяка година се увеличаваше с поне 50%... Това не създава здравословен ръст, а създава спекулативни балони (не само при НИ), инфлация и ненормално разпределени доходи, не може един общак хванат от тютюневите ниви, който трудно говори български, а да не говорим за четене и писане, докато влачи тухли по етажите да взима колкото 3 учителя с по две висши и една медицинска сестра.

Това че минималната заплата у нас според теб трябва да е 1000 лв. го подкрепям. Но според теб дали може да се случи, като взимаме кредити от чужбина и за да ги покриваме плащаме с нови такива?

В момента гледаме призимяването, което съвпадна със световната кредитна криза, и според мен дори за по-добро. В противен случай щяхме да паднем от още по-високо. Например имотния балон се наду толкова, че мина цените на Австрия и Германия... Какво ли щеше да се случи ако лудостта на купувачите на кредит беше продължила още? Може би прогнозите за лоши кредити щяха да са за 50% и пълен крах на банковата система у нас?

..


а тук е описано как продават новото производство сравнено с виена

vgc каза:
Хващам сайт за имоти в Австрия и намирам първият ми попаднал апартамент със приложена скица:
G8_00001180.jpg

Офертата е за квадратура от 48.60 m² при цена 97,200 евро или точно 2000 евро за квадрат. Кратка справка ни дава средна цена за квадрат във Виена между 2000 и 2500 евро. До тук добре, но съвсем логично идва въпроса по тази скица, ако един местен строител построи подобен апартамент за каква сума ще ни го оферира?
Заглеждам се в скицата и забелязвам, че австрийците чинно са "изхвърли" от полезната жилищна площ следното:
- тераса от 5.46 m² , която задължително у нас фигурира и се заплаща
- приблизително 13 m² външни и вътрешни стени, които нямат нищо общо с пространството за живеене, но при нас си се водят неразделна част от жилището.
Извод: австрийският апартамент от 49 квадрата е еквивалентен на нашенски от 67 m². Не е обаче само това - гледайки асансьора и стълбището то местният български предприемач ще ни оферира и едни допълнителни 15-20 квадрата идеални части с което накрая ще видим оферта от 85 m² по около 1000 евро или 85,000 евро за еквивалента у нас.
т.е. 49 квадрата в Австрия по магически начин се раздуват у нас до 85 квадрата. Като за капак това не е всичко, защото бг апартамента ще е на шпакловка и замазка. За незапознатите това означава че за стените ще трябва полагане на фина шпакловка и след това боя (подобно нещо го чака и тавана), на пода ще трябва поне саморазливна замазка и след това паркет, на банята ще трябват плочки, мивка, батерия, душ, вана и каквото се сетите, същото и на тоалетната, ще трябва да се слагат тепърва радиатори, кухнята и стърчащите от тавана и често от стените жици просто няма да коментирам въобще, но няма да пропусна финала където ни е подготвена от строителя екстрата да нямаме нито една врата в апартамента с идеята че не познават нашия вкус, а в някои проекти дори няма да има и вътрешни стени за да не ни попречат случайно.
Теглейки чертата се оказва че сме били цената във Виена с поне 10% отгоре, като при това качеството на използваните материали у нас е под въпрос, а самата София като инфраструктура и екстри е на светлинни години от Виена. Не знам дали цените ще продължат логичния си спад надолу, но повече от едни например 500 евра на квадрат и то за ВИП оферти в София или еквивалентните големи градове, са си според мен чиста спекулация.
 
Последно редактирано от модератор:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Ама нормално бре

НЕМОЖЕ ТРЕЗВОМИСЛЕЩ ЧОВЕК ДА НЕ СИ НАПРАВИ СМЕТКА КАКВА Е РЕАЛНАТА ЦЕНА НА НЕЩО КОЕТО ИСКА ДА СИ КУПИ...
Ламята 3 години ми рева и ми трови живота да съм купел апартамент, аз и викам ей ламьооо нормална ли си ма? аз за блокче бетонче с баби за комшиики пари недавам. по точно бих дал, но не и повече от това което мисля че е нормално да дам ...
Незнам изобщо как нормално мислещ човек ще се зароби да плаща по 1500 лева на месец примерно за 30 години заради същата тази вмирисана панелка ? и то при положение че не е сигурен как ще се развият нещата за него ?

Незнам защо тук обсъждаме недвижими имоти :)
изобщо от хубавия панаир направихте интилигиентен разговор

Но народа е стадо народа е проЗТТТТ много и си заслужава да се мъчи и да живее зле просто незаслужават хубав живот бе нека им е гадно и това е!
Стадният инстинкт няма преодоляване и това е !
Има спестявания някой 2 000 лева .. от 6 месеца работи на заплата 1000 лева и вече с епочуствал бог и купува апартамент на изплащане за 80 000 евро за срок от 30 години при лихва 5-10% на година/НЕНЗАМ П ОКОЛКО СА И НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА/ и това е все едно да си вземете един 30 метров кол широк горе 3 сантиметра а долу 3 метра да се качите на кулата да си намажете сфинктера с вазелин обилно ! и да скочите върку кола плъзгайки се нежну надолу...
и реално изплащате цял живот мизерен апартамент които с лихвите ви излиза 200 000 ЕВРАКА !!! АБЕ уважаеми ПРОШЛЯЦИ вие виждали л исте 200 000 евро накупчина а?
ИЗОБЩО НЕКА СЕ ТРЕПЯТ ГОВЕДАТА И ТОВА Е !

За мен нормалната формула е ако имаш 100 лева купи си кола за 10 лева и имоти за 60 лева това е ! всичко останало е изхвърляне и то голямо с осиране !
 
Re: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

темата за имотите да я има за да знаят повече хора кога се формира балон и че имотите са хубава инвестиция но НЕ на всяка цена....

а то от глобалното такова схващане че имотите никога не поевтинват доиде кризата в САЩ http://www.cnbc.com/id/28892719
CNBC presents the definitive report on the defining story of our time. CNBC correspondent David Faber investigates the origins of the global economic crisis, with first person accounts from home buyers, mortgage brokers, investment bankers and investors – most of whom let greed blind them, leading to the greatest financial collapse since the Great Depression.



yerdna каза:
"Златните" правила на българския ипотекар:

Правило 1: Инфлацията и ръстът на заплатите на годишна база винаги са по-високи от лихвения процент по ипотечния кредит;
Следствие от Правило 1: Купувай смело с ипотека, инфлацията ще "изяде" заема!

Правило 2: Ръстът на цените на имотите на годишна база винаги е по-висок от ръста на заплатите;
Следствие от Правило 2: Купувай сега, че след 1 година няма да можеш!

Правило 3: Цената на имота пада само тогава, когато падне самият имот.
Следствие от Правило 3: Покупката на имот винаги е добра сделка!
Ти си мислиш, че се майтапя, но 99% от ипотекарите в бегетовицата са абсолютно твърдо убедени в гореописаните правила. Или поне бяха допреди година :-D. Аз просто съм синтезирал накратко всичките безумия, на които съм се наслушал от колеги, познати и приятели през последните години. На всичките ми опити да ги вразумя отговорът беше снизходително подсмихване и иронични забележчици от рода на "Гроздето е кисело, защото е високо."
 
Последно редактирано от модератор:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Добре така да е имаше Балон и се спука.

Така е било и така ще бъде не само за този бизнес и не само за България

Във всеки един бизнес най много печелят тези които се ориентират най бързо и намерят най-рано празната ниша, а ниша винаги има.

Природата вакум не търпи-един сигмент от пазара се затваря, друг се отваря номера е да откриеш кой е този сигмент и пръв да го разработиш.

Сега се сещам в началото на 2000 година когато гарсониерите в центъра на София бяха по 10 000 долара, двустайните по 15 000 и тристайните по 20 -25 000.
Аз тогава си правих сметка-отивам на две бригади по 6 месеца в Англия и си купувам поне гарсониера да не говорим за двустаен които да отдавам под наем и да си осигуря ща годе нормален жевот.

Да ама докато се усетя а първи курс, а втори курс все още ангажиран и започнаха да копат Метрото в Надежда и резултата:

За две години цените по ДВЕ и от долари в Евро.

Извода тези които се усетиха в началото или им помогнаха да се Усетят и вместо апартамент си бяха купили парцел или парцели за жълти стотинки в крайните квартали на София или в Банско и Добринище точно за 3-4 години щяха да възвърнат най-малко ДЕСЕТОКРАТНО(1000%) своите инвестиции било в КЕШ било под формата на апартаменти, да не говорим пък и ако сами бяха застроили парцелите си.

Тези хора сега ако ви четат писанията по форумите как биха реагирали сами предположете.

Така е в всяка сфера на живота и бизнеса, "Който играе пИчели,който не игра не пИчели".

За мен важното е всичко което правиш да го правиш с мярка и да знаеш кога да спреш, от тук нататък човек предполага, господ разполага.

Тези които влязоха в началото в този бизнес направиха пари и дори и някои от последните им сгради да са празни те поне ги строят със собствени средства или поне по-голям процент от парите са техни, така че те могат да си завършат сградите и апартаментите, да ги отдават под наем и да чакат стабилизиране на пазара което до 2-3 години със сигурност ще стане

А тези които се включиха в играта след 2006 година главно с кредити и рачитаха че ще продадат един етаж и ще си върнат парите и от там само печалба ще издухат супата и ще си научат урока а именно:

Бизнес от които започнат да печелят много и всякакви хора не е Сигурен бизнес и е въпрос на време той да се срине друг е въпроса че началото и края на този бизнес може да е програмирано от някой но това не ти пречи ако се усетиш навреме да се облажиш доволно.
 
От: За имотите и цените им

айде и аз се сдобих с важна тема, без да искам:)
на мен за строителството ми беше мисълта , а то не е само имоти,
защото има строежи , които не се продават, не се ипотекират и не може да се спекулира с тях ..
така в смисъла, който влагате нещата за балона се връзват..

темата за имотите като инвестиция също е интересна ...
 
Последно редактирано:
От: За имотите и цените им

Инвестиция е когато може да се самоизплаща. В смисъл, когато вземеш едни или няколко апартамента и ги пуснеш под наем, да може да се покрават вноските по тях, а не да додаваш, за да ги покриваш. Искам тук всеки струителен предприемач с надути цени да фалира, ама така да фалира, че да разбере да не е шибан шечелбар, който кара кайен и надува бюста на някоя заспа, както и да праща сина си в Син Сити със сапаре и сметка от няколко бона. Това е лайнарщина и нека всички потънат сега, както си му е реда.

Не го виждам много като инвестиция, освен ако нямаш тук таме някой познат из общината, пожрната и такива институции, където могат да се издават ей така разрешителни и актове. Ако не ми вярвайте, питайте защо Евро парламента ни съди за няколко милион - за земи. ;)

И не мога да повярва, че тук за да си купиш апартамент ти трябват няколко живота, защото 800 лв. заплата как се купува жилище за 60 000 евра или ~ 120 000 лева? Някакви не ми се връзва това. Не че хората не го правят, но не ми изглежда добре, особедно като знам и качеството.

Пет пари не давам по принцип дали имотите ще паднат или не, интересува ме това те да станат достъпни за обикновения гражданин, който е на заплата, ама от тези обикновените заплати. ;)
 
От: За имотите и цените им

айде и аз се сдобих с важна тема, без да искам:)

Е то аз е подех темата но щом е за теб, отеглям си съпричастността към нея.:mrgreen:

А в бизнеса с недвижими имоти имаше хляб и пак ще има дори на двойно по-ниски от сегашните цени.
 
Последно редактирано:
От: От: За имотите и цените им

Е то аз е подех темата но щом е за теб, отеглям си съпричастността към нея.:mrgreen:

А в бизнеса с недвижими имоти имаше хляб и пак ще има дори на двойно по-ниски от сегашните цени.

почувствах се като пионка в ръце на coolice :) сърди се на него :)

ти защо ще се оттегляш .. от това , което подде виж колко важни теми станаха ....
а и определено имаш актуална информация щом се занимаваш пряко в този бизнес ..
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

.....
@ Noke за гледната точка не знам дали може да се корегирва :) но според мен не може така с лека ръка да зачеркваш строителството като произвеждащо "обществено ненужен продукт". На кого, как и за какво служи е съвсем отделен от темата въпрос .
Е то туй, че пиша и се изразявам като кисел гъз, не значи че съвсем кон с капаци съм... Мога да бъда убеден дори в противното ако видя смислено звучащи аргументи.

За строителството генерализирах. Страната се пак се напълни с жълти и розови кубета, улиците се превърнаха в сметища от тия строежи и тъй нататък... За самите строители-инженери нищо лошо не мога да кажа, ама имам крайно негативно отношение към посредниците в имотни покупко-продажби. Е такива мангасари няма.

ПС: Ако Ади по някаква случайност все пак работи в точно тая сфера, значи ще да е някакво изключение! Има си хас.
 
От: За имотите и цените им

Преди години бях пуснал една реконтра за любимата ми брокерка Камена Зидарова. Възторженият поглед, с който зяпаше всички тези кулички (с тях строителите хитрееха за въздух), можеше да изчерпи цялата тукашна тема :cry:
 
От: За имотите и цените им

Ами обикновенно като се каже на бялото черно се разнася като ехо и не можеш никого да убедиш в обратното .
А кое в България е наред та и в строителството да е ?!
Вярно е, че Безвкусицата е голяма , а то е защото мантизлиите нямат вкус, а тези с вкус пък нямат пари да строят . :)
Боклука обаче не идва само от строежите. Всъщност ако се спазва закона не би трябвало да има изобщо боклуци, а красиви градинки след като се завърши сградата :)

Запалих заради това , че строителството било произвеждало "обществено ненужен продукт ". Все си мисля , че един мост , магистрала , водопровод и др. такива не са обществено ненужни продукти, но тук не говорим за такива имоти. :) защото те не излизат на пазара и не се оценяват .
А на строителството у нас едва ли ще му се види някога края, защото всеки , който е припечелил малко пари първото за къщичка се сеща , тъй като собствеческото чувство у българина действително е силно развито, а от друга страна как така ще живеем под наем и ще пълним гушата на някой друг . :)

п.п. реконтрата на strana много точна..всяка дума е на мястото си . :neutral:

ПС: Ако Ади по някаква случайност все пак работи в точно тая сфера, значи ще да е някакво изключение! Има си хас.

п.п.п. Ами работила съм ...:) Брокер не съм и не съм се занимавала , но имаше един момент в който без малко да се превърна в героинята от реконтрата на strana . :wink:
 
Последно редактирано:
От: За имотите и цените им

Страна има рядък стил на писане. Всяко изречение е някакси интригуващо, затова се чете бавно и развинтва въображението...
 

Горе