За нужните инвестиции при интернет бизнес

tanipo

Well-Known Member
Четейки форума и наблюдавайки нещата около мен се убеждавам .че не може да очакваш добри резултати без да инвестираш нито лев.

Минималната инвестиция според мен е собствен .ком ( другите просто са заместители и не са толкова добри - да на говорим за .инфо ) домейн и хостинг. Мисля че всеки има 15на лева за домейн и още толкова за 6 месеца хостинг като начало. Направо ми се струва несериозно някой да ползва безплатен хостинг, или хостинг който му е предоставен чрез уговорка и не може да контролира и да няма собствен домейн . Мисля че всеки без значение от възраст и фин.състояние може да отдели 30лв. Много е важно да се проумее че не 30те лева са истинската инвестиция - тези 30 лв са нищо - истинската инвестиция е времето което се влага и рано или късно всеки го разбира.

Поздрави
 
Така си е. Но има и хора, които почват и не инвестират нищо освен времето си. Говоря за тези т.нар. Блогъри. Те си имат блогове с добър трафик и единственото което правят е да си поддържат блоговете с всеж контент и линк партьори. Но ако искаш да имаш собствен сайт на професионално ниво, то инвестициите са в рамките на допустимете за този вин начинание. Мерси че наистина даде много точно и ясно мнение по въпроса за онлайн бизнеса. Хората, които се занимават с тази вид дейност осъзнават че тези пари не само ще им се възвърнат, но ще ин дадът началото да вложат още повече в тази насока. Както че и времето е многп ценен фактор ставайки въпрос за развитието на своят онлайн бизнес. Всичко, което се иска е постоянство и упоритост, малките суми за инвестиране са допустими за всеки един, независимо от социалното му полужение. И също така се радвам че тази област се развива с много бързи темпове в България.

Искам да пожелая много успехи на всички българи занимаващи се с онлайн бизнес. Успех приятели. :wink:
 
Re: За нужните инвестиции

tanipo каза:
Четейки форума и наблюдавайки нещата около мен се убеждавам .че не може да очакваш добри резултати без да инвестираш нито лев.

Минималната инвестиция според мен е собствен .ком ( другите просто са заместители и не са толкова добри - да на говорим за .инфо ) домейн и хостинг. Мисля че всеки има 15на лева за домейн и още толкова за 6 месеца хостинг като начало. Направо ми се струва несериозно някой да ползва безплатен хостинг, или хостинг който му е предоставен чрез уговорка и не може да контролира и да няма собствен домейн . Мисля че всеки без значение от възраст и фин.състояние може да отдели 30лв. Много е важно да се проумее че не 30те лева са истинската инвестиция - тези 30 лв са нищо - истинската инвестиция е времето което се влага и рано или късно всеки го разбира.

Поздрави
Мислим напълно еднакво.
 
Re: За нужните инвестиции

Съгласен съм с вас :)

Аз най-много се кефя на Private Label Reseller програмите, защото с минимална инвестиция можеш да си купиш брандабъл домеин и да си набиваш марка, като се гришиш само за маркетинга :wink:

ето и две интересни теми за четене с оглед на бъдещото развитие

Регистрация на търговска марка

Регистрация на фирма
 
Последно редактирано от модератор:
Здравейте,

Въпреки, че съм собственик на голям хостинг бизнес, държа еспериментално един free хостинг accounш. Държа го нарочно за експеримент. Няма да си кривя душата, досега си работи и нищо не му се у случило. Все пак 2 пъти го спираха, защото не съм отишал да click-на с мишката и да кажа "продължете го".

Иначе е задължително да имаш собствен домейн и то добър, ако искаш да имаш присъствие в Интернет, от което печелиш пари. Според мен човек с добри идеи, който пише добре на английски език, може да изкарва много пари само с един блог, ако го развие добре.

Така че минимум изискване: Домейн + WordPress хостинг акаунт. Важното е, че домейна придобива стойност след регистрацията си и ако се развива добре, увеличава цената си.

... и още нещо. Не ми се струва нормално да харчим по минимум 50 лв. на месец за кафета и по повече примерно за... бира, а да не инвестираме в стабилно онлайн присъствие
 
Също не е лошо в началото да инвестираш някой друг лев за рекламка.
А какво против инфо домейните имата? мен даже ме кефят доста
 
От: За нужните инвестиции

Sorry za latinicata , laptopa mi ne e ot BG i neznam kak da pisha na kirilica , molq da me izvinite....

Neznam v koq tema da se vkliucha zashtoto , mi se struva dosta interesen tozi biznes i imam jelanie i vreme da se zanimavam , edinstveniqt problem e che sam "invalid" v tazi sfera...

Ako mojete da mi pomognete da se razviq shte bude prekrasno :) , kato za nachalo iskam da vi popitam , kak da si napravq sait ???

Molq , ako e nalojitelno po-podrobno obqsnenie , chuvstvaite se Svobidni da mi flood-ite na PM

Thanks in advance
 
От: За нужните инвестиции

Здравеи прочети важните теми в различните секции и под тях има свързани теми прочети и някои от тях след това можв да започнеш да деисташ и да задаваш конкретни въпроси на които ще се постараем да отговорим :)

пп в секцията за оптимизация за търсачки може да цъкнеш на реитинг за да се подретят темите по реитинг...
 
Последно редактирано от модератор:
От: За нужните инвестиции

Горното преведено с дешльокавизатора:
Съжалявам за латиницата , лаптопа ми не е от БГ и незнам как да пиша на кирилица , моля да ме извините....

Незнам в коя тема да се включа защото , ми се струва доста интересен този бизнес и имам желание и време да се занимавам , единственият проблем е че сам "инвалид" в тази сфера...

Ако можете да ми помогнете да се развия ще бъде прекрасно , като за начало искам да ви попитам , как да си направя сайт ???

Моля , ако е наложително по-подробно обяснение , чувствайте се Свобидни да ми флоод-ите на ПМ

Тханкс ин адванце

http://62c.hit.bg/
 
От: От: За нужните инвестиции

Sorry za latinicata , laptopa mi ne e ot BG i neznam kak da pisha na kirilica , molq da me izvinite....

Има прозрачни лепенки за бутоните на клавиатурата, които в долния си ляв ъгъл имат букви на кирилица (струват около два лева и ти решават проблема).
 
От: За нужните инвестиции

След закупуването на домейн и евентуално хостинг идва ред на други, още по - необходими инвестиции. Едната е време, другата е пари! Без тях двете е изключително трудно, да не казвам невъзможно да пробиете на пазара. От една страна без да вложите време и усилия, за да развиете своята идея, за да направите сайта си интересен и привлекателен за потребителите, никога няма да видите приходи от него. От друга страна, приемаме, че имате собствен домейн, стабилен хостинг, супер сайт със съдържание, със визия, със всичко, но нямате пари за реклама. Без да вложите една солидна (или не толкова) сума за реклама, ще трябва да падне неистово оптимизиране и размяна на линкове за да потръгне сайта, но даже така, не очаквайте същите резултати, както ако вложите кинти в реклама по водещи сайтове от нишата. Парите ще изиграят роля и в много други насоки. В зависимост какви умения имате (нямате) ще трябва да компенсирате останалото с пари - за да се наеме професионалист да го направи вместо вас. Та всичко е риск и инвестиция приятели, без тях никога няма да се докоснем до големите парички
 
От: За нужните инвестиции

Аз пък съм се убедил в друго. Нито със сериозни инвестиции (казвам ви го точно защото съм пробвал), нито с отделяне на много време се постига успеха, а просто с неналичие на съвест. Трябва да си безкруполен, да разменяш линкове само с други безскруполни мизерници като теб и така да ти се качва рангът (както и тяхните), да крадеш статии и каквото друго можеш от по-нерангвани, но съдържателни сайтове (тъй като твоя сайт е по-рангван, вероятността google да види дадения материал първо при теб е по-голяма, което води до наказание на будалата чийто е оригинала), да предлагаш чужди услуги като се стараеш с максимална хитрост да ги представиш за свои и други сходни номера. Така се зародиха немалко псевдотракери, дето дават само торенти и то не свои (тъй като те нямат дори един тракер сървър), а крадени от някъде си с автоботове (пример за това са mininova, meganova и още колко щеш "големи" тракер сайтове). Тъй като е много атрактивен download-ът в мрежата се появиха милиони сайтове обещаващи download без дори да имат сървър, от който да го дадат. Колкото и смешно да ви звучи всичко това, точно тези сайтове печелят, а другите колкото и да инвестират в каквото и да е, трудно ги достигат.
Мнението ми е изцяло песимистично тъй като за няколкото си години по-явно присъствие в мрежата съм ставал свидетел на немалко грозни неща. Като се поотракате и вие най вероятно ще започнете да разсъждавате като мен или просто ще станете от "големите", които вече ги споменах как постигат успеха си.

Толкова от мен и се надявам да не съм ви развалил настроението с песимизма ми.
 
От: За нужните инвестиции

Съгласен съм че главната инвестиция е да закупите домейн и хостинг. Без тях сайтът ви би изглеждал несериозен. Да, има блогъри които печелят пари без да плащат за какъвто и да е домейн но не мисля че са го постигнали по-лесно. С домейн сайтът ви просто изглежда по професионален. Останалото е сериозно отделено време и трупане на знания което ще доведе до трупане на парички които водят до поръчването на платена реклама, плащане на СЕО експерт за оптимизиране на сайтът ви и много други екстри в океана от информация в интернет.
 
От: За нужните инвестиции

Да спомена, че хостинга не е задължителен особено за блог.
Достатъчно е да си вземете домейн, който да паркирате към блогър или друг free блог хостинг.
 
От: За нужните инвестиции

Основната инвестиция която трябва да направиш това е отделеното време за развитието на сайта. Нито рекламата, нито добрия хостинг нито перфектния домейн ще ти донесат в бъдеще успехи ако потребителите не намират качествени статии и полезна информация в сайта. Така, че при старта на нов проект е необходимо много отделено лично време за да натрупаш собствени уникални статии. Рекламата също е хубава, но тя е до едно време, не бива да се превръщаме в нейни роби.
 
От: За нужните инвестиции

Сайт или блог на отличен англ.език и ежедневна работа по него + прилагане на методи от изброените от Unwise.
Тъпо и гадно, но за жалост и аз стигам до извода, че хитреците печелят в случая.
Всичко друго са розови сънища.
Пари ще има и за теб, но ще има и много ядове също.
За тариката/ тарикатите ще има обаче повече, дори и гърбав да станеш от работа и безсънни нощи.
Сори за поста, ама след няколко такива случки - мои и на приятели, и почти 3 годишно бъхтене,
май и аз ще влизам в другия филм.
 
От: За нужните инвестиции

@brad1985, който не е влязъл в него, значи не се е занимавал сериозно с онлайн бизнес. Разбрал съм още от самото начало, че тези, които вършат по-малко работа, но с акъла си, винаги са над 'хамалите'.
Да! Аз се стремя да бъда 'безскрупулен мизерник'! Моята цел е сметката ми да нараства, а не някой да ми каже "А, вижте го този, честен е! Браво!". Запомнете, че 'Браво' пари НЕ дава! Единствено съм против копирането на чужди статии и въобще плагиатстването на чужд труд. Когато нещо ме грабне и го публикувам в блога си, винаги се стремя да дам линк към източника.

От къде аз се убедих, че на готово е по-лесно... Написах цяла система за mirror tracker(огледален тракер), закупих си домейн, подготвих машината ми да бъде стабилен сървър. Всичко беше така, както аз си го представях(до голяма степен), но така и не пожънах успех. Не може сайт с филми за възрастни и личен блог да имат равен брой посещения за приблизително еднакво време от просъществуването им!
Важното е да си тарикат в тоя бизнес ;)
 
От: За нужните инвестиции

Аз не бих се съгласил с вас и давам веднага пример:
Един сайт който беше проект в училище писан изцяло на хтмл хостван в хит.бг прави на ден минимум 3000 посещения, а за печалби няма да говоря, когато го правих си нямах идея и от адсенси и въобще от размяна на линкове. Добавих го в гоогле, в няколко бг директори, за които знаех. За съжаление минах ученическите си години и оставих този сайт на произвола но посещенията са все още над 3000
Втори пример видях че от първия сайт се изкарват добри пари и зех, че си направих нов сайт. Първоначалната тематика беше за тестове, но не е много доходоносна и над 200 уникални на ден не може да докарам, леко подобавих съдържание от различни тематики и година по късно прави по 1000 посещения на ден.
Тогава не би ли следвало да е в сила и същото за онлайн магазина ? За мен лично да ако ти гледаш да продадеш само стоката си няма да имаш успех, но напиши по една статия за продукт как той може да се използва (примерно ако са хапчета за отслабване) какви резултати и прочие според мене може и без черни методи да се постигнат добри резултати. Да вярно не в толкова кратък период, но усилията си заслужават.
Аз също не твърдя че съдържанието в моите сайтове е на 100% уникално.
 

Горе