За птиците и природата - Градина Вискяр

От: Re: За птиците и природата - Градина Вискяр

Аз пък съм голям фен на котките:

http://www.youtube.com/watch?v=w9H5O_tC6_E

Това е котката на една приятелка и реших да я кача. Доста сладурско се получи. :)

Интересно и забавно клипче :) Дадох рейтинг :)
 
Re: От: Re: За птиците и природата - Градина Вискяр

Интересно и забавно клипче :) Дадох рейтинг :)

Мерси, малко а аматьорско, но толкова може камерата на Nokia E71. :) Някой нещо да е снимал и да е правил като материали на животни. ;) Ще ми е интересно да видя някое клипче.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Gnezdo.jpg


Малки славейчета бебета в касисов храст. Оцеляха от котките, оцеляха от белките, но не оцеляха от бурния дъжд. :(
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

От петък 17 Август забелязах нещо странно което се случваше и до вчера - на задната ми тераса цял ден кацат по много птички, и не са просто врабчета а някакви много красиви птичета - червени крила с бели ивици, зелена глава а от долу тялото е оранжево. Красиви птичета, предимно насекомоядни - имат дълги и тънки човки. Простора ми целия се отрупва в тези цветни птичета включително и парапета на терасата ми. Това е знак че скоро ще се захлажда, събират се да си ходят. Мисля че това са прелетни птици и са само тук лятото. Простора ми направо заприличва на броеници както и парапета, и издават много интересно чуруликане. А днес видях ято щъркели да се върти над блока ми, събираха се и хванаха посока на юг. А още Август не е свършил. Явно тази година по рано ще се захлади.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Възможно е тези птички да са се навъдили заради по-големия брой насекоми, които пък ги има заради рекордните жеги през целия юли. Просто като има повече храна започват да се размножават повече.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Възможно е тези птички да са се навъдили заради по-големия брой насекоми, които пък ги има заради рекордните жеги през целия юли. Просто като има повече храна започват да се размножават повече.

Възможно е така да е. Но съм сигурен че точно такива птички няма в България. Имах достатъчно време да ги разгледам, от прозореца като гледах да не шумя за да не ги подплаша понеже вратата на терасата ми е отворена, а задната тераса където кацаха точно там е хола с PC-тата където работя. В началото мислех че кацат обикновени врабчета понеже с периферното ми зрение виждам че кацат някакви птички, но ме привлече чуруликането им, като станах и се приблих до прозореца да ги разгледам, много интересни звуци издават, освен това имат много пътри и красиви окраски. Но щом се събират на броеници по простора на терасата и парапета, според мен е подготовка да си ходят, което значи че са прелетни птици само за сезона.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

А защо не си снимал?

Богомолка си дояжда обяда от скакалец:

praying_mantis_eats_a_grasshopper.jpg
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

колко даваш кило домати сериозно питам и от къде си
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

колко даваш кило домати сериозно питам и от къде си
Това ебавка ли е?! :twisted:
Ако беше сериозен, щеше да знаеш отговора на втората част на въпроса. ;)
За втори път ти казвам да си смениш клавиатурата - явно клавишите за горен регистър не ти работят! Както и тези за препинателните знаци.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Това ебавка ли е?! :twisted:
Ако беше сериозен, щеше да знаеш отговора на втората част на въпроса. ;)
За втори път ти казвам да си смениш клавиатурата - явно клавишите за горен регистър не ти работят! Както и тези за препинателните знаци.

Няма как да ти отговори - бамнат е! И мисля че това е клонинг на даласа, ама не съм много сигурен де... :wink:
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ха! Пак ли?
Не обърнах внимание.

Куулайс избърза и заключи онази тема за даласа, иначе щях да предложа, който влиза със скрито АйПи, да се банва директно.
Не знам как ще се отрази на форума, но взе да става сапунен сериал за клонинги.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ха! Пак ли?
Не обърнах внимание.

Куулайс избърза и заключи онази тема за даласа, иначе щях да предложа, който влиза със скрито АйПи, да се банва директно.
Не знам как ще се отрази на форума, но взе да става сапунен сериал за клонинги.

Ами има хора които ползват проксита да си пазаят конфиденциалността си, и дори смятам че това са поне едно 60 % от регистрираните. Разбирам ги напълно, защото все пак това е форум за онлайн-бизнес, тук се обсъждат теми за транзакции, парични преводи, бизнес-кореспонденции и т.н. Но всеки форум има функция която забранява дори самата регистрация от прокси. Администрирах форум до преди 2 години и съм наясно с нещата.

Бях си създал форум за социални теми за трудоустроени хора, инвалиди, пенсионери по болест и т.н. Имаше разни незадоволени от живота хейтъри-комплексари които редовно се регистрирваха с проксита и се чудеха как да си излеят злобата, до като накрая не включих опцията за забрана на регистрация от прокси и се успокои положенито. После форума се разрасна, и ми беше все по трудно с модерацията и го продадох форума, защото отнема много време подръжка, оптимизация, модерация и т.н. :) А аз все пак съм програмист и постоянно съм зает с разни проекти и просто нямаше как да отделям все повече време за форума. Имах си модератори, ама те от дъжд на вятър преглеждаха форума и за това го продадох. :)
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ето още нещо интересно за нощните птици: Невероятно сладки бебета бухали

Много хубави животинки :mrgreen:
и малките лястовици са такива, тази година при нас си направиха гнездо и останах възхитен от начина им на гледане на малките, хранене, гнездото и т.н.


малко след като си направиха гнездото - нз точно колко, но то падна :-o явно е заради мазилката която беше на стената - нямаше добра основа и се отлепи - мъжката и женската спяха заедно в него - не е издъжало тежестта :D
та казах, че го заварих паднало - взех го и под него имаше едно счупено яйце - а гнездото почти нямаше щети (явно са ползвали добри стройтелни материали :lol:)
сложих го отново на същото място и малко след това майката се настани отново - иначе са си кръжали около къщата до като гнездото е било на земята

като ходех през няколко дни все минавах да ги видя, а като се приближа се скриваха мигновенно - и трите, но като станаха малко по-големи нямаше как да се крият от мен :D
Майката спеше при тях, а бащата точно до гнездото има една тел - нещо като люлка, и като кацне в началото се люлееше :lol: та така - майката спи в гнездото, а бащата на телта :)

за първи път имам поглед над този период от живота на лястовиците и останах възхитен, страхотни животинки.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

Ако пак видя някое интересно птиче да кацне на терасата ми, този път ще го снимам. Вече съм приготвил фотоапарата да ги снимам. :) Предния път как изтървах и аз... :) Вчера след обяд пак имаше щъркели да си отиват, а още Август не е минал. Действително ще трябва да се готвим за люта и дълга зима.

Кестен цъфна във Варна, а щъркелите отлитат на юг по-рано от обичайното - това било знак за продължителна и снежна зима
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

d2c3b0cb3291cc9172b30116741ee1db.jpg


Снимката е от life.ru.
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

296063_476191099066045_496755514_n.jpg


Македония, 30-05-2011, смок стрелец и скален орел са намерени в смъртоносна схватка на земята. В този случай не е сигурно какво се е случило, нямало е очевидец. Но тъй като стойката на орелът е приземна, възможно е да е скочил върху минаващият наблизо смок, следствие на което змията се увива около тялото му. За щастие или не, стопанинът е бил наблизо, обезвредил змията чрез прерязване на тялото й близо до глават и освободил орелът. Но абсурдното е, че първо е решил да направи няколко снимки, за което пое много критика от ангийските колеги, които са педанти до кост.

http://www.facebook.com/K.Karneev
 
От: За птиците и природата - Градина Вискяр

:D
Страхотен карвинг!!!
 

Горе