За референдума на Слави

Ееее, как няма да мине бе? Верно ли? :) Мислех, че мине тия 48-50% ли беше....

Над 51% трябват. Последно смятах, че с гласовете от чужбина, които едва ли ще са повече от 50 хиляди няма да им стигнат. До 2 часа ще обявят. 95% от бюлетините са отчетени.
 
Колеги, а кой мислите ще финансира тези мажоритарни кандидати? Нали не вярвате, че национална кампания се прави с 2-5 хиляди лева?

1% са 30 хиляди гласа...

Отдавна политиката е шоу. Ако не си известен, популярен, заникъде не си.
 
Ще ми се да се съглася с теб, но дефакто ... неприятно ми е да го кажа, затова ще цитирам покойния Радой Ралин: "Ние сме един малък, но за сметка на това доста прост народ". Това че около теб има хора с позиция не означава, че хората в Горно Тъбъдъпково също имат. Виж примерно Търговище/Разград/Кърджали - тарамбуките гласуват за който им кажат. Жан Виденов да им сложиш и нещо ще изберат. Да не говорим за бабите и дядовците по селата... Това са стотици хиляди, ако не и милиони гласове на първосигнални хора, които лесно можеш да заблудиш в 2-3 лафа по телевизора. Т.е. на практика не мисля, че ще има съществена разлика...

Бях смятал, че на 30 000 човека се пада по 1 депутат с мажоритарната система. Аз вярвам, че 30 000 човека ще успеят да излъчат 1 кандидат, който да се противопостави на съответния корумпиран кандидат.
Едно от най-съществените неща на тази система според мен е, че хора, които в сегашната система няма как да се кандидатират освен ако не са върли служители на партията, ще могат да го направят. Отваря се вратата за всички, които имат желанието да подобрят нещата, но не са имали възможност да го направят до сега.
 
Колеги, а кой мислите ще финансира тези мажоритарни кандидати? Нали не вярвате, че национална кампания се прави с 2-5 хиляди лева?

1% са 30 хиляди гласа...

Отдавна политиката е шоу. Ако не си известен, популярен, заникъде не си.
Не ти трябва национална кампания, понеже гласуването е по райони. Ако ти се докажеш пред хората в твоя район и те те познават, харесат теб, твоите идеи и дела, то ти ще имаш тяхната подкрепа. Ако те не те познават, или си някакъв спуснат с парашут, то те няма да гласуват за теб. Всеки може със собствени сили и минимални средства, да финансира кампанията си. Една фейсбук реклама примерно или листовки - 100-200 лева, лични срещи с хората - безплатно и ето ти кампанията.
 
Информацията за активността на референдума още не е излязла от ЦИК.
 
Това с по 1 лв. на глас бетонира богатите партии (които дори нямат нужда от субсидии; имат 100 други източника на свежа пара). Без субсидии никоя малка партия няма бъдеще, а без малки партии - нови муцуни няма да видим. Оправия също.
 
В повечето европейски държави е по 1лв горе долу субсидията, в БГ 11 лева мисля че беше... С какво нашите идиоти са заслужили по-големи субсидии?
 
Референдума е капут, сега със задължителното гласуване рефендум ще видим през крив макарон. Излежда управляващите не са толкова прости колкото смятат форумните тролове :)
 
в моята секция затриха 1% от липсващите гласове за задължителност на решенията за референдума, 125 плика се оказаха празни, това са 66% от всичките гласували, за справка в цялата област има 187 празни плика, или 66% от всички празни пликове са пуснати точно в тази секция! и това са очевадните манипулации!

безразлично ми е дали е задължително гласуването, те и без да ме питат го направиха такова, но това не промени активността, пак си беше около 50%
 
Последно редактирано:
Е за 13 хиляди гласа няма как да гласуват нещо различно при положение колко хора не можаха да гласуват и че не удължиха на нито 1 място с поне час изборния ден. Ако го направят има само една единствена реакция, която трябва да последва
 
Не ти трябва национална кампания, понеже гласуването е по райони. Ако ти се докажеш пред хората в твоя район и те те познават, харесат теб, твоите идеи и дела, то ти ще имаш тяхната подкрепа. Ако те не те познават, или си някакъв спуснат с парашут, то те няма да гласуват за теб. Всеки може със собствени сили и минимални средства, да финансира кампанията си. Една фейсбук реклама примерно или листовки - 100-200 лева, лични срещи с хората - безплатно и ето ти кампанията.

Ама ти и сега можеш да си независим... отговори си на въпроса защо няма желаещи.
 
Това с по 1 лв. на глас бетонира богатите партии (които дори нямат нужда от субсидии; имат 100 други източника на свежа пара). Без субсидии никоя малка партия няма бъдеще, а без малки партии - нови муцуни няма да видим. Оправия също.
Че то ся като има партии, които са взели $ от народа та какво? Нещо променило ли се е ?

Тука хората, които коментират са прекалено интелигетни според мен. Никой не вижда най-същественото, 27 години демокрация, 27 години кражба, 27 години в дъното на всички класации, 27 години пълна мизерия и гавра с народа.
Идва някой човек, предлага една алтернатива, КАЗВА СИ, че НЯМА да стане с магическа пръчка, казва, че може да отнеме още няколко години докато заработи всичко и нещата тръгнат леко нагоре, но никой не го слуша.

Тука се хващат и се изкарват някакви смешни статистики, че ГЕРБ и БСП и ДПС щяли да се бетонират с мажоритарния вот, Хора мислите ли трезво? Че последните години, не са ли бетонирани?

Правят се гаври и извращения с народа, фалират се банки, купуват си други банки, подменят си вотовете, правят си каквото си искат с изборите, ГАВРЯТ СЕ С НАРОДА като го карат да чака на опашка, все едно пенсията раздават, и накрая ти казват еми брат 13к не стигат за да мине, заеби, че 3.5 Милиона души почти са гласували. Кой с ДА, кой с НЕ, въпрос на личен избор.

Не знам дали 1% от хората тук са отишли на Слави да го гледат на живо, когато ходеше по университетите и залите и отговаряше на въпросите. Аз лично бях в Пловдив и получих отговор на всички въпроси, които ме притесняваха. Лично аз гледах няколко пъти на ЖИВО когато е Слави и Екипа му бяха в други градове и говореха и отговаряха на въпросите, бях на протеста, ДА на този протест, който събра 150 000 човека, нещо, което е ИСТОРИЧЕСКО в близък план, протест организиран от народа, а не купен и извозван с рейсове. Протест, който е от сърце. Аз запалих колата, отидох в Столицата и протестирах, протестирах и подкрепях едно ново и различно нещо.

Може да избирате президентите и кметовете си мажоритарно, но народните представители не? В момента те ви ги слагат, какви преференции? БАТ САЛИ е избран преференциално с 800 гласа, ако сега БАТ САЛИ иска да е депутат при мажоритарен вот, ще му трябват близо 30 000 гласа, дали ще му е лесно да ги купи? А дали в този избиратен район няма да е сложен някой истински професионалист и познат морален човек?

Кой ви е казал, че ще махнем с магическа пръчка и всичко ще е наред, ФАКТА, че цялата държавна машина БЕШЕ и Е срещу този НАЦИОНАЛЕН РЕФЕРЕНДУМ е показно, че той е трън.

На вас не ви ли се стори, че на тези избори имаше МНОГО повече желаещи да гласуват, от колкото на предишните? И накрая хоп почти 90 хиляди НЕВАЛИДНИ бюлетини за референдум.. Бюлетини в кошовете, опашки, извозвания с камиони и рейсове и лични коли.. Броене в тъмни стаички и мазета без камери и без представетли на обществото.. Бюлетини за референдума без печат.. Айде стига се влияхте от политолози,социолози,преподаватели и други на партини хранилки и бъдете граждани с РЕАЛИСТИЧНА гледна точка..
 
Последно редактирано:
Че то ся като има партии, които са взели $ от народа та какво? Нещо променило ли се е ?


На вас не ви ли се стори, че на тези избори имаше МНОГО повече желаещи да гласуват, от колкото на предишните? И накрая хоп почти 90 хиляди НЕВАЛИДНИ бюлетини за референдум.. Бюлетини в кошовете, опашки, извозвания с камиони и рейсове и лични коли.. Броене в тъмни стаички и мазета без камери и без представетли на обществото.. Бюлетини за референдума без печат.. Айде стига се влияхте от политолози,социолози,преподаватели и други на партини хранилки и бъдете граждани с РЕАЛИСТИЧНА гледна точка..

Ти пак не разбра, че не само преференции са позволени. По закон може да се кандидатира всеки, който има инициативен комитет зад гърба си и не по-малко от 10 хиляди гласа в дадена област. Сега ще кажеш, че са много 10 хиляди, но всъщност за една област с 200 хиляди души - тези гласове са 5%.Ако не можеш да ги събереш, къде си тръгнал?
Всъщност, аз също мислех, че избирателната активност е голяма, но не беше. Просто имаше 2 бюлетини. В София, Младост, имаше 3 бюлетини (+кмет на район). И затова имаше опашки. В чужбина пък не са спазили уредбите и е трябвало да подадат заявление, че ще гласуват оттам, но не са го сторили и затова попълваха декларации допълнително. Освен всичко, веднъж-два пъти на 10 години има енергия за висока избирателна активност.
2001 - царят, 2009-Бойко... Тази или следващата година ще е със Слави (най-вероятно) и така.
 

Горе