Земетресение - май 2012

Re: От: Земетресение - май 2012

те мережите хубаво ще ги отворят, но да гледат да си затварят прозорците, там където ги има, че братята мангали да не вземат да се командироват за едни спасители на полезни вещи от домовете на хората.
Може да сте сигурни. За това като излизате не забравяйте алармите, да заключите, да прикриете важните неща във вас. Както е казал народа, за едните сватба, за другите брадва. :)

А кампанията им е повече от добра. Както се доказа - само Интернет успя да реагира адекватно на ставащото се. Не знам за там, но тук така беше. Заспала ми е Пенка. :)
 
От: Земетресение - май 2012

Не пожелавам на никой да изживява това, което се случва тук в момента. При мен точно, нещата до сега са относително спокойни, но е наистина много вълнуващо да наблюдаваш "от първа ръка" как действат соц. мрежи и как днес почти никой не пуска разни снимки или лафчета... На 90% се въртят само полезни съобщения, инфо, телефони на разни центрове за помощ. Гледам и че страшно много хотели публикуват статуси с покани към нуждаещите се да бъдат настанени безплатно, хората се приканват един друг да не претоварват GSM мрежите... Явно в кризисни моменти наистина има полза от социалките.
 
От: Земетресение - май 2012

Тия статии са бош лаф работа - ако ти е писано оставаш ако не ти е писано си заминаваш.

Тия снимки на колите дето са ги дали от едната страна добре ами ако си застанал от другата?

За земетресението в Свищов разказват за една дете дето оцеляло като скочило от петият етаж и за една дето живела на първия и като излезнала решила че и е студено и се върнала да си вземе якето и там си останала.
 
От: От: Земетресение - май 2012

Тия статии са бош лаф работа - ако ти е писано оставаш ако не ти е писано си заминаваш.

Тия снимки на колите дето са ги дали от едната страна добре ами ако си застанал от другата?

ами незнам.. всъщност мисля,ч е при земетресение по план не може да се действа
има толкова много фактори от които зависи дали ще останеш жив...

За земетресението в Свищов разказват за една дете дето оцеляло като скочило от петият етаж и за една дето живела на първия и като излезнала решила че и е студено и се върнала да си вземе якето и там си останала.

детето май е било на диван.. с който е "излетял" през прозореца
 
От: Земетресение - май 2012

Това имах в предвид писано ли ти е оставаш не ти ли е писано какво и да правиш си заминаваш. При силно земетресение от порядъка на 7+ стреса е толкова голям че последното нещо дето ще се сетиш е какво е писало в някоя статия - най важното дето трябва да се запомни е да не слизаш с асансьора - от там натам бегуня колко ти държат крачетата

Чел съм го това за дивана ама по скоро може да излети през стената от колкото през прозореца - Едно време панелките не ги правеха средиземноморски стил с прозорци до пода
 
От: Земетресение - май 2012

Какво се прави при земетресения се учи в училище. Поне аз там съм учил как се реагира и мисля, че това е най-подходящото място за получаване на подобна информация. Друг подход е издаването на тънки книжки, които по забавен начин учат децата как се реагира. Може да се използват и подобни ситуации като сегашната, когато темата за земетресенията е актуална. Правителството може да даде някой лев за национална кампания по всички медии, да издаде листовки, да сложи някой билборд и т.н. А те пускат полицаи с мегафони, което е изключително тъпо.
 
От: Земетресение - май 2012

Преди около 17 мин, отново в Перник се усети силен тътен и ни разклати набързо.. Не мога да спя,зарежи!
 
От: Земетресение - май 2012

Току що разтресе яко.
Макар и за кратко.
Не знам дали е Пернишкото.
 
От: Земетресение - май 2012

не беше като онова якото, но се почувства доста добре и сайта на фокус падна:)
 
От: Земетресение - май 2012

4,2 по Рихтер
19 км западно от София
според средиземноморския сеизмичен център
казаха по Хоризонт, нашите сеизмолози още не дават данни
 
От: Земетресение - май 2012

сайта на фокус падна:)
Местните сеизмолози да си сверяват часовника вече с фокус-а:)
 
От: От: От: Земетресение - май 2012

И аз. Да не си ми на гости :)
Планината ни дели. И аз съм на 19 км от центъра на София.
 
От: Земетресение - май 2012

В София се усети доста силно, макар и за кратко. В Агенция "Фокус" излиза доста бързо информацията иначе.... :)
 
От: Земетресение - май 2012

точно правих секс като стана и беше яко без да се мора се отпуснах и всичко отсамосебе си стана
 
От: Земетресение - май 2012

точно правих секс като стана и беше яко без да се мора се отпуснах и всичко отсамосебе си стана
Ама ти си благо за женското съсловие. :)

Фокус най-адекватно реагираха. Всичко друго реагира като на умряла котка опашката. Не стават и това си е. Нова имаше проблясаци и това е. ;)
 

Горе