Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Re: От: Re: От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Да не изпуснах нещо с гласуването на тоя закон? Днес слушам по новините, че щели да проверяват не само за зимни гуми и грайфер ами и за зимна течност за чистачки и нови чистачки :shock: ?!??!?!

Да, хубаво гласуват....и пианиците, увиващи по пътищата с условна. Не се бойте, като гледам какви са им магиите там, най-вероятно нищо няма да гласуват и пак всичко ще си е по старо му....както и след някоя голяма катастрофа пак ще има голямото вайкане какво да наложат....нека видим следващия качил се пиян какво го очаква, че ми е интересно след толкова дрънкане до къде я докара с това. :)
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Бойко ако има чалъм ще ви сложи и на ку** измервател, че да плащате спрямо това колко пикаете
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Бойко ако има чалъм ще ви сложи и на ку** измервател, че да плащате спрямо това колко пикаете

По зле си и от шамара...
 
Аз карам със зимни гъми BF Goodrich марката не е популярна в България но ако гледате предавания за тунинг на коли в САЩ там доста си го тачат този производител (демек не са някакво менте)

Летните са ми Дънлоп Спрот

Сравнението (не съм карал дънлопа на сняг никога) но през ноември и края на март е предимно мокро не снежно и съм карал и двата си комплекта гуми


Гуудрича не ме оставял никога на сняг е страхотен качвал съм се няколко пъти на витоша да карам в неотъпкания сняг преди да е излязла почистваща техника (хоби ми е карането в екстремни условия) и е просто перфектен .... гуудрича обаче спира по-зле на мокро (осезаемо по-зле до няколко метра разлика при екстремно спиране от 50) и се държи осезаемо по зле като стабилност... завой почти 90 градуса който се взима с 50 без проблеми с дънлопа (40 на мокро - не че не може с повече но е не премерен риск да си насилваш гумите) със зимните с 50 отивам в насрещното (ако е като днес ~14 градуса) например усещам как цялата кола почва да поднася (а минито ми е доста стабилно по принцип) ако е мокро не ми се мисли ... зимната шарка за сняг никаква я няма за страничен аквапланинг...


ПП и пак да напомня на форума ако сте пешеходец като стигнете до пътека не се мятайте на нея а изчакайте да ви отдадат предимство и от двете страни... (в София повечето шофьори ще го направят) ако изкочите рязко някой със зимните гуми може и да не успее да спре особено ако е валяло точно фаталните два метра повече с който зимните спират по зле заради шарката си...

ППП и да съм по темата може да са по задължителни от Декември до Февруари през ноември и по голямата част от март като предимно мокро и редовно над 10 градуса колите със зимни гуми са по опасни от тези със летните
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Аз преди пердашех със "всесезонни". Сега си имам и зимни, и летни. Има разлика.
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Да извадим тая тема от прахта.

Както сте забелязали днес беше супер топло. Духа топъл вятър, слънцето пече. В Пловдив температурите на сянка минаха 20 градуса. На слънце по обяд си беше за къс ръкав.

Специално си направих труда към 11 часа да пипна камък на сянка, камък на слънце и асфалта (асфалта беше на слънце).

Камъка на сянка си беше студен. Камъка на слънце беше топъл (над 35 градуса демек).

Асфалта към 11 часа беше леко по-хладен от човешката температура - може би 25-30 градуса в този диапазон.

В 14.00 нямах възможност да проверя дали асфалта не е бил по-топъл от човешката температура. Но е абсолютно възможно температурата на асфалта да е минала 35 градуса в 14.00 часа.


Честито на сложилите зимни гуми. Очаква се времето да се задържи такова до края на седмицата.

В това време е не е добра идея да се кара със зимни гуми. Освен че се износват бързо, може и да се стигне до нарушаване целостта на гумата и бум-тряс.


Така че идеята от първи ноември да си задължително със зимни гуми е меко казано безумна спрямо слънчевото време, на което се наслаждаваме в момента. :)
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

И на мен ми е интересно докога в тази държава ще продължават тези безумия. Сума ти коли във фирмата и се чудим какви гуми да им обуем, шофьорите ги е страх да се качат заради глобите ( и с право), а времето изобщо не е подходящо за зимни гуми. С една дума побъркваме се, до гуша ни е дошло да ни правят на балами - какво правим ако тази година не завали сняг, или завали съвсем малко - примерно 1 седмица. Тези които ни задължиха да купим гуми за 10 к ще ни ги възстановят ли, и другият въпрос дали някой който внася гуми не би бара по акъла?
 
Re: От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

И на мен ми е интересно докога в тази държава ще продължават тези безумия. Сума ти коли във фирмата и се чудим какви гуми да им обуем, шофьорите ги е страх да се качат заради глобите ( и с право), а времето изобщо не е подходящо за зимни гуми. С една дума побъркваме се, до гуша ни е дошло да ни правят на балами - какво правим ако тази година не завали сняг, или завали съвсем малко - примерно 1 седмица. Тези които ни задължиха да купим гуми за 10 к ще ни ги възстановят ли, и другият въпрос дали някой който внася гуми не би бара по акъла?

Да, и аз ги смених петък, а днес не беше за зимни. Времето се е побъркало и явно някои хора не им става ясно, че преди 10-15 години и сега има доста големи климатични промени.
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Чудно ми е само за един зимен сезон (смятай го от началото на ноември) колко ли катастрофи ще се предизвикат благодарение на този закон? Предполагам изгорелите винаги ще са в графа несъобразена скорост ... както викаше един полицай в едно видео "ако трябва с нула ще кара" ...
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Пешо гумата трябва да направи некой лев все пак:) , давайте отваряйте гумаджийници, ще има далавера.
За мен това е пълно слабоумие, 20 градуса е, а аз съм задължен да карам със зимни гуми, поне да сложат една точка примерно задължителни от еди коя си дата, но само при условие, че температурите паднат устойчиво под еди колко си градуса.
 
Да, това го мислят едни хора с много ограничени възможности, особено мисловни. Законите (особено нелогичните и анти-народните) се гласуват в интерес на някой или от тъпите хора, които отчитат някаква работа. Но колко пък да си тъп. Така, че явно. Да, ще има давалера. В момента постилат софрата. ;)
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

"Така единодушно бе прието България да стане четвъртата страна в Европа, в която зимните гуми са задължителни след Финландия, Норвегия и Швеция."
Уникални сме:lol:
Очаква се въвеждането и на задължителни снегоходки за пешеходците.
 
Re: От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

"Така единодушно бе прието България да стане четвъртата страна в Европа, в която зимните гуми са задължителни след Финландия, Норвегия и Швеция."
Уникални сме:lol:
Очаква се въвеждането и на задължителни снегоходки за пешеходците.

Хахаха, да държави, в които лятото е относително нещо. :) Наистина сме супер. Не знам къде точно живеят тия типове с това предложение, но в случай, че не са наясно, ни сме доста по на юг от въпросните държави. За това пуснах линка, защото има някакви такива абсурди, които и на някоя зле надута със силикон плеймейтка ще и светне, че нещо не е наред с това решение. :)
 
От: От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

"Така единодушно бе прието България да стане четвъртата страна в Европа, в която зимните гуми са задължителни след Финландия, Норвегия и Швеция."

Ето каква е картинката в Европа.
obj21037724


В Норвегия гледам, че не са задължителни само в отделни райони, но там температурите дори лятото не надвишават 20-ина градуса и вероятно нямат понятие "летни гуми". В Англия нормално - те там сняг не са виждали, даже преди години беше паднало малко и голяма драма - нямат с какво да го изчистят. В Холандия масово си пърпорят с колела.

На много от местата къде няма закон за зимни гуми при инцидент ти го "слагат" елегантно ако си с летни гуми.

Останалите държавие няма какво да се сравняваме с тях, че нали уж гоним развитите икономики...
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

а за винетките, за винетките кажете :D
 
Re: От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

а за винетките, за винетките кажете :D

За винетките - по 97 лева за 2016-та година. Щото много яки пътища имаме и явно са заслужава повече пари. Да видим и колко века ще се мотат с тази Автомагистрала „Хемус“. :)
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Системата с винетките според мен е крайно несправедлива. Автомобил, който изминава 1000 км. годишно и друг който изминава 50 000 км. трябва да плащат една и съща такса!? Трябва да има някакъв по- реалистичен критерии за цената на винетките...
 
От: Зимните гуми станаха ли официално задължителни?

Системата с винетките според мен е крайно несправедлива. Автомобил, който изминава 1000 км. годишно и друг който изминава 50 000 км. трябва да плащат една и съща такса!? Трябва да има някакъв по- реалистичен критерии за цената на винетките...

за това има седмични , месечни , годишни .....
 
Няма как, тук е ползваш или не ползваш. За да не ползваш - явно имаш хеликоптер. :) Според мен реалната цена трябва да се определя от някакъв напредък. Да, понаправиха някои неща, но като цяло, за да повишат цената, това означава, поне според мен, че е заслужено, а те първа има да се вършат много повече от сега.
 

Горе