Зрели възгледи за сложните властови взаимоотношения

Да започнем малко от медиите, Римайнда слага в "доверените" ТАСС, РИА, РТ и тн.
Обаче вие вярвате ли примерно на всичко, което излиза от Дойче Веле. И там сигурно половината от нещата са им пълен булшит, CNN и BBC също.
Това да гледаш едностраннно на подаваната информация от която и страна на оградата си е тъпо и конформистко, като не малка част от хората от този форум!
Само да го обясня това, че Римайнда не е разбрал. Той не е виновен, просто не знае контекста. Цялата тема е, защото на мен, в моята тема, ми казаха някои хора, един-двама, че като се отклонявам от официалните, ширещи се из Дойче Веле, СиЕнЕн и БиБиСи становища и виждания, съм някакво куку. Това "без дезинформация и теория на коспирацията" беше автоиронично казано към мен. Общо взето казано набързо - това беше.
Така че всичко беше плод на изнервяне и шеговито "изгонване" от моята тема към тази тук. Затова им я направих, за да си споделят тук правоверните мнения, които не са крайни и т.н. Но преди всичко - за шега. Това е.

(ТАСС, РИА и РТ, за мен са нещо като руския вариант на западните - можеш да им вярваш за тип официални обявления и подобни. В моментната обстановка можеш да получиш по адекватна информация относно официалните събития за случващото се В Русия, което не е задръстено от антируски контекст. Но, ако противоречи на някоя основна руска политика, естествено ще се съобщи нещо съобразено с нея. Анализите примерно, е ясно, че винаги ще са съобразени с изискванията на плащачите, собствениците, които са съобразени с държавните изисквания, които пък с международни спогодби и прочее. Точно както правят западните медии, които някои хора смятат за свободни - рупор на истината, а навярно - и на съвестта.
И все пак - къде са в света по влияние и разпространение CNN, BBC, къде са ТАСС, РИА, РТ? Просто са несравними, както е несравнимо влиянието над света на Америка и Запада, спрямо руското.

Мен не ме интересуват руските, нито американските интереси и даже в някакъв смисъл мога да кажа, че съм писал по-лошо против Русия, отколкото Римайнд. Той ще скочи, като го прочете, но е така. Той, понеже е "антиконспи", не се заравя в "незначители" за него неща. Които може и да говорят, че руснаците са или заедно със запада и Китай в това, което искат да направят със света занапред, или просто искат да направят същото като тях, а не нещо по-добро. Но понеже нали "Русия и Путин е зло", а Запада е добро за него, тогава ако са със сходни желания за бъдещия свят, Русия няма да е толкова зла. И т.н.

Работата задълбава обаче: с Римайнда имаме коренно противоположни възгледи за "добро и зло", така че.. За мен не е ни най-малък проблем и винаги съм се опитвал да се държа най-любезно с него. Но понякога не се получава. :))

Та така, да уточня що беше създадена темата.
Иначе си пишете ако искате.:)
 
само ти си я намираш. Търсачката на форума изкарва нещо, но това реално не е темата. Не можеш да я отвориш и четеш. Многократно проверено.
习近平欢迎论坛管理!
 
亲爱的访客们,我希望你们在这里玩得愉快。 您可以在自助餐厅享用热饮!
 
@Noke 如果我们摆脱def,你认为这个话题有发展的潜力吗?
@南迪班迪说,这肯定会对大气产生很好的影响
 
Ранкваме в китайско - Блинки ше земе бая свеж трафик.
 
幸运的是,你告诉我什么时候该停下来

幸运的是,你的话也不值一分钱

马上离开我家,你这个无聊又苛刻的少年 !

( 我罚了你-你欠我一个披萨 !)
 
我会做披萨,挑衅者
 
Понеже властимащите в днешния свят не са политиците а хората с пари това смятам е доста подходящо за тук.

Amazon обмисля да забрани думите "справедливост" и "повишение на заплатата"

Разработчиците на софтуера са изготвили списък със забранени думи. Те най-често са свързани с условията на труд и включват "синдикат", "тоалетни", "повишаване на заплащането", "робски труд" и "справедливост".

Фразата "това е притеснително" също попада в списъка със забрани.

Сред подлежащите на цензура думи са още: "ваксина", "робот", "достойна заплата" и дори "свобода".
 
Понеже властимащите в днешния свят не са политиците а хората с пари това смятам е доста подходящо за тук.

Amazon обмисля да забрани думите "справедливост" и "повишение на заплатата"

Разработчиците на софтуера са изготвили списък със забранени думи. Те най-често са свързани с условията на труд и включват "синдикат", "тоалетни", "повишаване на заплащането", "робски труд" и "справедливост".

Фразата "това е притеснително" също попада в списъка със забрани.

Сред подлежащите на цензура думи са още: "ваксина", "робот", "достойна заплата" и дори "свобода".
Затова ли Мъск, който купил най-големия пакет акции в Туитър е попитал потребителите дали трябва да се забраняват думи?
 

Горе