Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Аз нещо вече 2 страници не схващам темата.

Явно е по-добре да накараш клиента да си точи (ъпдейтва, ъпгрейдва) супер-дупер платформено независима Java, отколкото да си отвори браузъра ли?

За сметка на това ще си дебъгнат отсекде...
 
Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Въпроса беше скрипт или не? А не, жава или пчп.
Според мен скрипт върши работа. Езика няма голямо значение. Предполагам има по-бързи и по-бавни скриптови езици. Вече въпроса е колко е разликата в скоростта.
Понеже никога не съм пипал жава (опазил ме бог), тя няма ли нужда от виртуална машина? Или това е само за жава скрипт?

Относно езика, аз съм питонджия. Предимствата са му, че е супер изчистен като синтаксис, и кода просто изглежда добре :) Джанго е доста лесен ФУ. Сега, за сайт с 1000000 човека на ден, не знам дали ще издържи. Предполагам, да ако го настроиш както требе.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Както е казал народа "Fool with a tool is still a fool" - така че някои хора какъвто и език/скрипт да хванат - все тая. Важното е да използваш инструмента който ще ти пасне най-добре в дадена ситуация. За целта трябва да знаеш 1-2 технологии по-задълбочено и за останалите да имаш някаква обща представа за какво се борят, а останалото е рисърч и дивелъпмънт - най-забавната част в нашия занаят.
 
От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Сега, за сайт с 1000000 човека на ден, не знам дали ще издържи.

Скейлъбилитито е въпрос на архитектура, а не на езика/скрипта който ползваш. Т.е. дори с най-бързия език на света вероятно пак няма да можеш да обслужиш тия посетители ако не ти е правилна архитектурата.
 
От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Въпроса беше скрипт или не? А не, жава или пчп.
Според мен скрипт върши работа. Езика няма голямо значение. Предполагам има по-бързи и по-бавни скриптови езици. Вече въпроса е колко е разликата в скоростта.
Понеже никога не съм пипал жава (опазил ме бог), тя няма ли нужда от виртуална машина? Или това е само за жава скрипт?

Относно езика, аз съм питонджия. Предимствата са му, че е супер изчистен като синтаксис, и кода просто изглежда добре :) Джанго е доста лесен ФУ. Сега, за сайт с 1000000 човека на ден, не знам дали ще издържи. Предполагам, да ако го настроиш както требе.

Джавата ползва виртуална машина. Разликата в скоростта е почти незначителна в полза на джавата. Има много бенчмаркове, в които пхп-то бие джавата в определени операции. Все пак всичко зависи от архитектурата и правилното използване на функциите.
 
Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Скейлъбилитито е въпрос на архитектура, а не на езика/скрипта който ползваш. Т.е. дори с най-бързия език на света вероятно пак няма да можеш да обслужиш тия посетители ако не ти е правилна архитектурата.

Именно......
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Джавата ползва виртуална машина. Разликата в скоростта е почти незначителна в полза на джавата. Има много бенчмаркове, в които пхп-то бие джавата в определени операции. Все пак всичко зависи от архитектурата и правилното използване на функциите.
Абсолютно невярно, разликата е в десетки пъти. Може в някакви много специални ситуации php да се справи по-бързо, примерно при първо отваряне на jsp - сървърът си билдва сървлетите и се бави доста. Но само при първоначално пускане.
Въпроса беше скрипт или не? А не, жава или пчп.
Според мен скрипт върши работа. Езика няма голямо значение. Предполагам има по-бързи и по-бавни скриптови езици. Вече въпроса е колко е разликата в скоростта.
Понеже никога не съм пипал жава (опазил ме бог), тя няма ли нужда от виртуална машина? Или това е само за жава скрипт?

Относно езика, аз съм питонджия. Предимствата са му, че е супер изчистен като синтаксис, и кода просто изглежда добре :) Джанго е доста лесен ФУ. Сега, за сайт с 1000000 човека на ден, не знам дали ще издържи. Предполагам, да ако го настроиш както требе.
Има нужда, тя си е на сървъра. Всички скриптове са десетки пъти по-бавни от native езиците, като С++, С#, java.
Аз нещо вече 2 страници не схващам темата.

Явно е по-добре да накараш клиента да си точи (ъпдейтва, ъпгрейдва) супер-дупер платформено независима Java, отколкото да си отвори браузъра ли?

За сметка на това ще си дебъгнат отсекде...

Говоря за сървърната страна, както и php винаги е на сървър. Клиентът не се интересува от това, браузърът просто визуализира резултата. Та, няма нужда да точи жава.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Millennium Falcon е JAVA продукт затова бие по бързина всички други кораби в галактиката.
Death Star пък е PHP без дебъгер, 'щото Rabin не е могъл да го инсталира.

Извода е ясен: Вейдър губи, защото не е ползвал услугите на Джаба Първият Джавар. След този провал Rabin се скрива при Джаба и става първият му фанатизиран последовател и отрича съществуването на всичко останало.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Mислех да го напиша по-систематизирано и от няколко различни източника, ама вече почна спама. Нямам време да ровя в момента.
http://benchmarksgame.alioth.debian.org/u64/benchmark.php?test=all&lang=php&lang2=java&data=u64

Ето, разгледай. С 2 думи - електронен магазин отваря мигновено страниците, за под секунда при всички случаи. osCommerce се бави по някоя друга секунда, бая повечко. Не е само суха теория, разликата е очевидна, сравнявал съм лично. Ся, ако е толкова зле конкретният проект - давай нещо друго подобно.

And "other things are much faster than Java" for isn't accurate at all. Java blows pretty much everything away, runs equally as fast as C++ under most load. The only things reasonably faster would be C and Assembly language. Raw Java servlets (without the MVC baggage) are screaming fast. I speak over 10 computer languages fluently for 35 years. I've done all the testing, all the performance tests. Java dominates and it's the most misunderstood language, ironically its also the best to code in for many reasons.
http://stackoverflow.com/questions/3315572/java-vs-php-speed-comparison
 
Последно редактирано:
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Абсолютно невярно, разликата е в десетки пъти. Може в някакви много специални ситуации php да се справи по-бързо, примерно при първо отваряне на jsp - сървърът си билдва сървлетите и се бави доста. Но само при първоначално пускане.

Има и други случай, в които разликата е незначителна. Също така със зенд сървър, производителността на пхп се увеличава значително.

Има нужда, тя си е на сървъра. Всички скриптове са десетки пъти по-бавни от native езиците, като С++, С#, java.

А джавата е десетки пъти по-бавна от C,С++ и С#. :D
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

А джавата е десетки пъти по-бавна от C,С++ и С#. :D
Линкче, нещо? Темата не е за хейт. Едитнах си предишното мнение, виж кво споделят хората!
 
Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Има нужда, тя си е на сървъра. Всички скриптове са десетки пъти по-бавни от native езиците, като С++, С#, java.

Еми то напр. и на питона ВМ си е на сървъра.
Те. жава с ВМ на сървъра и питон с вм на сървъра.
Аз ли не схващам ама ако жавата има нужда от ВМ как така е нейтив език?
 
От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

garnet каза:
Аз ли не схващам ама ако жавата има нужда от ВМ как така е нейтив език?
Изразих се некоректно, имах предвид, че не е скрипт.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Изразих се некоректно, имах предвид, че не е скрипт.

Това, което си цитирал не съм го писал аз.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Сори, форумът има странния навик да нахвърля по много други мнения преди цитираното, от скоро е така. Оправих.

Eто на картинка къде са Питон и ПХП:
http://benchmarksgame.alioth.debian.org/u32q/which-programs-are-fastest.php
 
Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Изразих се некоректно, имах предвид, че не е скрипт.

Чакай малко, на всеки език може да се напише скрипт. Ако под скрипт разбираш поредица от команди. Т.е всеки език е скриптов от тоя ъгъл. :) . Някои обаче се компилират други интерпретират (разбирай компилират 'в движение')
За теб ква е разликата между скриптов и не скриптов език?
 
От: Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

За теб ква е разликата между скриптов и не скриптов език?
Едното се компилира преди изпълнение, другото (скрипт) - се изпълнява ред по ред, в реално време.
 
От: Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Личи си колко разбираш ...
Има нужда, тя си е на сървъра. Всички скриптове са десетки пъти по-бавни от native езиците, като С++, С#, java.
от изброените единственият native е С++

Едното се компилира преди изпълнение, другото (скрипт) - се изпълнява ред по ред, в реално време.
А джабата се "компилира" до bytecode, както C#, VB, които опират до msil и JIT.
И BTW се казва интерпретатор.

А native освен това, че се компилира после се и линква до изпълнимо приложение.

Извод : Rabin освен, че има има нужда психиатрична помощ, също така има нужада и от първоначално ограмотяване и запознаване с елементарна терминология ...
Та най-добре си направи един бенчмарк на мозъка, че от олокова много джаба е избушил.

PS: кога най-сетне ще кажеш нещо "по същество" ROFLMAO
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Не ми обяснявай неща, които знам. И със С++ и с Java съм работил немалко годинки. Не искам да задълбавам в технически подробности, че елементарните неща не може да се разберем. ТИ нали нямаше да влизаш повече :)
Не ми пречиш, но спри да ми разводняваш темите с простотии. Нещо ако не си съгласен по същество - сподели сега, или замълчи завинаги!
С кое не си съгласен досега? Кое е принципно погрешно от изписаното горе?

п.с. native дето си се хванал за него- е принципно неточно название за всички коментирани езици, просто употребих некоректна думичка и се извиних. С++ генерира non-menaged code, а Java и C# - menaged.
 

Горе