Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Глупости на квадратни търкалета!
Е ти сам си противоречиш.
Деплойва се по-лесно.
Нали се сещаш, че за да се промени нещо на мен ще ми трябват минути да го напиша и кача, а ти има да си компилираш и диплайваш с часове...
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Е ти сам си противоречиш.

Нали се сещаш, че за да се промени нещо на мен ще ми трябват минути да го напиша и кача, а ти има да си компилираш и диплайваш с часове...
Коя ти баба пришушна пък на тебе тия работи! Баш неска писах скриптове да качваме деплой по едни сървъри в Америка. Цъкаш му бутона и чакаш да се преточи. Точно тука си в минус, че ако преточваш файл по файл, както си е по дефолт за php - ще почакаш бая десетки пъти повече спрямо единичен ear архив.
Самата компилация трае под минута. Докато аз видях зор с 1200 файла за оня магазин на php, 1400 файла ми е само view на проекта. Изключително мащабна система, не съм мерил параметри на архива, 60-тина мегабайта е. На php ще го направиш това да работи точно никога!

п.с. Всъщност разбрах какво имаш предвид, отчасти. Php наистина тръгва с една идея по-безболезнено и лесно, имам предвид да качиш готов написан проект на Апачито. Нямам случай от няколкото проекта дето човърках - нещо да не тръгне с първия път. Пали от четвърт оборот. При java е доста повече борба, но пък е еднократно, веднъж като го подкараш си върви.
 
Последно редактирано:
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Какво се случва с php проект като вземе да става сложен?
Първо - задължително отиват на MVC модел. Няма да задълбавам, който не знае какво е - ще потърси. MVC проект на php и то на платено IDE с платен сървър - e eдно от най-безсмислените неща, които съм виждал. Лично на мен в тоя аспект - синтаксисът му ми е неразбираем, странен, лишен от логика. Много по-лесно чета "нормален" код по MVC модел. Моето мнение не е от значение. Да платя 1000 долара за IDE и сървър - за софт, дето ще работи само на тая конфигурация с тоя сървър, и за капак ще ми е 20 пъти по-бавно от напълно безплатния JBoss и Eclipse, да речем??? Не виждам и едно предимство на тоя подход. Jboss до Zend server е като Ферари до Трабант.

Какво IDE за 1000 долара те гони бе, човек? Осъзнай се малко ей. Има много безплатни IDE-та. На пример лично аз ползвам NetBeans, и си е перфектно, всичко си работи, няма какво да ти обяснявам, ако си кадърен се оправяш без проблем. Може и Eclipse да ползваш за php. Никой не те кара да ползваш иZend server. Като не си се запознал с HHVM, какво ми говориш, че фейсбук се отказва от php и тем подобни. Прочети за HHVM, прочети за hack, езика на фейсбук. Всеки голям проект отива на MVC това не е само при php. Ако не разбираш MVC-то на php си е лично твой проблем. Нито трябва да плащаш за IDE, нито пък за сървъри!

Така е, аз повечето ги пробвах. На каквото IDE (ако има) тръгнеш да пишеш - с това си оставаш. Много различни са едно от друго. Дебъгер и IDE са само за професионалисти, както вече се разбрахме и тук
Ти на кое викаш IDE? Zend, Yii, Code Igniter, Kohana, Cake PHP?

И да, като пари и време излиза по-евтино на php, това го знаят и децата.
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

MVC проект на php и то на платено IDE с платен сървър - e eдно от най-безсмислените неща, които съм виждал. Лично на мен в тоя аспект - синтаксисът му ми е неразбираем, странен, лишен от логика. Много по-лесно чета "нормален" код по MVC модел. Моето мнение не е от значение. Да платя 1000 долара за IDE и сървър - за софт, дето ще работи само на тая конфигурация с тоя сървър, и за капак ще ми е 20 пъти по-бавно от напълно безплатния JBoss и Eclipse, да речем???
Това, че си некадърен левундер, който не може да си подкара едно иде (btw PDT е част от eclipse от дъъъъъълги години) по-скоро би трябвало да те накара да си траеш, вместо да ръсиш дълбокомислени тъпотии и да се излагаш.
А Zend studio е същия еклипс с малко proprietary плъгини.
За това затвори голямата уста и спри да ръсиш простотии.

Докато аз видях зор с 1200 файла за оня магазин на php, 1400 файла ми е само view на проекта. Изключително мащабна система, не съм мерил параметри на архива, 60-тина мегабайта е. На php ще го направиш това да работи точно никога!
О свещена простота ...
tar jxvf na-rabina-super-proekta.tar.bz? Ко ? Ние!??
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Оф, нямам идея! Приказвам си на арабия! Чух го на мол-Малашевци!

а какво е арабия?
Ако не знаеш български пиши го поне на английски :)
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

"btw PDT е част от eclipse от дъъъъъълги години" Аааааа! Да! Ако беше оня преправения Еклипс специално за php - аз съм го тествал това. Ай не ми хвали точно това, че беше много зле!
"А Zend studio е същия еклипс с малко proprietary плъгини. " Да бе, само дето си работи само със Zend-овски проекти. Уж поддържа и стандартно php, ама само на теория. Подкарай osCommerce под Зенд, да те видим! Щото съм пробвал.
Какво IDE за 1000 долара те гони бе, човек? Осъзнай се малко ей. Има много безплатни IDE-та. На пример лично аз ползвам NetBeans, и си е перфектно, всичко си работи, няма какво да ти обяснявам, ако си кадърен се оправяш без проблем. Може и Eclipse да ползваш за php. Никой не те кара да ползваш иZend server. Като не си се запознал с HHVM, какво ми говориш, че фейсбук се отказва от php и тем подобни. Прочети за HHVM, прочети за hack, езика на фейсбук. Всеки голям проект отива на MVC това не е само при php. Ако не разбираш MVC-то на php си е лично твой проблем. Нито трябва да плащаш за IDE, нито пък за сървъри!


Ти на кое викаш IDE? Zend, Yii, Code Igniter, Kohana, Cake PHP?

И да, като пари и време излиза по-евтино на php, това го знаят и децата.
Mного сте забавни как се самонавивате! НетБинс е бъгав, аз първо с него почнах да уча жавите. И за пхп е бъгав.
IDE значи работна среда. С дебъгер.
Арабия - ба ли го, сега и жаргоните ли ще си обясняваме?
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Mного сте забавни как се самонавивате!
Ти си единствения, който се самонавива тук и обяснява, че джабата е всеобща панацея, която лекува рак, прави кафе и с нея салатата е по-вкусна.

"btw PDT е част от eclipse от дъъъъъълги години" Аааааа! Да! Ако беше оня преправения Еклипс специално за php - аз съм го тествал това. Ай не ми хвали точно това, че беше много зле!
"А Zend studio е същия еклипс с малко proprietary плъгини. " Да бе, само дето си работи само със Zend-овски проекти. Уж поддържа и стандартно php, ама само на теория. Подкарай osCommerce под Зенд, да те видим! Щото съм пробвал.
Пак ти казвам. Това, че ти си левак и не си се оправил не означава нищо. Бачкам с eclipse/PDT от над 10 години (май еклипса беше 3.1 или нещо такова, вече не помня).

Единственото смислено нещо, което съм чул от теб за толкова време във форума е за нетбинса.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Ти си единствения, който се самонавива тук и обяснява, че джабата е всеобща панацея, която лекува рак, прави кафе и с нея салатата е по-вкусна.
Не съм казал такова нещо. Дори похвалих php като решение за малки проекти.
Пак ти казвам. Това, че ти си левак и не си се оправил не означава нищо. Бачкам с eclipse/PDT от над 10 години (май еклипса беше 3.1 или нещо такова, вече не помня).
Подкарай osCommerce с дебъгер на това нещо, и ми кажи какво е станало. Не е много работа, имаш инсталиран PDT.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Аз да питам... за кво ти е IDE и дебъгер?
Notepad++ и браузър не стигат ли? :)
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Аз да питам... за кво ти е IDE и дебъгер?
Notepad++ и браузър не стигат ли? :)
Не, не стигат!
Знаех си аз, IDE с дебъгер било само за професионалисти. Дори за микроконтролери има ide-та, дето е на порядък по-сложно да се направи с чипове за 2 лева. Само вие толкова години си бичите като от времето на Бейсик за Правец 8. Исках вие да си го кажете директно, аз това го знам.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Е друго си е... SDK, JVM, IDE-та, дебъгери и още една купчина екстри, няма да мине и един месец докато напишеш един ред код. За сметка на това ще прочетеш 1000 страници документация.

На крива ракета и космоса и пречи.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Е друго си е... SDK, JVM, IDE-та, дебъгери и още една купчина екстри, няма да мине и един месец докато напишеш един ред код. За сметка на това ще прочетеш 1000 страници документация.
..
Mи, така работят професионалистите :). Изтребител се кара по-трудно от Трабант. Струва си повечкото учене, обаче. За по-сложнички проекти - нямаш избор. С Трабант не се стига навсякъде.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Mи, така работят професионалистите . Изтребител се кара по-трудно от Трабант. Струва си повечкото учене, обаче. За по-сложнички проекти - нямаш избор. С Трабант не се стига навсякъде.
Ок, би ли споделил кое IDE ползваш за разработка на Java? И кои фреймуорк?
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Ок, би ли споделил кое IDE ползваш за разработка на Java? И кои фреймуорк?
Eclipse, STS, Idea като IDE-та. Frameworks съм ползвал 5-6 вида. Разнообразието е огромно, това са малка част от съществуващите.
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Mи, така работят професионалистите :)

Стига рева за дебъгер бе господин професионалист :) Ако искаш zero-configuration дебъг си купи phpStorm, ако искаш безплатно си сложи XDebug в Notepad++, конфигурира се елементарно - ако не ти се чете има клипчета в тубата...

Rabin каза:
Подкарай osCommerce с дебъгер на това нещо

При условие, че още не си си подкарал дебъгер къде си тръгнал да дебъгваш ти се чудя :)

P.S. пиша PHP за странични проекти, основно се занимавам с други език - уточнявам, за да не тръгва флейм :)
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Ако искаш zero-configuration дебъг си купи phpStorm
Не стана, пробвах.
XDebug в Notepad++, конфигурира се елементарно
Виж, тая простотия не съм я тествал със сигурност.
Е Освен Spring и Struts какво друго си писал.
Какво значение има за темата? Не пускам CV за работа.

Не се правя на велик, просто изтъквам плюсовете и минусите на работата със скрипт, конкретно php.
 
равине, бармицвата мина ли?
Щото си се фанал за нещо дето ХХХХ човека ти казаха - голям обем от заявки може да се обработи по много различни начина.
Езика дето ти генерира хтмл за браузера е само 1 от многото неща. Явно си на 9 години след като не схващаш.
Данните пращани към някакъв скрипт от баузера (с пост или гет) са няколко килобайта. Тоя скрипт прави нещо с тая информация и 99.9999% от случаите я праща към БД, и иска нещо от там. И тука става мазалото.
Пусни един тест между жава, пчп и питон (моя избор) за колко време и ресурси скрипта принтира на конзола/шел/веб: hello world
Кви са раликите?
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

бармицвата мина ли?
Кво е това?
Ква беше поуката от тоя пост, че нещо не схванах. Караш ме да правя тестове? 10 пъти написах, че съм правил такива.
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Не стана, пробвах.

Какво ще рече "не стана", айде малко по-сериозно. Подкарва се само с next->next.

просто изтъквам плюсовете и минусите на работата със скрипт

Всеки език/скрипт си има плюсове и минуси. Нали не твърдиш, че Java-та е silver bullet-а за всеки софтуер? Опита идва от това, да знаеш кой инструмент в кой момент да използваш. Въобще не мога да разбера какво се опитваш да кажеш в цялата тема сравнявайки 2 различни неща. Все едно да тръгнеш да сравняваш S-класа с Тесла - и двете ще те закарат от точка А до точка Б, ама по разничен начин и на различна цена :)
 

Горе