Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Не ми обяснявай неща, които знам. И със С++ и с Java съм работил немалко годинки. Не искам да задълбавам в технически подробности, че елементарните неща не може да се разберем. ТИ нали нямаше да влизаш повече :)
То си личи колко ги знаеш. На ЕДИН тъп въпрос не можеш да ми отговориш три дена. Може ли да се дописва към php на C. И бягаш по-тъча само и само да не си признаеш, че не си всеведущ.
Глупостите, коти си ги наръсил тук ти ги посочиха още 100 човека, ама ти си последна инстанция и единствено твоите откровение са меродавни.

Не ми пречиш, но спри да ми разводняваш темите с простотии. Нещо ако не си съгласен по същество - сподели сега, или замълчи завинаги!
С кое не си съгласен досега? Кое е принципно погрешно от изписаното горе?
Какво има да се разводнява на тема, която е простотия по рождение?
Всъщност, както и всяка тема, в която се забелязва твоето присъствие.

По същество нищо не казваш, но то е нормално за теб. Изливаш някакви дълбокомислени с нищо не свързани откровения
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Едното се компилира преди изпълнение, другото (скрипт) - се изпълнява ред по ред, в реално време.
:lol::lol:
ти ми направи деня


//edit
Прочети за да не ставаш смешен:
http://stackoverflow.com/questions/2720488/how-exactly-is-a-php-script-executed

Basically, each time a PHP script is loaded, it goes by two steps :


  • The PHP source code is parsed, and converted to what's called opcodes
    • Kind of an equivalent of JAVA's bytecode
    • If you want to see what those look like, you can use the VLD extension
  • Then, those opcode are executed
These slides from Sebastian Bergmann, on slideshare, might help you understand that process a bit better : PHP Compiler Internals
 
Последно редактирано:
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

. Може ли да се дописва към php на C. И бягаш по-тъча само и само да не си признаеш, че не си всеведущ.
Глупостите, коти си ги наръсил тук ти ги посочиха още 100 човека, ама ти си последна инстанция и единствено твоите откровение са меродавни.
Не знам бе, ти ще ми обясниш как ще стане. НЕ ЗНАМ! Казах ти 2 пъти вече.
Престани да спамиш, с последното си мнение не допринесе и 1 бит информация в темата.
:lol::lol:
ти ми направи деня


//edit
Прочети за да не ставаш смешен:
http://stackoverflow.com/questions/2720488/how-exactly-is-a-php-script-executed
Нямам намерение да влизам в големи подробности. PHP не се компилира предварително, и на колко стъпки става долу не ме интересува.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Прочети пак, че нещо пак не разбра:
Обясни ми точно как става, че днес нещo не мога да чета. Каква е разликата от Java?
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

ПРЕСТАНЕТЕ ДА СПАМИТЕ, БЕ!!!
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Тъй!
Понеже няма забележки по факти и линкове горе, продължавам по същество. Приемам корекции само с цитат, линк и т.н.

Кога се претоварва един динамичен сайт? Какво се случва? Да речем, че една заявка от юзер се обработва средно за секунда (много реалистично на php бакенд, по лични наблюдения). Тоя сървър може да обработи 60 заявки в минута, средно. Някога ще са по-малко, някога ще са повече. Ако средното натоварване на сървъра е по-малко от капацитета му (усреднено) - то нямаме проблем. Има опашка на входните рекуести, и ако сървърът е зает - заявката се добавя към опашката, и я обработва когато може. Какво става обаче ако капацитетът на сървъра е 60 заявки на минута, а го натоварим с 61 рекуеста за обработка? Ще се забави с няма и 2% ли? Тука се изписаха много размишления, че нямало значение дали заявката се обработва за секунда, или половин. Нямало кой да забележи!
Можем да сравним задачката с тия дето третокласниците ги смятат за басейните - с една тръба се пълни - с друга се изпразва. Ако пълненето е с по-голям дебит - басейнът прелива. Просто и интуитивно.
Когато заявките надвишат капацитета на сървъра - или изписваме съобщение като Фейсбук кога бяха на php - "Опа! Нещо се прецака! Опитай по-късно! ". Или просто следващите не могат да отворят сайта.
Простата сметка показва, че колкото по-оптимално работи даден език и среда - толкова повече заявки ще обработва за единица време. 20 пъти по-бърз програмен език и технология - значи 20 пъти по-малко хардуер в мазето, и 20 пъти по-малка сметка за ток.
CRM системата на HP - QuePlix (или на WEB завършваше) твърдят, че работят с 20 000 потребителя едновременно. Хич не са на php!
Защо скриптовите езици са очевидно по-бавни и тестовете го потвърждават? При тях генерираният код не се подлага на такива оптимизации. Типът на променливите се решава в процес на изпълнение, често всеки път, когато този код се изпълнява. Интерпретирането "ред по ред" може да е преувеличено, защото при зареждане си предъвква сорса до изпълним код, но този код не се подлага на оптимизациите, както при езиците, дето се компилират, преди да се пуснат на виртуалната машина. Където още веднъж се преобразува в зависимост от хардуера и ОС под него, и автоматично се оптимизира в зависимост от средата на изпълнение. За вече компилиран код говоря.
С php нямам идея как точно един проект се разпъва на много машини, но на Java и C# има възможност всеки един клас да се изпълнява на отделен сървър. Натоварените парчета код могат да се размножат на произволен брой хардуер, които през сериализация работят като едно цяло. Не е толкова просто, но идеята е тая.
Решението на какво ще се пише една система е много съдбоносно, ако тази идея има потенциала да се развие до повече от 60 клика на секунда, за един сървър (измислих си произволна цифра). Натоварване може да се компенсира с много желязо и ток, но Фейсбук не успяха, и си правиха ново php от зор, не от ентусиазъм!
Може пък вие да успеете да компенсирате неоптимизиран софтуер - с хардуер!
Очаквам градивна критика, не спам!
 
Последно редактирано:
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Добре, ако php е толкова скапан според теб, защо се използва от 80% от всички сайтове. За да бутат хората пари за сървъри и да си затриват бизнеса със скапан език ли? Wikipedia, yahoo, photobucket и още много известни сайтове са написани с помощта на php. Само споменаваш тоя фейсбук. Това май ти е най-големия аргумент. Доколкото знам фейсбук не са пренаписали php-то, ами го преобръщат в С++... Потърси за HIPHOP VIRTUAL MACHINE. Това си работи и с php и с hack (модификацията на php от фейсбук). Така че ...
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Добре, ако php е толкова скапан според теб, защо се използва от 80% от всички сайтове. За да бутат хората пари за сървъри и да си затриват бизнеса със скапан език ли? Wikipedia, yahoo, photobucket и още много известни сайтове са написани с помощта на php. Само споменаваш тоя фейсбук. Това май ти е най-големия аргумент. Доколкото знам фейсбук не са пренаписали php-то, ами го преобръщат в С++... Потърси за HIPHOP VIRTUAL MACHINE. Това си работи и с php и с hack (модификацията на php от фейсбук). Така че ...
пхп НЕ е скапан. Тая вечер не ми се пише защо php е най-подходящият език за малки проекти. Wikipedia е много подходящ за кеширане, и не е много динамичен. Yahoo не са на php. Mай бяха, много отдавна. Не ми се рови.
photobucket за пръв път го чувам. Едва ли изпълнява много рекуести. Имам предвид - хостването на снимки - както подсказва заглавието - може да се направи на FTP зад завесата, и хамалогията с юзерите е пренебрежимо малка.
Доколкото знам фейсбук не са пренаписали php-то, ами го преобръщат в С++... Потърси за HIPHOP VIRTUAL MACHINE. Това си работи и с php и с hack (модификацията на php от фейсбук)
Бих се радвал някой да проучи тоя казус, и да го обясни с думи прости. Ако забравя - напомнете ми да напиша защо на C++ e почти невъзможно да се направи WEB приложение. Прави се, но с garbage collector, или един много шашав подход през конструкторите, който пък при най-малкия пропуск прави leak на памет. И освен това е платформено зависим език.
 
От: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Бих се радвал някой да проучи тоя казус, и да го обясни с думи прости. Ако забравя - напомнете ми да напиша защо на C++ e почти невъзможно да се направи WEB приложение. Прави се, но с garbage collector, или един много шашав подход през конструкторите, който пък при най-малкия пропуск прави leak на памет. И освен това е платформено зависим език.

Чети:
http://en.wikipedia.org/wiki/HipHop_for_PHP
http://en.wikipedia.org/wiki/HipHop_Virtual_Machine
http://hhvm.com/
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Бих се радвал някой да проучи тоя казус, и да го обясни с думи прости. Ако забравя - напомнете ми да напиша защо на C++ e почти невъзможно да се направи WEB приложение. Прави се, но с garbage collector, или един много шашав подход през конструкторите, който пък при най-малкия пропуск прави leak на памет. И освен това е платформено зависим език.
1000% вече съм убеден че не си прогамист.

По принцип само да те светна че в 99% от случаите забавянето при изпълнението на даден request идва от бавни заявки към базата данни. Така че ако приемем че java e по-бърза пак ще се забави ако дизайна на базата е скапан.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

1000% вече съм убеден че не си прогамист.

По принцип само да те светна че в 99% от случаите забавянето при изпълнението на даден request идва от бавни заявки към базата данни. Така че ако приемем че java e по-бърза пак ще се забави ако дизайна на базата е скапан.
Ако базата ти е слабото място - просто я ъпгрейдваш. Де да беше толкова просто...
ако дизайна на базата е скапан.
Има много по-тривиални причини да ти спре проекта. Примерно да спре тока, и да няма бакъп.
Туй твойто си беше 1002 % спам!

п.с. Що на едни им работят базите (същите, дето при едните работят), а другите само се оправдават с тях? Кривата ракета???
 
Последно редактирано:
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Няколко добри думи за php.
Лесен за научаване.
Деплойва се по-лесно.
Интуитивно продължение на html, което като добавка прави динамичен проект.
Много, ама МНОГО сорс без пари.
Огромна поддръжка, "наследственост", не се сещам за по-проста дума.
Евтини програмисти. От гледна точка на програмистите - не е плюс. Има и много добре платени, виждал съм и такива.
Сравнението е с езици, дето не са скрипт. Още не мога да измисля точната дума, "нормални" и "нейтив" видяхме, че не е коректно. Ще продължа с първото название, щото не се сещам друго.

Всичко това важи за малки проекти. Локални, ама не като абв.бг

Какво се случва с php проект като вземе да става сложен?
Първо - задължително отиват на MVC модел. Няма да задълбавам, който не знае какво е - ще потърси. MVC проект на php и то на платено IDE с платен сървър - e eдно от най-безсмислените неща, които съм виждал. Лично на мен в тоя аспект - синтаксисът му ми е неразбираем, странен, лишен от логика. Много по-лесно чета "нормален" код по MVC модел. Моето мнение не е от значение. Да платя 1000 долара за IDE и сървър - за софт, дето ще работи само на тая конфигурация с тоя сървър, и за капак ще ми е 20 пъти по-бавно от напълно безплатния JBoss и Eclipse, да речем??? Не виждам и едно предимство на тоя подход. Jboss до Zend server е като Ферари до Трабант.
Утре ще понапиша защо не задълбах с HHVM, щото уж решава проблема със "сложността" на "нормалните" езици.

п.с. Ферари и Трабант не е точно, щото Траби вдига 120 км/ч, а Ферари не върви с 20 пъти по-голяма скорост. Изтребител ще е по-близо до коректното сравнение.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Какво се случва с php проект като вземе да става сложен?
Първо - задължително отиват на MVC модел. Няма да задълбавам, който не знае какво е - ще потърси. MVC проект на php и то на платено IDE с платен сървър - e eдно от най-безсмислените неща, които съм виждал. Лично на мен в тоя аспект - синтаксисът му ми е неразбираем, странен, лишен от логика. Много по-лесно чета "нормален" код по MVC модел. Моето мнение не е от значение. Да платя 1000 долара за IDE и сървър - за софт, дето ще работи само на тая конфигурация с тоя сървър, и за капак ще ми е 20 пъти по-бавно от напълно безплатния JBoss и Eclipse, да речем??? Не виждам и едно предимство на тоя подход. Jboss до Zend server е като Ферари до Трабант.
Утре ще понапиша защо не задълбах с HHVM, щото уж решава проблема със "сложността" на "нормалните" езици.

п.с. Ферари и Трабант не е точно, щото Траби вдига 120 км/ч, а Ферари не върви с 20 пъти по-голяма скорост. Изтребител ще е по-близо до коректното сравнение.

Съвесем не си прав. Всички съвременни фреймъркове са MVC, хубавото тук е че са поне 10 имаш голям избор само някои от тях: Zend, Yii, Code Igniter, Kohana, Cake PHP и тн. Съвесем не си разбрал за Zend framework, Zend Studio И Zend Server, никой не те задължава нито да ползваш Ide-то нито да ползваш сървъра.

Без значение какъв е проекта се почва с PHP Framework някой от горните например. Като порасне проекта се прави хардуерна архитектура така че да поддържа повече натоварване и това е, на какъвто искаш език да го пишеш винаги ще стигнеш до този етап, а решенията са подобни, лоад балансери, memcached, репликация.

Като пари и време един проект на PHP ще ти излезе поне 20 пъти по - евтино от Java като време/пари за разработка и за хардуер.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Като пари и време един проект на PHP ще ти излезе поне 20 пъти по - евтино от Java като време/пари за разработка и за хардуер.
Глупости на квадратни търкалета!
Всички съвременни фреймъркове са MVC, хубавото тук е че са поне 10 имаш голям избор само някои от тях: Zend, Yii, Code Igniter, Kohana, Cake PHP и тн. Съвесем не си разбрал за Zend framework, Zend Studio И Zend Server, никой не те задължава нито да ползваш Ide-то нито да ползваш сървъра.
Така е, аз повечето ги пробвах. На каквото IDE (ако има) тръгнеш да пишеш - с това си оставаш. Много различни са едно от друго. Дебъгер и IDE са само за професионалисти, както вече се разбрахме и тук :lol:
Като порасне проекта се прави хардуерна архитектура така че да поддържа повече натоварване и това е, на какъвто искаш език да го пишеш винаги ще стигнеш до този етап, а решенията са подобни, лоад балансери, memcached, репликация.
По принцип е така, но дори насън не може да доближиш пърформанса на нормален език.
 

Горе