Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Какво ще рече "не стана", айде малко по-сериозно. Подкарва се само с next->next.
Инсталира се, но не се справя с проекта.
Нали не твърдиш, че Java-та е silver bullet-а за всеки софтуер?
Не съм твърдял такова нещо.
Данните пращани към някакъв скрипт от баузера (с пост или гет) са няколко килобайта. Тоя скрипт прави нещо с тая информация и 99.9999% от случаите я праща към БД, и иска нещо от там. И тука става мазалото.
Стига с тая лъжа. Как все на вас базите са ви криви! Базата е отделен сървър, и може да се разпъва на клъстер. Не това е слабото място на натоварена система.
 
Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Инсталира се, но не се справя с проекта.

Стига с тая лъжа. Как все на вас базите са ви криви! Базата е отделен сървър, и може да се разпъва на клъстер. Не това е слабото място на натоварена система.

Нема лъжа. Ако изобщо знаеш кои са основните соф. компоненти на един сайт, ще ти стане ясно, що не е лъжа.

Я кажи каква е тежестта на всяко от тия при обслужването на заявка:

веб сървър, БД, логика в скрипт

Тука не слагам скалиране на системата от типа отделен веб сървър, отделен скрипт сървър, отделен БД сървър. И не слагам разните настройки на ВС и БД.

Не, че пишеш глупости, ама не разбирам за кво се бориш, и ако въпроса е скрипт или НЕскрипт - отговора е твърдо скрипт.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Я кажи каква е тежестта на всяко от тия при обслужването на заявка:

веб сървър, БД, логика в скрипт
Toзи въпрос е безсмислен така написан. Има тежки заявки, минаващи направо през скриптовете. Може и една бърза заявка да се изгенерира след огромно количество обработка от back-end.
Не засягам базите, защото там работата е ясна. Темата засяга програмирането на back-end WEB сървъри.
 
Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Toзи въпрос е безсмислен така написан. Има тежки заявки, минаващи направо през скриптовете. Може и една бърза заявка да се изгенерира след огромно количество обработка от back-end.
Не засягам базите, защото там работата е ясна. Темата засяга програмирането на back-end WEB сървъри.

Безсмислен е щото така ти изнася. Ако малко се потрудиш може да го докараш до там че само с веб срв. + жава скрипт на фронт енда да имаш супер сайт. БЕЗ бек енд логика в скриптове. напр:
веб срв генерира хтмл и много жава скрипт с айакс. ДБ сървъра обработва заявки пратени от фронт енда като чист sql/plsql. кодираш логика в sql-a през жс, пращаш с жс пост заявка, парсваш отговора пак с жс обратно в хтмл-а.
горното е малко научно и едва ли е приложимо на практика, ама идеята ти е ясна.
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Безсмислен е щото така ти изнася.
Обясних ти, не искам да се повтарям. Кажи точно кое не е вярно в горното ми мнение? Че може след огромно количество обработка да имаме бърза и лека заявка към базата ли?
Изобщо - ако базата е слабото място (да допуснем, че си прав) - то тогава всички ще изоставим по-трудните "нормални" езици. Дори щеше да е направено отпреди много време. Прости ли са големите фирми, че не мислят да минават на php?
Що електронен мазазин на Java работи много бързо, а на php се бави? Лично го пробвах. Вярно, че не е много миродавно, ама и бенчмарковете показват драстична разлика в скоростта. Разбира се, базата е същата.
 
Идеята ми е че бекенд езика няма толкова голямо значение.
В примера ми по горе може да се мине и без скриптове на сървъра изобщо. Даже ми е интересно да го тествам това - всички сметки се правят от БД и тя връща хтмл към жава скрипт.
Имайки предвид колко е бърз и скалируем оракъл това трябва да лети....
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Идеята ми е че бекенд езика няма толкова голямо значение.
В примера ми по горе може да се мине и без скриптове на сървъра изобщо.
Може и без база да минем дори, и без компютър. Отваряме дюкян на чаршията и те тава а!
Идеята ми е че бекенд езика няма толкова голямо значение.
Има огромно значение. Скрил дори са си изнесли колкото могат извън жаварския слой (едни таймаути на мрежово ниво), щото им се претоварва JavaEE клъстера. Не, не на базата, а това, де им обработва логиката.
 
От: Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Едното се компилира преди изпълнение, другото (скрипт) - се изпълнява ред по ред, в реално време.
:)

Представи си че има компилатор за php (ако знаеш какво е компилатор и интерпретатор). Тогава php какъв език е?
 
От: Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

:)

Представи си че има компилатор за php (ако знаеш какво е компилатор и интерпретатор). Тогава php какъв език е?
Знам, няма какво да си представям. пхп е скриптов език.
 
От: Re: От: Re: От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Знам, няма какво да си представям. пхп е скриптов език.

Ти сам си противоричиш. Ако компилирам код на php, този код ще се изпълнява след компилирането, което според теб не е скиптов език :)
 
От: Идея с голям потенциал! To script ot not to script?

Ти сам си противоричиш. Ако компилирам код на php, този код ще се изпълнява след компилирането, което според теб не е скиптов език :)
Още малко и ще почнем да даваме определения какво е компютър. Не ми се влиза в тая спирала.
ето малко и другите да се посмеят :) http://forums.bgdev.org/index.php?showtopic=45415&st=0
А, смейте се на воля. Радвай се, народе!
Аз съм благодарен, и на негативния опит в тоя живот. Намирал ми е доста добре платени местенца. Като отидеш на интервю и изчуруликаш кусурите на конкретен tool. Кадърните работодатели го оценяват много високо!
 

Горе