Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

pavelinvarna каза:
последно с тиренца или без и как влияе на сео
имам дилема сега дали да е
еднодветри.ком или едно-две-три.ком ( това е за пример само)
Няма значени, то ще си ги намери от домейна и безт да му даваш джокерче с тиренца.:) :wink:
 
Blinky каза:
pavelinvarna каза:
последно с тиренца или без и как влияе на сео
имам дилема сега дали да е
еднодветри.ком или едно-две-три.ком ( това е за пример само)
Няма значени, то ще си ги намери от домейна и безт да му даваш джокерче с тиренца.:) :wink:
и аз така знам ама от постовете по горе се обърках
 
а не мислите ли, че ако е едно-две-три.ком никой няма да влезне повторно освен ако не го търси през г? не е ли по-добре да е ниакакво запомнящо се име и събдомейн/и?
 
Има и нещо друго - много хора линкват към сайта с URL, и ако е без тирета, анкора е безсмислица, а в другия случай предава репутация на сайт-относно-нещо-си.

А и според мен, ако някой ти посети сайта, по-добре е да не чакаш да се върне, че тогава да купи, понеже доста често няма да се върне, колкото и лесно да се помни домейна ти. Следователно е по-важно да го докараш до сайта ти, а това става с линкове към теб с подходящ анкор. :)

А ако е впечатлен от продукта, ще си букмаркне сайта и пак ще се върне. :cool:

Даже се замислям за проектите, които не са оптимизирани дали да не слагам сайта на домейна с тиретата и да правя редирект от същия без тирета за всеки случай. Единствено ме спира факта, че май не изглежда много профи домейн с тирета. Кажете какво мислите?
 
ако разчиташ на единична продажба си прав. но според мен никой който си купува неща от интерент не си добавя адреса някъде или го помни или пак ще търси в г. затова в реалния свят се хвърлят толкова пари за разпознаваемот на дадена търговска марка.
 
Мисля, че се печели доста повече от новите клиенти, отколкото от лоялните. А и трябва да имаш пари за хвърляне, да си готов да рискуваш да набиваш марката, докато гугъл (вероятно) те подхвърля от страница на страница заради промени в алгоритъма, и ти спира кранчето на парите. :) Поне аз така ги виждам нещата.

А и при всички положения можеш да купиш и двата домейна и да оптимизираш този с тиретата. И никой не е казал, че не можеш да имаш кийурди в името на марката. :)

Единствено доколко вдъхва доверие име на домейн с тирета ми е съмнително.
 
аз не казвам, че трябва хвърляш пари за реклама, а това, че едно име може да ти задържи клиените.

нещо обаче за което не съм съгласен е, че не се печели повече от стари клиенти, дали някой ще си признае че ползва някакви хапчета да се забавлява не е много ясно, но че ако е доволен и лесно се произнася името на страницата ... то е ясно че ще я каже ;) мое мнение де, аз на такава база се опитвам да правя нещата, а пък и както каза може да се бутат две колички, пък която повече - нея.
 
без тирета брандабъл търсакчта се оправя ако погледнем weight loss pills в гугъл ком в топ 10 има само един домеин при които e написано weight-loss и още два които ползва weight-loss за вътрешна страница или поддиректория с която се рнакват в топ 10.... останалите 7 ползват weightloss или фразата въобще я няма в домеина....

Ако искате повече реордери ползваите брандабъл домеини :)
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Присъствието на търсена дума в адреса на сайта не бива да се подценява, но не е най-важния фактор при избора на домейн. Зависи от целите, които се преследват. При всички случаи "брандъбъл" домейните ще започнат да допринасят за повишаване на трафика към сайта по-късно спрямо тези, които съдържат правилно избрани ключови думи, независимо дали в слят или полуслят вид. А и по-скъпо, просто защото "брандъбъл" значи да наложиш бранда (разходиии).
 
  • Like
Реакции: kpan
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Здравейте, бихте ли ми помогнали в избора на домейн. Значи трябва ми сайт за архитектура, обаче незнам какво да избера,
Eто примерните варианти:
1. ArchitecturalABCD.com
2. Architectural-ABCD.com
3. ArchABCD.com

Значи въпроса ми е дали да изпиша цяла думата Архитектура или Архитектурен.. с или без тире.
Кой вариант ще ми даде по-предни места в гугъл и ще ми докара повече трафик?
Какви са преимуществата на съкратения и дългия вариант ?!?
Забелязал съм че най-посещавания архитектурен сайт в света - АrchDaily.com, ако напиша думата architecture
в гугъл изобщо не се появява в първите страници, за сметка на други по-малко известни сайтове от същия тип, които обаче съдържат в името си
думата Architectural или Аrchitecture... Tова обаче не пречи на archdaily.com да е най-големия, още повече той заема челни позиции в гугъл при търсене
на определа статия, архитект или ключова дума.. обаче на думата архитектура не отговаря добре..
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Аз бих избрал ArchABCD.com - по-кратък е, по-лесно се помни, по-лесен е за изписване... А това дали ще ти излиза първи в Г. за architecture зависи повече от оптимизацията за тази ключова дума... ключова дума в домейна има тежест, но е прекалено малка за да е водеща за избора на домейн...
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

ArchArea или АrchWonder !?!? за архитектурно списание.. няма да е на български..
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Мисля, че по-добре е {secretword}-download.com
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Не съмненно домейна трябва да е възможно най-кратък
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

това не винаги е така.понякога 2 думи wordword.com е по добре от кратка дума .сом
Не съмненно домейна трябва да е възможно най-кратък
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Хм, за индексация от търсачките тиретата явно са по-добри, но като цяло загрозяват името на домейна и по-трудно се помни.
 
От: Избиране На Домейн Име За Вашият Онлайн Бизнес

Ако домейнът съдържа ключова, която е широко разпространена в световен мащаб, бих ли могъл да имам някакви проблеми с вече регистрирани марки?
Пример: Имаме сайт регистрирал домейн a-fashion.com, a аз регистрирам домейн fashionite.com . Има ли основание да се счита за нередност?
 

Горе