Измамата Продавалник (OLX) - Еконт

Измамата Продавалник (OLX) - Еконт.
Днес тръгнах да пиша товарителница за куриер. В момента съм без договор с никой от куриерските фирми в България.
Клиента ми искаше да пратя нещата по Спиди, щото прочел за тънка тарифа. Преди му пращах по куриерска фирма Еконт.
Тънката тарифа на всички куриерски фирми е от типа офис-офис, или най-добре сам да си занесеш пратката на получателя, а пък куриера да вземе пари за тази "услуга"!
На мен офиса на която и да е куриерска фирма е на поне 7 км. Това са 28 км - за изпращане на пратка и за получаване на парите. Затова не пращам от офис на куриер.
Попълних товарителницата на сайта на куриерска фирма Спиди, както желаеше клиента, и излезе цена 7,15 лева. Врата-офис. Видя ми се дебела.
Направих същото на сайта на куриерска фирма Еконт и цената за доставка на пратката бе изчислена на 6,18 лева
Понеже имам симпатия към конкретния клиент, се замислих за товарителница от Продавалника (OLX) - бях чел че ако пишеш товарителница за доставка чрез куриер на сайта на Продавалника (OLX), има прилична отстъпка.
Отварям страницата на Продавалника (OLX), влизам си в регистрацията и започвам да пиша товарителница за куриерска услуга.
Оказа се, че ако ползвам куриерска фирма Еконт през Продавалника (OLX), има далавера.
Цели 8 (осем) стотинки!

А сега за измамата при ползване на куриери Еконт през сайта на Продавалник (OLX).
Цена куриерска услуга на Еконт без Продавалник (OLX):
Цена куриерска услуга на Еконт без Продавалник (OLX).jpg

Цена куриерска услуга на Еконт чрез Продавалник (OLX):

Цена куриерска услуга на Еконт в Продавалник (OLX).jpg

Само не разбрах дали е измама и как става "спестяването" на 68 стотинки, когато поръчам куриер на Еконт през сайта на Продавалник (OLX)?
 
дават 20 процента, изчисли го от калкулатора на еконт и ще видиш дали ти ги начисляват реално тия 20 %
 
Ти прочете ли какво съм написал и показал?!
 
прочетох да, базара и олх даваха 20% ако пускаш през тях, сега дали ги дават не знам, затова сметни през трите и ще разбереш кой лъже

през базара е това

Общо: 7.02 лв.
Спестявате: 0.78 лв.
 
Последно редактирано:
през базара е това

Общо: 7.02 лв.
Спестявате: 0.78 лв.
Значи, и там същата измама.
Ако си пусна пратката директно през Еконт цената е 6,18 лева.
Без никакви отстъпки. ;)
 
ами не знам, пуснах една сега за проба през базара, излезе ми 13,23 а през фирмения профил 14,70 и явно са направили отстъпката 10%

ти за врата / офис ли го смяташ това, пощенска пратка, НП 20 лева

спиди вкараха една евтина тарифа ама е вързана с доста размери и кила

СПИДИ ПОЩА - новата изгодна пощенска услуга на СПИДИ.
Определящ е РАЗМЕРЪТ на пратката, а не теглото. Изгодно решение за крайни потребители и търговци.
Лесно. Бързо. Удобно. ЕВТИНО!


размер
дълж. / шир. / вис. в см. цена в лева
XS (до 2 кг.) 50 / 35 / 4.5 2.49
S (до 6 кг.) 60 / 35 / 11 2.99
M (до 10 кг.) 60 / 35 / 19 4.99
L (до 20 кг.) 60 / 35 / 37 8.99
 
@Вискяр Градинаров

Разликата идва оттам, че в сайта на еконт си избрал "документални пратки (до 0,5 кг)" където тарифата е 5.70, а от сайта на олх автоматично отива на тарифата "колет до 1 кг" където тарифата е 6.30
 
в крайна сметка за едни 50 стотинки требва да влизаш в олх да създаваш профил и тн. Не е ли по лесно да се калкулират в цената ?
 
Подготвяй ги в базар.
Дават най-голяма отстъпка и допълнителни бонус пари в профила ти при подготвена , изпратена и получена пратка (0,40 - 1,20лв.) , според зависи от наложеният платеж и т.н.
 
дават 20 процента, изчисли го от калкулатора на еконт и ще видиш дали ти ги начисляват реално тия 20 %

Здравейте, в случая си направил две различни пратки. Първата ти е документална пратка с Наложен платеж 20 лв през е-еконт, а втората ти през ОЛХ е колетна до 1кг с Наложен платеж. ОЛХ платформата не позволява да се подготвят документални пратки и може би за това се бъркаш, че правиш две еднакви пратки. Иначе през ОЛХ е Базар пратките са с 10% отстъпка. Ако има нещо друго като неяснота пиши, но заглавието ти мисля, че подвежда и не мисля, че има измама.
 
Измамата Продавалник (OLX) - Еконт.
Днес тръгнах да пиша товарителница за куриер. В момента съм без договор с никой от куриерските фирми в България.
Клиента ми искаше да пратя нещата по Спиди, щото прочел за тънка тарифа. Преди му пращах по куриерска фирма Еконт.
Тънката тарифа на всички куриерски фирми е от типа офис-офис, или най-добре сам да си занесеш пратката на получателя, а пък куриера да вземе пари за тази "услуга"!
На мен офиса на която и да е куриерска фирма е на поне 7 км. Това са 28 км - за изпращане на пратка и за получаване на парите. Затова не пращам от офис на куриер.
Попълних товарителницата на сайта на куриерска фирма Спиди, както желаеше клиента, и излезе цена 7,15 лева. Врата-офис. Видя ми се дебела.
Направих същото на сайта на куриерска фирма Еконт и цената за доставка на пратката бе изчислена на 6,18 лева
Понеже имам симпатия към конкретния клиент, се замислих за товарителница от Продавалника (OLX) - бях чел че ако пишеш товарителница за доставка чрез куриер на сайта на Продавалника (OLX), има прилична отстъпка.
Отварям страницата на Продавалника (OLX), влизам си в регистрацията и започвам да пиша товарителница за куриерска услуга.
Оказа се, че ако ползвам куриерска фирма Еконт през Продавалника (OLX), има далавера.
Цели 8 (осем) стотинки!

А сега за измамата при ползване на куриери Еконт през сайта на Продавалник (OLX).
Цена куриерска услуга на Еконт без Продавалник (OLX):
Виж файлът 14729

Цена куриерска услуга на Еконт чрез Продавалник (OLX):

Виж файлът 14730

Само не разбрах дали е измама и как става "спестяването" на 68 стотинки, когато поръчам куриер на Еконт през сайта на Продавалник (OLX)?


Здравейте, в случая си направил две различни пратки. Първата ти е документална пратка с Наложен платеж 20 лв през е-еконт, а втората ти през ОЛХ е колетна до 1кг с Наложен платеж. ОЛХ платформата не позволява да се подготвят документални пратки и може би за това се бъркаш, че правиш две еднакви пратки. Иначе през ОЛХ е Базар пратките са с 10% отстъпка. Ако има нещо друго като неяснота пиши, но заглавието ти мисля, че подвежда и не мисля, че има измама.
 
Така е. Грешката е вярна.
Вчера разговарях с куриер на Еконт, който миналата година ме навиваше да правя товарителниците през продавалника. И си призна, че възможността "документ" там я няма.
На сайта на OLX никъде не пише "колет". Поне аз не видях.
И нещо частично:
Питах куриера, дали са им вдигнали заплатите след увеличението на цените. Отговора бе ехиден смях.

В крайна сметка имаме вдигнати цени, като такса гориво си остава, имаме орязани отстъпки, а аз не виждам подобряване на услугите.
Рекламират се примамливи цени, а после изпращача трябва да обяснява на получателя - защо не може да му прати по тази цена.
Куриерите си лъснаха образа, с по-високи цени, и прехвърлиха всички негативи на изпращачите.
 
Е това е ясно. Просто печелят повече и наглеят, Спиди и Рапидо имат много по-добри и ниски цени. Единствено понеже съм си свикнал с тях и сайтовете ми са с модули за доставка до техни офиси, за това ги ползвам Еконт.
Има ли някой тук, който работи с тях (Еконт) и се е договорил да му вземат пратките от адрес - без да плаща допълнително за това?
 
Как ги видя тези "по-добри" цени?
При Спиди ми излиза лев повече от при Еконт.
Питаш - дали някой плаща офис-хуz, а ползва врата-хуz? Възможно е при офиси на франчайзинг. На мен ми поискаха пратка всеки ден, за да ползвам офис-хуz, а куриера да ми идва на адрес.
Тъпо и упорито - пратка всеки ден. Не бе приета тезата за десет пратки, но веднъж седмично! Което е пълен идиотизъм и абсолютна липса на бизнес мислене - готови са да лашкат куриера всеки ден за по една пратка, вместо да го пратят веднъж в седмицата за десет пратки.

Преди години - с малкото офиси тогава, са лашкали куриер на 80 км за една пратка, при положение, че няма спешност и куриера би могъл да я вземе на следващия ден - при нормално обхождане на района. И печелеха, а не бяха на загуба.
Сега идейно нещата са по-оптимизирани, а цените летят нагоре. Не виждам никаква бизнес логика.

Ако така вървят нещата, след някоя година DHL по главните направления ще станат по-изгодни.
 
Не се заяждам и подчертавам, че не работя в Еконт, ама проста проверка в сайта на Еконт показва следното:
Такса гориво и пътни условия за България, Румъния и Гърция
Месец Февруари
Такса 0%
И таксата е 0, от както намалиха отстъпките.
Та излиза, че нито писаниците в темата ти са верни, за измамите на OLX и Еконт, нито информацията ти за таксата гориво.
А тарифите на Еконт не са пипани от години. От както въведоха пощенските пратки да бъдат с отпечатана товарителница и да са опаковани в техен плик. Преди пътуваха както в пощата, надписани от клиента и с каквато опаковка има. А това се случи преди повече от 3 години.
Намалиха отстъпката и много хора се заблудиха, че са вдигнали тарифата, а това реално не е така.
 
Вискяр подкрепям за DHL, кога ще направят проект на местно ниво за влизане на пазара и ще ги тушират :)
 
Точно така, не са вдигали цените, промениха условията за отстъпа. Доволни са тези, които пращат много и оборота им транспортни разходи е няколко хиляди на месец. Дадоха право всеки сам да си определя процента комисиона и процента отстъпка към крайния клиент. Аз дефакто съм на 24-5 %, като давам 10% на клиента, останалото ми се начислява в профила... Доволен съм от промените :) Продавалника и Базара са на 30%, като базара дава 10% на клиента, 10% на изпращача и 10% за него, продавалника дава 10% на клиента, другото е за него:)

Дребните риби, ако на са в група, ги пускат на 3-4% и са до там, по-добре да си ползват базара или продавалника.
 
Така е. Грешката е вярна.
Вчера разговарях с куриер на Еконт, който миналата година ме навиваше да правя товарителниците през продавалника. И си призна, че възможността "документ" там я няма.
На сайта на OLX никъде не пише "колет". Поне аз не видях.
И нещо частично:
Питах куриера, дали са им вдигнали заплатите след увеличението на цените. Отговора бе ехиден смях.

В крайна сметка имаме вдигнати цени, като такса гориво си остава, имаме орязани отстъпки, а аз не виждам подобряване на услугите.
Рекламират се примамливи цени, а после изпращача трябва да обяснява на получателя - защо не може да му прати по тази цена.
Куриерите си лъснаха образа, с по-високи цени, и прехвърлиха всички негативи на изпращачите.
Колега, направо наизуст говориш и мисля, че някаква отрицателна политика водиш стещу Еконт :) Такса гориво няма от лятото и цените не са мърдали. Всеки иска ако може без пари, но с екстра качество да му се извърши услуга. Насреща съм за разяснения, защото си признавам, че съм в този бранш и подобни необосновани изказания са .......
 
biaaro, сега ще задам един малко елементарен въпрос, предполагам, но бизнес профил ли трябва да имам в Еконт за да получа по-голяма отстъпка и как мога да се договоря с тях за такъв, ако нямам регистрирана моя фирма? Замислих се над твоето изказване и за мен би си заслужавало, защото определено допринасям доста за оборота на Еконт, а печеля 0 от това.
 

Горе