Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

BurnX

Well-Known Member
Преди 5 мин получих мейл ot [email protected]

8185607y.png

Линковете водят към сайт - paypeil.com и страницата изглежда едно към едно с пейпал.....

Според мен е чиста измама за да ми вземат паролата. Вие какво мислите ? И колко ли хора няма да забележат адреса и ще се излъжат да се логнат...
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Аз редовно получавам такива емейли. PayPal винаги се обръщат поименно, така може да се разбере дали е от тях. Иначе сайтът наистина е едно към едно. Трябва да се внимава.
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Вчера и при мен дойде същият мейл на имейл, с който нямам общо в PayPal. Иначе, доста подобни мейли за кра*керско "логване" получавам в редовните пощи. Няма ли обръщение към мен по име, директно в спам ги депортирам. Дори и да има обръщението, винаги отварям страницата на сайта в отделен таб и от там се логвам за сверка.
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Мен пък ме налазиха спамери, които се обръщат по име. Докопали са базата от данни на някой сайт, където имам регистрация...
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

И колко ли хора няма да забележат адреса и ще се излъжат да се логнат...

Колкото и хора използват е-поща през уеб браузър (независимо какъв е той) и рядко киризят връзката, върху която кликат, но принципно винаги се ущетени те. А те са мега голямо болшинство принципно.

Докато се научат да ползват Mail Client, няма оправия. Няма и да е скоро. Не може да се „налее“ в фуния в главата това, това е интересното. Особено и ако е безплатен. Друго интересно нещо обаче е, ако се предостави под формата на „услуга“ и то платена, то ще се намерят играчи, които да се възползват.

Темата принципно се преповтаря с няколко по-стари относно… същото. Т.е. нищо ново, освен нов домейн, през който се осъществяват пишман ph!shings (но реализирумени след неграмотни задклавиатури non-advanced хора, каквито са болшинството).

Имената далеч не са проблем в днешно време предвид, че ботовете вече пускат чорените данни за глобално търсене на linked данни, свързани с тях. По подобие на другите им „братовчеди“ ботове за Captchas, които отдавна също успешно се bypass-ват, има и цели мрежи дори за платено bypass-ване, свързване с API и прочие.
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Колкото и хора използват е-поща през уеб браузър (независимо какъв е той) и рядко киризят връзката, върху която кликат, но принципно винаги се ущетени те. А те са мега голямо болшинство принципно.

Докато се научат да ползват Mail Client, няма оправия. Няма и да е скоро. Не може да се „налее“ в фуния в главата това, това е интересното. Особено и ако е безплатен. Друго интересно нещо обаче е, ако се предостави под формата на „услуга“ и то платена, то ще се намерят играчи, които да се възползват.

Темата принципно се преповтаря с няколко по-стари относно… същото. Т.е. нищо ново, освен нов домейн, през който се осъществяват пишман ph!shings (но реализирумени след неграмотни задклавиатури non-advanced хора, каквито са болшинството).

Имената далеч не са проблем в днешно време предвид, че ботовете вече пускат чорените данни за глобално търсене на linked данни, свързани с тях. По подобие на другите им „братовчеди“ ботове за Captchas, които отдавна също успешно се bypass-ват, има и цели мрежи дори за платено bypass-ване, свързване с API и прочие.

Еми аз със си през браузър , но все пак гледам какво кликам , видях разликата в мейла!! Просто трябва да се внимавам винаги , особено с такива чувствителни данни. Мошеници има винаги...
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

http://forensicswiki.org/wiki/Email_Headers

семпло четиво на тема "Замозащита от Phishing за идиоти" ... добре е да му хвърлите едно око и да не се газирате при всеки жалък опит за фишинг, който гръмко да оповестите във форума, все едно се е възродил 3-тия Райх. Форума се напълни с малоумни теми, в които липсва каквато и да е полезна информация. Дано поне това URL допринесе за по-добро. Имам чувството, че онлайн "предприемачите" ги мързи да мислят, да четат и да проверяват, а се интересуват само от баланса си в paypal, adsence, bitcoin wallet, etc.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: zbm
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Такива сайтове особено и с прикрепени файлове се докладват тук - "spoof@ paypal.com" . Това е официалното място и правилното за подаване на сигнала. Получаваш първия отговор веднага Re: [WARNING: VIRUS REMOVED] ... Като и ти благодарят и ти изпращат на какво не трябва да се доверяваш. Абе общо 2 мейла получаваш но пък виждат, че си сериозен потребител на услугата им и имаш гражданско отношение :)
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

[url]http://forensicswiki.org/wiki/Email_Headers [/URL]

семпло четиво на тема "Замозащита от Phishing за идиоти" ... добре е да му хвърлите едно око и да се газирате при всеки жалък опит за фишинг, който гръмко да оповестите във форума, все едно се е възродил 3-тия Райх. Форума се напълни с малоумни теми, в които липсва каквато и да е полезна информация. Дано поне това URL допринесе за по-добро. Имам чувството, че онлайн "предприемачите" ги мързи да мислят, да четат и да проверяват, а се интересуват само от баланса си в paypal, adsence, bitcoin wallet, etc.

Извинявам се за малоумната тема, ще си взема бележка другия път да не пълня форума с такива малоумни теми...... Препоръчвам и да направиш контра форум - предприемачи от Сливен , където да събираш само качествени потребители с поне равни или близки на твоите знания....
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Преди 5 мин получих мейл ot [email protected]

Виж файлът 12506

Линковете водят към сайт - paypeil.com и страницата изглежда едно към едно с пейпал.....

Според мен е чиста измама за да ми вземат паролата. Вие какво мислите ? И колко ли хора няма да забележат адреса и ще се излъжат да се логнат...
Ама не си сигурен тей ли
Аве баш тебе ли набараха да ти пробутват тези елементарни шашми,,, нали беше спецялист, а от един мейл оцапа гащите,,, срамота - пегел, т.е. несе чете само може та засърби отзадзе
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Аз цъкнах на този сайт произволна комбинация от цифри за име и парола и страницата просто се презареди....елементарно е, но пък някой може да се върже, затова трябва да се докладва.
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Аз цъкнах на този сайт произволна комбинация от цифри за име и парола и страницата просто се презареди....елементарно е, но пък някой може да се върже, затова трябва да се докладва.

То твойто е повече от елементарно бе Уотсън, що си мислиш че трява да проваме,,, ама и ти си един смехурко олемале
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

За да се върже човек на това трябва да е изключителен малоумник, при което положение си го заслужава, странна тема..
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Кое му е странното да информирам останалите за схема за взимане на данни в пейпала? Тоя форум верно от ден на ден ме изумява какви индивиди са се навъдили.... ей такива като бластерчето да пишат само темите - тогава няма да има малоумни и странни теми.
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Кое му е странното да информирам останалите за схема за взимане на данни в пейпала? Тоя форум верно от ден на ден ме изумява какви индивиди са се навъдили.... ей такива като бластерчето да пишат само темите - тогава няма да има малоумни и странни теми.

Нидей рева без бой,,, една тема смислена нямаш грездей,,, сам си направи оценка
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

За да се върже човек на това не е нужно да е малумник, а да работи по често с paypal! Аз лично без да съм малоумник, също така съм човек заливан с тонове спам (около 30 мейла на мин) мога да кажа, че се вързах! Даже се идентифицирах. И преди ми се е случвало да ми заключат акаунта, а в същия ден щях да си тегля парите от paypal-a и без да се усетя се хванах. Получих точния спам в точния момент. Късмет, че след като се идентифицирах забелязах измамата и веднага смених паролата си в истинския paypal. Никои не е застрахова и не виждам причина да обиждате някои на малоумник, затова че сигнализира или не изключва вероятността да се хване!
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Нидей рева без бой,,, една тема смислена нямаш грездей,,, сам си направи оценка

Това да ти го каже селския идиот в форума е доста голяма и значима критика. Ама докато собствениците на форума не почистят от такива ненужни паразитчета като теб , трудно форума , ще поеме в друга посока....
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

Не ми се обяснявай като ученичка
И не ме занимавай повече с твойта простотия, ако обичаш
 
От: Измама от Пейпал по мейла - paypeil.com

За да се върже човек на това не е нужно да е малумник, а да работи по често с paypal! Аз лично без да съм малоумник, също така съм човек заливан с тонове спам (около 30 мейла на мин) мога да кажа, че се вързах! Даже се идентифицирах. И преди ми се е случвало да ми заключат акаунта, а в същия ден щях да си тегля парите от paypal-a и без да се усетя се хванах. Получих точния спам в точния момент. Късмет, че след като се идентифицирах забелязах измамата и веднага смених паролата си в истинския paypal. Никои не е застрахова и не виждам причина да обиждате някои на малоумник, затова че сигнализира или не изключва вероятността да се хване!

Кажи ми честно, че не си се вързал. Не е до малоумщина, а до обща култура при работа с онлайн приложения. Айде, за BurnX разбрахме, че е шаран, ама ти.... ?!?
 

Горе