Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

?

  • Не, защото така се подигравам с труда на хората (но тегля като луд филми и музика от тракерите)

    Votes: 16 16.2%
  • Не,защото така се подигравам с труда на хората(също си купувам музика и филми от видеотеката :) )

    Votes: 1 1.0%
  • Никога не съм ползвал и не мисля да ползвам!

    Votes: 7 7.1%
  • Ползвам само да видя функциите на даден скрипт, а ако ми хареса си го купувам!

    Votes: 34 34.3%
  • Нямам излишни пари, иначе бих си плащал....

    Votes: 23 23.2%
  • Дори и да имам пари, като го има безплатно защо да плащам ?

    Votes: 8 8.1%
  • Друго ... (ще си напиша мнението в темата :) )

    Votes: 10 10.1%

  • Общо гласове
    99
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

thinkfast, истина е, че не трябва да прецакваме колеги. За това съм 100%. Хората от един бранш си правят клубове, асоциации и тн. Така, че да - не трябва да се прецакват колеги. Но признавам - ползвал съм 1-2 пъти леки евтини системки, които просто не се продават а ги имаше нулл.
:)
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Аз да си призная в момента използавам такава система, хареса ми ...струва 650$. В момента съм я качил и искам да видя как се държи системата и ще се развие сайта в тази ниша. Ако всичко е наред ще си закупя системата, ако не...ще закрия сайта. Просто мисля че не си заслужава да дам 1000лв. само да проверя дали сайта ще тръгне, или системата няма да ми хареса. Пък и сайта е за българия така че за няколко месеца се съмнявам че някой от авторите от чужбина ще разбере... дано всичко да е наред и ще закупя CMS.
 
Последно редактирано:
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

да използвам темата да попитам: един приятел купи един сайт+форум; разбира се форума не е лицензиран ...

как ще стане лицензирането ? купува се ? инсталира се и готово ?
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Гласувах за "Нямам излишни пари, иначе бих си плащал....".
По принцип ги тествам, за да видя какво представляват, след което ги трия. :)
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Все още съм ученик и ползвам само безплатни неща :|
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Аз да си призная в момента използавам такава система, хареса ми ...струва 650$. В момента съм я качил и искам да видя как се държи системата и ще се развие сайта в тази ниша. Ако всичко е наред ще си закупя системата, ако не...ще закрия сайта. Просто мисля че не си заслужава да дам 1000лв. само да проверя дали сайта ще тръгне, или системата няма да ми хареса. Пък и сайта е за българия така че за няколко месеца се съмнявам че някой от авторите от чужбина ще разбере... дано всичко да е наред и ще закупя CMS.

А ако случайно видят сайта тези, които са направили CMS? Какви могат да са последствията?
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

А ако случайно видят сайта тези, които са направили CMS? Какви могат да са последствията?
Може и до съд да се стигне и тези 1000 лева да ги плати още десет пъти
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

По принцип първо ще се свържат с теб и политиката на всички е да ти предложат да си закупиш лиценза от тях. И чак тогава ако не искаш лиценз или не свалиш тяхната система от сайта ти се стига до съд. Едва ли направо ще те дадат на съд, всеки знае че това е един дълъг процес... Но по добре ако сайта ти върви добре и изкарва пари си закупи лиценза от тях.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Да но всеки зане че в съда с нулед скрипт ще се загуби делото. А ако сайта върви и изкарва пари, какво им пречи на ония направо на съд да го дадат. Така хем ще вземат повече пари. Аз поне така бих направил.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Щом го ползваш на сайта си, ще трябва да докажеш, че си го купил от индиеца. Ще можеш ли? ;)
Всъщност не знам дали съда ще се заинтригува от подизпълнителя. Ти го ползваш, ти си в нарушение. Незнанието не те оправдава.

За скриптовете и темплейтите-не, не ползвам ;) Също така не пуша и не пия

П.С. Таковата в анкетката...музика продават ли във видеотеките бре? :)
 
Последно редактирано:
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Специално за WordPress темите да уточня:

PHP кодът на всички ВП теми, независимо фрий или премиум, попада под GPL лиценза. Демек фрий.
Това, за което могат да ви осъдят евентуално са картинките, CSS и Javascript файловете.

На практика това значи че можете да ползвате функционалността в коя да е тема без да плащате. Но за да сте изрядни трябва да замените гореспоменатите неща с ваши - пренаписвате си ЦСС-а (или поне да изглежда така), подменяте джаваскриптовете (ако не са просто някакви GPL плъгини за jQuery) и сменяте картинките. Никой копче не може ви каза че ползвате останалото наготово.

Това, което основно се губи като не се плаща, е съпортят...
 
Последно редактирано:
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Аз винаги използвам нулирани, за да видя става ли за нещо въпросната работа. Ако да - си го купувам, ако не - зарязвам проекта.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Добре, а какво правите в следния случай. Виждате някакъв сайт с готин темплейт. Намирате името на темплейта и след ровене в нета не можете да намерите сайта на създателя (намерен е, но сайта вече не работи). Намирате го разбира се същия темплейт на няколко други места нулнат готов за инсталация. Какво бихте направили в този случай ?
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Използвам. Трябваше да има отговор- Да.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Ползвам, докато не ми носи пари. Ако тръгне да ми носи пари - с първите ще си купя темата. Иначе няма смисъл.
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Тествал съм 1-2 скрипта, но мисля, че е по-добре да се купуват ако не са прекалено скъпи...
 
От: Използвате ли nulled скриптове/темплейти и т.н. ?

Преглеждам функциите и структурата на някои от тях, по-точно тези които са добре написани и кода се чете, взимам идеаята и полезното от тях и го прилагам в собствени проекти, имал съм и случай затверена локална версия на тест за седмица-две, харесва ми, кефя и се малко и я купувам и реализирам дадения проект.
В повечето случаи обаче ми се случва безплатната алтернатива да е в пъти по-добра отколкото платената, като тук не става дума само за това да има една работеща система, а дали идеята и структурата по която е изградена дадената система си струват за да си губя времето да се занимавам с нея, да я преглеждам и/или купувам.

ПП: Сетих се, даже сега с един купен скрипт от envato network ще пускаме сайт, кофтито е че го има на много места :( Купихме скрипта при условие че го имахме нулед и работещ/преведен...
 
Последно редактирано:

Горе