Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Благодаря за добрият съвет на glndrk ! Може би с Ivajlo Angelov не подходихме по най-правилният възможен начин по темата, за което се извинявам на всички, вината е изцяло моя. Вероятно трябваше да пуснем темата като: " Възможно ли е да се направи хубав фирмен уебсайт за 1000 лв.? " Дори не съм сигурен дали този въпрос е достатъчно коректен. /Като се има предвид колко относителности има.../ Щото знаем, че на неправилен въпрос няма как да се получи правилен отговор. И въз основа на мнения и съвети на специалисти да мога да съставя някаква концепция. В смисъл - ако бюджета е малък - заслужава ли да се прави нещо изобщо, ако няма да е на нивото / поне средно/ на други сайтове от бранша? Или е по-добре да не правя нищо докато успея да вдигна бюджета на 2000 лв. например ако е достатъчен за вече един добър сайт?
А за доверието, не че нямам доверие на отделни хора, просто както повечето клиенти на комплексни услуги, смятам, че е по-добре работата да се върши от екип, не казвам, че задължително трябва да са фирма, може и фрилансъри. Ясно е, че с малък бюджет не мога да ангажирам някоя от сериозните компании в бранша. А и доколкото знам, най-добрите професионалисти в повечето случаи са и силно изразени индивидуалисти и работата в екип не им е най-силната страна. В това, разбира се, няма нищо лошо, дори напротив, стига да не са твърде големи чишити и особняци, защото с такива се работи по-трудно.
В момента не е ясно и колко средства ще мога да отделям за СЕО в бъдеще, и не знам дали и доколко изработката на сайта ще влияе / улеснява или затруднява, съответно оскъпява/ на СЕО-то в бъдеще. Доколкото разбирам, най-добрият вариант е този, който прави сайта да прави и СЕО-то след това. Това за съжаление не знам дали мога да постигна откъм бюджет. Притеснява ме дали има вероятност, ако друг прави СЕО-то, да каже:" Ами не става с така направен сайт." или "С този недобре направен сайт ще струва камара пари..." или "По-добре да си направиш друг сайт" и др. подобни, и не дай-боже да е вярно... Като чета форума, оставам с впечатление, че има капани, и то много и различни...
Сайтът трябва основно да докарва нови клиенти, да го харесват потенциалните ни клиенти и да звънят по телефона, скайпа, имейла и т. н. Как трябва да се направи за да върши тази работа трябва обаче да решат специалистите.
А относно монтажа на климатик - 150 лв. цена е горе-долу половината от реалната му себестойност, за печалба не говорим изобщо, но това е друга тема.
 
От: От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ето това вече са акурантни въпроси над които си струва да се помисли...

Както и преди се каза в темата. Писан от 0-та саит не значи - перфектен сайт. Нито, че такъв базиран от CMS е лош саит. На запад едни от най-големите агенции ползват CMS, защото просто не си струва, за нещо елементарно, без някакви специфични функции да се пиле код, като може да се ползва нещо готово. Тука ключовата е рентабилност, да получиш остатъчно за по-малко пари. Както се казва няма нужда да трепеш врабче с базука :)

Притеснява ме дали има вероятност, ако друг прави СЕО-то, да каже:" Ами не става с така направен сайт." или "С този недобре направен сайт ще струва камара пари..." или "По-добре да си направиш друг сайт" и др. подобни, и не дай-боже да е вярно... Като чета форума, оставам с впечатление, че има капани, и то много и различни...

Много добър въпрос.
Като за начало трябва да си изясните целите. Какво точно искате, първа страница, първа позиция, по каква ключова дума, кои искате да изместите...
Като изясните това, вече може да се говори за бюджет за СЕО. Но от сега ви казвам, че в тая ниша, конкуренцията е сериозна, и трябва професионалист да се занимава.

Има много резон обаче в това дали, този които ще прави СЕО, ще хареса сайта, въпреки, че има някои общовалидни неща. Но при всички положения, вашия въпрос най-добре ще се реши ако СЕО специалиста и дизайнера са част от един екип и си синхронизират работата.

В крайна сметка във вашия случай, много по добър вариант е да дадете 1000 лв на сайт + 1000 за оптимизация, отколкото 2000 за писана система. Клиента изобщо не му пука на какво е базиран сайта, важно е да получава информацията която иска и да му е удобен...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

На въпроса ти дали може да се направи хубав фирмен сайт за 1000 лв отговорът е че може. Но не и при разни тъпи изисквания като ръчно писана система, дизайн и прочее. Не може да искате хем хубаво, хем евтино, пък и да е къстъм. Е не става!
За трицифрена сума ще получите качествен сайт с добър дизайн/ леко преработен/ и някакво основно сео /става въпрос за урл-адреси, настройка на мета данни и подобни/
За сео-то е хубаво човека дето ще ви прави сайта да прави и сеото. Но не е задължително.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Какво сео какви пет лева.
Тук в тази ниша конкуренцията е голяма и няма да се мине с 50/100 лева на месец за SEO.
Taka, че клиента 100% като чуе офертите за SEO (от хора които ще му свършат работа а не някой новобранец) и ще се откаже. То 1000 лева за сайт не му се дават какво остава и за 1000 лева на месец за SEO примерно.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Този сайт не е просто да се хвърлят едни пари за него. Този сайта е инвестиция в развитието на бизнеса. Затова и конкуренцията в този сектор хвърля такива пари в сайтове и мисля, че се изплащат сравнително бързо.
В случая идеята е да се постигне същия (или близък) резултат с по малко пари. Така, че в случая СЕО то е дори по-важно от самия сайт... Защото идеята е да ги намират клиенти, чрез сайта и да им поръчват климатици...
СЕО то със сигурност няма да е евтино. Но в дългосрочен план е нещо което ще носи клиенти. В краткосрочен план, даваш едни пари на гугъл и той ти слага сайта най-отгоре при търсене на климатици...
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Тия SEO конференциии не Ви влияят добре!
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ето един сайт който съм правил
treader.netai.net/
Но с кодиране поне засега не ми се занимава.
п.с. Логото е уникално, играл съм си дни докато му завърша концепцията. Да не ми го крадне някой:) Ако някой ми покаже подобно, ще почерпя:)
 
Последно редактирано:
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

При положение, че сума ти фирми, ще ти направят сайта за 200-300 лв, тая оферта от 1000 лв е някакъв фейк на 100. Доса само чета теми за конкурси, ама май фиктивни :)
 
Бате, как фирма ще предложи такава цена, след като е наел хора на по 1500+ заплати и плаща сума ти разходи. :) Най-много да му метнат някой готов шит без никакви корекции нищо, и това е. Или една дефилтна тема на някоя система и пак до тук. :) По-скоро някой самозванец, който се учи ще се навие на тази сума.
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Бате, как фирма ще предложи такава цена, след като е наел хора на по 1500+ заплати и плаща сума ти разходи. :) Най-много да му метнат някой готов шит без никакви корекции нищо, и това е. Или една дефилтна тема на някоя система и пак до тук. :) По-скоро някой самозванец, който се учи ще се навие на тази сума.

Хиляда и един темплейти, освен това крадат кодовете на цели страници и си правят шаблони. Не за 300 ами за по 100 лева ги правят. Може да се провери в гугъл по ключови думи...
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Ето един сайт който съм правил
treader.netai.net/
Но с кодиране поне засега не ми се занимава.
п.с. Логото е уникално, играл съм си дни докато му завърша концепцията. Да не ми го крадне някой:) Ако някой ми покаже подобно, ще почерпя:)

Този сайт на ТОЗИ ХОСТ по добре не го показвай. Или му направи един скриншот и го сложи като снимка. В първия момент като го погледнах, и кликнах тук там, помислих, че се предлага някаквъв вирус...

При положение, че сума ти фирми, ще ти направят сайта за 200-300 лв, тая оферта от 1000 лв е някакъв фейк на 100.

Тои и сега има сайт за 200-300 лв, но в някои случаи наистина е по-добре да няма нищо отколкото да има саит които вместо да те бута напред да се дърпа назад...
 
Значи читав сайт за 200-300 лева може да направи човек, който разбира, има опит и знае какво прави. Не знам как точно тази цена ще докара нещо качествено за крайния клиент, който не вдява дори как да си управлява съдържанието. :)
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Що бе, за приятел може и за по-малко - само разходите :D
Не всичко е пари, случвало ми се е да се захвана с нещо защото ми е интересна идеята или заради предизвикателството не толкова заради парите.
Значи читав сайт за 200-300 лева може да направи човек, който разбира, има опит и знае какво прави. Не знам как точно тази цена ще докара нещо качествено за крайния клиент, който не вдява дори как да си управлява съдържанието. :)
 
Re: От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Що бе, за приятел може и за по-малко - само разходите :D
Не всичко е пари, случвало ми се е да се захвана с нещо защото ми е интересна идеята или заради предизвикателството не толкова заради парите.

Ааа, така става. Дори и без разходите. :) А той ще върне услугата. Да, имам много такива поне при мен. :)

Но ако става дума за изцяло бизнес отношения, придържам се към казаното по-горе. :)
 
От: От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Този сайт на ТОЗИ ХОСТ по добре не го показвай. Или му направи един скриншот и го сложи като снимка. В първия момент като го погледнах, и кликнах тук там, помислих, че се предлага някаквъв вирус...



Тои и сега има сайт за 200-300 лв, но в някои случаи наистина е по-добре да няма нищо отколкото да има саит които вместо да те бута напред да се дърпа назад...

Тва е от преди 3-4 години. Не е и сайт, само заглавната страница. Вече съм проумял, че няма смисъл ако ще правиш нещо да го правиш на фрий сървър.
 
От: Re: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Що бе, за приятел може и за по-малко - само разходите :D
Не всичко е пари, случвало ми се е да се захвана с нещо защото ми е интересна идеята или заради предизвикателството не толкова заради парите.

За приятел може и само с разходите, прав си :) Всички сме правили нещо подобно, сигурен съм. Аз съм помагал и на непознати даже :D

@Bojko Nikolov - силно те съветвам за SEO–то да си избереш различен човек. Намираш един дето да ти прави сайта и намираш друг, дето да ти прави SEO-то. Договаряш се и после ги свързваш, за да се разберат те помежду си как да им протича работата. Че повечето хора дето правят сайтове идея си нямат от SEO и изобщо не ги интересува след като ти "изтърсят" сайта ти какво ще правиш после (в краен случай намираш някой, който се занимава със SEO, но може да ти направи един сайт на wordpress или Joomla)
Сигурен съм, че колегите ще потвърдят за крайно фрапиращи случаи, с които после трябва да се оправят. Лошото е, че в България всеки прехвърля вината на другия и не знаеш кога ти казват истината :) Т.е кога е виновен тоя, дето е работил последно.

Сайтове за 300 лева само от фрилансъри и от хора, които се учат, както по-горе споменаха.
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Първом поръчителят трева знае кво иска, шото ако е визитна картичка въпросния фирмен сайт може и аматьор да наеме, ама ако има изисквания и иска посещаемост трябва да си опече добре нещата и да намери професионалист или фирма, да му изпълнят прищевките,,, според цената разбирасе
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Първом поръчителят трева знае кво иска, шото ако е визитна картичка въпросния фирмен сайт може и аматьор да наеме, ама ако има изисквания и иска посещаемост трябва да си опече добре нещата и да намери професионалист или фирма, да му изпълнят прищевките,,, според цената разбирасе

Затова е и първата страница на темата, за да седнеш и да прочетеш, какво е искал клиента, а не да си пишеш само простотии....
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Затова е и първата страница на темата, за да седнеш и да прочетеш, какво е искал клиента, а не да си пишеш само простотии....

Явно съм прочел само последните мнения и се извинявам, Данко
В такъв случай със сигурност му трябва екип от хора или фирма
 
От: Изработка на фирмен сайт до 1000лв - Дискусия

Аз също предложих цена за сайта, в рамките на отделения бюджет.
Предложих и цена за SEO с примерен сайт (класиран в топ 3).
И част от портфолио пратих също, дадох и положителен отговор и за изработка на лого.

И да няма неясноти:
Цена за сайта - в рамките на бюджета (1000 лв.)
Цена за SEO (за съответната ниша), от 300 до 400 лв. на месец, първите месеци, до излизане на сайта на 1 стр.
После за 1-3 място от 1000 да 1500 лв. на месец.

:arrow: Проследих внимателно темата, затова моята оферта НЕ Е ВАЛИДНА ВЕЧЕ!.


Успех!
 
Последно редактирано:

Горе