Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Има ли някой колега с изтрит фирмен акаунт ?

Когато имаш фирмен акаунт първо предупреждават и посочват къде е проблема, после имаш срок до 3 работни дни, после ако не си вземеш мерка ти блокират акаунта. ;)
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Е то в днешно време Ремаркетинга е задължителен.

Да, а доста хора не го правят, даже съм виждал рекламни агенции, не ре-маркетират самите себе си, а те ако не могат да маркетират себе си, как ще маркетират за клиентите си не знам.

И има също така 2 вида маркетинг. Единия е креативния така да се нарече, не носи много пари, но може да се хвалиш каква яка идея си осъществил. Другия е директния, аналитичен, фокусиран към продажбите маркетинг, ето това носи пари. Ако учиш маркетинг в някой университет, не те учат 2-рия вид маркетинг, защото няма как да разделят материята на 4 години. Директния маркетинг е кампания----дата----резултат, след което оптимизация----кампания----резултат, комбинирано с ре-маркетинг и виралити. Основата се научава за няколко седмици четене, а всичко друго изисква много тестване и практика, затова малко хора правят големите пари.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

И моят акаунт замина вчера със сериозна цифра вътре. От 2012 година не съм го спирал да правя пари по един и същ начин. Не виждам никаква причина за този бан. Направо ми дойде като гръм отбяано небе.

Явно правят някаква чистка не мога да си обясня.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Изводът винаги е бил един и същ: Не слагайти всички яйца в една кошница. Колкото и да са читави яйцата, все някога ще паднат, ще се подхлъзнете или ще Ви постелят банан за подхлъзване.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Изводът винаги е бил един и същ: Не слагайти всички яйца в една кошница. Колкото и да са читави яйцата, все някога ще паднат, ще се подхлъзнете или ще Ви постелят банан за подхлъзване.

Плюс максимален контрол над парите.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Колегата sporter е изгърмял не случайно. Мисля, че прави много рязък скок в посещенията на нов сайт/домейн от реклама във фейсбук, съответно рязко се вдигат и приходите в адсенс. Не е случайно, че и фейса го банва. Това се приема като доста подозрително поведение за един нов или недоказал се във времето сайт. Допълнително положението утежнява и дублираното съдържание. В такива случай според мен мерките се прилагат дори автоматично и никой не се занимава да разглежда подробно дали става въпрос за некоректни практики и измами или за легитимен сайт и посещения.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

И моят акаунт замина вчера със сериозна цифра вътре. От 2012 година не съм го спирал да правя пари по един и същ начин. Не виждам никаква причина за този бан. Направо ми дойде като гръм отбяано небе.

Явно правят някаква чистка не мога да си обясня.

Последния месец правил ли си повече пари отколкото предходните ?
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Колегата sporter е изгърмял не случайно. Мисля, че прави много рязък скок в посещенията на нов сайт/домейн от реклама във фейсбук, съответно рязко се вдигат и приходите в адсенс. Не е случайно, че и фейса го банва. Това се приема като доста подозрително поведение за един нов или недоказал се във времето сайт. Допълнително положението утежнява и дублираното съдържание. В такива случай според мен мерките се прилагат дори автоматично и никой не се занимава да разглежда подробно дали става въпрос за некоректни практики и измами или за легитимен сайт и посещения.
Това са глупости. Преди години ми изгоря акаунт с дълга история и много приходи. Дори не получих мейл, просто го отрязаха. Въобще тия неща, които пишете, нямат общо с реалността. А реалността е, че Гугъл са монопол и си правят каквото си искат.

Изводът винаги е бил един и същ: Не слагайти всички яйца в една кошница.
Не само това. Освен отделните акаунти, сайтовете трябва да са различни. Ако всичко е огледално размножено, просто когато тръгне да гори, има вероятност да изгори всичко, което си прилича.
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Не виждам смисъл в цялата история. Да речем имам сайт, който прави средно $10к на месец, $6,800 за мен и $3,200 за тях. За 1 година Google ще спечели от моя сайт $38,400. Та сега някой ще ми обясни ли каква е логиката в произволното банване на акаунти?

Смисълът е, че няма да ти платят $6'800. После ти ще си направиш друг акаунт на името на друго лице (или вече си го направил и само чакаш бана за да прехвърлиш трафика на другия акаунт) и ще продължиш да им показваш рекламите.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Аз продължавам да ви се чудя що не си монетизирате трафика с афф оферти, ами ползвате тъпите реклами на гугъл, които освен, че носят много по малко пари, загрозяват и лейаута на сайта. Вярно, че за другото малко трябва да се потруди човек...ама effort/value си заслужава от всякъде.

Защото издателите на AdSense печелят от това, че рекламодателите губят пари. Тоест рекламодателите дават едни пари за реклама (AdWords) и само част от тях излизат на печалба - тоест плащат за реклама много повече, отколкото би трябвало (за да излязат на печалба).

Пак повтарям, защото е много важно - много от плащащите за AdWords губят пари. От това печелят Google и издателите, които дават на Google да излъчва реклама на сайтовете им.

В много ниши от AdSense се печели повече от афилиейт. Преди време когато се занимавах с Форекс сайтове, печалбата беше предимно от AdSense.
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

В много ниши от AdSense се печели повече от афилиейт. Преди време когато се занимавах с Форекс сайтове, печалбата беше предимно от AdSense.

Глупости, адсенсе е само за аматьорите, които не могат да продават, афилиейт си прави повече пари.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Теория на конспирацията: конкурент на Google се занимава със саботаж.

Има много обяви във Fiverr:

I will send 50 Adsense Clicks for $5
Christmas bonanza real usa ADSENSE clicks
I will provide USA real 4 to 6 adsense clicks daily with impressions for 10 days for $5
I will send 40 High Quality Adsense USA Clicks with Real Traffic for $5
I will give 100 adsense click with 5000 page impression for $5
I will send 48 High quality ADSENSE clicks with Impression for $5

Представете си, че конкурент на Google наема тези хора за да кликат по реклами. Те няма как да имитират реални кликове (за $5). Вероятно ползват проксита.

Може би има цели бот мрежи, които се занимават с кликане по реклами. И нарочно са направени така, че да си личи, че роботи кликат по рекламите. Конкурент на G плаща на собствениците на бот мрежите да цъкат по AdSense. Издателите са бесни и търсят алтернатива. И част от тях попадат при конкурента на Google.
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Глупости, адсенсе е само за аматьорите, които не могат да продават, афилиейт си прави повече пари.

С кои продукти правиш повече пари от AdSense? И колко време ти отнема да намериш подходящи продукти за всяка страница от сайта ти? Или може би правиш сайтове само около определени продукти?

Предимството на AdSense е, че можеш да пишеш почти за всичко и все ще се намерят балъци да плащат за реклама (и системата на G ще намери релевантна реклама според страницата - в повечето случаи). Пробвай ти да избираш за всяка страница афилиейт линк...
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Глупости, адсенсе е само за аматьорите, които не могат да продават, афилиейт си прави повече пари.
Ти какви пари си направил от адсенс и какви от афф, че го твърдиш това?
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Ти какви пари си направил от адсенс и какви от афф, че го твърдиш това?

Никакви от адсенсе, добри от афф. Никога съм нямал адсенсе сайт, но идеята, да развиваш сайт и да го ранкваш месеци наред е глупава. Не искам да пиша 2500-3000 думи сега защо е така. А афф не се прави толкова за пари, колкото до... айде няма да казвам, че това си е съвет за милиони.

@Хепи, не става въпрос за избиране на продукт според сайта който вече имаш. Аз например като купувам реклама, продукта ми е такъв, какъвто виждам че се продава в мрежата/сайта, след това вече правиш сайта.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Никога съм нямал адсенсе сайт, но идеята, да развиваш сайт и да го ранкваш месеци наред е глупава.
Адсенс сайтовете не чакат на гугъл, в повечето случаи разчитат на масов трафик, който не може да се оползотвори добре с афф. Казвам ти го от опит с адсенс и амазон афф. С Адсенс можеш да изкараш стотици хиляди или милиони евро/долари, така че ;)
 
От: От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Адсенс сайтовете не чакат на гугъл, в повечето случаи разчитат на масов трафик, който не може да се оползотвори добре с афф. Казвам ти го от опит с адсенс и амазон афф. С Адсенс можеш да изкараш стотици хиляди или милиони евро/долари, така че ;)

Със всичко може да направиш милиони. Въпросът е колко контрол има върху парите.
 
От: Изтрит Adsense акаунт с ОГРОМНА сума пари .

Момчета по златна мина от Аднсенс едва ли ще срещна някога,с квото и да се занимавам ресторанти магазини едва ли ще искарам толкова колкото съм вадил от Адсенс.
 

Горе