Изхвърляне на стари мебели от къща - кой е най-евтиния вариант

Темата е от 2015, най-вероятно бърни отдавна е разчистил.


Иначе мангустите я вършат чудно тая работа, ама трябва яко да ги контролирате какво правят, а и да внимавате да не е за горене, че после всички го дишаме тоя въздух.

Принципно в София големите боклуци могат да се оставят до контейнера, но не ги взимат баклукчиите - те нямат това задължение. Има си общинска организация която прави това с едни бели самосвалчета минават от време на време.
:О Видях, че има нов отговор и не обърнах внимание изобщо, че е стара...


Баси как съм се прецакала. :)

Миналата година изчистих тавана, при което целият двор се превърна в клошарско сборище. Като дойдоха мангустите с камиона да изхвърлят кофите (седмичния график) ги попитах дали може да натоварим всичко директно в камиона. Падна един пазарлък, докато ме изнудиха да ги "черпя" за услугата - 30 лв. На всичко отгоре, тия си харесаха повечето неща и си ги отделиха, вместо да мятат отзад при боклука. Така хем си взеха някакви полезни за тях неща, хем си им платих като поп... Европейска работа. :D
Много като вас правят така, а други със знанията че могат да го възстановят го взимат изхвърленото и го правят като ново, не малка част от ''новите '' мебели реално не са нови. Брат ми миналата година беше в германи, натоварил буса с мебели, които възстанови и ги продаде с доста голяма печалба. Разход около 1700 лв, печалба чисто около 4 000 лв.... Боклука за един е злато за друг казали 'орта :D
 
:О Видях, че има нов отговор и не обърнах внимание изобщо, че е стара...



Много като вас правят така, а други със знанията че могат да го възстановят го взимат изхвърленото и го правят като ново, не малка част от ''новите '' мебели реално не са нови. Брат ми миналата година беше в германи, натоварил буса с мебели, които възстанови и ги продаде с доста голяма печалба. Разход около 1700 лв, печалба чисто около 4 000 лв.... Боклука за един е злато за друг казали 'орта :D
Теб определено ще те номинирам за предприемач номер 1 за 2018 година!
 
Теб определено ще те номинирам за предприемач номер 1 за 2018 година!
Защо, аз си се занимавам с уеб дизайна, но имам хоби да оправям разни стари неща и да ги реновирам, не съм продавал, правя ги за себе си или подарявам :) Аз по-скоро съм в дъното на предприемачеството, може би и под него ;)
 
Защо, аз си се занимавам с уеб дизайна, но имам хоби да оправям разни стари неща и да ги реновирам, не съм продавал, правя ги за себе си или подарявам :) Аз по-скоро съм в дъното на предприемачеството, може би и под него ;)

Това също е предприемачество и като цяло става за много добър бизнес, но за съжаление не е и в Байганистан...
 
Това също е предприемачество и като цяло става за много добър бизнес, но за съжаление не е и в Байганистан...
По-горе ако прочете, точно тук сие бизнес, но с предлог че се продава за ново :D :D :D Но, да ако например намери някой стар класически гардероб от ония огромните и тежките, надали ще го възстанови да го продаде, всеки ще го разпознае и всеки ще каже, бе ти луд ли си тоя китук :D :D :D :D

Инак, имам позант в Англия се занимава само с това, от времето когато даваха едни по Дискавъри англичанитре, не американците
 
По-горе ако прочете, точно тук сие бизнес, но с предлог че се продава за ново :D :D :D Но, да ако например намери някой стар класически гардероб от ония огромните и тежките, надали ще го възстанови да го продаде, всеки ще го разпознае и всеки ще каже, бе ти луд ли си тоя китук :D :D :D :D

Инак, имам позант в Англия се занимава само с това, от времето когато даваха едни по Дискавъри англичанитре, не американците

Продават го за нови за да лъжат балъците. Последните 2 години ползвам стари мебели за изработка на едни сандъци. С колкото дърводелци работех при рязането на ПДЧ-то всички се кефеха на качеството му. И човек разбиращ винаги би избрал реновирана мебел от преди 30 години пред нова от картон
 
Последно редактирано:
Продават го нов за да лъжат балъците. Последните 2 години ползвам стари мебели за изработка на едни сандъци. С колкото дърводелци работех при рязането на ПДЧ-то всички се кефеха на качеството му. И чоерк разбираш винги би избрал реновирана мебел от преди 30 години пред нова от картон
Ние сме писюри, тука масово старите мебели или се изгарят или гният в някой двор, много рядко отиват да се изпозлват, реновират и т.н.

Новите ПДЧ-та материала им е един и същ, проблема при тях е новата технология на обработка и лепилата които ползват за направата на ПД, бих казал че сао граничили много количеството, дърветата не се съхраняват добре и т.н. Е, не бих казал, че са толквоа лоши, но самите сглобки са некачествени. Имам два гардероба с мост между тях от шкафчета и под тях легло, така беше комплекта с още едно легло, на около 15 години са и моста със скафчетата се деформира, ами как няма, плоскостите тънки, центъра на тежеста е голям за тея тънки плоскости и то с времето си слегнало и шкафчетата не се затварят, иначе няма надъвкано и цъфнал никъде, щом още не е падналои е по-здраво от сегашните с които се излъгах :D :D :D
 
Старите мебели сякаш повече издържат. На нашите още се държат. Да, имат нужда от тук таме малко реставриране, но като цяло говорим за едно-две десетилетия. И то без особено много пазене и баене. :)

Новите малко нещо да им се случи, не дай си Боже след сглабянето им, защото и там е малко на кантар дали нещо няма да се прецака, после гледаш да ги пазиш с очите си, защото не са се използвали материалите от едно време. Ето защо аз лично за холната секция, харесах нещо по магазините и пратих познат дърводелец да ми го направи с по-добри материали и по добри сглобки и всичко. Крайният резултат - масивно, истинско дърво, по-ниска цена и определено по-къстам нещица по нея, което за мен лично я направи в пъти по-добро решение. Но майсторът трябва да е добър, не всеки би могъл да се справи. :)
 
Старите мебели нямат трошене, масивно дърво, само лека реставрация и като нови. Новите пдч боклуци само на външен вид ги изпипат и като седне някой попрекалил с пиците се пръскат по шевовете.
 
Старите мебели нямат трошене, масивно дърво, само лека реставрация и като нови. Новите пдч боклуци само на външен вид ги изпипат и като седне някой попрекалил с пиците се пръскат по шевовете.
То да е само ПДЧ-то, едни си купиха комплект маса със столове на промоция за 150 лв. Е аз като видях какви сламки са тия столове паднах, тежа 64 кила, като седнах на единия, като се разклечи целия и толкова му беше, другите оцеляха малко повече време :D :D :D :D :D Но да си призная, масата се оказа доста хубава и здрава. Имаше планки както ония от едно време и добра сглобка като цяло, крачетата и са стандартно тънки :D
 
Една време мебелите са били доста скъпо удоволствие и се е чакало с ред за качествени и красиви. Сега в момента отиваш, купуваш. 150 лв не са никакви пари, нормално е качеството да е такова. Пак има качествени мебели, просто цените са солени. Аз преди 4-5 години купих два стола по 110 лв броя и една маса за четирима за 80 лв, но на голяма промоция, последни бройки продаваха, ползват се непрестанно, нищо им няма. Само единия стол леко се вдлъбна от стоянето, но съм стоял с часове без да ставам, а и аз съм 100 кила човек и то е нормално. Така че има качествени работи, просто цените са по-височки.
 
Така е. А и другото, което е, аз съм забелязал, че нормален холен диван за под 2К лева трудно може да се намери, да има някакви имитации, но си е друго. Нали наскоро гледахме какви ли не мебели, като също ми направи впечатление, че хубавите спални са около 1,5К и нагоре. Сега сме харесали едни много яки столове, но единия е по 150 лева. Това ще поизчакат малко, там поне 6 стола са нужни.
 

Горе