Илон Мъск си купи Twitter

М/у другото - докато чакаме фастиото да извести светата истина за Мъск - да ти кажа, че усещам едно кофти движение, което може скоро да ескалира/да ескалирам. Така че ако нещо - с теб ми беше драго, че се запознахме (горе-долу) и си побъбрихме. Предварително да кажа.:)
Ма няма да се поддаваш на провокациите на гномовете и личната им гувернантка. Оставаш тука и ги тормозим докрай.

Дай си пауза ако имаш нужда и утре отново на линия - Ясно?!

Никви такива сбогувания, че ще те намерим с интерпол и ще те домъкнем насила. Да си знаеш. Кои сме ние? Ние сме анонимните ;)
 
Щом ще drama-queen-ваме чао и от мене.
 
Последно редактирано:
Абе как успявате да извъртите всяка новина по света в конспираторска простотия?

Докато си губите времето в глупости никога няма да имате пари. Предприемачи... :)
Ти май още не си разбрал, че плуваш в океан от манипулации, където идеалната цел е да си продадеш надценените боклуци на някой изманипулиран на безбожна цена, или да купиш подценените ценности от друг изманипулиран на безценица. Конспирациите също са манипулации, само че с по-разнообразни цели.

@Blinky Моля ти се разкарай тия малоумни спамери от темата. Тия глупости с конспиративните теории да ходят да си ги дъвчат в тъпите теми, където само постват глупости от vtorifront, pogled & glasove, няма нужда да им гледаме бълвочите навсякъде и да зацапват всички теми.
Предлагам форума да се преименува на Конспиратор :D

Иначе всяка тема е като долни гащи - колкото повече ги носиш, толкова повече се зацапват, и това е неминуемо :D
 
@Blinky Моля ти се разкарай тия малоумни спамери от темата. Тия глупости с конспиративните теории да ходят да си ги дъвчат в тъпите теми, където само постват глупости от vtorifront, pogled & glasove, няма нужда да им гледаме бълвочите навсякъде и да зацапват всички теми.

Къв блинки бате - Банко не е русороб, ама другия админ е такъв - Кулайса - не дава да се трият и да има наказания, аз го бях казал преди време, че скоро ще почват да цъкат от темите за кови/ конспирациите - и ще почнат да товарят и по нормалните теми.
 
@Blinky Моля ти се разкарай тия малоумни спамери от темата. Тия глупости с конспиративните теории да ходят да си ги дъвчат в тъпите теми, където само постват глупости от vtorifront, pogled & glasove, няма нужда да им гледаме бълвочите навсякъде и да зацапват всички теми.
Кой са мненията? Спамърски изпълнения. :)
 
Blinky няма да се задейства преди Илън да дойде и да клеймне темата.

Както стана с оная за кпд.бг - и тя беше в Офтопик, обаче набързо дигна ранк като се появи официален представител от големия бизнес :)


Това не е по твоята част и съответно не си разбрал.
Не мисля, просто не съм стигнал до глупостите на хората днес. ;) Да, нарича се работа, някои я имаме от понеделник до петък. :)
 
Да се посмеем малко :)

279099637_5102423223185123_6980530006342488893_n.jpg
 
Иначе всяка тема е като долни гащи - колкото повече ги носиш, толкова повече се зацапват, и това е неминуемо :D
Е сега де има и вариант някоя жена да ги препира отвреме навреме. Темите имам предвид.
 
Вече вярвам в намеренията на Мъск! Не само ще съживи свободата на словото в туитър, според мен и повече ще направи. Тва е Форбс:
 
Вече вярвам в намеренията на Мъск! Не само ще съживи свободата на словото в туитър, според мен и повече ще направи. Тва е Форбс:

Бъркаш репутацията на списанието с тази на сайта им.

Сайта е абсолютен боклук като качество на информация. Статии като тази само го потвърждават.
 
Бъркаш репутацията на списанието с тази на сайта им.

Сайта е абсолютен боклук като качество на информация. Статии като тази само го потвърждават.
Тогава вече не вярвам в намеренията на Мъск.

Благодаря ти, че ме информира овреме.
 
Най-добрият начин да разшириш аудиторията на една онлайн услуга е като въведеш такса за нещо, което досега е било безплатно. :D
 
Най-добрият начин да разшириш аудиторията на една онлайн услуга е като въведеш такса за нещо, което досега е било безплатно. :D

Нещата са малко по-интересни от поредната конспирация, че някой иска да те прецака. ;)

Twitter в момента има мизерни печалби и се спонсорира основно с реклами като алгоритъма промотира платените публикации. Общо взето боклукчива услуга както всяка безплатна социална мрежа.

С абонамент рекламите могат да се разкарат, алгоритъма да бъде open source и като цяло качеството на услугата да стане по-добро.

Повечето хора и бизнеси нямат против да платят за такава услуга. Имаше няколко анкети по темата. Също както много хора нямат против да плащат за качествени медии.

Отделно след няколко години TWTR ще бъде отново публична компания. Който има достатъчно пари може да инвестира и да е акционер в компанията докато е частна. Около 2000 акционера ще запазят правата си и няма да им бъдат продадени акциите.

При IPO компанията ще има най-малко х2 на текущата си капитализация имайки предвид сегашната макро ситуация, планираните промени и факта, че ще бъде под крилото на Илон.
 
И за MySpace вероятно са имали подобни, на пръв поглед напълно основателни и логични причини да го управляват, както го управляваха, но видяхме резултата. Успехът на проекти като Twitter и Facebook до голяма степен се дължи на случайността и в момента, в който някой направи прекалено голяма промяна настъпва краят. Затова сега не ползваме Altavista, ICQ, Yahoo и др. подобни.
 
Туитъра на Елон Мъск ( профила му ) е cesspool за скам и ръгпулове, благодарение на него и хайпването на понзи схеми като doge coin.

Мисля, че някой даже беше автоматизирал процеса - при нов туит от Елън - ринеймва .sol контрактите, и пушва към блокчейна, и ъпва някакъв койн, на базата на глупостите поста му.

DogElon , ElonMusku , EloCoin , PappaMuskCoin, EloMuskCoin, SafeElonCoin, и т.н..

Пък да не говорим, че ШибаИну скочи и отиде в топ10 валути преди няколко месеца, само защото Елон пусна снимка на Шиба Ину куче, което си е взел. Толкова е сериозен пазара с магическите числа, че един туит на куче, изкарва 'валута' в топ 10 - смятайте пък тези в топ 10 какви са....
Тогава имах неблагоразумието, да обяснявам на един идиот, че щом е на 150% печалба, да продава докато може по най-бързия начин, и да си взима голямата печалба от 70$. Разбира се, отговори ми се с "HODL, to the Mooon", след 2 дни като хайпа спря, се върна и остана назад.

А пък не може и да не се спомене, че взе бъткойни с тесла, продаде си ги миналата година по това време по-голямата част и след седмица обяви, че бъткойна не става за валута вмомента и ги спря от тесла, и срина цената, като преди това внимателно пускаше глупости и пропаганда за бъткойна, за да продаде максимално на печалба.

Та изобщо не съм му фен на Елон, само заради в крипто лайната, дето е замесен и пропагандира нещо, което знае, че не работи и няма да работи.
 
  • Like
Реакции: Test
И за MySpace вероятно са имали подобни, на пръв поглед напълно основателни и логични причини да го управляват, както го управляваха, но видяхме резултата. Успехът на проекти като Twitter и Facebook до голяма степен се дължи на случайността и в момента, в който някой направи прекалено голяма промяна настъпва краят. Затова сега не ползваме Altavista, ICQ, Yahoo и др. подобни.

Настъпва краят когато има стагнация. Както е при Twitter в момента.

И нещо не виждам връзката как точно този коментар трябва да накара някой да не инвестира в такива бизнеси? Имаш много по-голям риск да загубиш пари ако седиш отстрани спрямо ако участваш.

Съвсем нормално е да има печеливши и губещи. ;)
 
А пък не може и да не се спомене, че взе бъткойни с тесла, продаде си ги миналата година по това време по-голямата част и след седмица обяви, че бъткойна не става за валута вмомента и ги спря от тесла, и срина цената, като преди това внимателно пускаше глупости и пропаганда за бъткойна, за да продаде максимално на печалба.

Я сподели какъв процент от BTC продаде Тесла, че ми е интересно? Щото според SEC са продали едни мижави 13.5% за $270m, а останалото все още си е при тях.

Поредния ти спамерски коментар без никакво покритие. ;)
 
Изобщо не трябваше да купува. Хубаво - 13 процента да са - нямам проблем да се поправя, когато съм объркал - не променя факта как се измишкари да обясни след като ги продаде, как бъткойна не ставал за работа и спира тесла поръчките с него. Да ги продаде сега - на 50% загуба.

И хвани научи какво е СПАМ, че ставаш досаден, да ходиш като ученичка и да се хващаш за по една дума от пост 20 реда, и да обясняваш кой пост имал покритие и кой не. Големия разбирач, да не те връщам отново на темата, дали CoinBase борсата са регулирани или публичната компания е регулирана, че последния път мънкаше 5 поста, вместо да си признаеш, че грешиш.




The Coinbase legal entity is regulated, the service it offers is not. That's why it has scamcoins, nfts, and tether.
Coinbase's crypto exchange service is not regulated. The entity that owns that service is regulated since it's public. I also trust their financial statements. And you can see how much money you can make running a scam service.


Beyond that, Coinbase and other such 'registered exchanges' are only registered as money services businesses.
...the term "money services business" does not include:
-a bank, as that term is defined in 31 CFR 1010.100(d) (formerly CFR 103.11(c)), or

-A person registered with, and regulated or examined by, the Securities and Exchange Commission or the Commodity Futures Trading Commission.


Да ти припомня и поста ти, и как ме обвини в същото отново: ТУК


Искам да те видя как ще отвориш exchange като Coinbase без да минеш през регулациите и изискванията за това. Че и да е публична компания. Говориш пълни простотии както почти винаги. Antivax logic...
 
Последно редактирано:
Изобщо не трябваше да купува. Хубаво - 13 процента да са - нямам проблем да се поправя, когато съм объркал - не променя факта как се измишкари да обясни след като ги продаде, как бъткойна не ставал за работа и спира тесла поръчките с него. Да ги продаде сега - на 50% загуба.

Ама едно е да кажеш гръмко: ТЕСЛА ПРОДАДЕ БИТКОЙН НА ПЕЧАЛБА И ПРЕЦАКА ХОЛДЪРИТЕ!

Съвсем друго е да кажеш: Тесла продаде $270,000,000 BTC при $128,000,000 печалба. Това е 13% от портфолиото им като остават още $2,000,000,000.

Викаш ОК е да пускаш FUD без контекст, а? :)

Има конкретен психологичен термин за състоянието ти, но няма да го споделя, защото ще кажеш, че те обиждам. Можеш да видиш този модел във всичките ти публикации - смяна на тема + стени от текст с произволни непроверени "факти".

Едит: хайде това е от мен. Ще се постарая да не ти отговарям повече. Жалко, че няма игнориране тук...
 

Горе