Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

И, да мислим и да не мислим, и да сравняваме и да не сравняваме няма никакъв смисъл в момента. Гугъл и те не знаят как им работи "алгоритъма", но виж знаят или поне се надявам да са го разбрали, че вече слизат от сцената.

Ама то така става, чукай тези дето ти вадят хляба, да видиш после дали те няма да ти го начукат. ;)
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Вместо да ревете всички, че са ви паднали сайтовете, дайте да направим един сравнителен анализ и така всеки да има по-обща представа за случващото се в момента:

- кой какво е правил
- при кой какво е проработило (кой е наказан и кой не е)
- какви линкове и от къде са набавяни
- със software или ръчно, или и двете
- процент dofollow/nofollow
- процент текстови/image/redirect линкове
- възраст на домейна и обем на съдържанието на сайта
- време, в което активно са добавяни линкове / време, в което не са набавяни линкове / растояние между двете
- sitewide / не sitewide линкове
- локация на беклинковете в структурата на сайта (header, footer, sidebar, post ...)
- съотношение изградени/индексирани линкове
.....

Факторите вече са стотици и няма мерило... когато човек мисли само за SEO.

само един сайт при мен пострада по нова година защото прекалих с сеото нахаках му рязко субмит дериктории събмит социалки и 4 статии в арктикъл дериктории и рязко отиде в сандбокс на 6тия ден и то от съвсем нормални сео ключове дериктории социалки и статии определено не е лесно както преди :) като според мен баш статиите му навредиха
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе не им знам нито алгоритмите, още по-малко разбирането на полезност. Дори с мойте елементарни познания виждам как юзър-не-френдли магазини, с дизайн като от машина на времето, крепящи се само с х-ки на продуктите и никакъв друг текст кибичат в топ 5 само на линкове от хипер измислени сайтове, най-вероятно купувани на кило.
В същото време, може би само в мойте очи е така, но аз пиша някви описания дето мамата си трака, основни съвети за избор на продукт и въпреки всичко съм някъде в публиката.
Та да ме прощават с тия пролетариатски призиви за полезност Гошо и всичките му роднини, ама аз полезност не виждам.
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Това дали, са на един или на 50 вече не е от голямо значение тиквеника гошко има много други начини да разбере дали всичко е твое иил не.

Аз съм тествал и да сменям акаунти и записите в хуйса и накрая пак х**я си стои. Общо взето нарочили те свършенка ти е докато сам не се смили над теб. :)

Абсолютно вярно, дали са в един акаунт или в 10 все тая, Гошо ги надушва нещата. А и все пак малко хора могат да си позволят да влизат в различните си Г акаунти от различни IP адреси и т.н.
Тая параноя вече съм я изоставил, то ако ям теслата така или иначе ще я ям :-o
Тъпото е че от Г няма яснота по въпроса какво може и какво не. Появява се Кътс казва една торба с глупости в които едва ли и той вярва, и това е. Уж Г гледал съдържанието, колко бил полезен сайта, кви линкове имал и т.н. Пъъъъълни глупости... мога да им дам (разбира се, че няма да го направя де, не съм клюкарка :D) веднага поне 4 сайта (на първо четене) дето се крепят не със съдържание а с купени линкове от САПЕ и други места. Ама тия сайтове си седят из топа и това е, а други сайтове (на конкуренти) с доста качествено съдържание, отнесоха теслата.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

само един сайт при мен пострада по нова година защото прекалих с сеото нахаках му рязко субмит дериктории събмит социалки и 4 статии в арктикъл дериктории и рязко отиде в сандбокс на 6тия ден и то от съвсем нормални сео ключове дериктории социалки и статии определено не е лесно както преди :) като според мен баш статиите му навредиха

Колега, тук не съм съгласен!
Поне според мен, няма как статиите да са му навредили, друго ще да е. По скоро е думата "рязко" дето я споменаваш. От статия няма как да стане тая работа. Мога да го твърдя щото качваме по много (ама като казвам много, да се разбира - много) статии всекидневно и няма проблем.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Колега, тук не съм съгласен!
Поне според мен, няма как статиите да са му навредили, друго ще да е. По скоро е думата "рязко" дето я споменаваш. От статия няма как да стане тая работа. Мога да го твърдя щото качваме по много (ама като казвам много, да се разбира - много) статии всекидневно и няма проблем.

еми да явно е заради рязкото щото всичко беше в рамките на два дена :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ето нещо и от мен за дублираното съдържание и това Г тъп ли е или на тъп са прави

Имам един блог в Блогър на 3 години само с уникално съдържание над 40 статии лично писано от мен и натурални силни линкове от всички силни сайтове в нишата - Миналата година на 24 април го удари първият ъпдейт трафика му падна рязко на 50% - много ме хвана яд щото беше натурален по всички правила и го зарязах въобще не се занимавах с него почти година спрях да публикувам и го оставих на самотек.

От ония дни реших да го разгледам и на какво се натъкнах - пускам site:блога.ком и да видиш чудо първите 40 и кусур резултата линкове към архива на статиите в самият блогър - с имена на линковете като нормалните статии но с добавка - архив - след това следват резултатите на нормалните статии (специални благодарности на колегата ТЕО за съпорта)

Сами се сещате че това го е отчело като дублиране на съдържанието и ме е пратило в 6-та глуха

А сега ми кажете като дето викаше по нагоре колегата с www и без www Г тъп ли е или на тъп се прави та да не може да разбере че статиите които сам ги е набил в архив на чадото си блогър са същите като реалните статии и да не ги брои за дублирано съдържание?

Разрових се из нета и намерих описан проблема и решението му с дописване на код в хтмл шаблона на Блогър - за всеки случай през ГУМТ подадах заявка и ги изтриха.

Сега наблюдавам бясна дейност на ботовете из сайта надявам се да се възстановят старите позиции
 
А как мислите, дали фирмите за СЕО предлагащи така нареченото "лекуване" на захапан от "бясна" Панда или Пингвин сайт знаят какво правят и струва ли си да се плати за подобен тип услуга?
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

А как мислите, дали фирмите за СЕО предлагащи така нареченото "лекуване" на захапан от "бясна" Панда или Пингвин сайт знаят какво правят и струва ли си да се плати за подобен тип услуга?

Само ако си сигурен във фирмата, или поне ако знаеш кой стой зад името. ;)
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ето нещо и от мен за дублираното съдържание и това Г тъп ли е или на тъп са прави

спор няма, че това с архива е най-голямата малоумщина, която могат да измислят. Да си представим, че собственик на блога е някой, който просто иска да пише стойностно съдържание, което уж се "толерира" от гугъл, и не разбира нищо от оптимизация, камо ли кодове. И какво става, гугъл автоматично му го набива на този, който уж иска да преодстави ценна и полезна информация в интернет. Друг е въпроса, че разработчиците, които предоставят шаблони за блогър трябва задължително да добавят условния таг, който забранява индексирането на архива.
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

А как мислите, дали фирмите за СЕО предлагащи така нареченото "лекуване" на захапан от "бясна" Панда или Пингвин сайт знаят какво правят и струва ли си да се плати за подобен тип услуга?

Искай, доказателство и тогава, иначе пари не давай на вятъра.

Гугъл, ако продължават в този дух ще се самоубият. ;)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Май вече алгоритмите минаха критичната сложност, след която вече никой не знае какъв ще е резултата от дадена интервенция.

На това явление му казват детерминиран хаос или чувствителност към началните условия.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ето нещо и от мен за дублираното съдържание и това Г тъп ли е или на тъп са прави

Сега се прави на тъп щото преди го нямаше този проблем с дубликата при блогър. Аз го забелязах това даже тема бях пуснал, колегата хелпна и оправихме работата. Сега го слагам задължително кода на всеки блог. Проблема е, че ако не му зададеш в GWT да ги тривне са прави на умряла лисица и не ги маха.

За качественото съдържание дето се тръби и оня паляк Къцко ни баламосва е точно обратното на Г не му трябва качествен контент ами некачествен. Така потребителя не може да намери каквото иска и се принуждава да клица по рекламите(даже и жълтото стана бледо зелено). Пълни глупости са това за качественото съдържание, из няколко от темите доказахме с примери какви нерелевантни резултати вади.

Другото интересно е това дето много хора се оплакват, че са им прецакани сайтовете ако погледнем по пътя на логиката - всеки има различен почерк, различни начини ползва, различни линкове и в края пак всички са прецакани. От което може да се направи извода, че шимпанзетата дето са писали алгоритъма тотално са объркали нещата. :D

За сега се задържат май само тези с доста стабилни линкове, другите под ножа.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Начи колеги с две думи, мамата си е е*бало из пейзажа :-o
Почвам да преосмислям дали всичко дето съм научил през годините за СЕО-то, вече има някаква стойност. Гледам, чудя се, пак гледам и не стигам до никъде. Сега разглеждах една тежка ниша, там е мазало, имаше 3 светни сайта (на конкуренти с отлично съдържание и т.н.) дето така ги е порязал че не ги виждам до 10-та страница. За сметка на това обаче, са се намърдали два мой сайта. Единия е само с линкове от кол и въже и поне според мен, въпреки че си е мой... си признавам не заслужава да е сред първите 1000, но сега е точно на 3-то място :D
Виж другия е по-читав, пак е мой и за него се грижих добре до около септември-октомври, тогава изяде теслата от гощо и го зарязах.
И ся вече става мазало... имам 3 сайта, върнати от оня свят... и 3-те сега се класират толкова добре колкото никога преди това. Скоро и на 3-те им изтичат домейните и съм в баси приключението :-o
Може би, Гошо си е осъзнал предишните големи греди и е решил да извади някой друг сайт от кофата дето ги метна миналия път.
Абе с две думи.... нямам идея кво става, ама и не ми дреме... щото и да го мисля, не мога да го измисля!

Ай наздраве :beer:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да ти е честито възкръсването на сайтовете. :beer:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

:beer: Честито, обаче не съм на мнение, че въобще гошо знае какво прави в момента. Той сега действа ама точно като гроб, тъпо и безотговорно. :lol:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Имам една теория за ударените и върнати сайтове

Първо ударите може да са целенасочени за да се прави анализ на ответните действия на уебмастерите - дето се вика инкубатор на идеи - този месец удрят 100 000 сайта и почват да си правят анализ какво правят уебмастерите

На мен ми се случи ударен сайт по който нищо не бях пипал след удара го зарязах - след 6 месеца възкръсна на по добра позиция - Това си го обяснявам по два начина първо може след като видят че нищо не пипаш да преценят че явно не си хакер и че вредните линкове дето са ти налазили сайта са от конкуренцията и второ възможно е за тези 6 месеца доста от социалките и артикъл директориите да са затворени и да си се освободил от шибаните линкове.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе има логика, обаче, как ще обясниш сайт който постоянно се поддържа? Според мен в твоето мнение има повече логика и умисъл отколкото в алгоритъма на гоги в момента. :)

И лека ви пожелавам, че вече не издържам. :)

Имам една теория за ударените и върнати сайтове

Първо ударите може да са целенасочени за да се прави анализ на ответните действия на уебмастерите - дето се вика инкубатор на идеи - този месец удрят 100 000 сайта и почват да си правят анализ какво правят уебмастерите

На мен ми се случи ударен сайт по който нищо не бях пипал след удара го зарязах - след 6 месеца възкръсна на по добра позиция - Това си го обяснявам по два начина първо може след като видят че нищо не пипаш да преценят че явно не си хакер и че вредните линкове дето са ти налазили сайта са от конкуренцията и второ възможно е за тези 6 месеца доста от социалките и артикъл директориите да са затворени и да си се освободил от шибаните линкове.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Днес, пак май са пуснали някакво животинче, имам спад в трафика почти навсякъде. :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Днес, пак май са пуснали някакво животинче, имам спад в трафика почти навсякъде. :(


Да не е от хубавото време. Все пак е събота, нормално е. Гледай позициите, не трафика.
 

Горе