Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Малеее само това им е единственото общоо :X как пне съм се сетил броячи не слагам адсенс различен и само това им е едно общо,сео различно на всички,линкове напълно натурални и единия му пуст акаунт общо......

Но дали пък само от единия му акаунт може да се стигне до такова порязване :X
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз вече съм на дъното, така че по-зле едва ли ще стане...спокоен съм :D:D Да ви питам колеги, един нов сайт как да го скрия от Гугъл докато го създавам, да не го вижда, ако е блог е лесно, но с Опен карт например как става? :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Забрани го за индексиране от robots-a.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Общото между група наказани сайтове е уебмастера:). По принцип всеки, който работи с повече от 5-6 сайта прилага една и съща стратегия към всичките., защото това е работило във времето. И като падне брадвата съсича повечето. Аз минах през това миналата година по това време... Засега нямам жертви сякаш.
 
по принцип да че общото е уебмастъра ама ние с блинки ги развиваме по тотално различен начин сайтовете

едни имат голям бюджет за контент и тнт други не чак толкова и всичко седи в различни акаунти както не повече от три сайта на акаунт
 
Re: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Малеее само това им е единственото общоо :X как пне съм се сетил броячи не слагам адсенс различен и само това им е едно общо,сео различно на всички,линкове напълно натурални и единия му пуст акаунт общо......

Но дали пък само от единия му акаунт може да се стигне до такова порязване :X

пробвай с един нов с нов уебмастър акаунт с имейл на домейна или въобще не го добавяй
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Нали не са ти всички сайтове в един уебмастърски акаунт ? Мен ако ми порязваха масово сайтовете щях за това да се замисля

Това дали, са на един или на 50 вече не е от голямо значение тиквеника гошко има много други начини да разбере дали всичко е твое иил не.

Аз съм тествал и да сменям акаунти и записите в хуйса и накрая пак х**я си стои. Общо взето нарочили те свършенка ти е докато сам не се смили над теб. :)
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз вече съм на дъното, така че по-зле едва ли ще стане...спокоен съм :D:D Да ви питам колеги, един нов сайт как да го скрия от Гугъл докато го създавам, да не го вижда, ако е блог е лесно, но с Опен карт например как става? :)

Забрани го за индексиране от robots-a.

Да, по принцип, но при мен не сработи и го надуши още докато качвах продукти. Сега работата е котка и мишка - аз казвам описания, той ходи след мен и души. Разбира се, за капак в WMT ми е хванало линковете без www, въпреки редиректа който направих още 2рия ден след инсталацията. Сега е пълен абсурд - без www индексирани 234 от 300, с www индексирани пак толкова, но на състояние в индекса - 1.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Още се опитвам да осмисля това, че гугъл смята за различни линкове такива с www и такива без. И се налага някакви редиректи и щуротии. И изведнъж дублирани страници, наказания. Абе не ви ли се струва прекалено всичките тези нагласяния на сайтовете, за да са угодни за търсачката. Ние сега качествени сайтове ли ще правим или сайтове "нагласени" по някакви правила на някаква търсачка. Преди години каки си индексираха всичко търсачките и без такива маймунджулъци. Имам чувството, че вече ни разиграват. Това прави, това не прави! И накрая панди, пингвини, кашалоти и мармоти. И.... ПЛАЩАЙ ЗА РЕКЛАМА В ГУГЪЛ!!!!
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе те англичаните правят какви ли не онлайн подписки против какво ли да не било и дават ефект не може ли да се направи една такава и за недоволството към google и да се вземат все пак някакви мерки.Мен вече ми писна да хвърлям пари на вятъра заради тези :X
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Още се опитвам да осмисля това, че гугъл смята за различни линкове такива с www и такива без. И се налага някакви редиректи и щуротии. И изведнъж дублирани страници, наказания. Абе не ви ли се струва прекалено всичките тези нагласяния на сайтовете, за да са угодни за търсачката. Ние сега качествени сайтове ли ще правим или сайтове "нагласени" по някакви правила на някаква търсачка. Преди години каки си индексираха всичко търсачките и без такива маймунджулъци. Имам чувството, че вече ни разиграват. Това прави, това не прави! И накрая панди, пингвини, кашалоти и мармоти. И.... ПЛАЩАЙ ЗА РЕКЛАМА В ГУГЪЛ!!!!

Едва ли има някой, който да не е съгласен, но идея за по-добра алтернатива за БГ? :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе те англичаните правят какви ли не онлайн подписки против какво ли да не било и дават ефект не може ли да се направи една такава и за недоволството към google и да се вземат все пак някакви мерки.Мен вече ми писна да хвърлям пари на вятъра заради тези :X

Аз от много време пея, да се направи нещо подобно и да им се забрани да засягат бг. с такива глупости, обаче докато на "големите" им върви бизнеса "къде честно", къде с прееби другарче, няма как да се получи. Освен, ако не се обединят много хора.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ама то това не е само за България,аз лично на българския пазар не работя от доста време,при английските сайтове е същото и там доста хора пищят.Просто трябва да се поставят някакви граници,защото вече се оляха жестоко....
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Още се опитвам да осмисля това, че гугъл смята за различни линкове такива с www и такива без. И се налага някакви редиректи и щуротии.
Аз това това не мога да разбера. Алгоритмите засичат всякакви простотии, обаче www i non www ги чете като раязлични сайтове, уж.
Някой има ли наблюдения, ако не се даде този редирект в htaccess, дали се отразява това на билдинга и калсирането?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да ви кажа не подскачат сайтовете, на които в момента не правя оптимизация обаче нещо трафика падна държа позиции в серпа, но трафика падна.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз това това не мога да разбера. Алгоритмите засичат всякакви простотии, обаче www i non www ги чете като раязлични сайтове, уж.
Някой има ли наблюдения, ако не се даде този редирект в htaccess, дали се отразява това на билдинга и калсирането?

Ми то зависи кат са линковете към теб. Ако са различни редиректа ти е задължителен, щото иначе тежестта пада за всеки от тях.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз това това не мога да разбера. Алгоритмите засичат всякакви простотии, обаче www i non www ги чете като раязлични сайтове, уж.
Някой има ли наблюдения, ако не се даде този редирект в htaccess, дали се отразява това на билдинга и калсирането?

За преди, мога да ти кажа, че хич нямаше значение. Сега нищо не мога да твърдя, гошето си прави каквото си иска. :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Бе гошето много добре знае какво иска. Просто му трябва кеш. Тия зверски цифри за обслужването му от де ши дойдат :) И както казват - "етап зарибяване успешно завършен" :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Искам и аз да споделя, не че съм правил кой знае каква оптимизация, но кое съм прочел, кое съм разбрал кое не. Имам скромна страница или блог, това няма толкова значение. Всеки си добавям нови постове в месеца добавям поне 4-5 стати, който аз си пиша с висок процент уникално съдържание. И тъкмо страницата успя да се класира сравнително добре без да ползвам каквито и да би черни и бели техники и изведнъж всичко... по-дяволите.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Вместо да ревете всички, че са ви паднали сайтовете, дайте да направим един сравнителен анализ и така всеки да има по-обща представа за случващото се в момента:

- кой какво е правил
- при кой какво е проработило (кой е наказан и кой не е)
- какви линкове и от къде са набавяни
- със software или ръчно, или и двете
- процент dofollow/nofollow
- процент текстови/image/redirect линкове
- възраст на домейна и обем на съдържанието на сайта
- време, в което активно са добавяни линкове / време, в което не са набавяни линкове / растояние между двете
- sitewide / не sitewide линкове
- локация на беклинковете в структурата на сайта (header, footer, sidebar, post ...)
- съотношение изградени/индексирани линкове
.....

Факторите вече са стотици и няма мерило... когато човек мисли само за SEO.
 

Горе