Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Можеш да използваш поддомейна като ключова дума.
Ако напишеш blog.site губиш. Едва ли искаш да те намират по думата блог.
Блог в папка пак е загуба.
Не мисля, че за магазин стратегия да се харесаш на гошо, е печеливша. Той няма да купува от магазина. Аз бих избрал стратегия да се харесам на купувачите. Чрез блога можеш да си натрупаш перфектно съдържание. И за търсачките, и за клиентите.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да точно така, основната цел е съдържание и този път няма да правя грешка да пускам различни блог системи към магазина, а ще си е WP най-сигурно и най-добро решение. Обаче в самият домейн ще има основна ключова дума, така че мисля , ако сложа и в поддомейна ще дойде в повече.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

При вас тези дни към 29-30 имало ли е някакви драстични промени.Че аз сега се прибирам и останах доста неприятно изненадан от пак някакви глупости на google,като са се постарали да ми смалят доста посещенията и съответно приходите с близо 50%.
По много от думите директно съм изчезнал от топ 100 от челните места и сега се чудя да изчакам ли няколко дни да видя дали няма да се върна или да правя нещо по сайтовете.

Сайтове с линкове-надолу.
Сайтове без линкове-надолу.

Просто нямам думи вече :X :X
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

При вас тези дни към 29-30 имало ли е някакви драстични промени.Че аз сега се прибирам и останах доста неприятно изненадан от пак някакви глупости на google,като са се постарали да ми смалят доста посещенията и съответно приходите с близо 50%.
По много от думите директно съм изчезнал от топ 100 от челните места и сега се чудя да изчакам ли няколко дни да видя дали няма да се върна или да правя нещо по сайтовете.

Сайтове с линкове-надолу.
Сайтове без линкове-надолу.

Просто нямам думи вече :X :X

Аз го отнесох както обикновено(даже като гледам на 29 е било). И доста разбутан е индекса едни сайтове изчезнаха други се набутаха на тяхно място. Какво са правили пак не знам - за сега никой не поел отговорност за атентата. :D

Пак тука питам, да не отварям тема, според Вас блог към магазин как е по-добре да бъде blog.saita.com или saita.com/blog/?

Дано тоя път успея да се харесам на гугъл, че ми писна вече, колко пари, нерви и време загубих заради него...

Преди беше по-добре да е saita.com/blog/ понеже блогът ти ще се възползва от всички облаги на saita.com - линковете и т.н. При субдомейна трябва да пускаш отделни линкове. В първият случай ако главния домейн отнесе наказание отива и блога във втория може и да оцелее блога, но не съм сигурен с новите глупости дали се предава наказанието.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз имах нормални посещения на един дропнат домейн точно на 29-ти, а на 30-ти същия сайт имаше рекорд в посещенията. Явно е ставало нещо...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не аз за пореден път оставам просто без коментар и само "акани" изрази са ми в устата в момента за google.
Сега проверих 5 сайта и 5-те са съсечени с манарчето.
Всичките сайтове са с уникално съдържание,различна ама различна оптимизация за всеки сайт,хост абее всеки със всеки сайт нямат почти нищо общо.
Последните месеци само нагоре се развиват и изведнъж тия кретени пак мислят някаква простотия и порязват всичко правено до сега.
И аз се стремя да им набивам натурални линкове,само качествени,никакви спамове и тия задници накрая какво пак правят всичко на гъз....


В такива моменти наистина си задавам въпроса дали трябва да се продължава :XXX
 
Последно редактирано:
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Всички сме така, баце. :( Както и да го въртиш, каквото и да правиш все те удря рано или късно. Ако си се бутал като мен в тежки ниши ще псуваш Г 1 час без да се повтаряш. :D

Аз за сега нищо не правя щото ми писна. Ще опитам този сайт да го спася ама за последно.
 
Re: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не аз за пореден път оставам просто без коментар и само "акани" изрази са ми в устата в момента за google.
Сега проверих 5 сайта и 5-те са съсечени с манарчето.
Всичките сайтове са с уникално съдържание,различна ама различна оптимизация за всеки сайт,хост абее всеки със всеки сайт нямат почти нищо общо.
Последните месеци само нагоре се развиват и изведнъж тия кретени пак мислят някаква простотия и порязват всичко правено до сега.
И аз се стремя да им набивам натурални линкове,само качествени,никакви спамове и тия задници накрая какво пак правят всичко на гъз....


В такива моменти наистина си задавам въпроса дали трябва да се продължава :XXX

няма да се отказваш каквото не те убаива те прави по силен не е само гугъл като начин за продаване и трафик... да най добрия е ама не е само той...
 
Re: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Всички сме така, баце. :( Както и да го въртиш, каквото и да правиш все те удря рано или късно. Ако си се бутал като мен в тежки ниши ще псуваш Г 1 час без да се повтаряш. :D

Аз за сега нищо не правя щото ми писна. Ще опитам този сайт да го спася ама за последно.

аз най накрая се реших един наказан да го местя на друг домейн явно няма да излезе :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Но винаги съм работил с тях и с adsense и винаги съм бил зависим главно от техния трахфик,но явно нещата ще трябва да се променят.
Защото ми писна вече-всеки път си казвам-ок сега ще почна,ще си изградя едно сайтче,ще си го ранкна както си му е реда дори и да изисква месеци,набивам си му само чисти натурални линкове,набивам свет пари за най качествените линкове и си викам само по 2-3 думи да си го ранкна на челните позиции и ми не трябва друго.
Да ама не тия нещастници ще се постараят да направят всичко само и само да те сринат,ама тях какво ги боли те нали си въртят парите там и им не пука за дребните .....
 
От: Re: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

аз най накрая се реших един наказан да го местя на друг домейн явно няма да излезе :(

Той и да излезе има голяма вероятност пак да потъне - аз от 1г. ги спасявам - няма управия излизат за малко и пак ги удря. :( Този ако не излезе или ако излезе и пак го удари го местя - не с струва нервите и парите.

Да питам като по-прост някой знаел колко трябва да са дълги статиите, че да не те закача Пандю?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Моите са от 300-до 1100 думи дълги и сега пак съм засегнат,но не знам кой динозавър ме е захапал пък сега :X
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Моите изводи от личните ми изследвания показват че стар блогспот които се обновява редовно и нов сайт с 20 качествени линка и поне 50 големи уникални статии вървят напред а всички други мои сайтове вървят надолу без значение колко са оптимизирани :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Така като гледам или ново животно е излязло на свобода или и аз не знам вече ко става. Имам тука един сайт порязан сега тия дни обаче не ми мяза да е ударен нито от пингвин нито от черно-бяла мечка. Аз лично такова скачане не съм виждал до сега от сайт. Днес е на 1 страница, следобед изчезва от индекса, вечер се появява към 8-9-10 страница. Според мен тия тарикати в гугле вече съвсем се оляха, тряскат ъпдейт след ъпдейт и всеки следващ оправя нещо което е осрал предишния... лудница е :-o
И върха на сладоледа при мен, сайт отнесен миналата година от животните се е завърнал с гръм и трясък на топ позиции, от близо 6 месеца не съм се сещал за него даже, а сега гледам се е закотвил от около седмица на 2-6 позиция. Това вече ме шашка и се чудя кво да го правя, като се има в предвид че домейна му изтича след месец та се чудя дали да го подновявам или да го оставя, ама ако задържи тия позиции ше взема да го подновя.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз не зная тези от Гугъл какво правят..ама тези от Бинг и Яхо защо се ослушват а не налеят малко пари и да започнат да мътят водите на Гугъл. Само тогава Гошо ще престане с тези безумия...В момента мой сайтове който Гугъл ги е отрязал се класират добре в Бинг и носят нормални приходи. А че има нещо сбъркано и аз го усещам, един нов сайт без никаква оптимизация и бек линкове по средно конкурентна дума е на 54 позиция, а друг сайт на 5 месеца и нормално оптимизиран от снощи вече не е в топ 100, като за капак и от ПР0 вече е N/A.
Сбъркана работа.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Неприятното в доста от случаите е, че на първи позиции излизат и се "закотвят" сайтове, които със сигурност не са пипани последните 5-6 месеца (на някои от "първенците" дори и фирмите им вече ги няма)... а това, че не са "пипани", със сигурност мога да го твърдя, защото бях си отделил 2 дни само такива сайтове в нишата да проверявам - и с ахрефс, и със опенситеексплорер, и с търсения в гугъл за линкове техни (примерно най-пресния линк на даден сайт е спинната статия от преди 8 месеца)...имам чуството, че ще трябва да се допитваме вече до врачки за това, какво да се прави. Няма точна рецепта, нито брандинг, нито качествени линкове, нито статии, нито социалки - лотария и това е. Дано да се оправят нещата някога, дано това да е временно - за 2-3-5 месеца...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

При мен няма промяна - може да е затишие пред буря. Обаче установих, че някъв мангау се мъчи да ме прецака и пуска кофти линкове към мен. Кофти то е, че туловете не ги засичат само GWT-а ама там като се пръкнат е вече малко късно щото Г ми ги е писал на сметката. Ще направя довечера малко разследване да видим дали ще мога да му заловя повечето сайтове някакси.

И мангау се прави на умен и пуска по 1-2 линка чат-пат не на един път да не го усетя. Това благодарение на "хубавите" алгорими на гугъл писани от шимпанзе.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Така като гледам или ново животно е излязло на свобода или и аз не знам вече ко става. Имам тука един сайт порязан сега тия дни обаче не ми мяза да е ударен нито от пингвин нито от черно-бяла мечка. Аз лично такова скачане не съм виждал до сега от сайт. Днес е на 1 страница, следобед изчезва от индекса, вечер се появява към 8-9-10 страница. Според мен тия тарикати в гугле вече съвсем се оляха, тряскат ъпдейт след ъпдейт и всеки следващ оправя нещо което е осрал предишния... лудница е :-o
И върха на сладоледа при мен, сайт отнесен миналата година от животните се е завърнал с гръм и трясък на топ позиции, от близо 6 месеца не съм се сещал за него даже, а сега гледам се е закотвил от около седмица на 2-6 позиция. Това вече ме шашка и се чудя кво да го правя, като се има в предвид че домейна му изтича след месец та се чудя дали да го подновявам или да го оставя, ама ако задържи тия позиции ше взема да го подновя.


Моето положение тези дни е абсолютно същото като твоето,ама до последното изречение и аз съм така и не знам какво става сайт перфектен направо които се ранкваше по 250 думи сега вади класация на 30-40.
Сайтове с линкове,сайтове без линкове,нови,стари всичките се порязват по този начин и изобщо не знам защо става така :X
 

Горе