Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

аз постоянно добавям на ден по едно 30-40 публикации.
30-40 статии на ден никак не са малко. Това за колко сайта като бройка става на въпрос?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Сега проверих как е индекса някакво диво разместване на сайтовете има и аз пак съм отлетял. :( Светлината в тунела е била влак. :mrgreen:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

30-40 статии на ден никак не са малко. Това за колко сайта като бройка става на въпрос?

Един, игрите в подписа, ми ама не всички публикации са с доста контент, но все пак си е ново и уникално инфо. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Както всеки път, когато се меся по теми за оптимизации ще кажа - не разбирам, само виждам какво става в следствие на нещо, което правя.
Та се изказаха мнения, че промяната на текст и тн по заглавната обърква търсачката и тя почва да размества докато не му намери мястото. ОК, ама аз говоря за магазин, на който новите продукти са на заглавната и всяко добавяне на нови продукти ги изкарва там, което аз намирам за добре - аз го виждам като ново съдържание.

И това пък как ще доведе до наказание? И аз изкарвам всичко ново, на заглавната и то на всичките ми сайтове няма проблем с това, че си слагаш новото на хоума дори според мен е лишено от логика това, че като се ъпдейтва една страница и трябва да пада или денси по ключова дума.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не казвам наказание, а какви мнения се изказаха.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не казвам наказание, а какви мнения се изказаха.

Ти не ги слушай всички, ти генерирай всеки ден страници с уникален контент пък да ги видим тогава. :)

И като се замислиш само при преглед на: сите..дрбр. в гуглю как ти нарежда страниците, сама ще се сетиш коя е най-важна за него, друг е въпроса, че само с контент не става, искат се и линкове. :)
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

След като уемастър тулса вече си показва мога да споделя малко резултати :) Какво направих - класическо тези с NA - PR, малко с нули и тези който ми се струваха кофти на пръв поглед (около 40 домейна) и малко повече линкове ;) ги дадох да ги махне през януари преди около месец...

резултата + 300 позиции до 95 място - сайта е екс топ 10 наказан на първия Пингвин миналата година и от тогава все долу...

все още не изплувал но уж има движение в правилната посока.... пак е далеч да ми прави парички :( но се надявам другия месец да съм още по напред

coolice къде точно го гледаш това в уебмастър тул? :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Според мен, линковете са си линкове и така ще си и бъде, обаче просто гуглю е много муден и докато застопори нещо на някоя позиция има яко денс. :)

Ще използвам горното, за да кажа следното:
Нали не мислите, че докато ние си чоплим сайтовете, другите спят зимен сън?
Тези, дето не си чоплят сайтовете, са извън класацията.

Няма как SERP-а да е константа. А и с промените в алгортимите на гошо танца става естествено състояние.

Така, като гледам нещата, преди е било лесно: бичиш текст, бичиш линкове, и всички в топ 10 доволни, и почват следващия сайт. Сега нещата са динамични. Отделно, че желаещите за топ 10 са многократно повече. Само колко сайта се направиха последната година в сегмента за ниско конкурентни думи...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ако беше така, денса щеше да е максимум с 10ина позиции, а в момента в нишите които следя е +100-150 позиции, чак такива разлики не може да има. От сайт 20-30 назад едва ли някой дори ги пипа тези сайтове.
Само знам, че само със съдържание не става, със социални мрежи не става, със слаби линкове не става. Не съм пробвал с яки линкове от големи тръстед сайтове, но и бюджет от 1000 долара месечно за подобни неща няма да извадя, защото не вярвам да се изплатят.
Аз имам един много интересен пример - дума с ниска конкуренция, бях първи месеци наред, без нито един беклинк, само с една смислена статия. От 2-3 месеца постепенно почнах да изпадам, като в момента съм на 20 място въпреки набирането на линкове от известно време. Та вече дори и не търся логика в нещата, струва ми се нещо като тотото, освен ако не си бранд сайт, тогава е съвсем друго.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ако беше така, денса щеше да е максимум с 10ина позиции, а в момента в нишите които следя е +100-150 позиции, чак такива разлики не може да има. От сайт 20-30 назад едва ли някой дори ги пипа тези сайтове.
Само знам, че само със съдържание не става, със социални мрежи не става, със слаби линкове не става. Не съм пробвал с яки линкове от големи тръстед сайтове, но и бюджет от 1000 долара месечно за подобни неща няма да извадя, защото не вярвам да се изплатят.
Аз имам един много интересен пример - дума с ниска конкуренция, бях първи месеци наред, без нито един беклинк, само с една смислена статия. От 2-3 месеца постепенно почнах да изпадам, като в момента съм на 20 място въпреки набирането на линкове от известно време. Та вече дори и не търся логика в нещата, струва ми се нещо като тотото, освен ако не си бранд сайт, тогава е съвсем друго.

Аз съм с бранд домейни ама и при мен е същата работа. Може би при някой по-силни брандове да е друго...
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Под бранд разбирам Ибей, Амазон, БМВ, Нокиа и тн
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Разглеждайки линковете на един мой нашляпан от Г сайт стигнах до интересен парадокс. Значи Г иска да вади сайтове с натурални линкове, демек потребителите да са ги шляпали наляво-надясно, но същевременно иска те да са от качествени източници.

Потребителите обаче ги слагат където им падне - в собствени блогове, разни форуми, социални мержи и т.н. Не всички от тези линкове са от качествени източници, щото потребителите не са длъжни да следят за качеството на линковете ти, те просто споделят.

Обаче какво се оказва, че Г те наказва за това, че потребителите ти харесват сайта понеже са ги слагали където им падне. Те такава е горчивата истина...

Пак някой да ми обяснява, че с новите си промени целели подобряване на резултатите. :)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ми аз що ти казвам, че е станало като тото :)
 
Re: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Пак някой да ми обяснява, че с новите си промени целели подобряване на резултатите. :)

подобрява се резулата на приходите им от адурдс :lol:
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Потребителите обаче ги слагат където им падне - в собствени блогове, разни форуми, социални мержи и т.н. Не всички от тези линкове са от качествени източници, щото потребителите не са длъжни да следят за качеството на линковете ти, те просто споделят.

Обаче какво се оказва, че Г те наказва за това, че потребителите ти харесват сайта понеже са ги слагали където им падне.

Това ми се случи за една страница която имаше хубав трафик, беше на първо място в гугъл и след 2 месеца на 5 -то мясото, правя разследване и какво да видя някакви сайтове тип безплатен хостинг ми гепали инфото и сложили линк към моя сайт - та така от 1-во място на 5-то
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Баце, coolice ще извиняваш ама да те питам линковете с google disavow ли ги банира, че не стана ясно или има някаква функция в GWT дето не съм я видял? Има тука едни тарикати искам да им го натаковам. :mrgreen:
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

С г дисалоу... качих текстово файлче с урлта:)

Мерси, значи продължавам със списъка - да видим каква ще я оплескам. :mrgreen:
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

tumblr_ljivpa6EJb1qcp3wfo1_500.png
 

Горе