Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2013/02/a-reminder-about-selling-links.html

Please be wary if someone approaches you and wants to pay you for links or "advertorial" pages on your site that pass PageRank. Selling links (or entire advertorial pages with embedded links) that pass PageRank violates our quality guidelines, and Google does take action on such violations. The consequences for a linkselling site start with losing trust in Google's search results, as well as reduction of the site's visible PageRank in the Google Toolbar. The consequences can also include lower rankings for that site in Google's search results.

А, да, и друг интересен линк: http://searchengineland.com/will-google-penalize-chromebooks-advertorials-149452

Та, с "промените" те просто целят да правят повече пари :|
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Как ще коментирате следните две картинки? Пинвиня би ли им се зарадвал? :)

Сайт 1
info 2.JPG

Сайт 2
info 3.JPG
 
принципно би трябвало да им се зарадват но от 3 пенетрейшъна края на септември началото на октомври... май нямаме потвърден пингвин ъпдейт

колко са стари и дали това не са много страници на един сайт
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Пърият сайт е класически ЕМД + темплейт на CB леко поразбутан. Всичките му страници са в Топ 20 дори и страницата за контакти, хоума е в Топ 5.

Вторият сайт има ключовата дума в домейна, но не ЕМД пак с темплейт на CB. Той е на 2 позиция.

Създадени са след онзи ъпдейт 3-4 в едно обаче не са мръднали никакви човъркания не ги ловят. Докато аз с един линк се затрих они бухат мъжката. :confused: Линковете не са им нищо особено като гледам - стандартните схеми.

колко са стари и дали това не са много страници на един сайт

Така като каза чекай да видя...дам, от един домейн са. Има ли значение? Щото според мен няма, пак го отнасяш за разлика от тия убавци.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не ми е ясно дали и мен ме е ударил пингвина, но днес единия от авторитетните ми сайтове, който излизаше на 1-во и 2-ро място за много и конкурентни ключови думи сега го няма никъде... за някои думи е паднал с десетина места, за други го няма в топ 100..... загубил е 80% от трафика си... надявам се да е нещо временно, защото съм вложил значителни средства и време в този проект....
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не ми е ясно дали и мен ме е ударил пингвина, но днес единия от авторитетните ми сайтове, който излизаше на 1-во и 2-ро място за много и конкурентни ключови думи сега го няма никъде... за някои думи е паднал с десетина места, за други го няма в топ 100..... загубил е 80% от трафика си... надявам се да е нещо временно, защото съм вложил значителни средства и време в този проект....

Брех, да не са пуснали пак животното от :-o.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Не мога да разбера какво е станало.. имам разнообразен линк профил, 50% от линковете ми са от релевантни сайтове, другите са от артикъл директории, гест блогинг, форуми, коментари по блогове, сайтове за обяви и социални мрежи... имам не повече от 10 купени sitewide линка и се чудя дали това не са засекли по някакъв начин или някой от конкуренцията да ме е репортнал... незнам... Не съм правил нови линкове последния месец и сайта си държеше стабилни позиции... Другото, което си мисля е някой да прави негативно SEO срещу сайта, но не съм сигурен как мога да проверя това, освен да чакам се появят линкове от странни сайтове в webmaster tool-a.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Хм, интересно май е имало някакъв ъпдейт - оня сайт на първата картинка го е отнесло като куц мангал железопътна релса.:)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

като куцо пиле домат :)
Според мен няма някаква логика-рецепта която да хванеш. И защо ли? Трябват пари за реклама и постоянно напрежение.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Имало е някакъв голям ъпдейт, който е отнесъл и моя сайт. Сега чета по чуждестранните форуми... Пълно е с хора, които се оплакват, че днес са им изчезнали сайтовете от SERP-a....
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

наблюдавам от един месец няколко сайта, които изведнъж "изплуваха" по трудни думи на 1-2-3 място и изместиха доста сайтове...та тези "изплуващите" не им е правено нищо от доста време като гледам, на ден да са закачили най-много по 2-3 линка я от някой стар коментар от форуми, я от някоя сателитка...а аз слагам и съдържание, и статии в сайтове и незнам си какво (всичко умерено, разбира се) и "ръц"!
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

И при мен няма промяна, или не е минал още или не знам. Ама щом много хора са изпщали явно са пуснали пак нещо.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Абе хора, всички се оплакват от спад... ама къде отиде този трафик? Все някой трябва да е намазал. Я бързо да си казват тези дето имат увеличения на посещенията.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Голяма греда.. направо ми пратиха сайта в 9-та глуха.... 95% от трафика ми изчезна... някакви идеи какво може да е причинило наказанието и как да се измъкна?
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Пак полудя нещо, аз вече направо почва да ме е страх и статии да пускам, пуснах една статия към една ключова по която бях на 8-ма позиция голяма и читава статия, и веднага ме изплюл с 10-. :lol:
А тиквите дето го спамят като луд си стоят и не мърдат, освен ще пускам пак черните технологии в действие пък каквото това. :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Сайта ми е с големи колебания от месец, просто незнам.... плюс минус 30 и повече позиции почти всеки ден по основната ключ.дума
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Сайта ми е с големи колебания от месец, просто незнам.... плюс минус 30 и повече позиции почти всеки ден по основната ключ.дума

Ти пак си добре аз по основната като ме ритна и направо ми разказа играта сега по нея гледам уж, има някво покачване ама то е извън топ 400 :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Пак полудя нещо, аз вече направо почва да ме е страх и статии да пускам, пуснах една статия към една ключова по която бях на 8-ма позиция голяма и читава статия, и веднага ме изплюл с 10-. :lol:
А тиквите дето го спамят като луд си стоят и не мърдат, освен ще пускам пак черните технологии в действие пък каквото това. :(

Добре дошъл в клуба, баце! :D
 

Горе