Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

За мен това си е като мазохизъм.
Да правиш бизнес с неизвестни правила, неизвестно кога и как променящи се - тоест бизнес, който не можеш да контролираш, си е наистина мазохизъм.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз също да споделя последните изцепки на Гошо с мой сайтове.
два сайта еднакви на една и съща система...нови домейни / три месеца / в една и съща ниша...
Единият е спамен здраво с услуги от fiverr.com, казвам здраво спам...другият е оптимизиран с качествени линкове и статии за него в качествени социалки.
Ефекта е че първият сайт се класира по три думи в ТОП 40 а вторият сайт го няма и в ТОП 500 по нито една дума.
Е кажете сега коя логика да гоня при следващите мой нови проекти.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Gogle явно по добре хваща целенасочената оптимизация, отколкото безразборния спам. Според мен това е причината за тези аномалии. Което не значи, че и безразборния спам няма да навреди в крайна сметка. Извода какъв е? Спамиш, изгрбен си. Не спамиш, пак си изгърбен. Нищо не правиш, няма трафик. Правиш нещо, чакаш чумата да те хване.... Супер ситуация:)
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Няма какво да се желае от един математически алгоритъм, който има зададени критерии. Ако ставаше въпрос за решаването на някакъв проблем лесно, защото математиката е точна наука, но в писането на текстове, няма математика. Извода е рано или късно трябва да смениш принципа. Никой не може по добре от човек да анализира текстове. Говоря не за дължина и брой ключови дими, а за това дали информацията е полезна.
На мен теслата ми отнесе един сайт в небитието, но май продължава да си играе с позициите.
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

PS: Такива линкове от копирани статии нали вредят, не се бъркам като ги банирам?

най-добре банирай основния домейн дето вика coolice, но прочети това и това ако не си. доста противоречиви са мненията дали повече помага или вреди disavow, аз още не съм се престрашавал да го ползвам. Пък за това дали са копирани статиите или не май само google може да каже, а той има странни разбирания да го ева.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Две интересни статии за Disavow tool-a на Гугъл при борба с наказания:

http://seofen.com/google-disavow-tool-how-to-lift-a-google-penalty/
http://seofen.com/removing-algorithmic-penalties-with-google-disavow-tool/

Ако наказанието е алгоритмично, както са повечето (познава се по това, че нямаш съобщение от Гугъл за неестествени връзки в GWT), то тулът може да помогне, но само след като са минали няколко седмици от рикуеста и след минаване на следващ Пингвин ъпдейт, какъвто не е имало от октомври 2012 г.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Създавайте уникално съдържание - то е най-важното за да бъдете отличници!

Untitled.jpg
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да не говорим в бг колко е уникално съдържанието, ти сам си го показал :)
 
От: Re: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз бих банирал основния домейн намправо в текстовия фаил :)

Аз така мислех да направя, но не знам поддомейна дали ще хване блог.сайт.ком.

За сега продължавам да изпадам, вчера ги банирах блоговете ама защо изпадам не ми е ясно още. Ще изчакам 1-2 седмици да видя дали ще има ефект и ако не му тегля едни майни на GWT и на Disavow tool-a.

Предният път като баннах кофти линковете имаше ефект сайта тръгна да се възстановява на 2 седмица. Проблема обаче е, че пак цъфнаха кофти линкове и пак изпаднах(някой ахмак сериозно се е наплашил от сайта ми и ми прави мръсотии явно). Ако до седмица няма ефект махам гуглевите шитни и го зарязвам - ще правя нов. Кофти ти е, че новите дето съм ги направил Г за сега не ги брои за чеп за зеле. :(

Този х'аффилиейт + трафик от Г няма да го бъде май. :(
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

gangster оказа се че и при мен проблема е същия.От кофти линкове и аз изпаднах в трета глуха само гледам как ми изчезват позициите по всички думи.Аз за момента не барам нищо,защото има и някой линкове от директории, които в момента вече са неактивни,поради изчезване на съответните директории.
Но при мен положението е напълно еднакво с твоето,ще изчакаме и ще видим,какво ще се случи :)
Аз лично не съм пипал абсолютно нищо никъде само седя и чакам сега.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да, по-добре не пипай да не стане по-лошо. аз така и така съм се прецакал вече да ги банна ще изчакам да видим дали ще има положителен ефект и ще пиша.

Предния път стана номера - сега ще видим. Много недомислено е това с линковете от страна на Г.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз от 29-ти до сега не съм пипал нищо и от към 200 думи от който получавах трафик съм останал с 10 вече,с всеки ден ги смалява,но все си мисля че до другата седмица трябва да има нещо ново вече :D
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз от 29-ти до сега не съм пипал нищо и от към 200 думи от който получавах трафик съм останал с 10 вече,с всеки ден ги смалява,но все си мисля че до другата седмица трябва да има нещо ново вече :D

Аз, по количество за единия се покачвам, обаче повечето са лонгтейл, а основните няма мърдане. За сега спирам и наливане на линкове яко и само ще се качва свежо съдържание да видим, какво ще стане.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

За сега само изпадам вече съм 1 страница назад. Не знам дали е от tool-a, но като че ли изпадането започна след бан на кофти линковете. :confused:
 
От: От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

За сега само изпадам вече съм 1 страница назад. Не знам дали е от tool-a, но като че ли изпадането започна след бан на кофти линковете. :confused:

Може би е нужно време за цялостна оценка и балансиране на нещата. Сега само отчита отпаднали линкове.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Ганста според мен тези линкове не са ти лоши нищо че са ти от статии с копирано съдържание.

Според мен единствените линкове които пречат са линкове от футера освен ако не си прекалено голям като - УП - Зенкарт Опенкарт и други подобни собственици на платформи чиито линкове е нормално да се мъдрят във футера.

Лоши линкове от статии могат да бъдат ако се съберат прекалено много по основната ти ключова дума от много различни статии - според мен вместо да триеш направи следното.

Провери някой от сайтовете дали не те линква от футер - ако има такъв го изтрии
Плати си за масов спам по социалки и артикъл директории само с рошави анкори за да можеш да разредиш бройката на линковете с основна ключова дума.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Да ти кажа и в мен се прокрадна една мисъл, че тези линкове от статиите май не ги брои за чак толкова лоши. Сега не знам да изчакам ли още или да ги отбанирам.

Линкове от футър имам само от 1 сайт и той е мой. Проблема е, че последния път като махнах линковете от там сайта взе да изпада с 200 и ги върнах пак. Anchor-те съм си ги наместил и май не им трябва разреждане за сега.
 
От: Имали някаква яснота около последните тесли на Гошо?

Аз ако бях на твое място на момента щях да махна линка от футера - от доста време се борех за първо място по една ключова дума с която линквах от години от футера на един мой сателит - Накрая се престраших и я махнах - незнам дали е съвпадение или случайност но на другият ден вече бях първи.

Премахнах всички линкове от футери които водят към мои сайтове и до сега наблюдавам само положителни промени.
 

Горе