Имало ли е БГ държава преди 681?

От: Re: Имало ли е БГ държава преди 681?

отварям дискусията отново заради новоизнесените факти надявам се да не се скарате а да продължите по темата

Защо съм склонен да вярвам на клипчето: Значи попаднах на съсвем пресен случаи (от историческа гледна точка) на неща които комунистите са скрили от историята като са накарали по този начин следващите поколения да го забравят.... предполагам че същото са направили и със старата ни история за е угодна на СССР

значи аз съм рейсинг фен докато преглеждах историчеки факти около стари състезания попаднах 84 Hours of Nurburgring и за мое учудване какво излезе преди това състезанието се е казвало маратон де ла рут (като уаки рейсърс) стартиращо от лиеж до различни точки от европа през годините

през 1961, 62 63 ... до 64 е Лиеж - София - Лиеж като през 64 е Спа - София - Лиеж --- някои да е чувал за това говорих с много хора които уж трябва да познават истоирията никои не беше чувал предполагам са го скрили за да убият стремежа на българите да пътуват свободно (щото едно време не е можело да се пътува)....

и понеже в нета е оскъдно линкове и затова като ние не натискаме да има инфо доказателстватва са малко разхвълянино ги има като се разтърсиш

LIÈGE-SOFIA-LIÈGE

1961 Lucien Bianchi/Harris (Citroen DS 19)
1962 Eugen Boehringer/Eger (Mercedes-Benz 220 SE)
1963 Eugen Boehringer/Klaus Kaiser (Mercedes-Benz 230 SL)
1964 Rauno Aaltonen/Tony Ambrose (Austin-Healey 3000)


http://forums.autosport.com/index.php?showtopic=46815

http://www.autoaviamodels.com/product/Citroen_ID19_Liege-Sofia-Liege_1962_ID19LSL


http://automag.be/1964-Liege-Sofia-Liege-98-partants

coolice, :D :beer:
http://www.bgnrc.info/index.php?option=content&task=view&id=5552&Itemid=1
http://www.google.bg/search?ix=seb&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=рали+софия+лиеж
http://www.google.bg/search?ix=seb&....,cf.osb&fp=955bcafbe079b3e3&biw=1024&bih=649
 
снимка: мартин холмс, англия - даже си нямаме бг снимки инфото е много оскъдно

комунистите добре са заличили следите за 4 те години в който соцстолица приема един капиталистически спорт като домакин. :):beer:


пп Навсякъде в резултите в гугъл на български е споменато с един два реда максимум в друг контекст разгледах и дневник и форума на ситроен :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Естествено че имало Български държави преди 681 година, а тази призната от Византия през 681 година или малко па рано не е нова държава а просто Аспарух присъединява към Велика България старите български земи отвъд Дунав.

Както се казва по хрониките Българите се завръщат по старите земи от където са тръгнали

По това време цялата територия на Кавказ и Украйна чак до Москва е била българска, а Киев - Бащу е столица на България
 
Последно редактирано:
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

niks, тези неща ги знам.
Питах rt20 какво е имало. Щото не става ясно от негово драскане. И ще почна да давам червено на всеки идиот, който така тъпо почва да трупа мнения в сериозни теми! :twisted: :twisted: :twisted:
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

И аз знам, че е от преди 681 година.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Няма как да не пусна кратък очерк на част от историята на Дунавска България в стихотворна форма, който открих в нета.

Народът наш откакто диша
словата слага на ачик.
За нас във древвни книги пишат,
че х**т ни е от чилик.

Описани като вулгарни
от всеки чуждоземен крал,
всегда били сме солидарни
със гъз за ебня закопнял.

Че даже и на Ватиканът
във свитъците иде реч
затуй, че с който се захванем,
гъзът му пълним със кереч.


Светът започна да ни съди
откакто канът Аспарух
накисна в Дунав морни мъди,
прослави българския дух.

Разпра гъзът на Константина,
известен като Погонат.
Кубрат бе имал трима сина,
но Аспарух най-много мачугат.

"На помощ!" викна византиец-
арабин с х*й го бе подпрял.
Кан Тервел, ебач олимпиец,
отдавна беше загорял.


Разбра тогава шейх Маслама
как аспарухов син ебе:
не е кат меките салами
по-късно при Поатие.

И взеха бърже да се нижат
на шиша наште врагове.
Чак в Рим и във Париж примижат,
щом в Плиска им се доебе.


Ала европата нахална
домъкна дирника си тук.
На чело им със трътка кална
бе баш педал-белгийский дук!

Тогава царя Калояна
наказа строго Балдуин.
За неговата трътка смляна
не се намери хекимин.


"Но майсторът ви се намери"
ще каже чуждий историк
затуй, че с турчинът пет века
делили сме един ибрик.

Османецът ни го нахлузи
до дъно, както му е ред,
но българинът стисна бузи
и... ни назад и ни напред.

Ала светът напреде тръгва,
а ний седиме. За беля.
Тогас на Шипка народ пръдна
и рязания х*й умря.

Отново българин излезе
по целия балканский рът
и много малко бяха тези,
чиито гъз остана кът.

Най-първи сърбин го отнесе.
След туй в балканската война
на турчин Ганю го натресе,
че ходжата се чак насра.

По-късно здраво си изпати
румънецът във Тутракан
и чак зад снежните Карпати
за гъз намери параван.

Пък след гъркът, за нашта ланга
на англо-френците бе ред,
а те умеят алафранга
да връткат гъз със мурафет.

Покри се Ганю с чест и слава-
във Добруджа еба руснак.
Не бе "до сих пор" побеждаван
казашкий есаул - тесняк!


Но спирам примери да давам-
туй беше само експозе.
Целта е да не се забравя
как Ганю може да ебе.

Едно ме само натъжава,
едничка мъка има в мен.
Че днес на нашата държава
въобще не и е полов ден.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Ей Никец, и ти си един голем бугарин-патриот, скрит зад десетки фейк профили.
Както веднъж четох в настощия форум - бугарите активно стачкуват във ФБ, но в действителност на улиците са купчина бездобни алкохолици:)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

За да не отварям нова тема.
Това си заслужава копирането. Коментарите също са интересни. Пишещи на латиница се възмущават - пародия! Връзка.

Очерк на един англичанин за България: “Няма по-прост народ …”
2012.04.24 117 КОМЕНТАРИ
“Няма по-прост народ от българския” – под това заглавие „Невероятно инфо“ пусна материал, който, макар, че е художествена измислица, решихме да публикуваме заради самоиронията, която не може да те остави безразличен.


Това е началото.

Огромна популярност сред англичаните придоби очерк на техния сънародник Едуард Стърнс, касаещ България. Под заглавието “Няма по-прост народ от българския” той публикува своите впечатления, опит и разочарование от грешката да си купи имот в нашата държава:

”Напоследък сред нас, британците, стана мода да си купуваме имоти в България. От една страна наистина красивата природа, за каквато ние тук можем само да мечтаем, и от друга – ниските цени на селските къщи, както и примамливите оферти на имоти в затворени комплекси, накланяха везните в полза на решението за една такава на пръв поглед изгодна сделка. Но приятели, не правете тази грешка, която аз направих, не си купувайте имот в България, не стъпвайте там, не правете бизнес и избягвайте каквито и да е контакти с българи. Защото от другата страна на везната натежава неумолимо простотията на българския народ. Простотия убийствена, отчайваща, неизмерима, ужасяваща, всеобхватна, опасна , неумолима, потресаваща . . .!

Българите, аз смея да твърдя, са най-простият народ на Земята. Няма по-прост народ от българския и тука аз бих искал да направя едно разяснение. Под прост народ аз нямам предвид народ неграмотен, неук и необразован. Не! Те са грамотни, но са тъпанари. Те са образовани, но са кухи. Те са интелигентни, но са прости.

Защото неук е народ, който не е имал възможност да се ползва от съвременното образование, от достъпа до информация и от възможността да обменя идеи с народите от целия свят. Но тези народи аз не бих нарекъл прости, защото те живеят в някакво, макар и примитивно, общество, поддържат се и търсят път да се развият. А българите – напротив – те имат огромни възможности, образовани са и осведомени, природата им е прекрасна, географското положение – стратегическо, но всичко това те пропиляват, продават, затриват, унищожават, защото са прости.

Те даже не са народ, а сбирщина от прости хора, защото народността не е просто принадлежност към дадена географска територия, а съвкупност от общи цели, идеи и ценности, съвкупност от общи действия, целящи развитие на цялото общество, общи действия за реализиране на идеите и опазване на ценностите. Но това при българите не съществува. Аз използвам думата народ в техния случай, воден единствено от някакво благоприличие, но ако трябва да съм откровен, бих ги нарекъл сбирщина от идиоти, идиоти в гръцкия смисъл на думата.

Аз дори се съмнявам, че българският народ днес съществува. За мен българите са изчезнали и на тяхно място е останала някаква тълпа. Но не, това е неточно, защото тълпата има някаква обща цел, а те нямат такава; не, те дори не са тълпа. Не, те са случайно попаднали на едно място различни хора, с различни цели, впримчени в географското положение, което по една случайност населяват, и обременени с историята на хората населявали някога това място, за чиито наследници по-незнайно каква логика се смятат.

Какви българи са те? Как тази сбирщина си позволява да петни името на този древен и велик народ?

Нима е възможно това, което те творят днес като история, да бъде вписано в историческата сметка на народ като българския?

Долу лапите, простаци, от името българи!. Вие не сте и не би могло да бъдете българи. Защото за да се наричаш българин не е достатъчно само да се облягаш на гени, а да имаш дух, воля, сила. Не само да каканижеш имена на исторически личности и герои, а да подражаваш на постъпките им, да следваш идеите им, да осъществяваш мечтите им за България.

Но как така, – ще попитате вие – Нима няма нещо, което да обединява тези хора, населяващи тази територия, наречена България? Има разбира се, те имат общи черти, но те не ги правят общност, не ги правят народ – те са продажници, завистници и крадци. Те не се стремят да подобрят своето житие – за тях е достатъчно да се радват на нещастието на другите около тях, а ако случайно не виждат по-нещастен от себе си, то това ги прави нещастни. Те не се радват на постиженията на другите, а търсят начин да ги развалят, окалят и съсипят.

Ако някой реши да направи нещо за обща полза, те го смятат за глупак, присмиват му се и му се подиграват. Парите за тях са водеща сила, за пари са готови да направят всичко; тук понятията чест, законност, морал са просто празни думи.

Но защо – ще попитате вие – казваш, че са прости? Защото те имат всичко, което е необходимо на един човек, за да осъзнае къде греши. Цялата необходима информация относно собственото си положение като нация, относно причините да са в това незавидно положение, относно мерките, които трябва и могат да предприемат, за да се избавят от това положение, но въпреки това, те се надяват да ги оправят именно тези, които са ги докарали до това положение. Те протестират срещу тези, които ги мамят, грабят, използват и потискат, и в същото време оставят бъдещето си в техни ръце. Те недоволстват, когато станат обект на измама, но злорадстват, когато измаменият е някой друг.

Българите смятат себе си за тарикати, това е дума, която трудно бих могъл да преведа на нашия език. Но най-общо казано, тарикатът е мошеник на дребно и на едро, но страхлив мошеник, плах, уплашен, постоянно озъртащ се, но все пак горд, че е мошеник. Но мошеничеството му е такова, че най-често води до неговото собствено падение.

Какъв, ако не прост, трябва да си, за да се радваш на чуждото нещастие, а не да се бориш срещу него. Как може да злорадстваш, че този или онзи чужденец го обрали, измамили и пребили в собствената ти държава и да очакваш да печелиш от него. Трябва да си много прост, за да се гордееш с изобретателността на своите престъпници, чиято жертва утре може да си ти самият.

Трябва да си много прост, за да се гордееш, че познаваш престъпници, и да заплашваш други с тези свои познанства, вместо да съдействаш те да бъдат разобличени и осъдени. Трябва да си много прост и безгръбначен, щом виждаш беззаконията, но не се съпротивляваш.

Трябва да си много прост, за да вярваш, че тези, които нарушават закона – а ти си им гласувал доверие да те управляват, да те съдят, да чертаят бъдещето ти – че те ще въведат законност.

Трябва да си много прост, за да се радваш, че гърците щели да станат толкова зле колкото теб и да не разбираш, че ти продължаваш безропотно да потъваш, докато те продължават неумолимо да се борят. Да не виждаш, че те, дори и фалирали като държава, като общество са на светлинни години пред теб. Че дори заплатите им, по които ти мериш всичко, са в пъти по-големи от твоите нищожни подаяния.

Трябва да си много прост, да работиш за хора, които смятат, че са над закона, да им позволяваш да трупат за твоя сметка тлъсти печалби, да наблюдаваш ежедневно тяхната подигравка с държавността и със самия тебе.

И, ако някой страничен наблюдател вземе, че ти покаже всичките тези беззакония, на които ти си ежедневен свидетел, мислейки, че ги не виждаш, ти просто да свиеш рамене и да кажеш:

“-Ми аз, какво мога да направя?”

Трябва да си много прост, за да разчиташ, че точно ти ще минеш между капките, когато наоколо ти вали дъжд от неправди. Че точно ти ще оцелееш от всички около тебе, които като теб се мъчат да оцелеят. Че някой друг трябва да поведе някого другиго, за да оправи твоя живот. Трябва да си много прост, много страхлив, много безгръбначен.

Трябва да си много прост, за да вярваш, че държавата ти ще се оправи, докато ти си на хиляди километри от нея в търсене на сигурност и щастие там, където го е извоювал някой друг.

Трябва да си много прост, за да мислиш, че бъдещето на държавата ти зависи не от твоите действия, а от действията на останалите, докато в същото време по някаква абсурдна логика имаш огромно мнение за себе си и своите нереализирани и неоценени способности. Трябва да си много прост.

Трябва да си много прост, да живееш в земен рай и да го унищожаваш.

Трябва да си много прост за да вярваш на телевизора, да мислиш с телевизора, да слушаш телевизора, да възприемаш света чрез телевизора, а не чрез собствената си преценка за случващото се около теб.

Не правете бизнес с тези хора, не общувайте с тях, унищожете ги. Те сами ще се предават един друг и ще съдействат за собственото си унищожение. Толкова са прости… “
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Това е измислен текст от блога Невероятно.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Това е измислен текст от блога Невероятно.

Измислян или не баце според мен е пълната реалност на картинката тук. Колкото и жалко да ми звучи да ме наранява текста, то според мен всичко изписано в него е истина. Ние не сме единни, не мислим да си помагаме и да се оправим а мислим как да си направим по-лошо. :(
Не знам как един чужденец е осъзнал това което ние не можем да осъзнаем толкова много време. И евала му правя за думите дано жегнат колкото се може повече Българи да се осъзнаят, че така няма да е, че трябва да сме единни и да си помагаме за да вървим напред, иначе сами ще си се заличим от лицето на земята.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Това стихотворение в коментарите много ми хареса и ще го споделя:

„Спи, Дяконе! Не се събуждай!
Остани в незнайния си гроб!
Добре си ти. Оттам не виждаш
съдбата на достойния ни род.

Не виждаш майките, които днес не раждат
и старците край кофите за смет.
Бащите с джобовете празни,
в ръцете с куфари и здравец за късмет.

Децата ни са вече на изчезване.
Селата мъртви. Пусти градове.
Строят хотели, паркинги и магистрали.
Край просяка минава Беемве.

По „пътя за Европа“ се продават
в ръцете с кукли малките моми.
Те детството си в сънища сънуват,
стаена скръб в очите им гори.

Спи, Дяконе!! Не се събуждай!!
Добре си там под тази черна пръст.
Завиждам ти затуй, че не дочака
мечтите си разпънати на кръст.“
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

681г. е Създадена 13-та българска държава :) В учебниците пише, че тогава е първата, но всъщност е първата която е била официално призната от другите народи.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Измислена история, но много вярна според мен. Този цитат е много добър:

Но защо – ще попитате вие – казваш, че са прости? Защото те имат всичко, което е необходимо на един човек, за да осъзнае къде греши. Цялата необходима информация относно собственото си положение като нация, относно причините да са в това незавидно положение, относно мерките, които трябва и могат да предприемат, за да се избавят от това положение, но въпреки това, те се надяват да ги оправят именно тези, които са ги докарали до това положение. Те протестират срещу тези, които ги мамят, грабят, използват и потискат, и в същото време оставят бъдещето си в техни ръце. Те недоволстват, когато станат обект на измама, но злорадстват, когато измаменият е някой друг.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Това е измислен текст от блога Невероятно.
То си го пише най-отгоре, че е художествена измислица.
Което не пречи на някои коментиращи да го търсят в гугъл.uk. :lol:
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Аз не съм чел цялата тема, но съм на сто процента уверен. Имало е и друга България преди 681 година. Тя е била Българията на хана Кубрат и се знае като Стара и Велика България.
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Имало е и друга България преди 681 година. Тя е била Българията на хана Кубрат и се знае като Стара и Велика България.
Като вървиш на Изток все ще се натъкнеш на поредната ''Велика БЪлгария'':). Това е като заглавието на един български филм от социализма - ''На всеки километър'', та така и в този случай- на всеки километър източно по една БГ държава. Това е някакъв повреден патриотизъм. Българинът обича да се прави на патриот с ''великата си история'', докато си мета плика с боклука от 7-ми етаж на панелното си жилище:)
 
От: Имало ли е БГ държава преди 681?

Велика България обаче нали е доказана исторически и призната от всички историци по света, за разлика от останалите на всеки километър ? :)
 

Горе