Имам проблем с ICN.BG!

От: Имам проблем с ICN.BG!

Абе резонността на оплакването и начина, по който е направено настрана, супер тъпотия е най-сериозното ограничение всички хостинг компании да си го набутват в 10 глуха. На практика на външен вид предлагат 5-6 "неограничени" плана. Пука му на някой, че плана за 4лв пускал 100 mysql бази данни, а този от 8лв пуска 500. Истинската разлика в плановете е само в CPU минутите, там разбираш за какво плащаш 4лв и за какво 20лв, ама няма нито една от големите претенциозни български хостинг фирми, която да е публикувала тая информация фронтално, без да са необходими допълнителни кликове. И е очевидно защо го правят.

Всеки бизнес, който тръгне да разправя на клиентите си "чети си внимателно общите условия и ситния шрифт" е ясно, че не му е читава работата. Толкова ли е трудно да добавиш още един ред в табличката с хилядите гигабайти, където да пише колко cpu минути има въпросния план? Защо това е в "Допълнителни характеристики" като всъщност е най-основната характеристика на плана? Колко подобни теми и лоши ревюта за хостинг компании трябва да има от клиенти, които не са разбрали, че ограничението е точно в CPU минутите за да го сложите на главната страница? Риторични въпроси си задавам...
 
Така, така. И аз да си кажа и посипя малко с хранилка. @jair, брат тайна е да. И лошото е, че там работят българина, защото е селяк. Защото иска да вземе целия свят за 5 лева. Всеки бизнес си прави така нещата, за да се настои за локалния пазар. И правилно. И аз да бях и аз щях да продавам на скъсаняците тук така. Седи и с 5 лева на месец седи и се помпа на тикетинг системата да пита тъпотии, които един шибан англичанина няма да пита, защото на него му е достатъчно, че шибания сайт му върви, а отделя време на бизнеса си. А не, защото от 20 000 страници, бота на Google таймаутва на 2....баси фагетската изненада баце, няма що. Така, че това за CPU-то за Бг пазара е супер. Защото после гърбиката идва на съпорта да им оправя бъгавите WP сайтове, ако мога и така да ги нарека.

Колкото до фирмите - добра практика е да има такава графа с CPU, но също така добра практика е да не глезят толкова потребителите си, защото в един момент става едно много голямо надцакване с репликата "ама на стария хостинг ми преместиха сайта безплатно и ми регнаха поща", "да сигурно и сфирка може да са ти направили, но ние дъжтим да ни заведеш първо на кино и да имаме минимум 3 срещи, преди да играе езика." ;) Нищо лично тукашните клиенти, но на мен лично ми е псинало от некви смотаняци, мишкари, които нито си плащат като хроата на девелопърите, нито плащат като хората на хостинг компаниите. Така, че за тия само ерор 404. ;)

Та в този ред на мисли, има какво да се дялка и в двете поскоки. Спор няма. Както клиентите са идиоти, така и компаниите малко играт "потайно", за да могат да са в '"тенденциите" на пазара. ;)
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Абе резонността на оплакването и начина, по който е направено настрана, супер тъпотия е най-сериозното ограничение всички хостинг компании да си го набутват в 10 глуха. На практика на външен вид предлагат 5-6 "неограничени" плана. Пука му на някой, че плана за 4лв пускал 100 mysql бази данни, а този от 8лв пуска 500. Истинската разлика в плановете е само в CPU минутите, там разбираш за какво плащаш 4лв и за какво 20лв, ама няма нито една от големите претенциозни български хостинг фирми, която да е публикувала тая информация фронтално, без да са необходими допълнителни кликове. И е очевидно защо го правят.

Всеки бизнес, който тръгне да разправя на клиентите си "чети си внимателно общите условия и ситния шрифт" е ясно, че не му е читава работата. Толкова ли е трудно да добавиш още един ред в табличката с хилядите гигабайти, където да пише колко cpu минути има въпросния план? Защо това е в "Допълнителни характеристики" като всъщност е най-основната характеристика на плана? Колко подобни теми и лоши ревюта за хостинг компании трябва да има от клиенти, които не са разбрали, че ограничението е точно в CPU минутите за да го сложите на главната страница? Риторични въпроси си задавам...

Прав си, че волно или не за този ресурс не се акцентира, но не си прав, че няма доказани представители, които да не са го позиционирали видимо. Няма да изброявам компании умишлено. За мен проблема идва от това, че средностатистическия потребител не знае какво е и му е толкова абстрактно, че не иска да знае. За него това е просто „инструмент за изнудване”, както не веднъж сме били свидетели на това и тук. Да не забравяме, че общите условия за какъвто и сайт/бизнес да са не са за красота, това че нямаме културата да четем преди да закупим нещо е съвсем друга бира, както се казва :)
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

ама няма нито една от големите претенциозни български хостинг фирми, която да е публикувала тая информация фронтално, без да са необходими допълнителни кликове. И е очевидно защо го правят.

Всеки бизнес, който тръгне да разправя на клиентите си "чети си внимателно общите условия и ситния шрифт" е ясно, че не му е читава работата. Толкова ли е трудно да добавиш още един ред в табличката с хилядите гигабайти, където да пише колко cpu минути има въпросния план? Защо това е в "Допълнителни характеристики" като всъщност е най-основната характеристика на плана? Колко подобни теми и лоши ревюта за хостинг компании трябва да има от клиенти, които не са разбрали, че ограничението е точно в CPU минутите за да го сложите на главната страница? Риторични въпроси си задавам...

Търговците са два вида:
1. Голям достолепен универсален магазин, където всичко е на щанда - стоки, цени, продавачи, пробни за дрехи по 5 квадрата и дегустационни кътчета;
2. Махленска бакалия - картофи върху яйца, хляб до боя за обувки.
Разликата в цените не е особена.
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Прав си, че волно или не за този ресурс не се акцентира, но не си прав, че няма доказани представители, които да не са го позиционирали видимо. Няма да изброявам компании умишлено. За мен проблема идва от това, че средностатистическия потребител не знае какво е и му е толкова абстрактно, че не иска да знае. За него това е просто „инструмент за изнудване”, както не веднъж сме били свидетели на това и тук. Да не забравяме, че общите условия за какъвто и сайт/бизнес да са не са за красота, това че нямаме културата да четем преди да закупим нещо е съвсем друга бира, както се казва :)

Да бе, знаеме ги тия, дето като им обявиш цена и първата им реплика е - "ама еди кой си ми го дава на еди си колко, по-малко". Щото чул че това е практика на Илиянци, и дай видиш ли навсякъде е така.
Аз продължавам да не го разбирма това, тоя прословут "инструмент за изнудване"? Ти като си купиш саксия, и боцнеш един фикус, след години не ходиш по форумите да ревеш че саксията е малка, и не събита фикуса, нали? Пак казвам, това че мишоци като видят съобщение от сорта - заемате твърде много ресурс, моментално решават че това е някаква конспЕрация, и всички са против тях. Не казвам че хостинг компаниите са безгрешни, изобщо!
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Търговците са два вида:
1. Голям достолепен универсален магазин, където всичко е на щанда - стоки, цени, продавачи, пробни за дрехи по 5 квадрата и дегустационни кътчета;
2. Махленска бакалия - картофи върху яйца, хляб до боя за обувки.
Разликата в цените не е особена.

Но пък от село, не внос от china ;-D
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Прав си, че волно или не за този ресурс не се акцентира, но не си прав, че няма доказани представители, които да не са го позиционирали видимо. Няма да изброявам компании умишлено. За мен проблема идва от това, че средностатистическия потребител не знае какво е и му е толкова абстрактно, че не иска да знае. За него това е просто „инструмент за изнудване”, както не веднъж сме били свидетели на това и тук. Да не забравяме, че общите условия за какъвто и сайт/бизнес да са не са за красота, това че нямаме културата да четем преди да закупим нещо е съвсем друга бира, както се казва :)

Интересно ми е наистина кои са тези фирми. Може и на лични, ако си мислиш, че правиш реклама. И при суперите, и при icn, и при jump са необходими поне два допълнителни клика за да стигнеш тази информация и то, ако знаеш къде да цъкаш. Същевременно бутона "Поръчай" е нацвъкан навсякъде, а с него на практика прескачаш тази информация.
 
От: От: Имам проблем с ICN.BG!

В суперхоста няма проблем с процесорнота време.

Icn.bg не е компанията на която трябва да си доверите бизнеса ! Когато им четеш условията по офертите, пише хард диск ( 160 GB, трафик неограничен, домейни неограничени, всичко е много розово чак е съмнително, нито дума за процесорното време което е крайно ограничено, 140 минути на ден за Стандартен план 23 лв.) , След известно време ( 1 година) ви се разраснат сайтовете...и станат 40 GB и почват да ви тормозят за процесорните минути. Товарили сте им сървъра. Другите клиенти страдали. Сайтовете ви не са оптимизирани. Е как ? Последните 12 месеца бяха, а от 1 седмица не са. Тази компания я забравете. направете си проучване на webhostingtalk.com. И това е.
Процесорното време е там където ви цакат , няма и една дума на рекламните им брошури за това. Защо ли? Вие си отговорете сами !
Играта им е следната: за 23 лева ти дават всичко за да те зарибят ( поддръжка, C-panel, back-up, наблюдение на сървъра) и така те държат известно време. усетят ли че ти тръгват нещата и те притискат да минеш на cloud за да те цакат яко. Плащаш за cloud server среден клас трицифрена сума който няма нищо към него И всички тия " безплатни екстри" струват майка си и татко си и се доплащат към цената на cloud server : C-panel - 50 лв., back-up - 50 лв, поддръжка-50 лв, наблюдение -10лв. И цифрата става 300 лв/месец за cloud server на който имате примерно имаш 1000 песещения дневно и си плащал преди 1 година 23 лв/месец за споделен хостинг . Само че след време, те ти казват или минаваш на cloud server или ти спираме сайтовете до 24 часа. Това какво е? Рекет в най-чистата му форма ! Това е истината. Ако можете стойте надалеч от ICN.bg или си изберете западна компания !

P.S. Още нещо което знам от кухнята е че, споделеният им хостинг на SSD хард диск, а cloud server им е на HDD хард диск. Всичко знаем че SSD e в пъти по-бърз от HDD.
За разлика от западните компании където cloud се предлага изцяло на SSD hard drive, icn.bg все още не го предлагат и дори и дума няма на сайта ми за това. Минавате на cloud и ви връщат в първи клас като скорост на сайта ви. От там ще ви пострада целият бизнес. Клиентите не чакат бавни сайтове да се заредят, SEO оптимизацията ви отива на кино. Google не обича бавни сайтове. Само назад и надолу.
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Интересно ми е наистина кои са тези фирми. Може и на лични, ако си мислиш, че правиш реклама. И при суперите, и при icn, и при jump са необходими поне два допълнителни клика за да стигнеш тази информация и то, ако знаеш къде да цъкаш. Същевременно бутона "Поръчай" е нацвъкан навсякъде, а с него на практика прескачаш тази информация.

Явно аз не съм те разбрал правилно. Да, няма копания или поне на прима виста не се сещам за родна, която на индекс страницата да слага CPU time, но има много компании които на вътрешна страница, предимно страници в които се сравняват всички предлагани планове я има тази информация. Аз бих сочил с пръст компания, която изобщо няма подобна информация, а не компанията която просто я е сложила на обособено видимо място в сайта си на което се виждат максимално количество ресурси.
 
От: Имам проблем с ICN.BG!

Ние също имаме проблеми с ICN - една и съща система работи на руго място, а при тях надвишавала процесорното време. При това в ICN плана е по-"висок" от другия.
"Специалистите" от ICN ни писаха, че сме надвишили процесорното време - на 5-те сайта имаме по 5-10 посещения дневно. Какво ли ще стане ако са 100-200?
Колко ли са посещенията, генерирани от самите ICN? Защото според друга наша система за тест посещенията през въпросните дни, когато сме били в превишение, всъщност са 5-10.

Предоставиха ни списъци със стъпки, които да изпълним. Независимо от това дали изпълняваме "стъпките" или не, получаваме мейли, че има подобрение, но процесорните минути пак са превишени.
Върха на наглостта беше, че на 11.03.2016г., след 20ч., са се опитали да се свържат с мен по телефона!!! Нормално ли е да търсят управителите на търговски дружества в петък вечер, след 20ч.?!?
Спрели са сайтовете ни. След като се свързах с компанията, бях шокирана от опита им за изнудване: или да платя за най-скъпият хостинг-план, или няма да пуснат сайтовете ни.
Нима нормален човек би платил най-скъпия план за 10 посещения дневно?
Естествено, от днес сме с друг доставчик.
НИКОГА ПОВЕЧЕ ICN
Господа /или дребни човеченца/, мутренските времена отминаха. Сега ли се сетихте да рекетирате?
Да сте чули някой да е успял да направи бизнес с рекет?
 

Горе