Имате нов президент

От: Имате нов президент

Човек на Бойко Борисов,успял бизнесмен според мен най-добрия към момента за този пост.
 
От: Имате нов президент

Че президента кога е имал думата? Освен да дрънка глупости де. И да прави визити на държавни разноски. Власт - нула.
 
От: Имате нов президент

сам си го избра народа- да му е честит :)

Абе интересно ми е що като се заклеват и целува кръста?
 
От: Имате нов президент

Плевнелиев + Борисов = Медведев + Путин

Ей това ми е мнението

Да, много точно казано, пионката си е пионка, винаги има кукловод на заден план, който дърпа конците!
 
От: Имате нов президент

То и Боко винаги е бил подчинен и винаги ще си остане такъв. Само егото му е голямо, граничещо вече с лудост.
А за президента Плевенлиев е добре, там трябва представителна личност, малко да ни отсрами. Че нещо предишния президент не го искаха никъде по белите държави, а на премиера гледат като на шут, викат го само за забава.
 
От: Имате нов президент

Успяла личност мисля че е, а иначе не ми се навлиза в спекулации - и аз съм на мнение че няма да има много какво да прави - очаквам да са по-малко ветата. Много бих се радвал, ако успее поне половината от това което каза днес за програма 2020 да стане, имаше доста добри неща - ще поживеем ще видим
 
От: Имате нов президент

Защо да е марионетка? Досега всички президенти са били партийни слуги - първо партията, после държавата (но само ако не противоречи на партийния интерес). Това че говорят друго да не ви заблуждава.
Това е първия президент, за когото партията не значи нищо и не дължи нищо ни на ББ, ни на ГЕРБ.

Другото хубаво е, че най-после съдебната система ще може да се изчисти от хората на БСП (1/3 - назначавани директно от Гоце), които до момента съботираха държавата (като делото Лукойл ако някой помни).
Оправяне на съдебната система беше невъзможно, ако президента беше останал червен. Сега ще видим какво ще стане, но поне има шанс.

Също е много грешно да се мисли, че президента трябва да е от различна партия - ама много грешно. Това е валидно в някаква утопична форма на държава, където политиците работят за държавния интерес, а не за партийния. Защото във втория случай се получава не КОРЕКТИВ, както хората очакват, а извиване на ръце между участващите партии и дърпане на чергата към собствената партия. Както досега беше.
А сега президент и правителство ще може да работят заедно.
 
От: Имате нов президент

Аз не съм ентусиазиран много много. Да ние е честит, ама много срам ще берем с него. Като го гледам как се държи като цяло.

След Жельо Желев вече ни е претръпнало. Щом тогава преживяхме срама, сега нема да го усетим само... :)
 
От: Имате нов президент

След Жельо Желев вече ни е претръпнало. Щом тогава преживяхме срама, сега нема да го усетим само... :)

Между Зельо Зелев и Плевнелиев за мен има балкан разлика. Чудя се какво щяхме да говорим, ако навремето Жорж Ганчев беше станал президент, имаше и такъв момент, ако си спомняте :)
 
От: Имате нов президент

Щеше да ни е весело и забавно...
 
От: Имате нов президент

Това е първия президент, за когото партията не значи нищо и не дължи нищо ни на ББ, ни на ГЕРБ.
Колкото БСП не значеше нищо за Гоце :)
 
От: Имате нов президент

Колкото БСП не значеше нищо за Гоце :)

Па яз нали това казвам :) Гоце е нищо без БСП. Дори след 15 години начело на партията опита да се отцепи и нищо не направи та се върна. Толкова е смотан :)
Този човек (а и повечето политици) вдигне ли ръка срещу партията отива на улицата.

Мафиотите вътре в БСП свалиха Виденов, който беше единствения нормален в тая партия (затова и го свалиха), за да сложат удобния Гоце, който знае кой го храни и никога няма да тръгне слещу кукловодите.
И тази карикатура да говори за Плевнелиев, че бил марионетка.... Божкеле боже света петка....
 
От: Имате нов президент

Защо да е марионетка? Досега всички президенти са били партийни слуги - първо партията, после държавата (но само ако не противоречи на партийния интерес). Това че говорят друго да не ви заблуждава.
Това е първия президент, за когото партията не значи нищо и не дължи нищо ни на ББ, ни на ГЕРБ.

Агейнст ти на кой свят живеш - не дължи нищо нито на ББ нито на ГЕРБ - Е па разбира се той и без да беше министър на ГЕРБ щеше да си спечели изборите даже подкрепата от ГЕРБ малко му пречеше да спечели на първи тур - а и както каза нищо не дължи - както се разбра платил си е исканият рекет за построяването на бизнес парка и сметките са чисти не дължи никому нищо.

Такова жалко подобие на президент до сега не сме имали от предишните трима двама бяха председатели на партията която ги издигна и имаха достатъчно самочувствие и достойнство още преди да станат президенти - а Петър Стоянов си имаше достатъчно и без да е председател на партия.
Обясни ми сега какво самочувствие има меката кита и как точно очакваш да ни представи пред света след като без разрешение от картофа не ходи до тоалетна.
Президентският пост макар и без много власт е все пак коректив на управлението - Какъв коректив може да бъде меката китка - кога точно може да очакваме от него вето по даден законопроект.
С избирането му малоумната част на българският народ просто показа че са доволни от управлението на мутрата и че не им е необходим коректив.
Да ви е честит това не е моят президент.
 

Горе