Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Ivajlo Angelov

New Member
Рейтинг - 80%
3   1   1
Здравейте, колеги!
Търся си партньори за изработката на сайт за българската история.
Вече си представям как може да изглежда, но Историята е нещо много обширно, затова ако трябва сам да се захвана ще ми отнеме година - две.

Тъм....
Ето представата за сайта:

На началната старница на сайта има цитати от "великите книги", може и нещо от Библията, защото религията е пряко обвързана с историята.
Под тези цитати стои снимка на Истоия Славянобългарска.
Следващата страница е Бележити личности.
В нея ще стоят биографични данни, представени по интересен начин.
За личностите ще се говори допълнително, но ще са такива като Паисий Хилендарски, Петър Берон, Васил Априлов, Васил Левски, Иван Вазов и т.н...
Следваща страница: Владетели и време
На тази страница всеки владетел, управялвал България ще има снимка и характеристика на времето му.
Следваща страница: Битки
Мястото за най - значимите битки, променили България по някъкав начин. Например, битката, при която Никифор е победен с хитрост.
Следваща страница: Култура
Страницата, в която ще има всичко за културата - от творчеството на Вазов, до златния век при Симеон.
Следваща страница: Комунизъм
Тъй като това е период, в който няма цар, нещата са различни и много, трябва да има отделна страница за този режим.

Сайта ще има и форум, отделно, за платформата не съм мислил.



Какво трябва да можете Вие?

Трябват ми други хора, които да помагат към статиите. Няма да правим сайт, при който трябва програмиране, като за начало правил всички free, а ако се получи - прехвърляме го на платен хостинг и домейн.

Какво печелите?
Дял от парите от реклама, сайта ще бъде регистриран в адсенс и ще приемаме реклами от други хора.
Дял от парите от линковете, които поставяме на сайта
Дял от парите, които изкарваме от форума и т.н.

Това е, хора, очаквам вашите мнения, моля да пишат само заинтересовани!
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Трябват ми други хора, които да помагат към статиите. Няма да правим сайт, при който трябва програмиране, като за начало правил всички free, а ако се получи - прехвърляме го на платен хостинг и домейн.
С това загуби всички потенциално заинтересувани сериозни хора ...
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Такъв сайт трябва да се прави за кеф и за каузата, а не да печелиш от адсенс.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Такъв сайт трябва да се прави за кеф и за каузата, а не да печелиш от адсенс.

Аха, а кой ще дойде ако няма печалба?
Би ли ми казал? Аз време имам, но на никой не му се работи за без пари...и да пръска пари никой не иска, без да е сигурен, че ще се получи
Първо се прави тест и после се прехвърля ако ни хареса да раотим заедно и резулатат е добър.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Стига с тея кретенски теми бе човек
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Историята е в старите учебници - принтиране и извличане на текстовете с програма/софтуер. Може да се набляга и на най-съществените историчаски факти. Не виждам с какво религията е свързана с историята ни, че да има цитати от Библията - набляга се на история, а не на религии. Подобен проект ще бъде нещо като капсула във времето - колкото и да променят и изопачават историята в учебните заведения, първоизточникът ще бъде достъпен онлайн за поколения наред. Не фрий, а платен вариант и без реклами - срамота е... Доброволци винаги се намират - можем да съберем средства за (10 г. примерно) предплатен хостинг.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Трудно ще изкараш пари от такъв сайт, да не мислиш, че момчетата от http://www.bulgarianhistory.org/ са станали богати от сайта?
те го правят с огромно желание, затова им провървя. Дано това което печелят (книга написаха, тетрадки) им покрива разходите за времето и поддръжката на този чудесен портал!
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Ок, ако някой иска да направим нещо и да не получава пари - съгласен съм, няма да стана богат от тая работа.
Стига да има желаещи....

И стига са писали незаинтересованите, човек като помоли нещо никой не се старае дори да го спази....ми направи си друга тема и си спами, бе - това не е спам раздел!
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

http://prntscr.com/6ns74w
Eто цени от суперхостинг - има и безплатен ваучер в адуърдс.
Скривам домейна нарочно, ако някой е заинтересован ще му го пратя на лс.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

От такъв сайт пари трудно ще се печелят, дори трудно ще си избива разходите.
По скоро трябва да се направи отворен портал и кой когато има желание да допълва информация, нещо като wikipedia , и 1-2-ма съвестни и редовни модератори, които да проверяват какво се е писало, защото ще има и тролове дето ще пишат шитни.
Инвестиция от 50 лв на година е достатъчна за начало -домейн и евтин хост , то и този сайт няма да има кой знае какъв трафик.

Като цяло ще има страшно много труд за без пари. Виж ако може да се мине по някакъв евро проект и да се намери финансиране, тогава вече е друга бира
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

От такъв сайт пари трудно ще се печелят, дори трудно ще си избива разходите.
По скоро трябва да се направи отворен портал и кой когато има желание да допълва информация, нещо като wikipedia , и 1-2-ма съвестни и редовни модератори, които да проверяват какво се е писало, защото ще има и тролове дето ще пишат шитни.
Инвестиция от 50 лв на година е достатъчна за начало -домейн и евтин хост , то и този сайт няма да има кой знае какъв трафик.

Като цяло ще има страшно много труд за без пари. Виж ако може да се мине по някакъв евро проект и да се намери финансиране, тогава вече е друга бира

Да, така е.
Но ще има и форум, където някой също може да напише нещо.
Затова беше и тая работа с рекламите - никой не иска да работи за без пари, освен няколко колеги от форума и аз....останалите искат да забогатеят непременно
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Извинявай Ахгелов, подкрепам идеята ти, патриотична е, докосна ме, но не звучи серизоно в сайт за историята на нашата нация да се мъдрят реклами на презервативи, прах за пране или Доместос. Представяш ли си до портрета на някой от нашите светини да има рекламен банер и в него реклама на "aliexpress" например. Неможе и не бива да се комерсиализира подобен сайт. Или се прави за идеята от сърце и душа, или няма смисъл да се излагаме.
Мое мнение, не ангажирам с него.

Апропо, готов съм да помогна с каквото мога, но ако е с благородна цел, без печалба.
 
От: От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Извинявай Ахгелов, подкрепам идеята ти, патриотична е, докосна ме, но не звучи серизоно в сайт за историята на нашата нация да се мъдрят реклами на презервативи, прах за пране или Доместос. Представяш ли си до портрета на някой от нашите светини да има рекламен банер и в него реклама на "aliexpress" например. Неможе и не бива да се комерсиализира подобен сайт. Или се прави за идеята от сърце и душа, или няма смисъл да се излагаме.
Мое мнение, не ангажирам с него.

Апропо, готов съм да помогна с каквото мога, но ако е с благородна цел, без печалба.

Първоначално като прочетох темата бях готова да помогна, най-малкото с мой хостинг ... но се замислих върху написаното тук и съм абсолютно съгласна с мнението на @kirsen
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Сайт за българската история с цитати от библията :) Безплатен хост ??? Не знам на колко години си, но май и ти не знаеш какво точно искаш. Дори не схванах каква е целта ти - искаш да популяризираш БГ историята или да печелиш? Със сигурност никой сериозен човек няма да се занимава с подобно нещо.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Не си губете времето с проекти, които са обречени да не носят печалба. Ако пък сте толкова големи родолюбци , предполагам разполагате с много пари и просто намирате нещо с което да се разнообразявате.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

Да, религията определено е повлияла доста върху историята ни.
Всъщност религията единство е запазила духовността стотици години по времето на османското иго. Всичката духовност и култура по онова време е гравитирала около религиозните храмове и се е извършвала от служители на църквата. Православната вяра 500 години е запазила езика, традициите, писмеността. Не случайно вярата е подклаждала народния фоклор. Предполагам всички сме чували народната песен: "Даваш ли даваш, Балаканджи Йово", която показва силата на вярата на българина по времето на османското "присъствие". Тази песен в последствие, благодарение на Пенчо Славейков, влиза и в учебниците. Горещо се надявам все още да се изучава.
 
От: Има ли желаещи да спретнем едно историческо сайтче?

закъснял си пич :) Виж хората до къде са стигнали вече: http://istoria.bg/
 

Горе