Има ли платени "тролове" във форума?

Ivo94

Well-Known Member
Въпросът е много ясен и ще даде точна представа за личностите, които се крият зад определни профили, които пропагандират идеи или скрити цели на група хора (сещайте се какви)? Кои според вас са те и трябва ли да ги вземаме насериозно? Кой каквито виждания има нека си ги каже тук. Очаквайте агресивно отношение, което трябва да приемем с усмивка ако сме разумни всички ;) Ето определението за Интернет ТРОЛ - ТУК >>
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Има ли тролове - Питай има ли някой нормален :)
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Ти заради мене ли пускаш тая тема? Аз винаги съм си изказвал мнението, независимо дали съм с аватар на Станишев.
Пуснал си ми тема за мизерията и ми казваш, че нямало нищо общо с политиката - как да няма бе, всичко има общо с политиката.
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Има една купчина безплатни тролове :lol:
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

ако верно някои плаща - да ми пише на лс :lol:
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Е то има хора, за които това им е живота и живеца, как нямам да - задаваш риторичен въпрос :)
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

[video=youtube;dnLjr8TaE1Q]http://www.youtube.com/watch?v=dnLjr8TaE1Q[/video]
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Тук може да има. Не съм виждал голям форум без платени драскачи. :) Даже и в малките от по 5К потребителя се забелязват, но най-важна е и тематиката на самия форум. Примерно в политическите - със сигурност ще има повече платени тролове от някой, който е с тематика риболов. :) Позициите за дадени неща са доста по-силни от други. Винаги ще има платени тролове, даже без тях не е същото уеб пространството. :)
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Като човек който се е занимавал с политика съм много по склонен да мисля че няма платени агитатори по форумите. В най добрият случай около избори се активизират младежките организации на които се чудят каква работа да им измислят да им ангажират времето но това е безплатно.
Всички големи партии са толкова закостенели че освен лепенето на плакати друга мисъл не може да им мине - а пък за присъствието им в интернет е достатъчно само да погледнете как си поддържат сайтовете и ще се сетите дали имат акъл да платят на хора да пишат във форумите.

От друга страна защо да плащаш за нещо което членовете ти биха го свършили много по добре безплатно - Платените писари никога не могат да защитават идеята с такава стръв както наистина убедените фенове на дадена партия.

Не изключвам напълно това да се е случвало но по скоро е било изключение от правилото.

Сега пак се сетих за изборите 2011г. Бях класирал един сайт на първо място по Избори 2013, Местни Избори 2013, Президентски избори 2013 - И бях сложил един банер вашето място за реклама - Нито една партия или ПР агенция не се свързаха да попитат поне за цена - А вие си мислите че на някой въобще ще му мине мисълта да плати за писане по форуми :)
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Като човек който се е занимавал с политика съм много по склонен да мисля че няма платени агитатори по форумите.

Като платен трол много ясно, че така ще кажеш :D

Тролове разбира се, че има, даже от няколко години това е основният начин за политическа реклама - скрит ПР по форуми, ФБ и сайтове като Дневник (където самата редакционна политика е такава).

Разбира се, че няма как да подминат и тук - аз от 1000 години говоря за тях - мантата, Тест, за други не съм сигурен.

http://www.blitz.bg/news/article/105087

http://www.razkritia.com/156862/%D0...-%D0%B2-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD/

[video=youtube;lXaHsrpPDcg]http://www.youtube.com/watch?v=lXaHsrpPDcg[/video]
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Ти заради мене ли пускаш тая тема?

Не, заради мен пускат темата (заради заплатата, която ми плащат от НАП).

Плащайте си данъците, защото с тях плащат на платените писачи (създават се работни места), с тях се финансират еврофондовете, които после се точат от правилните фирми.
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Ако някой плаща на тролове да правят агитация във форума това вероятно са най-зле изхарчените пари в кампанията му. Не съм видял някой потребител да си е променил политическите пристрастия заради писанията на друг. Има изключително глупави хора, вярно е, но не чак толкова, че да се оставят да бъдат водени за носа по подобен начин. Мисля че redrum е най-прав в случая.

А като стана дума за платени тролове и "Дневник" - веднага се сещам за това:
Platen_pisach.png
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

До колкото съм чувал, информационна агенция събира данни през деня и ги дава на свои служители, които започват да обработват и пишат статиите през нощта. На следващият ден се разхвълрят готовите материали и т.н. Тоест дават тема и поне 10-ина човека пишат по нея. Колко е обзорна информацията, само някои знаят. Правят насочване на внимание, обостряне на теми от ежедневието и т.н.
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Като човек който се е занимавал с политика съм много по склонен да мисля че няма платени агитатори по форумите.

Кога си се занимавал с политика? Напротив - има платени длъжности вече точно за писане по форуми и коментари по статии. Като водещи в това отношение са ГЕРБ.
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Тест не си прав ето аз например обърнах резбата на Агейнст (тоест навих му правилната, че му беше обърната) който публично се отрече от ГРОБ жалко че за това ми деяние никой не ми е дал една стотинка а си заслужава поне 10 000к. :)

Агейнст клипа който си пуснал е поредният опит на телевизиите да хвърлят кал по интернет и да убеждават хората колко е пагубно да използват мрежата.

Също така ти беше един от най запалените фенове на ГРОБ някой даде ли ти една стотинка за тази работа - НЕ - тогава защо си убеден че на останалите им плащат ти ли си най големият балък в мрежата който не взима кинти за пропаганда като всички останали.

Пак ви казвам за 10г в политиката не съм видял да се плаща за такива неща - Виждал съм да се плаща за много други къде къде по нелицеприятни но за това вервайте ми никой не дава кинти.

ПП
Смартбизнес
Занимал съм се от 2001 до 2011
Защо им е на ГОРБ да плащат за публикации те си купуват цели медии - Не бъркайте редакторските намеси по коментарите на елктронните версии на вестниците с платени политически писари.
 
От: От: Има ли платени "тролове" във форума?

Ако някой плаща на тролове да правят агитация във форума това вероятно са най-зле изхарчените пари в кампанията му. Не съм видял някой потребител да си е променил политическите пристрастия заради писанията на друг.

Не е точно така. Мнението на хората се манипулира когато ги убедят, че мнозинството от хората имат определено мнение. Разбира се не винаги се получава, но статистически действа. Правени са експерименти, които го доказват.
 
От: От: Има ли платени "тролове" във форума?

Ако някой плаща на тролове да правят агитация във форума това вероятно са най-зле изхарчените пари в кампанията му. Не съм видял някой потребител да си е променил политическите пристрастия заради писанията на друг.

След като 70% от форума вече гласува за БСП, значи бая хора си променят мнението така и тия парички всъщност са най-добре изхарчените.

Виж как троловете веднага скочиха да си бранят работодателите, че нямало платена пропаганда из нета :)
 
От: Има ли платени "тролове" във форума?

Занимал съм се от 2001 до 2011

Е тогава би трябвало да знаеш какво става последните години с навлизането на фейсбук, форумите, интернет в живота на хората. Пак казвам - с очите си съм виждал как се прави.
 
От: От: Има ли платени "тролове" във форума?

Не е точно така. Мнението на хората се манипулира когато ги убедят, че мнозинството от хората имат определено мнение. Разбира се не винаги се получава, но статистически действа. Правени са експерименти, които го доказват.

Именно. Мнозинството от хората се водят от т.нар. стадиен инстинк и само и единствено чрез него си сформират мнение.

Политиците и ПР-ите им прекрасно го знаят това. Дневник до преди 2 години бяха станали супер известни с манипулаторските си анкети. Пример:
"Смятате ли, че правителството прави достатъчно за бедните?" (абсолютно манипулаторски въпрос, нарушаващ всички кодекси на социологията, но това е друга тема)

95% отговор НЕ (на този въпрос ВИНАГИ се отговаря с НЕ, без значение държава и правителство). 100 000 уникални посетителя дневно влизат и виждат на първата страница - "ааа 95% от хората не одобряват работата на ГЕРБ". Това се загнездва в подсъзнанието и почва малко по малко да си дълбае там. След няколко месеца повторения на упражнението работата вече е свършена и човека вече е със сформирано "мнение".

Така че ако някой ви казва, че от такъв тип пропаганда нямало ефект - значи ви лъже и работи за тях.
 

Горе