Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Blinky

Owner
Рейтинг - 100%
27   0   0
Здравейте колеги.

Искам да попитам има ли опитни хора с тези знания (PHP, HTML, Flash), които могат в бъдеще да поемат проекти. Просто след време ще се наложи и искам да препоръчвам на хора около мен хора от тук. Силно ще се надявам и на някакви примери, които имате под ръка.

Ще се радвам на някой да драсне тук или на лично.

Поздрави,
Блинки
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Ще започна с това, че HTML не е програмен език и няма как да има програмисти програмиращи на това.
Аз съм в групата на PHP програмистите (+MySQL). Така общо представена ситуацията ми е малко трудно да реша дали проявявам интерес или не. Освен бюджета и изискванията за мен е важно и естеството на проекта (съдържание и приложение след направата).
Предвид световната криза всеки с минимални или въображаеми познания по гореспоменатите неща ще се бута да се мъчи да се уреди с работа (вероятно вече си оспамен с ЛС-и). Мисля, че не е добра идея да препоръчваш хора, с които не си работил (това включва и мен), защото можеш сериозно да се набуташ като препоръчаш некадърник.
Ако искаш да търсиш сериозни хора, търси ги с по-конкретни условия.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

You must spread some Reputation around before giving it to Unwise again. :(
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

За момента не са ми дали конкретни проекти, но реално като знам кой как работи, може да мятам някакви задачи. А като им кажа "еми ще питам кой какво прави" утре е с друг. За това, действията са по-скоро превантивни, а не конкретни. Сори, но нямам какво да задам. Естествено, това, което написа е много истина и е така.

Аз реално искам и да пробвам някой, но без интерес, няма и как да разбера. Имам един познат, но при него положението е "абе имам готови неща, ако ти вършат работа". Нали, ОК е това, но като го чуе клиента не звучи добре. :)

Няма как да постъпя. А ще ми е куцо ако ме питат и препоръчам и фирми, с които пак не съм работил или никой не ми е споменавал дали е доволен или не. Ще се радвам и на препоръки как да се действа? Не за друго, но всеки тук има знанията в дадена област и ще е глупаво всеки с контактите си да не препоръчва хора от тук.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Ще започна с това, че HTML не е програмен език и няма как да има програмисти програмиращи на това.

Много често идва спора: HTML програмен език ли е или не? А какво е като не е програмен език?
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

HTML е език за дизайн :)

С php си генерираш html страници

със css правиш по-добри стилизации на вече генерирания html

с javascript добавяш разни ефекти по сайта

Те това е :)
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

HTML - език за форматиране на текст-а в WEB?
CSS - език за структуриране и и оформяне на уеб елементи (layouts)?
HTML5 - програмен език?
Имам опит с (x)HTML(4), PHP(средно ниво --> подобрява се), CSS(2)(3 - в процес) и други библиотеки.
Имам и други умения, скоро ще представя портфолио.
Сериозен съм.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Грешни отговори.
HTML е просто описателен език, който браузърите разбират :D. Такива езици още са и html5, xml и css.
@darkenergy_ с програмен език като php може да генерираш много неща, не само html.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Защо не се направи по една подобна тема за всеки вид професия/дейност - програмисти, дизайнери, копирайтъри...? В темата всеки фрийлансър да се представя с по няколко изречения и да дава линк към свои проекти/работи. Разбира се ако желае всеки може да си отвори и собствена тема и да даде линк към нея.

Така на мен, да речем, ми трябва дизайнер и вместо да преглеждам всички отворени теми по въпроса една по една, отварям темата-каталог с дизайнерите, разглеждам им резюметата и ако някой/някои ми грабнат вниманието отивам на индивидуалните им теми, за да се запозная по-подробно с дейността им - цени, срокове, отзиви от клиенти и т.н.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Аз реално не съм споменал, че HTML е език. Добре така ще се изразя - HTML редактор и PHP програмист. :)

HTML е реално език, но не и програмен.
AMitrev е прав. И е така според уикито. :)
 
От: От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Защо не се направи по една подобна тема за всеки вид професия/дейност - програмисти, дизайнери, копирайтъри...? В темата всеки фрийлансър да се представя с по няколко изречения и да дава линк към свои проекти/работи. Разбира се ако желае всеки може да си отвори и собствена тема и да даде линк към нея.

Така на мен, да речем, ми трябва дизайнер и вместо да преглеждам всички отворени теми по въпроса една по една, отварям темата-каталог с дизайнерите, разглеждам им резюметата и ако някой/някои ми грабнат вниманието отивам на индивидуалните им теми, за да се запозная по-подробно с дейността им - цени, срокове, отзиви от клиенти т.н.
Да, аз исках да създам нещо като листа, но това е добро предложение. Като стане дума за нещо - да има нещо като мембърлист, който да класира кой в каква област е добър с рейтинги. Това е добра идея и за Премиум акаунтите. Няколко поста и може да се родят много идеи. Това беше и част от идеята на темата, но главната си е все още за намирането на такива хора. Мерси на хората, писало на лично. :)
 
От: От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Защо не се направи по една подобна тема за всеки вид професия/дейност - програмисти, дизайнери, копирайтъри...? В темата всеки фрийлансър да се представя с по няколко изречения и да дава линк към свои проекти/работи. Разбира се ако желае всеки може да си отвори и собствена тема и да даде линк към нея.

Така на мен, да речем, ми трябва дизайнер и вместо да преглеждам всички отворени теми по въпроса една по една, отварям темата-каталог с дизайнерите, разглеждам им резюметата и ако някой/някои ми грабнат вниманието отивам на индивидуалните им теми, за да се запозная по-подробно с дейността им - цени, срокове, отзиви от клиенти и т.н.
Това ще е една визитка на форума и производителите в него. И ще е много удобна на консуматорите. :|
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Във freelancer.com (сайт, който активно ползвам) има рейтингова система за всеки работодател и работник (freelancer). Освен мненията от типа "много точен", "добра работа" и тем подобни, има и оценки по различни показатели като "в бюджета", "навреме", "професионализъм" и тем подобни. Най-важният показател, обаче, е процентът плащане (т.е. колко от договореното ти е платено). Това е най-явното доказателство, че си си свършил добре работата (ако си freelancer) и работодателят е бил доволен. Освен тези оценки там има възможност да ги видиш диференцирано само в конкретните категории като "PHP", "HTML" и т.н. От изброените неща тук в Предприемач го има само първото (iTrader), което приравнява добре свършената работа за няколко стотин лева на бартерната размяна на линкове. С този показател трудно някой може да добие сериозна представа за дадения човек и неговата работа. Затова има голяма предпазливост (основателна) у купуващите и продаващите тук. За да има спокойстие трябва да са очевидни размерите на сделките (някаква диаграма или стойностна оценка), а не да виждаш някаква (невинаги пълна) информация само като щракнеш да четеш темата към всеки позитивен или негативен iTrader. Ако някой досега е правил читави сделки за немалки суми, трудно ще тръгне да те менти за 20лв. Новите работодатели или купуващи, естествено, трябва да предплащат за да докажат коректността си.

П.П.:
HTML е просто файлов формат по подобие на TXT, PDF и тем подобни.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Аз избягвам такива спорове но виждам, че давате много грешни примери и съвети на човека. Щом тепърва ще започваш да се занимаваш с това трябва много да внимаваш. Той опита ще те научи като се опариш няколко пъти. Искаш портфолио, може да се изисква някавка задачка или да се препоръчка от възложител на прокет и отзивите му. Защото често се оплюва (freelancer) от възложителя на проекта, най-често срещаното е (предния програмист беше несериозен .... програмиста се отказа .... и т.н). Трябва да се гледат и двете гледни точки. Аз настина съм попадал на много пренециозни възложители който искат много, а като стане дума за плащане и започват да се услушват и да те мотаят и после искат от теб да си коректен. Може и следната ситуация не ти плащат прокета или ти казват клиента като си плати те мотаят до дупка. Има и друга ситуация примерно прогамиста започва да ти вади от 9 кладенеца вода като го накраш да свърши нещо. Най - зле са тези псевдо програмистите където правили прокета маза ли мазали и клиента ти казва абе той проекта е недовършен и ти като видиш какво е правено и трабва да се напише на ново и ..... работа е на никъде. Най- добре е когато се подбере екипът или човека за работа е да се сработите заедно, това е най-вазжното от всички!!! Ако се сработите всичко ще си върви по план.
Не е нужно да му бяснявате на човека какво е език за програмиране или какво е мета опсателен език и там подобни глупости!!!!
Най-много ми харесва това с html, че е файлов формат.
@Unwise не зная как работиш само с PHP и Mysql. (Не искам да се заяждам с теб!)

@Blinky За теб ти трябват хора който трябва да имат следните познания ако ще се изгражадт web сайтове. Трябва да знаят следните неща HTML, CSS, Javascript. Някакъв javascript framework (jquery, mootools). Да може да работи с някой от извесните CMS системи, платформи за онлайн търговия (Opencart, Magento ...), някой сървърен език (PHP, Java, C#, Perl)
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

@Unwise не зная как работиш само с PHP и Mysql. (Не искам да се заяждам с теб!)
Не съм сигурен, че ти разбирам (не)заяждането (спокойно, трудно се засягам), но за да бъдем точни работя и с компютър :)
Ако в (не)заяждането визираш, че няма как да мина без HTML, това е абсолютно невярно. Имам PHP скриптове писани от мен, които нямат нищо общо с HTML. Обикновено се пускат с cron когато трябва или ръчно по желание на ползвателя.
А гореспоменатите оценки и коментари трябва да са в сила и за поръчващия/клиента. Ако камара хора са недоволни от даден работодател, няма как да наеме лесно някого. Това, че той дава парите не го прави по-важен.
Сега се сетих и за друг показател, който пропуснах да спомена по-горе - повтаряемост на отношенията, т.е. дали с някого си работил повече от веднъж. Ако един си го поръчвал или си работил за някого повече от веднъж, то следва, че сте били доволни един от друг, т.е. читави сте.

П.П.:
Мога да пиша и JavaScript, но предпочитам да е за по-прости неща, а по-сложните предпочитам да ги възлагат на друг.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

Хайде пак да попиша малко.
Да дам съвет на възложители и изпълнители. Аз работя по следния начин: Направил съм си системка нещо между проект мениджър сиситема и счетоводна система. Системата съм си я писал за следните цели. Да мога да следя през кой месеци е натоварено и има работа (кои са мъртвите месеци ..), Да следя кой възложител какви проекти ми дава сроко за изпълнение цена и там подобни. Има си и отчети и каса. Може да видиш по месеци какви приходи и разходи имаш. Имаш си отчет по клиенти може да видиш кой клиент колко проекти ти е възложил колко пари си изкарал от него. Също се гледа и движението на проектите може да си засечеш кой възложител те бави или имаш нереализирани проекти или са в застой. Което на мен лично много ми помага да си избирам с кой възложител да работя. Също така ми помага и при работа с проектите. Защото аз не съм спецеалист по всичко (За изработка на дизайн на възложителя му препоръчвам дизайнер с който съм работил и знам, че е сериозен и си върши качествено работа. Дизайнера прави дизана той му плаща и след това аз го кодирам до html и css и го интегрирам), за SEO също имам възложител който знае какво да прави и преоръчвам него. Аз си разбирам от HTML, CSS, Javascript и PHP, различни фреймуркове... . Така възложителите остават доволни.
Аз така работя и съм си направил системата за лично мое улеснение. Надавям се да съм бил полезен с това като за възложителите, така и за изпълнителите.
 
От: Има ли програмисти и разбирачи? PHP, HTML, Flash

При регистрирани да няма

, или поне един?

:shock:
То бате има, но практиката ме е учила да препоръчвам хора, които наистина са се доказали. Иначе ти обираш срама пред някой, на който си препоръчал човека. Сори, че така звучи, но така се случва последно време. Като гледам някои (не и тук де - във форума) хора как не им се работи, направо се чудя какво мислят да правят като цяло. На мен това ми е притеснението, предимно.

@florinadev, да, съгласен съм с теб. Трябва ми за доразработки и настройки, не толкова за цели сайтове. Но е хубаво и да могат де.
 

Горе