Като европеец може да купуваш само етф търгувани на европейски борси. Може да ги познаеш по това, че в името имат UCITS ETF.
Е, могат да се купуват и други, но през опции. IB нарочно заключва повечето функции защото знае, че 90% от потребителите си губят парите от незнание. А заклюените възможности са високо рискови. В товя случай се опитваш да отключиш търговия с Опции в/у индекси. А с този тип инструменти може много да се вътриш, ако не разбираш. Дори боркера може да ти разпродаде други позиции за да ти покрие загубите.