Инвестиране на 20 000 лева ?

От: От: Инвестиране на 20 000 лева ?

@gangster
Ми затова се присъедених, некак си, ми е по-уютно между свои!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не ни подценявай, Кожухаров ;) Отчети за паричните потоци, за приходите и разходите с подробна разбивка по пера искаш ли или само баланса ти е достатъчен?
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Аз Вас не Ви подценявам!Защо Вие мен ме подценявате?;)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

О.К.
Само имам, един несъщесвен въпрос, щом знаете: "истинския бизнесмен тръгва от кофите и намира начин да прави пари" и "България, и в на други места можеш да започнеш с тази сума" как сте финансово, колко по 20 бона вече имате?

Питай ме след 10ини години щи кажа, че още съм на ниво малко по-лъскави кофи :D

Но бъзика на страна де - с 50-100к действително е странно да говорим за старт и то за малък бизнес. Всмисъл там възможностите са много, въпроса е какво може да се направи ако имаш само 20к. Това че при вас не е тръгнало с такава сума нищо не значи, то и шанса си играе много роля и много странични фактори.

Имам познати, дето преди 10ина години точно със заем от 20к тръгнаха - квартално магазинче 3х3 метра. Ама въпроса беше (!), че по онова време всички продаваха ментаци на напитките, или ги разриждаха... или какви ли не шмекерии. А те пуснаха оригинали, което си беше голямо чудо за тогава. И в следствие на това целия квартал се изсипа там и така няколко години, докато се усетят другите. А до тогава кварталното магазинче стана цяла верига :)
Шанс, ама па не е невъзможно...
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не ни подценявай, Кожухаров ;) Отчети за паричните потоци, за приходите и разходите с подробна разбивка по пера искаш ли или само баланса ти е достатъчен?

А сакън недей дава отчети, че после ще ни разлепят из НАП и под снимките ни ще пише: "Wanted! 25% commission reward" :D
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

@against
Мерси за отговора!Прав си, през 90-те години ставаха чудеса..., но от тогава насам чудесата, все не се случват!Иначе да си жив и здрав, ще те питам след 10 години, а до тогава може и лично да се познаваме!:)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

@gangster
То и сега, снимката ти се вижда, от какво се притесняваш?;)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не съди за другите по себе си ;) Свят пъстър, хора разни..
Кожухаров, ще споделиш ли какъв беше твоят неуспешен бизнес и защо според теб не потръгна?
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

@Caprice
Не благодаря, няма да споделя, Caprice и невиждам защо..., но си невнимателен, писах, че става въпрос за няколко бизнеса...;)
@Caprice
Нямаш ли с какво, да си играеш, та си се захванал с мен...?:)

@Caprice
П.П.
Прави бизнес, Не война!
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Колега, имаш цялото ми уважение, НО:
1."20 000 лева са си 20 000 лева оуууу
не били достатъчни...
предостатъчни са за 2-4 отделни малки бизнеса!
Това че някой няма акъл или го мързи не означава че не са достатъчни!" , със същия успех мога да ти дам на ръка 5 лева, за да стартираш нов частен бизнес...Не ми се влиза в детайлни сметки и доказателства, просто споделих личен опит!Вярвам, че ако се познавахме лично, нямаше и да предположиш за липсата ми на акъл, както и за наличен непреодолим мързел...;)Иначе по принцип си прав, че който иска да постигне нещо, просто го постига!:)

Ако ти ме познаваше лично щеше да знаеш че съм започнал бизнеса си с по малко от 5 000 лева... имал съм само идеи и желание за успех... на мен мързел не ми липсва никак, даже имам за раздаване... но с малко акъл и мързела не ми пречеше :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Относително е. И аз знам хора, които с 500 лева и сергия почнаха и в момента имат доста пъти по 20к. В момента ситуацията е друга

каква е ситуацията в момента?
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Ситуацията е че по това време границата със Сърбия и Македония си беше отворена и постоянно прииждаха автобуси. С камиони се прекарваха секви боклуци от илиенци натам. Откак влезнахме в европейския замря.
П.П. Говоря ти за конкретния случай
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Откак влязохме в европейския... много бизнеси умряха...
уж за добро го правят... лошото е че големите растат, малките умират...
все още има на къде да се провре човек, но скоро ще запушат всички дупки:)

Все пак в момента има много възможности
Няма мито за европа, има много стоки които на 600 километра от тук са повече от двойно по евтини...
само трябва да се оглежда човек за да види.
Много неща в които ние сега проглеждаме, там вече са нещо тривиално.
Така че винаги ще има пролука за някого...
Стига да има желание и хъс...

Аз вече нямам желание за работа...
предпочитам по-спокойната работа, пред по-печелившата.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Господин Кожухаров, когато се опитвате да убедите останалите в собствената си правота е редно да покажете конкретни факти. Иначе са голи изказвания. При условие, че бизнесът ви вече не работи не виждам какъв е проблемът да попитам за него.

Относно какво имам и какво правя, това въобще не е предмет на настоящата тема.
И да, знам как се започва бизнес почти от нулата от личен опит. И не, 20к не са никак малко пари. Достатъчно са при наличие на една добра комбинация от идеи, знания, умения и шанс.

Трудно е да се започне бизнес сега, но не е невъзможно. Кризата дава възможности на тези, които знаят как да се възползват от тях.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

А колко още безброй възможности има под носа ви :).
Всяка една промяна води до възможностти, а всяка възможност до промяна.

20к дори са повече от достъчни.
Работата е там, че всеки се насочва в продукта, а забравяте другите сиситеми за да стане един бизнес бизнес :).

В същността на бизнеса, продукта е постфактум на всички системи и предприемачите най-малко време отделят за него.
Съсредоточете се върху това да задоволите потребностите на хората, проучете пазара, създадете стратегията и плана за действие, чак тогава мислете производстово на продукта.

След като създаде бизнес плана и имате някой в главата и можете да продаваш, ще осъзанете, че пари се намират изключително лесно и бързо, поради факта, че концепцията за твоя бизнес се продава сама, но да не го обърщаме на лекции по предприемачество и инвестиране.

Относно инвестирането на тези 20к, прави се едно диверсифицирано портфолио, от БГ акции. Голяма част са под счетоводната си стойност, а преспективите за разтеж са идеални.
Хайде със здраве :)
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Откак влязохме в европейския... много бизнеси умряха...
уж за добро го правят... лошото е че големите растат, малките умират...

Абе това с окрупняването, може би и то да си има цака, просто променя правилата на играта.
Значи тука е много честа практика човек сам да направи бизнес и фирмата да си е 100% негова. Докато по големите страни май не е точно така. Май няма такъв филм шефа да е един и държи 100% от фирмата, ми нещата се правят само с инвеститори - и шефа държи мажоритарен дял, но не и всичко. Понеже няма как иначе да удържиш на натиска на големите или пък да се развиеш при такава конкуренция. Трябва някой да ти налее парите.
Та нищо чудно с окрупняването и тука да стане същото - не че малките ще изчезнат, просто правилата се променят.

Тия Мегалан разправяха, че точно по тая причина са се продали на Ментел - защото другите им правили дъмпинг на цените, па можели да карат така с години. И ми е чудно неможеше ли да си продадат част от фирмата на някой фонд срещу инвестиции... Щото така напрактика ги изядоха...
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Against, отностно собтвеността на запад около 70%-80% от фирмите са eднолични, 10-15% са някакви огрничени дружества и забелжи под 20% са корпорациите, коiто създават над 80% от националния продукт и при нас що годе е така, така че всичко е както си му е реда :D
 
Последно редактирано:
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Аа... ми може, мойте наблюдения са предимно от ИТ бранша и тия дето ги гледам са все разни такива :) Та може и да бъркам в сметките :D
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Е не бой се аз и другите сектори гледам и там са що годе на същия хал, максимум разраснали се до семеен бизнес и всички са се юрнали да бачкат, че да намаляват разходите, както навсякъде по света.
 

Горе