Инвестиране на 20 000 лева ?

От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Като говорим за 20 000 лева,има 2 вида хора:
1.Имаш 20 000 лв. и нямаш идеи
2.Имаш идеи нямаш 20 000лв.
Именно тези два типа хора могат да си сътрудничат и да си помогнат взаимно.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Един съвет.БЯГАЙТЕ надалеч от ортаци.Най-добре е да се бачка соло.
Като говорим за 20 000 лева,има 2 вида хора:
1.Имаш 20 000 лв. и нямаш идеи
2.Имаш идеи нямаш 20 000лв.
Именно тези два типа хора могат да си сътрудничат и да си помогнат взаимно.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Ако някой се надява само с пари да изгради бизнес... няма да стане. "Трябва да се бачка, за да има пачка" май така беше текста в една песен. Пари се изкарват, трудното е да знаеш как да ги опазиш и направиш повече.

Според мен има 3 варианта да имаш пари:
1. Работиш за някой и спестяваш ако можеш
2. Купуваш нещо и се надяваш да изкарваш пари или след време да го препродадеш
3. Правиш си бизнес и бачкаш за себе си

С 20 бона в България може да се направят много работи, но с мързел нищо няма да се постигне. Ако имаш ясна цел и идеи, но без пари... все ще намериш от някъде след като представиш плана ти. Все пак последно време много нашумяха и тука т.нар. Бизнес ангели, които финансират нови фирми и идеи.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Както Амун каза дупките за провиране все повече намаляват. За последните 20 години съм се занимавал с какво ли не и винаги идеите са ми били повече от парите, почти всички бизнеси съм започвал с под 5000лв. Проблема е че дори и аз вече не виждам перспектива за правене на бизнес в БГ. И тук не опират нещата до 5 или до 20 000лв вече в БГ и със 100к ми се струва че няма живот. Бизнес обстановката за последните 2 години толкова рязко се влоши че няма на къде повече. От септември всички фирми регнати по ДДС трябва да сменят за пореден път касовите апарати от догодина и останалите. До края на следващата година ще са фалирали над 50% от дебните фирмички които сега едвам оцеляват. Много скоро след това в БГ ще останат само малка част от силните български фирми и големите международни хиени - дребният бизнес в БГ ще се свие до дребни занаятчии чиито бизнес не е апетитен за големите акули. 97-ма положението от финансова гледна точка беше по тежко но тогава в хората имаше надежда сега вече няма и надежда.
Ако някой преди години ми беше казал че политиката на едно правителство ще ме направи емигрант щях да му се смея много сега се надявам догодина по това време да ви пиша от чуждоземно ИП.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Ехе тая държава 20 години я "управляват" БСП, сега дошъл Бойко за 2 години и той виновен.

Естествено, че е по-лесно, когато не се плащат данъци и всичко става под масата, ама то заради това стигнахме до тука.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Извода ти е много правилен жалко че всъщност не го осъзнаваш, както и че още няколко милиона които като теб още не са го разбрали.
Освен това комунистите управляват от 22 години не виждам поради каква причина изключваш последните 2. И ми е много чудно какво различно виждате в това управление та се заблуждавате че е по различно, като изключим можеби това че е още по безидейно.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не е Бойко комунист, даже никак :) Иначе нямаше да я има тая яростна опозиция срещу него по всички фронтове.

Но това е стратегията на комунистите - да го изкарат Бойко същия боклук като тях, та нормалните хора да си кажат - всички са маскари и да не гласуват. И съответно те да се върнат с гласовете на бабичките.
И тая стратегия работи, само гледайте как още на следващите избори БСП и ДПС ще се върнат във властта.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Най голямото постижение на гявола е че е убедил хората че не съществува. Същото е и с бившият масажист на бай Тошовите уши и куфаро носач на Н.В Симеон 2 - успешно излъга половин БГ че е нещо повече от тях.
Има една приказка може да лъжеш малко хора дълго време или много хора за малко време, но неможе да лъжеш много хора много време.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

а едитнах :D
20 хиляди са добри пари, ако имаш гениална идея пожелавам успех!
 
Последно редактирано:
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Момчета и момичета :)
Първо се прави име и чак след това идват парите, дори и да не ги искаш те идват :)
Отдавна съм в търговията и всички които нямаха търпение, вече ги няма. Всички които не играеха честно с партньори и клиенти, вече ги няма.
Това важи и за всяка една професия, имаш ли име никога няма да останеш гладен.
И най-важното е да знаете какво искате и в един момент ще го получите.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Инвестирането на Форекс не е добра идея. Освен ако не си от онези 1-5%, които печелят или от онези под 1%, които печелят значително :)

Ако ще инвестирате във финансови инструменти - по-добре в акции дългосрочно - рискът е много по-малък от играта на Форекс (въпреки, че пак има значителен риск).

Мнението не е препоръка за инвестиране (или за неинвестиране).
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

среднопретеглена годишна доходност от 5.40%

Източник

Аз ли нещо не съм разбрал или наистина някой си е купил финансов инструмент с доходност 5.4% на година?

В момента банките дават лихви по кредити до 7% годишно! Каква е тази мизерна лихва от 5,4% и защо някой ще губи по 1.6% годишно заради някаква уж малко по-голяма сигурност (вероятността банката да фалира е горе-долу колкото вероятността да фалира държавата - т.е. много малка)?
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Не съм казал, че са супер-дупер яки и доходоносни. Не им знам колко им е лихвеният процент и ме мързи сега де се ровя, но този който си цитирал е бил рекордно нисък: Цък

Доходите от ДЦК не се облагат с данъци (ако вложиш примерно 1 милион лева си вземаш чисти 54к). За доходите от депозити в търговските банки не знам как е.
 
Последно редактирано:
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

Доходите от депозити в европейските банки са необлагаеми (вкл. и в българските банки). Ако вложиш 1 милион лева лихвата ще е повече от обявената на сайта на банката (над 7%) и това значи, че ще спечелиш чисти 70 хиляди лева за една година.
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

айде пак на нов глас - предлагат ми офлайн инициатива, мястото - в центъра на студентски град е помещението, нещо с връзки тънко ще мине за наема,
като цяло става дума за 15-20 000лв общо пари (разделени между съдружниците де). за сега не е много ясно какво да е

вие бихте ли се хванали с нещо подобно?
някой тук правил ли е офлайн бизнес? понеже баща ми си фалира като пич наскоро и вика- "луд ли си, бизнес в бг - няма такова животно"

ще следя с интерес
 
От: Инвестиране на 20 000 лева ?

има6 изли6ни 20000 ........... заложи на това барселона да стане европейски 6ампион и след половин година 6те има6 около 50000 или купи 2 къщи в куба на брега на морето и след около 10 години вероятно 6те струват над 1 миллион долара
 

Горе