Инвестиция

Извинявай, но на колко години си? Разсъжденията ти биха били идеални ако си на не повече от 5-7.

Също колко често се налага на човек да се премести да живее в София?
До колкото чувам из приятели никой няма да остане в България
и той с търговия от няколко хиляди години.
Ако ви кажа на колко ниска надценка работи, няма да ми повярвате
Всичко което си мислиш е грешно.
И за празните сгради, и за това, че никой нямало да живее в България и за това, че ако се занимаваш с препродажба на ненужни стоки (каквито са наркотиците, опс цигарите исках да кажа). А относно надценката - ще ти повярваме. При тези стоки е нормално да има малка надценка.

Аз ти предлагам да не се занимаваш с това. майка ти ще си реши сам ас какво иска да се занимава (проблем е, че не знае въпреки, че е в търговията от толкова време). Предложих имот защото е най-ниско рисков и не се изискват знания за поддръжка.
 
Здравейте отново,
търсих някой, който да се занимава с SEO и попаднах на https://www.theseo.bg/. Разгледах вчера сайта и попаднах на цени от порядъка на 1000 лева, ама днес влезнах пак да видя контакти и т.н. и да проверя пак цената, но така и не намерих къде я гледах тая цена... Та някой знае ли това е месечна такса или се плаща само веднъж? Също така гледам, че имат и офис, който смятаме да посетим аз и майка ми в най-скоро време. Някой използвал ли е техните услуги или да е чувал дали са добри в работата си? Също мисля да използвам домейн и хостинг от https://www.hosttox.com/. Някакви препоръки?

Тия сео оптимизатори за пунта мара само зимат пари а резултат не обещават. Ако майка ти има излишни 1000лв може да им ги дадете, а после квото стане :)
 
Младеж, прави са изказалите се по-горе колеги.
Явно си доста млад, съдейки по изказа и подреждане на словореда в изреченията.
Похвално е, че искаш да вкараш в семейния бизнес иновативното чудо наречено "интернет търговия", но имай на предвид, че нямаш ли опит в тази материя, си обречен.
Първо чети, ама много чети. Питай, разпитвай, гледай кой какво прави, търси си ниша, макар, че няма лесна свободна ниша към днешна дата да го знаеш. Не, че всичко е заето като бизнес, но с влизането в интернет дебрите попадаш в "море" от пазари, но и в огромна конкуренция. Не си ли подготвен-не вярвам да имаш успех.
Човек е силен в това което може да прави, а в случая не виждам ти или твоята майка да имате макар и бегли познания в интернет търговията.
При теб виждам хаос и неподредени мисли.
До колкото подразбирам от писанията ти, ти все още не си решил какво ще продаваш, как ще го продаваш, по какъв начин?
Нямаш съществуващ магазин, а търсиш SEO оптимизатор???
Какво да ти оптимизира тоя SEO гуро, който за мен лично е крайно не извествен, съдейки по портфолиото му. Кое да оптимизира?
Не съм чувал за сайт създаден днес, да излезе на първо място, ако не се рекламира с пари и то не с малко.
Степенувай си приоритетите. Карай стъпка по стъпка, не тичай пред магарето.
Това е от мен, като съвет с който не си длъжен да се съобразяваш.
Желая успех!
 
Така и не мога да разбера - какъв е проблема?
 
Проблемът е, че след няколко дена като и се наложи да бутнат склада и тя дори и да го направи на друго място, сегашните и клиенти няма да я гонят из София да пазаруват от нея, а ще останат да си пазаруват на борсата, на която мама продаваше - на нея има още един човек, който препродава цигари и алкохол на едро и на тях ще им е по-добре от него да пазаруват, от колкото да харчат гориво да ходят до някое друго място. Сега ще кажете, че ще си намери клиенти като смени местоположението - е не е толкова лесно да накараш някой магазин да пазарува от теб, при положение, че е създал връзки с друга фирма и т.н.

Относно идеите, които дадохте - предадох ги на майка ми и тя се съгласи с Вас и каза, че наистина цигарите и алкохола няма да са толко търсени и такава инвестиция няма да е нужна. Също така както бях споменал в началото на темата - тя партнира и с една фирма, която има и доста магазини в София и тя е помогнала за направянето на няколко от магазините. Предложих и да се направи един сайт на тази фирма, което мисля, че вече си заслужава и тя каза, че ще говори с колегите относно това.

Предложих и да купи няколко апартамента, както повечето от Вас предложиха и каза, че ще помисли и за това.
Да попитам, ако мама купи да кажем 3 апартамента в София, дали ще си заслужава да си направим собствен сайт, в който да предлагаме всичките апартаменти, които имаме. Също така ще ги пуснем и в сайтовете предназначени за това, но дали все пак ще си заслужава да се направи сайт? Мисля, че ако сайтът достигне до правилните хора и наистина им грабне вниманието ще бъде голям плюс?

Относно SEO оптимизацията - какво се случва, ако кажем спрем да плащаме за SEO 2-3 месеца след като сме направили първата покупка на оптимизация? Сайтът ще спре ли да бъде на едни от първите места, ако въобще ще бъде?

Мерси за всички, които се включиха в темата!
 
Последно редактирано:
Сайт в никакъв случай - абсурд. Това ще са излишни пари. Просто предложете висока комисионна за брокера, който успее да ги продаде. Иначе на мен ми се струва цялата тема много странна. Дано да се наредът нещата. Успех
 
Последно редактирано:
Относно SEO оптимизацията - какво се случва, ако кажем спрем да плащаме за SEO 2-3 месеца след като сме направили първата покупка на оптимизация? Сайтът ще спре ли да бъде на едни от първите места, ако въобще ще бъде?

Далеч си от SEO оптимизацията, забрави за нея.
 
на мен ми се струва цялата тема много странна
Не е странна:
Толкова години не е направена диверсификация на печалбата;
При първи признаци за оспорване на терена не е потърсен вариант - какво правим, ако изгубим.

При тези приходи може да се намери място на същата борса. Дори би могло да се откупи част от борсата.
 
Закупуването и даването на апартаменти под наем според моето мнение е нулев бизнес. Под наем се дават не нови, а употребявани апартаменти от собственици, които не са готови да се лишат окончателно от тях (защото може евентуално да им потрябват в бъдеще).
Даването на нов апартамент под наем означава, че последният ще бъде разбит малко или много. След това ако се реши да се продава, то ще трябва основен ремонт, който нищо чудно да излезе на стойност може би около година плащания наем! А и наематели, които натоварват сума ти разходи (от ток и вода) преди да изчезнат за чужбина - това също е вариант, който понякога се случва.
Апартаменти се купуват за да се блокират пари и да се защитят от евентуална инфлация, фалит на банка или просто фалит на фирмата на собственика. Не трябва да се гледа на апартаментите като на вид инвестиция. Иначе строителните предприемачи няма да продават апартаменти масово, а и ще ги дават масово под наем. Да, обаче, те не правят последното (въпреки, че подобно действие може да подведе някой евентуален клиент за покупка колко много хора вече са си купили апартаменти, когато посещава евентуалния жилищен обект на оглед)!
 
Зависи от хората на които се даде апартамента. Едни могат да го разрушат, други да го направя така, че да им е приятен за живеене, респективно - подобрят.
 

Горе