Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Здравейте, пиша ви тук, защото имам малко въпроси. Значи мъжът ми иска да започне собствен бизнес с стоки от китай, по специално техника, от сорта на телефони реплики, навигации и таблети. Това, което му трябва като фирма, финанси и материална база за работата може да го набави, както има и познати за изработка на сайт и т.н. Но остава въпросът със стоките, производители, кои са качествени, кои са лъжливи, цени, докарване до България, мита, ддс-та и т.н. Може ли някой да ни даде малко разяснение в тази леко тъмна картинка за да се ориентираме и да почваме да действаме? Благодаря ви!
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Съвета ми е да смени нишата, точно тази е пренаситена с контрабанда, което е нормално, няма вариант да работи по правилата, да дава гаранции, да плаща мито и ДДС и да е успешен(говоря за тази конкретно ниша и визирам съпруга ви) да не говорим за маркировка CE и ROHS , които производителите/търговците на реплики нямат- в Китай всяка Фирма твърди че е производител, и след като платиш почва да търси доставчик, а вероятността да попадне на производител, които ще му продава малки количества с качество и гаранции е минимална. Все пак разгледайте резултати от http://www.baidu.com/ -китайския гугъл 9търсете с транслейтър, а е неизбежно при търсене да попаднете и на alibaba- най големия тъговски портал в света, но там има много уловки за начинаещи и затова ви препоръчвам china.alibaba.com което е варианта на търсачката на китайски и цени в юани 6.3 приблизително за долар, регването обаче е на китайски за разлика от алибаба.ком където е за чужденци.
Сигурност: изисквайте лиценз за експорт на фирмат(повечето фирми нямат) като това не е достатъчна гаранция за сигурност, фирмена валутна сметка с данни на фирмата като в експортния лиценз и мн. др. които ще научите ако първата година ви е успешна.
Добре е да имате QQ комуникатор-това е китайския скайп :)
А и е добре да прочетете малко за китайската култура, празници, обноски, ако смятате да градите дългосрочни отношения.
Доставки: електрониката е обикновено от областа Гуандонг и по специално технологична промишлена зона Шенжен , малките доставки са с China Mail i Hong Kong Air Mail (ако ще развивате дребна търговия) . за пратки в границите на 20-100кг DHL е лидер за доставки Китай-източна Европа при условие че китайска фирма изпраща пратката а вие плащате на фирмата(имат отстъпки до 80% при пратки с отправна точка хонг конг и е въпрос на договорка колко процента ще си приберат за тях.
И друг добър вариант са карго агенциите занимаващи се с групажи по въздух с агентски компании в Китай-в този вариант пратките са изгодни ако са над 100Кг.
Ама това е много малка част от необходимите знания-направо е добре да мислиш като китаец(по голямата част от правилата, както и етикета при ,,западната" международна търговия не важат.
Разбира се трябва да сте запознати с англосаксонската терминология за условия на доставка, плащания и др, но ви препоръчвам месец два само да четете, преди да изхарчите пари.
Подчертавам-това е за сравнителнио малки обеми на внос, при средни и големи, правилата са други и ако ви интересуват ще ви отговоря, затова и не засягам групажен и контейнерен транспорт от там.
И всичко това не важи ако ползвате/предлагате дропшип
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Може ли някой да ни даде малко разяснение в тази леко тъмна картинка за да се ориентираме и да почваме да действаме? Благодаря ви!

Писах ти с координати на човек, който е запознат с обстановката и може да ти помогне!
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Тия координати само за този тип стока ли са или за попринцип всякаква от Китай, че и аз имам интерес?
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Сайтове които не изискват регистрация, работят с ПейПал, правят малки доставки. Китай?
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

И за мен въпроса представлява интерес, който има информация нека сподели.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

++++++++++++++++++++
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Поинтересуваж се в нета за ТаоБао и агентите - това са посредници които ореждат да си купиш стоки на ниска цена понякога по ниска от цените на изложенията в китай. Заплаща им се процент които стига до 10% в зависимос колко е добър агента. Той освен че орежда да си купите стоките на ниска цена, орежда транспорта - контейнери , кораби полети митници и т.н - отва е от китайска страна.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

ТаоБао е много,много скъп сайт.Просто ти трябва човек в Китай,който да купува и изпраща.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Трябва да отидеш първо до Китай, иначе цените на телефоите , ако се занимаваш с телефони примерно> репликите са по 10$ до 40$, а оригиналните такива до 150$ примерно за galaxy s5, ако купуваш от завода там, където ги сглобяват, но ти трябва вътрешен човeК.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Samsumg s5 за 150 долара...Да бе да...Наясно ли си че самсунг дори за 1000 броики няма да те отразят?
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Здравейте и от мен! Аз имам сходен въпрос - при покупка на стоки от Китай - как да разберем дали попадат под погледа на институциите относно лицензите... давам пример:
Искам да купя чрез моята фирма раници с цел препродажба - самите раници имат изписани думи например "Spider man" и "Hello Kity" (надявам се че се сещате) и визуално подсказват за тези филмови герои... Та тези раници могат ли да се продават свободно или ще ми ги конфискуват ако нямам официални разрешителни от някой друг?
 
От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

Здравейте и от мен! Аз имам сходен въпрос - при покупка на стоки от Китай - как да разберем дали попадат под погледа на институциите относно лицензите... давам пример:
Искам да купя чрез моята фирма раници с цел препродажба - самите раници имат изписани думи например "Spider man" и "Hello Kity" (надявам се че се сещате) и визуално подсказват за тези филмови герои... Та тези раници могат ли да се продават свободно или ще ми ги конфискуват ако нямам официални разрешителни от някой друг?

Обърни се към някои като мен, който да ти ги вкара, ако това е възможно и да ти ги продаде на теб, та след това ти си ги прави каквото искаш. Ще имаш документи за произход и няма да те вълнуват тези неща. Относно другия въпрос, просто няма как да ти отговоря, понеже това е спецификата на това което правя. Проверка ще имаш почти 100% сигурно е. Ако ще вкарваш да продадеш 5 или 10 раници, никои нищо няма да ти каже, стига дейността на фирмата ти да го позволява.
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

5-10 незнам, но 20-30 може би... затова не искам да "сгазя лука" ;-)
 
От: От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

понеже това е спецификата на това което правя. .

може ли да ми разкажете за Вашата дейност (на лично)... сериозно искам да продава стоки от Китай, но доста от тях имат външен вид, надписи или други подобни, подсказващи за Марки и лицензирани стоки
 
От: От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

може ли да ми разкажете за Вашата дейност (на лично)... сериозно искам да продава стоки от Китай, но доста от тях имат външен вид, надписи или други подобни, подсказващи за Марки и лицензирани стоки
Не бъдете толкова наивен.
 
От: От: От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

uphero
не схванах коментара??
 
От: Искам да започна собствен бизнес с стоки от Китай

добре, но искам да набавя информация - а до момента почти нищо...
какви са критериите за подбор на стоките - кои се смятат за маркови или изискващи съответния лиценз, как да се разграничат?
 

Горе