Искам да изкарам пари

TaloV

Well-Known Member
Здравейте,на 17 години съм и търся някакъв начин чрез интернета да си докарам някой лев :) Имам малки познания в областта за правене на сайтове...ако някой търси помощ за нещо...насреща съм!Мерси
 
Добре дошъл в нашият форум и ти пожелавам приятен престой тук.:)
А за това за изкарване на кинти, поразрови се из форума, попрочети, и после се разоди и виш кой пазар ще ти лепне.:) Всичко е четене и практика, останалото ще си дойде от самосебе си.:)

Успехи..
 
TaloV каза:
Разбрах вече...продължам да се ровя ;)

Съвет : Избери един начин за правене на пари и се усъвършенствай в него. Не опитвай от всичко защото накрая резултата ще е манджа с грозде.
 
А ето ти и рецептата на Limoeg:
Правиш онлайн сайт за продажба на ябълки. Свързваш се със склад на едро за ябълки и се уговатяш с този склад за цена на една ябълка - 1лв. Слагаш цена на ябълката в сайта ти 5лв. Имаш клиент - той ти плаща 5 лв за ябълката и ти дава адрес на който да си я получи. Пращаш на склада на едро 1 лв и адреса на клиента ти. От склада на едро опаковат ябълката и му я пращат от твое име с пакет с логото на твойта фирма. И всички са доволни а ти печелиш 4 лв. DropShipper-и се наричат тези които пращат стоката на клиента от твое име. 99% от сайтовете в света ползват дропшипъри. Ето това е онлайн търговия.
Така се правят ПАРИ приятел.
 
5 пъти ли надуваш цените на продуктите които ти продаваш бате ? Не в всяка ниша може да се оперира с толкова голя марж 8)


П.С. Както не веднъж съм споменавал с афилиейт програмите ще спечелите по малко отколото ако продавате продуктите директно но се за нимавете само с маркетинга и не се налага да се мисли за такива неща като билинг, фрауд, проблеми с шипинга...

Обобщено : Рискът и сумата за стартиране при афилиейт програмите са доста по- ниски. След като натрупате опит и позиции в дадена ниша винаги може да се прехвърлите да продавате даден продукт директно от сайта си стига да си струва :wink:
 
coolice каза:
5 пъти ли надуваш цените на продуктите които ти продаваш бате ? Не в всяка ниша може да се оперира с толкова голя марж 8)


П.С. Както не веднъж съм споменавал с афилиейт програмите ще спечелите по малко отколото ако продавате продуктите директно но се за нимавете само с маркетинга и не се налага да се мисли за такива неща като билинг, фрауд, проблеми с шипинга...

Обобщено : Рискът и сумата за стартиране при афилиейт програмите са доста по- ниски. След като натрупате опит и позиции в дадена ниша винаги може да се прехвърлите да продавате даден продукт директно от сайта си стига да си струва :wink:

Ако печалбата ти от интернет търговия е 100 пъти по голяма от афилиейт...сигурно ще се замислищ дали ти трябва да имаш някой друг проблем или не. Хора - не бъдете мижитурки - рискувайте бачкайте и забогатявайте
 
coolice каза:
5 пъти ли надуваш цените на продуктите които ти продаваш бате ? Не в всяка ниша може да се оперира с толкова голя марж 8)


П.С. Както не веднъж съм споменавал с афилиейт програмите ще спечелите по малко отколото ако продавате продуктите директно но се за нимавете само с маркетинга и не се налага да се мисли за такива неща като билинг, фрауд, проблеми с шипинга...

Обобщено : Рискът и сумата за стартиране при афилиейт програмите са доста по- ниски. След като натрупате опит и позиции в дадена ниша винаги може да се прехвърлите да продавате даден продукт директно от сайта си стига да си струва :wink:

А това за маржа естествено че беше пример - средната ми печалба от продукт е около 20-30%
 
coolice каза:
Понякога не е чак толкова по изгодно да преминеш към директни продажби зависи от случая и от афилиейт програмата 8)

Добре... с две думи , ако правиш да речем 5-6 000$ на месец от афилиейт. Евала. Обаче това означава че си способен и ги усещаш нещата и в този случай автоматично значи че без проблем може да правиш 30-40 000$ на месец с сериозна работа. За начинаещи афилиейт е добре - лошото е че като изкарат 1000$ на месец и се задоволяват с това и забравят че в интернет могар да се правят пари.
 
Защото за един нормален Българин 1000$ са си много пари и то без да правиш кой знае кво, но си прав
 
inviSible каза:
Защото за един нормален Българин 1000$ са си много пари и то без да правиш кой знае кво, но си прав

1000$ ще ти се видят малко като усетиш че със същите усилия може да изкараш 3000$. Това ни е лошото на нас българите. манталитета. Не забравяйте че интернет бизнеса е световен а не е български. в нета няма "нормален българин" и в нета 1000$ не са много пари. Кой те знае че си българин? Само ти. Така че зарежи това в България колко са 1000$. Не мислете като българи.
 
Бате пак казвам прав си но просто много хора така си мислят че тея 1000$ са им достатъчни , иначе наистина може да се искарват по много пари :)
 
inviSible каза:
Бате пак казвам прав си но просто много хора така си мислят че тея 1000$ са им достатъчни , иначе наистина може да се искарват по много пари :)

Така е : всеки ще спечели точно колкото иска. Щом иска 1000 - 1000 ще са. като не иска повече....... те сами няма да дойдат
 
Аз нали написах че сме си го сметнали:

6 бутилки се продават за $179.95 комисона 40%= $71.98

Един от другите производители има дропшипрска оферта на $15 бутилката или ще спечелим $89,95 ако ги продадем за $179.95

Разликата между дрпшипър - афилиейт е $17,97 като тук трябва да включим и таксите за билинга.... което няма да доиде помалко от $5 на такава сума

За някави десетина долара в повече не си струва усилията :) разбира се има и програми при които като си развиеш сайта е по добре да минеш на директни продажби :)
 
coolice каза:
Аз нали написах че сме си го сметнали:

6 бутилки се продават за $179.95 комисона 40%= $71.98

Един от другите производители има дропшипрска оферта на $15 бутилката или ще спечелим $89,95 ако ги продадем за $179.95

Разликата между дрпшипър - афилиейт е $17,97 като тук трябва да включим и таксите за билинга.... което няма да доиде помалко от $5 на такава сума

За някави десетина долара в повече не си струва усилията :) разбира се има и програми при които като си развиеш сайта е по добре да минеш на директни продажби :)

Добре - друга сметка - няма да питам ти колко изкарваш на месец. Но приблизително средно вчички които се заниамвате с афилиейт колко изкарвате на месец от афилиейт - средно? Понеже не се занимавам с ейт и не мога да преценя - помогни - средно $500, 1000$,2000$
 
Достатъчно за да си регнем фирма 8) Най-големият който сме срещали е един руснак правеше $40-70К на месец само от една програма...


Top 10, SEO, PPC, Branding са все думички от речника ни. Така че преспокоино можем да си говорим по някоя тема която би била полезна на всички независимо на кое ниво са. Другото е просто хвалене 8)
 
coolice каза:
Достатъчно за да си регнем фирма 8) Най-големият който сме срещали е един руснак правеше $40-70К на месец само от една програма...


Top 10, SEO, PPC, Branding са все думички от речника ни. Така че преспокоино можем да си говорим по някоя тема която би била полезна на всички независимо на кое ниво са. Другото е просто хвалене 8)

Виж идеята ми е съвсем друга. Не става дума за хвалене. Просто и да искам няма да кажа колко изкарвам. Идеята ми е малко да си поотворят очите хората във форума. Имам чувството че всички са коне с капаци и някой им е вкарал думичката аффилиейт и ги спира да се развиват. Аффилиейт е за хора на които не им се работи и са готови да се задоволяват с малко и да пълнят джобовете на хора точно като тях. С техните способности ако не и по малки - но по хитри. Замисли се кое е по добре - да работиш ти за някой или 1000 човека да работят за тебе. Ако можеш да се набуташ в топ 10 по каквато и да е ключова дума и сайта ти е аффилиейт.... просто губиш. Ама губиш много яко. По добре продай там сайта за 40-50 000$ и дигни друг сайт до топ 10. Аффилиейта е КОКОШКАРСКА история. Просто това ми е мнението и го изразявам. Отворете си очите и работете.
 

Горе