Искате ли да живеете на село?

От: Искате ли да живеете на село?

Като си имаш брадичка си купуваш гребенче :lol:
Ши туриш скрита автоматична поливна система. Кога трябва изскача, полива и се прибира. Чиста работа.
Събота - лека разходка с косачката по американски и туй то.

То двора остави, ми къщата кой ще чисти?
Над 150-200 кв не си е работа. Туй е по-големия кахър..

Няма нужда от автоматична поливна система. Лятото след 19:00 часа започва да става по-прохладно и като излезеш да полееш ти става кеф от тишината, можеш да си починеш от тежкия работен ден. Просто няма нужда от такива гъзарии.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Това са пълни глупости. Явно има хора, които не са чували за генератори.

Утре ще пусна няколко снимки от лятото на къщата, в която живея и двора. Даже ще направя няколко и в зимна обстановка.

Така е, само ти си чувал за генератори, и на село всека къща има по 2. аре стига сте си говорили общи приказки. Аз ако тръгна да си купувам генератор, да слагам поливна система, и т.н за кво ми е тая къща, тя ще струва толкова много, че нема да си заслужава.
Да взема да си монтирам и слънчеви колектори и панели, може да взема да сложа и подгряване на алеята към гаража, да не ми замръзва и така още хиляди неща.


Интересно ми е, знаеш ли колко струва генератор, който може да издържи 14-15 часа да ти работят бойлер, и централна климатизация за отопление на 23 градуса поне, като отвън е -10, това на към 150 м2 разгъната площ. Аз не знам, но съм сигурен че не е малко пари.

И всичко това за 4-5 часа вечер през седмицата и 2 дни уикенд (6 месеца в годината), вместо да си бия камшика с колата още петък вечер от софия, и да платя две нощувки по 100-150 лв и това да е. И всеки път на различно място да ходя
 
От: Искате ли да живеете на село?

Имаме вила в Родопите в селце с под 100 души, тока е спирал по-рядко от града, един път се случи и да грабнаха се за това селце и до половин час бяга дошли екипите и го оправиха.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Примерно мога да ви разкажа за русенска област.
Всички пишман милионери имат поне една къща в едно градче Мартен преди няколко години беше село. Сравнително развито е. Няма цигани. Има дори и жилищни постройки ама са супер малко. Доста хора се мъчат със замеделие там.
Друго което става Ново Село Русенско. Предимствата са, че има басейн, хотел, дискотека. Минуса е че има много роми.
Иначе най-много милионери в Русе са от село Пиргово. Незнам защо се получава така. Тоест предполагам де, но не искам да коментирам политическа тема. Ако сте чували за Бобокоби. Те са собсвениците на Приста ойл. Една от най-големите русенски компаний. И доста други тарикатчета познавам от Пиргово. Въпроса е, че там не е развито много, но няма роми в селото.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Така е, само ти си чувал за генератори, и на село всека къща има по 2. аре стига сте си говорили общи приказки. Аз ако тръгна да си купувам генератор, да слагам поливна система, и т.н за кво ми е тая къща, тя ще струва толкова много, че нема да си заслужава.
Да взема да си монтирам и слънчеви колектори и панели, може да взема да сложа и подгряване на алеята към гаража, да не ми замръзва и така още хиляди неща.


Интересно ми е, знаеш ли колко струва генератор, който може да издържи 14-15 часа да ти работят бойлер, и централна климатизация за отопление на 23 градуса поне, като отвън е -10, това на към 150 м2 разгъната площ. Аз не знам, но съм сигурен че не е малко пари.

И всичко това за 4-5 часа вечер през седмицата и 2 дни уикенд (6 месеца в годината), вместо да си бия камшика с колата още петък вечер от софия, и да платя две нощувки по 100-150 лв и това да е. И всеки път на различно място да ходя

6 kW генератор за 1000 лева
Как реши, че е 5-6 часа и 2 дена уикенд като заглавието е "Искате ли да живеете на село?"?
 
От: Искате ли да живеете на село?

Кой луд да ходи да живее около русе бре ???
 
От: Искате ли да живеете на село?

AMOUN, какво му има на Русе:) Интересно, чудех се защо в това Пиргово няма роми...Четох темата, ама нямах кирилица, та сега по темата да се включа и аз: аз пък искам не село, а да го наречен градче хубаво и китно в планината или пък една къщичка скромна, скромна на Пунта Кана или пък най-добре Португалия или Испания, провинция, ммм ще си говорят сладко, сладко покрай мен, ще си излизам на топличко навън, ще си гледам градинка, кученцето ми ще бяга и ще си чаткам на лаптопа. Като ми стане скучно може да ида изпия една сангрия и да си купунясвам в Ибиса или да си релаксирам пред къщичката и да се радвам на чистия въздух, залезите, морето...И ще съм вери хепи пърсън:) Вече тук хората така са се озлобили, че малко са готините като тук присъстващите във форума /не че хваля някой, но в реалния живот толкоз готини хора, амбициозни, с позиция и т.н.не може да се намерят/, та БГ май се замислям дали е вариант изобщо. И моля, моето селце само нет бърза да има да си щъкам спокойно без АСТА и други подобни, а телевизора може да ми го оставят в музея, дарявам го този уред, бълващ манипулативни тактики и кофти новини:)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Ей туй дъртаците в тая държава са много сбъркани, много злобни, завистливи и лицемерни хора...това дори и от хора на 50 години съм го чувал че тяхното и по старото поколение са точно такива и младите хора са много по открити и приятелски настроени

На всякъде в цяла България има злобни и завистливи хора, с лопата да ги ринеш. Нема отърване.

Преди десетина дена бях умил х'аудито и съм го изплескал на улицата и некъв чичка на видима възраст 40-50 г. с рено произведено като е бил в гимназията мина и нарочно я заля цялата.

Бих живял на село ама някое западно европейско село - красота да видиш, зеленина, градинки, поддържано. Тука не.
 
От: Искате ли да живеете на село?

не, но смятам да живея в тайланд

http://fishki.net/comment.php?id=106196

реално всеки има апартамент в българия, който струва поне 120 000 лв. вила и кола, ако ги продаде може да събере около 150 000 лева, което е 100 000 долара грубо. с тая пара отива в тайланд и ги слага в банка първо в швейцарски франкове и при 6% лихва са си 500$ на месец - живот та живот като цар в топъл тайланд, а не в сивата панелка в обеля...
егати кефа, не е ли!
 
От: Искате ли да живеете на село?

Кой луд да ходи да живее около русе бре ???

Има има намират се :) Да не говорим, че и румънци се населват да живеят в русенски села. Все пак Русе е град с уникална австрийска архитектура. Имаме река. Милиарди левове се наляха в последните няколко години в заводи, реставраций, молове, инфраструктура и други. В момента се усвоява транш от 220 милиона лв. Направиха нова пречиствателна станция, реставрация на доста обекти. Русе е градът с най-много молове в България. Едни от най-големите заводи в България са русенски- Оргахим, Пристаойл, Керос, Монтюпе и др. Шивашката индустрия е супер развита - Маркам, Аристон, Карина, Топмен и др. Тука е най-известният и голям завод в света за дискотечен интериор и всичко свързано с дискотечното оборудване. Правят дискотеки в Дубай, Италия, Франция, България и др. Тука е хотела на 3-то място по-дизайн хотел в България" Космополитан" ;)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Аз откак се помня, русенлии бягат от русе.

Който имаше възможност да се махне още през комунизма.
Русе имаше за малко прогрес края на 90-те
когато румънците идваха на орди да купуват.


Там ги опушват съседите редовно, а без промишленост там си е беден район.

Невзрачна природа, мръсен въздух и безработица...
 
От: Искате ли да живеете на село?

Ела в Родопите - до нас село Червен - на 10 минути път от Асеновград, на няма и половин час до Пловдив. Селото е перфектно - има няколко хотела, ресторанти, басейни, всичкия хайлайф идва да си води любовниците там, наоколо природа да ти хвръкне граматиката. Има си всичко - вода, ток, интернет и хората там са що-годе свестни. Мангасарян почти няма, а тези, дето са там, са се култивирали. Доста пловдивчани си накупиха къщи, живеят там, а пътуват до Пловдив на работа.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Представих си във въздуха около мен как хвърчат книжки с граматически упражнения....сори не можах да се сдържа :).
 
От: Искате ли да живеете на село?

Аз откак се помня, русенлии бягат от русе.

Който имаше възможност да се махне още през комунизма.
Русе имаше за малко прогрес края на 90-те
когато румънците идваха на орди да купуват.


Там ги опушват съседите редовно, а без промишленост там си е беден район.

Невзрачна природа, мръсен въздух и безработица...

Ела ми на гости, има какво да се види, тук е северо-ИЗТОЧНА, не северо-ЗАПАДНАЛА България:)
 
От: Искате ли да живеете на село?

не знам.. ама след ония двамата от биг брадър...
някак си даже и не ми с еминава около русие

:)
те просто ви закопаха тотално...

"завиждайти кучкииии"

нали ткаа викаше оня мис русие тотал
 
От: Искате ли да живеете на село?

Бе като толкоз не щеш, кафе и в Букурещ сервират, домнуле :D

Това ми напомни, има доста приятни села в румънско, чистички и спретнати, пък са ми симпатични като хора :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Представих си във въздуха около мен как хвърчат книжки с граматически упражнения....сори не можах да се сдържа :).
:lol::lol: Това е стар жаргон от нашия край :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Аз съм чувал "ще си глътнеш граматиката" , при което си представям как някой нагъва тетрадка по БЕЛ :).
 

Горе