Искате ли да живеете на село?

От: Искате ли да живеете на село?

Къща на 10-15км от града е добър вариант.
Примерно в нашенско доста гоуемци си направиха къщи у близкото село и само гледаш разни S- и G-класи префърчат нагоре-надоле (тва у селото де).

Доволно създава и усещането че си далеч, ама всъщност знаеш, че не си.
Примерно едно такова неотдавна ми изкара акъла докато обикалях близките височинки:
url


От друга страна къщата на село означава малко или много да се позакотвиш там. Чудесно ако вече имаш семейство.
Аз все още не съм на тоя етап.
 
От: Искате ли да живеете на село?

аз на нашата вила изтрещявам на 5-ия ден. Спокойно е, има дувар близо 2м отвсякъде, никой не ми досажда, ама е скука, а и като наоколо е мизерия, хората ти завиждат за всичко. И почват да разпространяват всякакви слухове. А и селяците са си селяци, не си мислете, че може да се впишете в някое село. В повечето мирише постоянно на животни и на техните изпражнения, хигиената е малко неясна дума и т.н.
 
От: Искате ли да живеете на село?

ХУБАВО ИСКАТЕ- И АЗ ИСКАМ, ОБАЧЕ...

Айде кажете ми кое да е селото ?

Да няма цигани в него и в селата наоколо.

Да има хубава природа.

Хората да не са СЕЛЯНДУРИ?

Да няма завистливи и гадни копелдаци.

Да не гледат комшиите свине и крави в големи количества.

Да има сот, интернет и подобни екстери.

И да не е по далеч от 1 час път от голям град.


Кажете ми къде е това? искам да живея там.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Къща в предградие / вилна зона близо до града - да, абсолютно. Ползва предимствата на града, като съответно липсват най-големите недостатъци. Но ми се струва, че не баш това има предвид Танипо :)

Село в БГ - по-скоро не, поне не близките 30-40 години :) Хич не ме блазни идеята.
- Липсват набори на нашите акъл и години, забавления, заведения, читави училища, аптеки и лекари. Ще имате деца - ще трябва ежедневно да ги водиш на училище или да търчиш по нощите до града за аптека/лекар като вдигнат температура.

- няма какво да правиш. Забавленията обикновено се свеждат до шортаки-парти в местния... как беше хоремаг? и нещо риболов евентуално :) Ще пукнеш от скука.

- всички се познават и ти знаят и обсъждат и долните гащи. Интрижки разни. Като се замислиш хич не е толкова идилично.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Еми кажете накъде да се насочваме :)

Се съберем само интелигентни съседи и аз за цвят и екзотика :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Еми кажете накъде да се насочваме :)

Се съберем само интелигентни съседи и аз за цвят и екзотика :)
Силиконовата долина....всички IT-та на едно място. Иначе ако сме до някой плаж, може и да сме на 100% и силиконовата долина и силиконовата планина. :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Кофти е и отоплението. Не знам колко от вас са мислили, но да отопляваш къща си е доста сложно. Има едно лесно и добро решение. но цената му почва от 60 000 и едва ли е по джоба на всеки да го направи на село. Къщата е предимство (тишина, нямаш съседи, правиш си каквото искаш и никой не може да ти каже копче, имаш си някакво дворче в което лятото да отмаряш и т.н.), но и голям недостатък (отопление, почистването на 2 етажна къща отнема по 1 ден на всеки 7 горе долу в чистене, недай си боже нещо стане и няма кой съсед да ти помогне я с бутане на колата в снега я с нещо друго). Другия голям проблем е, че в повечето села черното население наделява 3/1 спрямо бялото. Оставиш ли я тая къща без надзор за повече време и може и тухли да не ти оставят от къщата. Отделно са станали все по нагли и дори през деня ти надничат през прозореца и трябва да се оборудваш поне с 2 кучата и някакво огнестрелно оръжие (за лов примерно...). На мои познати посред бял ден в едно село на 9 км. от гр.Пловдив се е вмъкнал мангал през висока ограда и е надничал през прозореца докато вътре са били жена му и дъщеря му. Нали осъзнавате какво може да стане ако са повече от един или е някой смел...

Не съм много съгласен. Ако искаш да отопляваш 1000 квадрата ясно че е кофти, но за стотина не е никакъв проблем.
1. Радиатори в зависимост от стаите 2,3,5 10 броя?
2. ПВЦ тръби колко да трябват 500 м?! много е даже, но в зависимост от разпределението варира
3. Печка с дърва и котел ( и тя не струва милиони)
4. Една седмица работа на средно интелигентен човек + един да му помага
Къде виждаш 60к? Ако някой се интересува ще му пратя точна калкулация колко струва, но по груби сметки не е над 5к.

Почистването ясно че не става за 15 мин, тук няма какво да се лъжем, колата... УАЗка или Нива и нямаш грижи, сега ако искаш да джиткаш с S-ката на село :D е друг въпрос. За гринговците обаче съм съгласен и там спасение няма, освен да пуснеш ток по оградата ама те сигурно ще вземат да крадът от него, но може да пробваш с противопехотни мини може и да стане (ако и тях не краднат де).
 
От: Искате ли да живеете на село?

Да не си до Аладжа манастира - вилната зона, на горе. Ако си там, си за завиждане. :) То е на толкова от Варна. :)

Това визирам и аз за къща в покрайнините на град, голям град. :)

Не, не съм там. На 10 километра съм от града. В местност Боровец съм.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Еми кажете накъде да се насочваме :)

Се съберем само интелигентни съседи и аз за цвят и екзотика :)

Аз съм си харесал Долни Пасарел, хем не е в София, хем е близко, хем чистят пътя заради Боровец :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Изкупуваме всичките къщурки в едно запустяло село, стягаме ги, правим яка ограда на селото, слагаме една дигитална ограда, с камери, кой се опита да влезе неоторизирано да го хваща ток. На входа - огромна табела - Предприемач ком - влизане на собствена отговорност!!! Вътре - всичко изпипано, модерно, високоскоростен интернет и всичко каквото ни е на кеф - басейни и т.н. Има само един проблем - като се схаркат хейтърите, ще е наживо и не знам кой ще ги усмирява. Всеки един от нас си е чешит, така че, няма да я бъде тази.
 
От: Искате ли да живеете на село?

Най-големия проблем е престъпността.
Ако не е бандити и цигани да те притесняват решението е лесно.
Проблема най-големия е за сигурността.
те крадат на хората подковите и мотиките за желязо.
Че на мен няма да ми влязат да ми изнесат къщата ли :)
 
От: Искате ли да живеете на село?

Аз съм си харесал Долни Пасарел, хем не е в София, хем е близко, хем чистят пътя заради Боровец :)

долни пасарел малко е кофти.
прекалено е далеч от центъра на софия, при това е гаден тесен и крив пътя.
Природата също е малко кофти защото там зимите са трудни. Студ и сняг, трябва да дебнеш за някой южен склон.
 
От: От: Искате ли да живеете на село?

Не, не съм там. На 10 километра съм от града. В местност Боровец съм.

Там е готино ние имаме вила на траката и смятаме там яко налеем пари и се шитнем макар че и сега в чайка ни е добре :D

Има един минус на далечните селца е че ако стане фал ни линейнки ни полиции ни пожарни падне сняг ако нямаш запас си отцепен, а за зимата е оферта не водните ризи че при фал става лошо я се спука а падне ли тока и УПС-а като замине язък за всичкото най-добре е ефтино и скъпия вариант в краен случай разбира се - един фотоволтаийк 20к добра инвестиция с пикова мощност 10 кв/ч ако ли не в хола една камина и с възхдухопровид а ако е гляма къщата малки печки в една или две стаии те по призиумция ще топлят и горе това излиза още по евтиния вараиант. Смятам да видя услугите на Макстелеком за wireless нета дето си го полъчваш и като цяло ставаш леко независим една добра изозлицяия и минус 40 да дойде няма проблем :D
 
От: От: Искате ли да живеете на село?

Смятам да видя услугите на Макстелеком за wireless нета дето си го полъчваш и като цяло ставаш леко независим

Те нямат покритие на Траката. Като цяло wireless-a там е пълна скръб.
Но докато я стегнете вилата може да се оправи:mrgreen:
 
Последно редактирано:
От: Искате ли да живеете на село?

м така задайте си обратний въпрос да живееш у градо,но да работиш на село!
и всяка вечер се прибираш у домо т.е градо!
Познавам хора с години дори така си работят и релаксират!
 
От: Искате ли да живеете на село?

За това последното бих казал - от двете места най-гадното...да блъскаш цял ден на село и после да се прибереш у кочината в града...бляк. Аз имах предвид да живеем по-нашироко и по спокойно , като се върползваме от по-високите си доходи и свободата си от работата в Интернет...кой както иска да живее на село, вилна зона, в някоя нива..и.т.н. А това що да не си направиш дом в средата на някоя нива...за кво ти е регулация ...правиш кладенец...слагаш слънчеи батерии и перки за вятър и събираш енергия....
 
От: Искате ли да живеете на село?

Кой щи разреши да строиш посредата на нивата бре :)

а роки да го питам -
кой луд да иска да ходи някъде да работи бре ?
 
От: Искате ли да живеете на село?

Е именно, че не ти дреме кой ще ти разреши, като сам си произвеждаш ток и вода, не виждам защо да ти се меси държавата, нивата в твоя , всичко е твое??? те какво са направили - сам си правиш инфраструктурата...
 
От: Искате ли да живеете на село?

Е именно, че не ти дреме кой ще ти разреши, като сам си произвеждаш ток и вода, не виждам защо да ти се меси държавата, нивата в твоя , всичко е твое??? те какво са направили - сам си правиш инфраструктурата...


:)
ама нямаш право да строиш без разрешение!
скици одобрения и тем подобни!
даже и навес за селскостопански нужди нямаш право да направиш
 

Горе