Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

  • Да, искам.

    Votes: 64 70.3%
  • Не, не искам.

    Votes: 23 25.3%
  • Не знам.

    Votes: 4 4.4%

  • Общо гласове
    91
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Oтново ще дам пример с Швейцария, където на 2-ма министри се полага 1 служебна кола, а в българия на 1 министър служебните коли и аз не знам колко са!
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Oтново ще дам пример с Швейцария, където на 2-ма министри се полага 1 служебна кола, а в българия на 1 министър служебните коли и аз не знам колко са!
Еми със сигурност всеки си има. Като гледам и как си ги ъпдейтват всяка години, чак се чудя тия данъци без дъно ли са. Не си спомням в коя държава един от министрите ходеше с колело на работа. Май беше Холандия. И там няма такава гъзария като при нашите. Баба му цял живто се дундуркала в Mercedes S600. А да кажеш, че нашите го заслужават повече. Едва ли.

Тук манипулациите с гласовете винаги ще има. Въпросът бе искате ли го като опция. Да има избор. Така и така знаем кое как става вече, поне да не ни губят времето да се ходи до урните. А от вкъщи или на терминали. Кофти тръпка е да седиш и да чакаш и после да ти кажат по телевизията, че в твойта секция са изгубили чувала с бюлетини. Или да излезе некъв анимационен герой и докато обеснява колко са честни изборите, да си извади една бюлетина от джоба. Или може би когато някаква коза мине цялата изписана с номера на кандидата в бюлетината. Или как 200 роми не си получили 20-те лева след като гласували за определен човек. А може би празните секции, които като цяло не събират 50% от всички, които имат права да гласуват. Или 100-те сигнала и спипани "неясни" субекта, които са организирали купуването на гласове и пак не сме чули да има осъдени.

Просто агенцията, която ще управлява тези резултати не трябва да е под БГ юриздикция. Просто от Брюксел тряба да се прави това. До там сме я докарали като цяло.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

С риск да повдигна една съвсем друга тема и наплив от негативизъм, ще си задам все пак въпроса – ако имате достатъчно власт, но имате семейство и ограничено време да натрупате състояние, не бихте ли се възползвали от пропуските в системата?
Ясно, не е морално, не е начинът и прочие, обаче въпросът си остава :)
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Твърдо ЗА електронното гласуване! Само че с безброй уговорки - системата да е достатъчно добре подсигурена от пробиви; като влязат 1000 души да гласуват едновременно от всички краища на страната да не забива; да е сигурна идентификацията на гласуващия и да е подсигурено гласуването само веднъж. Ако например си от Търговище и 2 дена преди изборите те изпратят в командировка във Видин, защо да не можеш да влезеш онлайн и да си гласуваш за кмет на Търговище? Твърдо ЗА и за електронно преброяване - ако не си гласувал електронно, отиваш, вземаш си бюлетината, слагаш си я в машинката, която те отчита къде си задраскал и веднага, на момента гласът ти е преброен. А не после - я тоя чувал да остане в някой шкаф, че май там не са гласували за наште.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Oтново ще дам пример с Швейцария, където на 2-ма министри се полага 1 служебна кола, а в българия на 1 министър служебните коли и аз не знам колко са!
Спокойно, не са толкова много :). Всеки министър има по 1 кола, която е на НСО. Единствено президентът, премиерът, председателят на Народното събрание и председателят на Конституционния съд имат кола + 1 съпровождаща.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

С риск да повдигна една съвсем друга тема и наплив от негативизъм, ще си задам все пак въпроса – ако имате достатъчно власт, но имате семейство и ограничено време да натрупате състояние, не бихте ли се възползвали от пропуските в системата?
Ясно, не е морално, не е начинът и прочие, обаче въпросът си остава :)
Естествено, то това е проблема, самата ни система е скапана, а не политиците. Тук всичко е съсипано и сме някаква пародия на държава, за това всеки гледа да вземе каквото може докато е на власт, че после ще трябва да се оправя сам :)
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

и само си представете - ще е ясно всеки един за кой е гласувал. тогава разбира се, ще се намери кой да злоупотреби с това и да започнат някакви репресии от спечелилите , към такива, които не са гласували за тях.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Винаги ще има манипулации, но язе съм за модерното,,, нека да е електронно
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Незнам какъв оптимист трябва да си, за да си мислиш, че при ел. гласуване няма да има манипулации. Те сега голям % от гласовете са манипулирани. Просто паричния поток ще си промени посоката и джоба.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Аз съм за, както казват и други хора манипулации винаги ще има, както има електронно банкиране, така трябва да има и електронно гласуване, Бат Сали винаги ще намери начин да пусне на махалата "безплатен ток", а защо не и интернет:)
Даже съм за, гласуването да стане изцяло електронно, така ще се намалят разходите по изборите, а и неграмотни няма да гласуват, само примерно в махали без интернет да не важи това.
От какви манипулации всъщност ви е страх толкова, ами тогава не ползвайте и интернет банкиране, кредитни карти, това са глупости за мен.
Гласуващите ще се увеличат поне с 10%, а защо не и с 20%:), което ще намали купуването на гласове, или поне няма да може да се купуват с кебапци(то май отдавана с кебапци само не можеш да минеш), а с нещо по-модерно примерно криптовалута:)
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Момчета, дори и да има контролиран вот - това е в рамките на няколко стотин хиляди, на фона на няколко милиона извън БГ!
Колкото и да е контролирано, няма да е фактор!

Сметне маргиналите в БГ, на фона на тези извън БГ и си смятайте имали полза или не!
Да не говорим, че това ще улесни изцяло процеса за гласуване!
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Крайно време е да се въведе електронното гласуване. Относно манипулацията - има ли се ''желание'' винаги ще може да се манипулира, независимо дали е електронно или хартиьно:)
 
Да, и не откриваме топлата вода. Сега колко е манипулирано, колко не. Поне така ще накарат тия дето ги мързи или са на ръба...което си е важно. Трябва да се зануляват купените гласове, които никак не са малко. Питайте ги по гетата - там вече не само са се организирали, но и парите вече са по сметките на такторите им. И пак ще е същото -медиите ще си лаят, няма да има задържани и всичко ще мине пак "законно". Така, че поне това могат да направят, защото и изборите се превърнаха в някаква содомия вече. ;)
 
От: Re: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Как точно се зануляват купените гласове? Напротив - стимулира се още повече купуването и манипулирането на вот, при това на доста по-ниска цена.
 
Като неутрализираш едно манго бате, което е на 100% ДПС. :) Не знам колко манго и кеш има в тази държава, но на при избирателна активност под 50%, не им е нужно много, за да преборят хората "с няма за кой да гласувам". :) Ако смята, че едно същество, недобутало 6ти клас трябва да гласува, а той не, значи нещо не е наред в тази държава, както и е де. :)
 
От: Re: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Като неутрализираш едно манго бате, което е на 100% ДПС. :) Не знам колко манго и кеш има в тази държава, но на при избирателна активност под 50%, не им е нужно много, за да преборят хората "с няма за кой да гласувам". :) Ако смята, че едно същество, недобутало 6ти клас трябва да гласува, а той не, значи нещо не е наред в тази държава, както и е де. :)

Всичко ще е на 2 клика разстояние, не ни трябват такава бела.
 
Да, нямам търпени. Ама няма да се случи, защото някои ще увиснат много лошо. :) Ще драпат до последно....само и само да няма такава опция. Удобно им е....иначе до сега да сме имали. Технически сме доста напред, за да няма как да се внедри. :)
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

И как точно го неутрализираш това манго? Като гласуваш за "най-малкото зло" и след изборите "най-малкото зло" се коалира явно или тайно с партията на манго. Айде нема нужда ;)
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

И как точно го неутрализираш това манго? Като гласуваш за "най-малкото зло" и след изборите "най-малкото зло" се коалира явно или тайно с партията на манго. Айде нема нужда ;)

С 2 милиона и косур българи зад граница и още стотици нови хиляди заради улесенението и мързенето да отидеш да гласуваш!
 

Горе