Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

  • Да, искам.

    Votes: 64 70.3%
  • Не, не искам.

    Votes: 23 25.3%
  • Не знам.

    Votes: 4 4.4%

  • Общо гласове
    91
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Блажени са вярващите, Амин.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

поредната заблуда е, че електронното гласуване ще излезе по-евтино от 50-те милиона за предстоящото гласуване, да вярно е, че ще излезе 30 милиона(5лв. карта+сертификат, 10лв. четец за 2М желаещи), но тези милиони ще се добавят към 50-те защото тайно пропускат да кажат, че и стария вид гласуване ще остане като възможност!
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

С 2 милиона и косур българи зад граница и още стотици нови хиляди заради улесенението и мързенето да отидеш да гласуваш!
Само, че аз не съм сигурна, че искам българите зад граница да избират кой да управляа тук.
Понеже за известен период от време съм била от тях (и измежду такива) се наслушах на такива "гениални" изказвания за политическия живот в БГ, че..нямам думи.
Отделят се от тази действителност и започват малко да фантазират. Така, че...благодаря. Да дойдат тук и да се борят за развитие ТУК и тогава да формират мнение.
А, не да гледат новините в Ю Туб и да си измислят в какво да вярват.
Иначе съм ЗА електронното гласуване.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Даа, май е по добре да се запитаме има ли смисъл въобще да гласуваме
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Само, че аз не съм сигурна, че искам българите зад граница да избират кой да управляа тук.
Понеже за известен период от време съм била от тях (и измежду такива) се наслушах на такива "гениални" изказвания за политическия живот в БГ, че..нямам думи.
Отделят се от тази действителност и започват малко да фантазират. Така, че...благодаря. Да дойдат тук и да се борят за развитие ТУК и тогава да формират мнение.
А, не да гледат новините в Ю Туб и да си измислят в какво да вярват.
Иначе съм ЗА електронното гласуване.

Абсолютно ЗА съм, за това българите в чужбина, да нямат право на глас!
Първо ДПС, ще им секнат няколко депутатски мандата, веднага след следващото гласуване за парламент.
Второ как българите в други държави ще определят развитието на тези, които живеем тук? Наистина почват да въртят едни разни теории, след като са видели как е навън и дай и тук да се направи това и онова и ще се оправим.
Трето и последно, ще се спести някой друг лев от всичко това. Нали все нямало в хазната, ето им на ония горе едно предложение.

Дори и да има електронно гласуване, пак съм ЗА всичко написано по-горе, макар и точки да не важи тогава с такава сила, каквото сега.

Също съм ЗА това, граждани без средно образование да нямат право на глас, нито за кмет, нито за нищо. И някои на това изречение ми реагират, "ама така им се орязвали правата", аз без висше образование, да не би да мога да стана политик? Така се орязват и моите права, и тук някой ме пресича с думите "ама ти не си подготвен". Ами то и черния брат не е подготвен да разбере ни най-малко политическата ситуация и за кого изобщо гласува, след като не може да си напише името.. И ето така започна един спор в който бях участник.

Да не се повтарям, че трябва да се изчистят и мъртвите души. Е тогава според мен вече ще сме няколко идеи по-добре в тази система наречена демокрация.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Май не сте наясно с електронното гласуване, ама не е само с тва
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

За какво електронно гласуване може да става въпрос?

Докато бях в България, си купих батерия за телефон от Китай. 6 долара барабар с доставката от Sweden Post.

За тез 6 долара ме разкараха чак до митницата. Не за мито, а за ДДС.

Няма как да се оправи тази държавица. Личи си с просто око как само се чуди отде да гепи. Не ми е за долара и двайсетте цента, а за изгубеното време. Може би са й привършили приходите от нормална стопанска дейност, но не съм виновен аз за това. Като мангал в стърнище е.

За сравнение, частен внос до 1000 евро в моята страна са необлагаеми.

И този позор ще го измият с електронно гласуване?

"Рожденный ползать летать не может".
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

За тез 6 долара ме разкараха чак до митницата. Не за мито, а за ДДС.
Това са глупости. ДДС не се плаща на стоки, които са под $15 по фактура. Съответно тия стоки не минават митническо освобождаване.
 
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

За сравнение, частен внос до 1000 евро в моята страна са необлагаеми.
Като казваш "моята страна", Великобритания ли имаш предвид? Съмнявам се в Кралството да можеш да си внасяш батерийки за телефончета от Китай, без да плащаш ДДС (и евентуално мито). Това, че в БГ е по-либерално и чат пат минаваме между капките с ДДС-то, не значи че в целия ЕС е така.
 
От: Re: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Ибало си майката:
https://www.facebook.com/Referendum...213173530832/1664938477124968/?type=3&theater
След поглед на коментарите мога да заявява, че няма никаква надежда за Булграстин. След 10 години, ако не и по рано Я Фики я Глория ще е президент.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

МНОГО Е ВАЖНО ТОЗИ РЕФЕРЕНДУМ ЗА <ЕЛЕКТРОННО ГЛАСУВАНЕ> ДА БЪДЕ ПОЛОЖИТЕЛЕН!!! ТАКА ЩЕ МОГАТ ДА ГЛАСУВАТ ВСИЧКИ БЪЛГАРИ В ЧУЖБИНА И ИМА ГОЛЯМА ВЕРОЯТНОСТ СИСТЕМАТА НА УПРАВЛЕНИЕ ДА СЕ ПРОМЕНИ,ЗАЩОТО ПОВЕЧЕТО ОТ ТЯХ СА ИНТЕЛЕГЕНТНИ ХОРА!!!
Много умно, няма що.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Това са глупости. ДДС не се плаща на стоки, които са под $15 по фактура. Съответно тия стоки не минават митническо освобождаване.

Говори си, не ми пречиш.

Страна, в която губят съвсем излишно времето на човек, занимават трима служители с него и дори изписаната хартия струва повече от двата гепени лева данък, няма как да се нарече държава.

P.S. Може да не са повярвали, че батерията струва $6 (на пратката дори пишеше $5), тъй като в България подобни по-слаби батерии ги продават почти по 100 лева. Но това си е техен проблем - да бяха проверили цените преди да ме разкарват.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Това са глупости. ДДС не се плаща на стоки, които са под $15 по фактура. Съответно тия стоки не минават митническо освобождаване.
Гледат явно от къде и кого е пратката , ако е от фирма нищо чудно
От физическо до физическо лице до 15 евро /30 лева/по декларация са без ДДС и освободените стоки също .


За електроното гласуване не знам.
Според мен, понеже сме уникални във всичко , дори и да се въведе пак нещо ще се побългари.
 
Последно редактирано:
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Гледат явно от къде и кого е пратката , ако е от фирма нищо чудно
От физическо до физическо лице до 15 евро /30 лева/по декларация са без ДДС и освободените стоки също .

Батерията бе пратена от фабриката (или мазето) производител. Но мен изобщо не ме интересува, че е юридическо лице - губят моето време, а не на фабриката. Губят времето на служителите си - три гишета пишат и бришат, за да вземат два лева. А 20 човека чакат на опашка, докато служителите се потят за тези 2 лева.

Толкова ли е трудно да дадат банкова сметка, по която да се преведат тези 2 лева, щом толкова държат на тях или да се платят в кеш на куриера? Но не - трябваше да ме разкарат на майната си, да мина по миришещата на дюнери и имигранти Мария Луиза, да огледам наркоманския подлез на Централна гара и да тропам по калдаръмите на улички, които дори Google Street View се затруднява да покаже.

И тази неоколониална администрация щяла да прави електронно гласуване... Стига приказки от 1001 нощ.
 
Последно редактирано:
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Ако бях видяла че е отдавнашна тема, изобщо нямаше да пиша.
За съжаление е така, както и че подобни въпроси се повдигат само когато наближават избори.
 
От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

По принцип съм за и щях да съм с 2 ръце за, ако бяхме някоя бяла държава. Бай Ганьо не е узрял за електронно гласуване още, защото 99% от гласоподавателите ще се съмняват, че вота им е манипулиран/подменен(и най-вероятно ще са прави), или че най-малкото ще се знае за кого са гласували. Затова и гласувах с не. Да се мъчат (по старому) да подменят чувалите с бюлетини! :)
 
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Говори си, не ми пречиш.

Страна, в която губят съвсем излишно времето на човек, занимават трима служители с него и дори изписаната хартия струва повече от двата гепени лева данък, няма как да се нарече държава.

P.S. Може да не са повярвали, че батерията струва $6 (на пратката дори пишеше $5), тъй като в България подобни по-слаби батерии ги продават почти по 100 лева. Но това си е техен проблем - да бяха проверили цените преди да ме разкарват.
Редовно освобождавам и получавам пратки, пак ти казвам - това което твърдиш не е истина. Покажи документите от платеното ддс на 6-те долара.
 
От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

Редовно освобождавам и получавам пратки, пак ти казвам - това което твърдиш не е истина. Покажи документите от платеното ддс на 6-те долара.

OK, значи лъжа и всичко в държавицата ви си е ОК. Нема митници, нема батерии, нема ДДС, нема дюнери, нема наркомани, сал един redrum грее над Витоша в цялото си величие.. Може би трябваше тази купчина хартия да си я нося като талисман на врата само и само някога да я покажа сканирана на местния форумен спец.

Като не вярваш - прав ти път - не съм проповедник, за да те убеждавам.
 
От: От: От: Искате ли да имаме електронно гласуване в България?

OK, значи лъжа и всичко в държавицата ви си е ОК. Нема митници, нема батерии, нема ДДС, нема дюнери, нема наркомани, сал един redrum грее над Витоша в цялото си величие.. Може би трябваше тази купчина хартия да си я нося като талисман на врата само и само някога да я покажа сканирана на местния форумен спец.

Като не вярваш - прав ти път - не съм проповедник, за да те убеждавам.
Ала, бала. Просто си лъжеш по българофобска линия. Следващият път измисли нещо по-смислено.
 

Горе