Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не нямаш грижи..най-много да ти се разбегат читателите
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Аз искам да попитам, след като домейн 1 е ударен от пингвина, мога ли да използвам фейсбук страницата му, за да пускам в нея връзки от домейн 2, който наскоро създадох? Ще му светне ли лампичката на Гошо, че двата сайта имат нещо общо? И изобщо какви биха били положителните и отрицателните ефекти от подобен ход?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Не, няма да му светне. Ако толкова те притеснява просто трий линковете след като премине трафика.
 
Последно редактирано:
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Към колко фена е безопасно дневно да се набират за страница - и ако се използва конвертирането на профили, то има ли ограничение за броя приятели - примерно, за да не блокнат страницата? :)

За бг и ен ме интересува също има ли разлика в ограниченията?

Някъде четох, че е хубаво да се добавят по малко фенове, за да не блокират дадената страница или профил - обаче не помня колко беше това "малко".

Мерси предварително.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Ами то май не можеше да имаш повече от 5к приятели, ако не се лъжа. Иначе за другото, проблемът не е в броя на феновете. Ако страницата расте много бързо и нещата стават вирусни, има вероятност много хора да я отбелязват като спам и това да я събори. Иначе, знам една страница, която за 3 месеца стана 13 милиона и си е там.
 
Днес в една от страниците под статистиките ми се появи това:

Is Your Page about ("Topic")?
An admin of the official "Topic" Page requested that you mark your Page as a Community Page about "Topic".

Cancel or Mark as Community Page

И в хелпа прочетох:

The Community Page label is a way to show that your Page is about an organization, celebrity or topic, but doesn't officially represent it. A label will appear below community Page names identifying it as a community Page about a particular topic. For example, a community-created Page about Facebook would have the subtitle Community Page about Facebook. You can edit or remove this label.

Въпросът ми е дали да стана Community Page или не? Каква файда има админът на другата страница(която е огромна) от това да му стана Community Page и обратно, каква файда имам аз? Ще ми пречи или ще ми помогне това?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

На страницата ми съм харесал няколко други, работата е там, че вече не мога да ти отхаресам.
Като пробвам да го направя ми исписва нещо като "Опа, възникна грешка.Опитайте пак по-късно."
Някой да има същия проблем?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Незнам как е при вас, но при мен много спаднаха лайковете и говорят за това, апък не съм намалял кой знае колко постовете. При вас има ли такава тенденция?
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам въпросче... какви продукти се продават най-много във фейсбук (чрез афилиейт)? Примерно някакви неща за отслабване, компютри, гримове, кремове, почивки - кое е "най-вървежно"?

Знам, че зависи от аудиторията, но да предположим таргетирани (и другия вариант нетаргетирани) фенове от USA, Canada & UK или само САЩ, примерно...
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

А как стоят нещата с конверсията от фб адс? Примерно стандартното - зарибяващ снайпет, подходяща картинка--->ландинг пейдж--->афф физически/дигитален продукт/абонамент етц. Въобще аудиторията на тази социалка ползва ли си кредитните карти или само киснат безпарични безделници там, защото аз с такова убеждение съм останал от малкото ми опит с фб:). Тук не говорим за фб страници, линкове в тях и тнт., само фб адс конверсия.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

А как стоят нещата с конверсията от фб адс? Примерно стандартното - зарибяващ снайпет, подходяща картинка--->ландинг пейдж--->афф физически/дигитален продукт/абонамент етц. Въобще аудиторията на тази социалка ползва ли си кредитните карти или само киснат безпарични безделници там, защото аз с такова убеждение съм останал от малкото ми опит с фб:). Тук не говорим за фб страници, линкове в тях и тнт., само фб адс конверсия.

Не, не. Аз още не съм направила страницата. Чудя се за темата още, кой е най-добрия вариант. Аз говоря за фб страница между другото. :)

П.П.: Предполагам, че при страница ще е по-добре отделен сайт и насочен трафик, съответно печалба от цък на реклама в сайта? Иначе за фб страницата, за която питам какви продукти биха имали най-много продажби, не ми пречи да направя и нещо като приложение и по-точно лендинг пейдж за дадения продукт, в самата фб страница.

И ми изникнаха още въпроси

1. Ако страницата се ползва за трафик и е тематична на сайта, тоест създадена за него (примерно сайт за технологии и фб страница на същата тема), то от примерно 100 000 фена колко трафик би могъл да се докарва средно? Знам, че си има разни фактори, например какви снимки и заглавия се използват и активност на феновете, но осреднено - горе-долу.

2. Ако страницата се ползва за постване на афилиейт линкове към продукти и пак е тематична (примерно фб страница за телефони и пускане на афф линкове към телефони), то тогава от колко фена колко горе-долу е нормално да са продажбите? Примерно от 100 000 фена? От 1 000 000 фена и т.н.?

П.П.: Някъде бях чела, че е 18% - тоест 18 000 продажби при 100 000 фена? :О Не ми се вярва. Твърде много е.

Та ще се радвам някой, ако даде приблизителни цифри. :)
 
Много относително е всичко и наистина зависи от редица фактори - нишата, възрастта, пола, националността на феновете и ако имаш сайт - той да е тематичен на страницата, дизайна да е приятен, съдържанието грабващо и много важно - да е responsive(за мобилни устройтва).

Все пак давам пример с 2 мои страници малко над 100k на женска тематика:

1. Фенстраница + Сайт - от 1к до 5к уникални посещения. Средно 2к. Зависи изключително много от поста. Ако не е тематичен или не е грабващ или хората го счетат за спам, ефекта ще е минимален. Оттам следиш и CTR и Bounce Rate.

2. Пак зависи от продуктите, но на 100к страница доста трудно се монетизира афилиейт. Рекордът на толкова голяма страница ми е 5 sales на линк, но често нямам и никакви продажби. Тук е много важно да пускаш различни предложения всеки ден, а не да се опитваш да монетизираш само няколко продукта. Чисто теоритически обаче може да направиш 10 продажби и на 1k страница.

18 000 продажби ако направиш на 100k фена спокойно може да се пенсионираш. Тези цифри са нереални. На всичкото отгоре един пост ако стане наистина viral се вижда максимално от 15% от тези 100k фена. В повечето случаи е между 5-10%. Трябва да си платиш за по-голяма аудитория.

* Не съм експерт в афилиейт и съм сигурен, че има хора, които постигат и по-високи резултати. Това са личните ми статистики.
 
От: Re: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

18 000 продажби ако направиш на 100k фена спокойно може да се пенсионираш. Тези цифри са нереални. На всичкото отгоре един пост ако стане наистина viral се вижда максимално от 15% от тези 100k фена. В повечето случаи е между 5-10%. Трябва да си платиш за по-голяма аудитория.

Да, и на мен ми се вижда нереално. Явно 18-те %, за които става дума се смятат от вирала. По тази логика, ако е 5% минимум (както спомена), то от 100 000 следва, че поста достига до 5000 души. И като се има предвид, че от тях сигурно едно 5% само вероятно се изявяват (лайк, шеър или поне клик на въпросната публикация), което си е към 250. От тези 250 вероятно са въпросните 18 процента, които купуват. Само, че пак не е реално. Няма как 45 продажби да се направят. АБСУРД!!!

Въпреки, че са си някакви мои измислени статистики тези - то пак 18% е много за продажби.

Повече вярвам на твоите статистики.

Значи стигам до извода, че ако страницата е поне 1 млн. души, то тогава може да се говори за що-годе прилични печалби, а с 1 сайт, отговарящ на тематиката - още по-добре, защото и от реклама ще се спечели.

Само, че 1 млн. е доста висока летва и докато се достигне не се знае какво ще хрумне на фейсбуците.

Обаче ще взема да тествам и да видим какво ще стане. :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Никой не включи варианта за внезапно изтриване на вашата фен страница, а това не е като да не се случва. Когато говорим за Фейсбук е подходящо следното твърдение - "всичко е относително."
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Никой не включи варианта за внезапно изтриване на вашата фен страница, а това не е като да не се случва. Когато говорим за Фейсбук е подходящо следното твърдение - "всичко е относително."

Точно заради подобен вариант написах

Само, че 1 млн. е доста висока летва и докато се достигне не се знае какво ще хрумне на фейсбуците.

То е ясно, че солено би излязло 1 млн. фенове да се събират чрез реклама. Така, че по-евтин е "другия" начин. А там риска страницата да го отнесе е много, много голям. :)
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

@emoyambol - За последните 2-3 седмици обхватът и талкинга буквално се сгромолясаха, явно фейса пак правят някакви мизерии. При 44 000 фена, снощи имам снимка с 333 човека обхват - абсурдно е...
А относно колко фена на ден може да си карате - редовно виждам страници, които си карат по 2-3 хиляди фена на ден и няма никакъв проблем. Въпросът е откъде идват. Ако идват от лайкджакинг - идват от сайт и фейса ще ви баннат, защото очевидно правите нещо нередно. Ако лайковете идват вътре, от фейсбук - няма да има проблем и по 10 000 фена на ден да си карате.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

@emoyambol - За последните 2-3 седмици обхватът и талкинга буквално се сгромолясаха, явно фейса пак правят някакви мизерии. При 44 000 фена, снощи имам снимка с 333 човека обхват - абсурдно е...
А относно колко фена на ден може да си карате - редовно виждам страници, които си карат по 2-3 хиляди фена на ден и няма никакъв проблем. Въпросът е откъде идват. Ако идват от лайкджакинг - идват от сайт и фейса ще ви баннат, защото очевидно правите нещо нередно. Ако лайковете идват вътре, от фейсбук - няма да има проблем и по 10 000 фена на ден да си карате.

Дано скоро го оправят, иначе така и трафика от фен страницата към сайтовете намалява. При мен дори снимка да кача пак около 50% по-малко харесвания получава от обичайното.
 
От: Искаш съвет за Фейсбук - питай тук

Имам чувството, че правят нещо срещу s4s, защото рийча падна много, наистина много. Имам 44к фена и 11к талкинг. При това положение трябва да стигам поне 5% от феновете. Че съм зле с математиката, зле съм, но 333 не ми се струват 5% от 44 000 :D :D :D
Между другото днеска форума е много зле - постоянно ми дава timeout ...
 

Горе