И отново по темата за SOPA

От: И отново по темата за SOPA

И аз се включих с един сайт.
Имам едни малки за обяви и директории, там няма да рискувам да пипам, тъй-като мога да ощетя 3ти лица.
 
От: И отново по темата за SOPA

И аз се включих :) .. Междудругото очаквах да видя нещо подобно по големите ни торент тракери /замунда и арена/, но никакви отзиви няма.....
 
От: И отново по темата за SOPA

И аз се включих :) .. Междудругото очаквах да видя нещо подобно по големите ни торент тракери /замунда и арена/, но никакви отзиви няма.....
Тези сайтове са далеч от идеята за морал и ценостти били и за благото на бизнеса им. Там идеята е да се смъкват пари от рекламодатели, другото няма значение за тях. Тези протести ги засягат най-вече тях. Но нищо, поне знаем, че ако (дано никога не) го приемат, те ще са от първите.

Много е важно за всички това да не се гласува и приеме, все пак знаем, както целят хората, искащи да влезе в сила, но знаем какво ще се случи на практика. Грам не проумяват, че по-този начин ще зацикли и интернета, като развитие и свобода.
 
От: И отново по темата за SOPA

Напълно съм съгласен с теб. Гледах снощи един страхотен клип, в който нагледно обясниха, че първоначално пиратството е тръгнало точно от тези, които в момента искат да го забранят и спрат. http://www.godlikeproductions.com/ в този сайт беше :) Тръгнало е от cnet, aol, disney, warner bros като те са пуснали торент програми (kazaa, bittorrent и др), музики, клипове и всичко да се тегли без пари като по този начин са направили милиони от посещаемост, реклами и т.н. Знаеш каква е врътката.

А същите в момента се опитват да прокарат този SOPA акт, чрез който да спрат всичко и да започнат да съдят хората да им вземат пари. Дадоха нагледен пример и как някакъв 23 годишен студент от Великобритания изтеглил малко песни и американското правителство иска доброволно да му го екстрадират, за да го вкарат за 5 години в затвора.

Някакви свръх ненормални работи стават в тая Америка...Направо на диктатура и фашизъм го обърнаха, особено и с този закон, който Обама подписа точно на 31 декември, че вече всеки е потенциален терорист... :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Urban dictionary и те са се включили -
SOPA
The shittiest piece of legislation the U.S. government ever came up with.
uhm, whats that internet thing again? is that what all the kiddies are stealing music with? we better fix that... :D
 
От: И отново по темата за SOPA

Google се приъседини към опозицията на SOPA

Google потвърдиха в своето изявление, че ще се присъединят към Reddit и Wikipedia и утре ще представят символично своя протест срещу законопроектите SOPA (Stop Online Piracy Act) и PIPA (Protect IP Act), приети от членове на конгреса и подкрепени от големите компании заети в сферата на компютърните игри, музиката и киното.

Май доста ще скочат. И така е редно.
 
От: И отново по темата за SOPA

Сега отново се уверих колко тъпо парче е българинът. Изпратих на много контакти във Фейсбук линка към SOPA и едно кратичко обяснение защо е нужно да участват в петицията. Повече от половината ми отговориха по следният обобщаващ начин: "А, кво да направя аз. В България никой път няма да стане. Пък и без фейсбук мога, без youtube мога, нали има vbox."

Значи, честно, понякога хич ама хич не ми е жал, че сме последна дупка на кавала навсякъде. Заслужаваме си да сме бедни, да сме мишки, цял свят да ни базика и да става все по-зле и по-зле. То такъв непукизъм и простащина като българската няма никъде...
 
От: И отново по темата за SOPA

За това са така цъфнали и вързали. Аз си се регнах и искам това да не се случва и правя всичко възможно. Реално не го правят, защото не виждат далаверата за тях, както си мислят, че това е нещо тъпо и не ги засяга. Нищо, ако малоумниците го изгласуват и приемат, ще ги видя от къде ще теглят филми и как ще ядат глоби ако уплодват картинки без да са техни, авторски. Тук хората учат по трудния начин, вие това не го ли знаете. :)

WORDPRESS.ORG също се присъединиха. За моя жалост, не видях нито един голям сайт в БГ пространството, който да е за идеята. Една статия, за да си запълнят новиините и това е. Ама така е, хората с идеали гледат интересите на обществото, а другите само собствените си. Защо ли се учудвам от това. :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Я някой да обясни реално и човешки какво е сопа, щото на мен не ми е много ясно :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Я някой да обясни реално и човешки какво е сопа, щото на мен не ми е много ясно :)

Закон, с който хамериканците могат да ти резнат сайта, когато си поискат
 
От: И отново по темата за SOPA

Закон, с който хамериканците могат да ти резнат сайта, когато си поискат
В най-общи линии е това. :)

Резването ще стане при най-малко съмнение, че на сайта ти има клипче, музика, филм, картинка и каквото там се сетиш, на което не притежаваш авторските права. С гласуването на това, още в първите няколко дни ще улетят няколко милиона сайта. Да не си правят илюзиите, че и нашите тукашни големци янма да го отнесат. 100% имат неща, на сайтовете си, за което не са питали истиския собственика на материала.

Блоговете, форуми и другите социални сайтове ще го отнасят, заради това, че имат картинки, клипчета или каквото и да е. Потребителят няма да държи отговорсност, за ралзика от администратора или собственика на сайта. Торентите ще са от първите пътници.

Реално, регистранитите няма да ти рефрешват DNS-ти на домейна (в най-добрия случай. има шанс и да т го спрат домейна, или хостинга), което реално ставаш "невидимо дете" за света. Лошото е, че покрай боркабат с пиратството много други ще дадат фира. Това е цялата драма. Ако не съм го обеснил добре - кратко и ясно, моля да ме извините, и ще се надявам някой по-красноречив от мен да го направи. :)
 
От: И отново по темата за SOPA

Аз не знам откога ние сме Американски щат? Кой сайт искате да се включат? Не виждате ли, че само английското вики не работи, че само в щатския гугъл има линк???
Ние сме в ЕС, тук си има други закони.
Купуваш си .bg или eu, вземаш си хостинг в еу и си перкаш.
 
От: И отново по темата за SOPA

[video=youtube;WJIuYgIvKsc]http://www.youtube.com/watch?v=WJIuYgIvKsc[/video]

..тоз бая дразни, но пък казва смислени работи
 
От: И отново по темата за SOPA

Закон, с който хамериканците могат да ти резнат сайта, когато си поискат
И не само това.Могат да поискат екстрадацията ти и да те осъдят.
Реално всеки сайт който има форма за качване на снимки и форма за коментари може да попадне под ударите на закона.
Също така могат да поискат от Paypal и други подобни системи да запорират парите ти.
Тук доста подробно е обяснено http://mashable.com/2012/01/17/sopa-dangerous-opinion/
 
От: И отново по темата за SOPA

От всички страни скачат против този безмислен закон: http://blog.eset.com/wp-content/media_files/Andrew-Lee-Letter-To-Congress.pdf - официално писно от шефа на ESET. Нали следя и антивирусния сектор. :)

@netsurfer, цензурата ще стигне и по-далеч от САЩ. Пък и те са най-големия интернет пазар. Те определят правилата. Пък и ако имат някакви подозрения, независимо член на коя държава си, ще си те съдят там на тяхна територия, според този закон. Бате, тук им шускат за пистов газ, една SOPA няма да наложат. :)

Пък и както казаха горе, като почнат то godaddy, paypal, hostgator и други компании ще притиснат, за да могат да го наложат. Въпросът не дали те ще искат или не, а дали някой webmaster няма да си загуби бизнеса и преспективите за развитие в мрежата.
 
От: И отново по темата за SOPA

Нали знаете че един път тръгне ли...няма да има спиране.
И относно ефекта - абсолютно всички ще бъдат засегнати. Дори тези със "съдържателните" сайтове ще бъдат засегнати (особено в перспектива) значително по-слабо, отколкото потребителите например.

И на баба Вуна от горно каменаре и стана ясно, че идеята е контрол. След като се допуска да има вина без съд...тя ясна работата - това ще е истинска анархия в нета. Тогава пък дедо ви Финикийски ще бъде почитан повече от Исус, Мохамед, Буда, леля им, вуйна им, всичкото до найсто колено...взети заедно.
 
От: От: И отново по темата за SOPA

Аз не знам откога ние сме Американски щат? Кой сайт искате да се включат? Не виждате ли, че само английското вики не работи, че само в щатския гугъл има линк???
Ние сме в ЕС, тук си има други закони.
Купуваш си .bg или eu, вземаш си хостинг в еу и си перкаш.
Някои от нас не въртят бизнес на локалния пазар.
 
Re: От: И отново по темата за SOPA

Аз не знам откога ние сме Американски щат? Кой сайт искате да се включат? Не виждате ли, че само английското вики не работи, че само в щатския гугъл има линк???
Ние сме в ЕС, тук си има други закони.
Купуваш си .bg или eu, вземаш си хостинг в еу и си перкаш.

Само че ако те погнат по сопата американските днс сървъври трябва да НЕ ти рефрешват домейна хайде сега си помисли от какви ипта влиза гугъл бот...

Search engines (Google, Yahoo, Bing, etc.) will be forced to remove all references to the offending sites from their indexes (section 102(c)(2)(B)).

след това ходи води дело в сащ ако си невинен... точно щото си в европа ти е далеч и конкуренцията може да го използва за разчистване на сметки
 
От: И отново по темата за SOPA

да, визмаме си едно .bg за 70 лева, едно .eu за $14.99 и да почнем да си продаваме един на друг. най-вече тук в БГ. :)

като цяло искам да видя колко от сайтовете с интернет насоченост тук е България ще подкрепят това. не за друго, но навсякъде където съм влизал по бг форуми за компютри и интернет, се бият в гърдите какви са мъже и опитмизатори и не знам си какви генийчета. искам сега да видя кои само си говоря и кои имат топки да застанат зад думите си.

като цяло целият закон е един голям пит и ще върне интернета години назад от развитието му. никой не го е взел това като основна причина при предлагането му. не е тайна, че това ще затвори и много сайтове. а и въобще да не си мислят хората тук, че няма да ги засегне. ние като една държава на безредицете, абсурда и изродията първи ще го усетим и то в тъкованието на тукашните органи. направо даже не знам как им е хрумнало, че се отнася само за там.

мислете преди да вземте страна. и все пак се предполага да вземете тази, на която ще имате облаги вие. всички знаем, че като тръгне спиране няма, днес там, утре европа, после ние. защитата на пиратството ще се прояви в началото, после почват сайтовете, които леко допират закона, а това може би са едно 80-90%. :)
 

Горе