И сега как ще гледаме Шампионска лига ?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Интересно всяка година променят каналите, много шибано..

И сега как ще гледаме Шампионска лига?

Първо БТВ, после булсатком, после Диема незнам си кво.. и Сега Мтел..

трябва ли всяка годиан да сменям оператори за да мога да гледам ШЛ?

Защо не се предлагат от всички оператори , това е супер тъпо.. бахти глупавата Държава..
 
Ако си към булсат, нямаш проблем, само че каналът е платен. Баща ми си доплати 4 лв и миряса, иначе беше тръгнал към Ментел. :)
 
Глупости. ТВ правата за различните първестнва се продават за по няколко години, така че не се сменят всяка година.

Как ти хръмна да намесиш държавата? Какво ти е виновна държавата, че частни фирми които плащат маса пари за разни права ги ползват както те решат за добре?


Вместо да четете жълти сайтове поинтересувайте се малко, от месеци се знае кое къде ще дават:

- Max Sports ще излъчват мачовете от ШЛ във вторник
- btv Action/Ring ще излъчват мачовете от ШЛ в сряда
- БНТ/btv Action/Ring ще излъчват мачовете от ЛЕ в четврътък
 
Ако телефона ти е на А1 , може да им ползваш приложиението за телевизия и да си добавиш спортния им канал. От там си кастваш без проблеми към ТВ-то и даже може да не плащаш за отделна ТВ.
 
Според мен е безмислено да се излъчва в България даден спорт по бг канал. В света има канали, като НВО BOX, ESPN и Sky, Twitch и тн и затова няма смисъл от бг спортните канали.
 
Да, ама дядо ти Пенчо от Сусурлево е запален фен на футбола и иска да му говорят на български. Както и още 80% от населението на България, което е учило руски и не знае бъкел английски.
 
Да, ама дядо ти Пенчо от Сусурлево е запален фен на футбола и иска да му говорят на български. Както и още 80% от населението на България, което е учило руски и не знае бъкел английски.
80% може да е от хората над 50 години. При младите - без английски на къде?
 
Аз пък предпочитам да гледам с български коментар мачовете. Редица причини, най-вече не мога да понасям патоса на английските такива. Не че нашите са някакви гении, поне не дразнят.

А пък да седна да гледам филм или мач на компютъра от някакъв друг сърфис - забрави. Няма такъв кеф, като да прецъкаш телевизора и да видиш, че дават нещо което искаш да гледаш. Пък и то трябва за 10 сървиса да се абонирам, ако иском да гледам всичко, а то общо взето един ми е на цената на кабелната с интернета за цял месец. Компютъра е за работа. Телевизията за мачове. Що да не печелят БГ телевизиите от реклама, ами някакви други натрапени ни медии. Не трябва да се спира излъчването по български тв конали в нисой случай. Иначе това което правят мтел, булсатком и т.н е много гадно, но за съжаление няма как да се предотврати ...
 
Няма такъв кеф, като да прецъкаш телевизора и да видиш, че дават нещо което искаш да гледаш.

Има по-голям кеф. Да си пуснеш точно ТОВА, което искаш да гледаш, а не да се надяваш, че случайно може да дават нещо, което те интересува ;)

Телевизорът го ползвам единствено за PlayStation. Ако не бях геймър, досега да съм го изхвърлил, доста ненужна вещ е.
 
Аз съм зает човек, не мога(искам) да помня кога кой мач се играе, кога ще се излъчва дадено предаване, филм или т.н, че да си го пускам нарочно или да ходя да проверявам програмата от вестника(или някой сайт). Гледам 20-30 канала, преглеждам ги за 1 минута вечер като се прибера, проблема приключва.


Всеки открива най-удобния начин за себе си де, ама лично аз предпочитам телевизията. И не виждам защо трябва да се спира излъчването, да се обявява телевизора за ненужна вещ и т.н.
 
80% може да е от хората над 50 години. При младите - без английски на къде?
Като вземем хората между 18 и 30, години, едва ли образуват 20% от всички. Не знам как е в София, но за провинцията имам наблюденията, че много малка част от завършващите средно, говорят свободно или близко до свободно английски.
На всичкото отгоре в тия телевизии не се говори баш базов английски и дори и да имаш понятие какво казват, някои думи ще са "съчинение по картинка".
 
Аз съм зает човек, не мога(искам) да помня кога кой мач се играе, кога ще се излъчва дадено предаване, филм или т.н, че да си го пускам нарочно или да ходя да проверявам програмата от вестника(или някой сайт). Гледам 20-30 канала, преглеждам ги за 1 минута вечер като се прибера, проблема приключва.


Всеки открива най-удобния начин за себе си де, ама лично аз предпочитам телевизията. И не виждам защо трябва да се спира излъчването, да се обявява телевизора за ненужна вещ и т.н.

Разбрах те напълно. Аз по-скоро имах предвид, че стрийминг услуги като Netflix ти дават възможността да седнеш и просто да си пуснеш нещото, което искаш. За мен смяната на канали е вече отживелица, след като има стрийминг услуга със стотици филми и сериали.
 
Като вземем хората между 18 и 30, години,

Точно па тия вече изобщо не гледат спорт, хеле пък царя на спортовете.
Баща ми е пенсионер и си доплаща, за да гледа спорт. Да, с малката си пенсия го прави, защото не може да стриймва, а иска да се опъне на дивана и да вика срещу телевизора.
 
Явно нямаш достатъчно наблюдения.
Попадам в тоя възрастов интервал и доста голяма част от познати и приятели си гледат спорта, а немалка такава и на живо. Ходи се дори и в други държави с обща екскурзия и тн. По стадионите най-често виждам хора, точно от тоя възрастов диапазон. Може би на 10 такива, има по 1-2 по-възрастни (над 50), а пенсионерите са сигурно 1 на 40-50.
 
Като вземем хората между 18 и 30, години, едва ли образуват 20% от всички. Не знам как е в София, но за провинцията имам наблюденията, че много малка част от завършващите средно, говорят свободно или близко до свободно английски.
На всичкото отгоре в тия телевизии не се говори баш базов английски и дори и да имаш понятие какво казват, някои думи ще са "съчинение по картинка".
Те български не могат да говорят повечето, ти английски искаш :D
 
Последно редактирано:
Не го ли дават по БТВ Екшън? Сряда и четвъртък имаше. Поне някакви мачове се въртяха. Не гледам това чудо, но ми направи впечатление, че си се въртят там. Като почне ШЛ и започва да ми става едно криво, защото нямат филми след 22:00 сряда и четвъртък. Ей, не се запалих по този спорт и това си е. :)
 

Горе